Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.389
Cevap
62
Favori
907.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer fiyatı 35 TL'den fazla çekerlerse aşağıdaki linkten satın alın derim. Kargo dahil o civara geliyor. Daha fazla para verilmez yani...

http://www.performancemotorcare.com/acatalog/Meguiar_s_ScratchX__1001.html
  • quote:

Orjinalden alıntı: irf@n

Eğer fiyatı 35 TL'den fazla çekerlerse aşağıdaki linkten satın alın derim. Kargo dahil o civara geliyor. Daha fazla para verilmez yani...

http://www.performancemotorcare.com/acatalog/Meguiar_s_ScratchX__1001.html

Bilmiyorum henüz haber gelmedi.

Ama dün hepsiburadaya mesaj attım meguiars satışını yapmaları için. Bugün cevap geldi. 1 hafta içinde satışa başlayacaklarmış. Piyasayı kızıştırdım.

• Meguiars Türkiye distribütörlüğü, kimyasal ürünlerdeki gümrük, muayene, analiz masraflarından dolayı ürünlerin pahalı olduğunu söylemişti.

Ben Avrupa'dan posta parası dahil daha ucuza alıyorum

Hele 3-5 ürün bir arada alırsan ürün başına düşen posta parası daha da ucuza geliyor. Türkiye'de yapı marketlerdeki 3-5 markaya da mahkum olmamak lazım.
  • ben bugun bır halt ettım,canım acayıp sıkkın isten cıkısta kaportanın 3 yerınde ve on camda kus pıslıgı oldugunu gordum.kurumustu ben de daha fazla kalmasın dıye hemen cıkarayım dedım.ıslak mendılı alıp temızlemeye calıstım,calısmaz olaydımo bolgelerı hep cızmısım.hıc de aklıma gelmedı,aptallık ıste!eve gıder gıtmez turtle wax swırl&scratch remover vardı.onu 3 kere uyguladım cama ve kaportaya ama nafıle.nasıl cıkarırım ben sımdı bunları?ozellıkle camdakı cok canımı sıkıyo habıre gozume takılıyo.aksılık fotograf makınasının sarjı bıtmıs fotoyu cepten cektım o da belle belırsız..
    bular kaputtakıler

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik /  pasta cila ]...

bunlarda on camdakı

• quote:

Orjinalden alıntı: burakdu

ben bugun bır halt ettım,canım acayıp sıkkın isten cıkısta kaportanın 3 yerınde ve on camda kus pıslıgı oldugunu gordum.kurumustu ben de daha fazla kalmasın dıye hemen cıkarayım dedım.ıslak mendılı alıp temızlemeye calıstım,calısmaz olaydımo bolgelerı hep cızmısım.hıc de aklıma gelmedı,aptallık ıste!eve gıder gıtmez turtle wax swırl&scratch remover vardı.onu 3 kere uyguladım cama ve kaportaya ama nafıle.nasıl cıkarırım ben sımdı bunları?ozellıkle camdakı cok canımı sıkıyo habıre gozume takılıyo.aksılık fotograf makınasının sarjı bıtmıs fotoyu cepten cektım o da belle belırsız..

Çok kötü. Geçmiş olsun. Halledilir heralde. Meguiars Scracthx bu durumlarda kullanılabilir diye düşünüyorum... Leke ve çizik giderici birşey.

Aynı çiiziklerden bendede vardı. Onun üstüne sanayide pasta sürüldü boya matlaştı.. Onun için meguiars alacağım.

Yani sakın pasta falan sürme. Daha kötü hale gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freestyle_ -- 22 Ocak 2009; 18:38:50 >

• sagol,evet kaputtakıleri sractchX gecırebılır dıye umut edıyorum ama camdakı kafama takılıyo.bır arkadasım da su anda amerıkada.yarın donuyo turkıyeye hemen mesaj attım tabı bana scratchX al dıye.o da bıraz once mesaj attı sadece meguıars plastıx ve cleaner wax bulabılmıs.neyse al dedık!gun gelır lazım olur evde dursun aslında plastıx ın camlara da faydalı oldugunu da duymustum ama gelınce gorucez artık..
  • quote:

sagol,evet kaputtakıleri sractchX gecırebılır dıye umut edıyorum ama camdakı kafama takılıyo.bır arkadasım da su anda amerıkada.yarın donuyo turkıyeye hemen mesaj attım tabı bana scratchX al dıye.o da bıraz once mesaj attı sadece meguıars plastıx ve cleaner wax bulabılmıs.neyse al dedık!gun gelır lazım olur evde dursun aslında plastıx ın camlara da faydalı oldugunu da duymustum ama gelınce gorucez artık..

Olabilir. Sonuçta farlara sürülüyor. Ve bütün arabaların farları plastik değil. Cam olanlarda var.
  • sıkmayın canınızı dicem ama yeterince sıkmışsınızdır zaten. neyse sağlık olsun. hep söyledikleri bişey varya tırnakla hissedilmiyorsa kolay çıkar.
    bence irfan hoca sana güzel bi anlatır nasıl halledeceğini
    umarım eskisinden daha iyi olur.
  • Çizik nedir önce ona bakalım

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=82

Boyadaki için ScratchX ile 3-4 geçiş atarsan (1 geçişten kastım bir miktar ürünü iyice yedirip bezle parlatmak, sonra bir daha, bir daha...) sorun düzelir muhtemelen, düzelmezse onun da çözümü var

ScratchX hafif derecede bir çizik gidericidir. Eğer çizikler yok olmazsa orta derecede bir polishle sorun hallolur.

Cam için de polishler var...

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=98

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 11 Ağustos 2009; 14:31:59 >

• Not:

Cleaner wax'ta aşınıdırıcı yoktur, çizikleri yok etmez. Sadece az bir miktarda içlerini doldurabilir ve geçici olarak çizik yokmuş gibi görünür, o da dairesel çizikler için. Derin çiziklere faydası yoktur. Ama wax (cila) olarak kullanılabilecek iyi bir üründür.

PlastX ürünü sadece düz yüzlü plastik yüzeyler (tırtıklı ya da pürüzlü plastik yüzeylere uygun değil) içindir. Boyaya sürmeyin.

Plastik far camları zamanla okside olur ya da fırçayla yıkama sonucu çizilebilir. O zaman uygulama yapılabilir. Eğer çizikler çok değilse zımparalamaya gerek kalmadan doğrudan uygulanabilir, ama çizikler derinse önce zımpara serisi, sonra PlastX...

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=206

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 11 Ağustos 2009; 14:32:36 >

• tesekkur ederım wertasd,dedıgın gıbı ırfan hoca yetıstı hemen sagol ırfan acıklamaların ıcın.anladıgım kadarıyla demek ıstedıgın su kı

ilk once fazla asındırıcı kullanmadan kaportadakı cızıklerın gıderılmesıne calısayım.ama herhangı bır polısaj tecrubem olmadıgı ıcın bunu elle yapmak ıstıyorum.sence elle uygulamada en uygun urun scratchX mıdır?dıger bır husus ıse eger scratchX bunları cıkaramazsa yıne elle uygulayabılecegım daha fazla asındırıcı ıhtıva eden polısh ne olabılır?artık bu da cıkarmazsa kapını calabılırım

bır de camdakı cızıklerı gıdermek ıcın yıne elle nasıl bır urun uygulayabılırım?plastıx yarın gelıyo.acaba o kapatabılır mı?yoksa ılla camda makıneyle polısaj mı yapılmalı?bır de soyle bır urun var ıse yarar mı?

http://www.parcfermeshop.co.uk/product/Plastic_Window_Polish_(100ml)_RWP1112

• quote:

tesekkur ederım wertasd,dedıgın gıbı ırfan hoca yetıstı hemen sagol ırfan acıklamaların ıcın.anladıgım kadarıyla demek ıstedıgın su kı

ilk once fazla asındırıcı kullanmadan kaportadakı cızıklerın gıderılmesıne calısayım.ama herhangı bır polısaj tecrubem olmadıgı ıcın bunu elle yapmak ıstıyorum.sence elle uygulamada en uygun urun scratchX mıdır?dıger bır husus ıse eger scratchX bunları cıkaramazsa yıne elle uygulayabılecegım daha fazla asındırıcı ıhtıva eden polısh ne olabılır?artık bu da cıkarmazsa kapını calabılırım

bır de camdakı cızıklerı gıdermek ıcın yıne elle nasıl bır urun uygulayabılırım?plastıx yarın gelıyo.acaba o kapatabılır mı?yoksa ılla camda makıneyle polısaj mı yapılmalı?bır de soyle bır urun var ıse yarar mı?

http://www.parcfermeshop.co.uk/product/Plastic_Window_Polish_(100ml)_RWP1112

Merhaba,

Öncelikle ScratchX in şu özelliğinden bahsedeyim. Zaten elle uygulamaya özel bir üründür, makine ile uygulamaya gelmez, zira ısınmadan dolayı topaklanır. Yukarıda verdiğim linki yine hatırlatayım. Ürünü sünger pedle ve bastırarak, yedire yedire sürün, ve bu uygulamayı o noktaya 3-4 kez baştan uygulayın. Aksi taktirde hiç bir değişiklik göremezsin.

http://video.google.com/videoplay?docid=6561779259119696224

Eğer ScratchX iş görmezse orta sert bir polish olarak bunu önerebilirim.

http://www.cleanyourcar.co.uk/polishing/polish/menzerna-250ml/menzerna-final-finish-po-106-fa-/prod_217.html

Camla ilgili ürün sana uymaz. Zira ürün düz yüzlü plastikler için, hani şu cabrio araçların ya da plastik motosiklet camları için o ürün, cam için değil. PlastX'i de cama sürmeni önermem, o da plastik yüzeyler içindir. Ama şunu yapabilirsin, boya için alınmış orta derece aşındırıcı ürünü elle ya da makineyle cama uygulayabilirsin. Cam, boyaya göre epey serttir. Epey bir uğraştırır elle.

Çal kapımı, ayıbettin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 23 Ocak 2009; 15:56:22 >

• Çizik dolu bir panele ScratchX uygulanmış

Önce................................................ Sonra!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 23 Ocak 2009; 15:57:53 >

• kralsın valla
    anında cevap gelıyo!!hemen su scratchX ın sıparısını verıyorum.olmazsa 10 kere gecerım artık ustunden cızık cıkana kadar bır de m83 sıparısı verıp cam ıcın kol kaslarımı calıstırırım.cıkarabıldıgım kadar artık!sagol acıklamalar ıcın..
  • quote:

kralsın valla
    anında cevap gelıyo!!hemen su scratchX ın sıparısını verıyorum.olmazsa 10 kere gecerım artık ustunden cızık cıkana kadar bır de m83 sıparısı verıp cam ıcın kol kaslarımı calıstırırım.cıkarabıldıgım kadar artık!sagol acıklamalar ıcın..

Rica ederim

M83 boya için de gayet iyidir.

Kolay gelsin...

• Çizik sorunları için doğru fotoyu çekmek çok önemlidir, bu konuda şu başlık işinize yarayacaktır...

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=88

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 11 Ağustos 2009; 14:18:38 >
  • quote:

Çizik dolu bir panele ScratchX uygulanmış

İnanılmaz.

Birkaç gün içinde elime ScratchX geçecek... Sonucu merak ediyorum. Bu kadar iyi sonuç verirse üşenmeden tüm araca uygularım.

Yapacaklarım:

1- Turtle wax ice şampuanla yıkama
    2-ScratchX
    3-TurtleWax nano tech cila
    4-TurtleWax Ice cila
    5-

Son olarak ne yapmalıyım önerileri bekliyorum...

Bir şeyi merak ediyorum. ScratchX uyguladıktan sonra kille temizlik yapmak gerekir mi? Yoksa scracthx kirleride götürür mü?

• quote:

Orjinalden alıntı: freestyle_

quote:

Çizik dolu bir panele ScratchX uygulanmış

İnanılmaz.

Birkaç gün içinde elime ScratchX geçecek... Sonucu merak ediyorum. Bu kadar iyi sonuç verirse üşenmeden tüm araca uygularım.

Yapacaklarım:

1- Turtle wax ice şampuanla yıkama
    2-ScratchX
    4-TurtleWax Ice cila
    5-

Son olarak ne yapmalıyım önerileri bekliyorum...

Bir şeyi merak ediyorum. ScratchX uyguladıktan sonra kille temizlik yapmak gerekir mi? Yoksa scracthx kirleride götürür mü?

Kil her zaman polish uygulamasından önce yapılır. Zira polishler boyaya yapışmış kirleticileri sökmekte çok başarılı değiller.

Bir de

4-TurtleWax Ice cila

yazmışsın, ciladan birini kullan yeterli...

Tüm arayabaya elle ScratchX uygulamak yorucu olabilir, zira bölgesel çözümler için kullanılan bir üründür. Genelde bu yorgunluğun üzerine polisaj makinesi alan çok oluyor. Kolay gelsin...

Süngere bu miktarda uygulama küçük bir alan için yeterlidir (20 x 20 cm), her zaman küçük alnlarda çalışın bir anda çok geniş bir bölgeye uygulamaya kalkmayın.

İşte bölgesel uygulamaya örnek (Meguiars arşivinden)...

Kuş pisliği yanığı...

Önce

ScratchX'ten sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 24 Ocak 2009; 18:54:10 >

• @ irf@n scratchx kilin yerini tutar mı? Onu tam anlamadım. Sonuçta leke ve çizik giderici bir ürün. Ayrıca bir kille temizlemeye gerek kalır mı?

Örnekteki resimlerde aynı tarz çizik iki bölüme ayrılmış ve birbirinin rakibi olan ürünler uygulanmış...

İkinci resimde uygulanan malzeme ve sonucunu görüyoruz. Sonuçta ScratchX daha iyi olduğu görüşü var.

• Merhaba arkadaşlar;

arabanın koltuğunda leke oluşmuş ve ne lekesi olduğunu bilmiyorum.kosla döşeme şampuanı ile çıkarmayı denedim ama fayda etmedi.kendi imkanlarımla bu lekeyi çıkarabilirmiyim? yoksa istanbul-kadıköy civarında önerebileceğiniz bir uygulama merkezi varmı?

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.