Şimdi Ara

ARİSTON NEXT HERMETİK ŞOFBEN HAKKINDA...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
15.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar yakın bir zamanda taşınmayı düşündüğüm yeni evde merkezi doğalgaz ısınma sistemi var. Sıcak su kullanımı için müteahhit tarafından merkezi bir çözüm (boyler kazan) planlanmamış. Dolayısıyla kullanım suyunu bireysel olarak ısıtmaktan başka yol görünmüyor. Bunun için doğalgazlı hermetik şofben arayışındayım. Bosch, Demirdöküm derken buna rastladım: Ariston Next sıcak su kapasitesi olarak 11lt (19Kw) ve 14lt (25Kw) modelleri var. Bence en önemli ve diğer markalarda olmayan özelliği ise premiks (hava + doğalgaz karışımını önceden ayarlama) teknolojili olması gibi görünüyor. Bu sayede verimi (diğer şofbenlerde % 85 civarı) %89-90.

http://www.ariston.com/tr/next

http://www.tekzen.com.tr/Product/74974

Kendisi veya tanıdıkları arasında kullanan varsa, deneyimlerini paylaşırlarsa çok memnun olurum. Herkese iyi forumlar...

• arçelik 8000 modelini al italyan malı kombi sistemi var içinde dayanıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

arçelik 8000 modelini al italyan malı kombi sistemi var içinde dayanıklı

Ustam, Ariston da İtalyan malı ve 100-150 TL daha ucuz. Üstelik verimi %90. Güneş enerjisi sistemleriyle uyumlu olması da bir diğer artısı...
    Arçelik şofbenin verimiyle ilgili kendi internet sitesinde bir bilgiye rastlamadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

arçelik 8000 modelini al italyan malı kombi sistemi var içinde dayanıklı

Ustam, Ariston da İtalyan malı ve 100-150 TL daha ucuz. Üstelik verimi %90. Güneş enerjisi sistemleriyle uyumlu olması da bir diğer artısı...
    Arçelik şofbenin verimiyle ilgili kendi internet sitesinde bir bilgiye rastlamadım...

hermetik şöhbenlerin % 80i çin malı aristonda dahil fason üretim
  • Hermetik şofbenler içinde alınabilecek en iyi şofben hangisi arkadaşlar. Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.
  • termodinamik almayında hangi marka alırsanız alın senesi dolmadan e5 hatası vermeye başladı suyu ısıtırken birden duruyor kapatıp açmayınca düzelmiyor ben yandım siz yanmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

Merhabalar,

Arkadaşlar yakın bir zamanda taşınmayı düşündüğüm yeni evde merkezi doğalgaz ısınma sistemi var. Sıcak su kullanımı için müteahhit tarafından merkezi bir çözüm (boyler kazan) planlanmamış. Dolayısıyla kullanım suyunu bireysel olarak ısıtmaktan başka yol görünmüyor. Bunun için doğalgazlı hermetik şofben arayışındayım. Bosch, Demirdöküm derken buna rastladım: Ariston Next sıcak su kapasitesi olarak 11lt (19Kw) ve 14lt (25Kw) modelleri var. Bence en önemli ve diğer markalarda olmayan özelliği ise premiks (hava + doğalgaz karışımını önceden ayarlama) teknolojili olması gibi görünüyor. Bu sayede verimi (diğer şofbenlerde % 85 civarı) %89-90.

http://www.ariston.com/tr/next

http://www.tekzen.com.tr/Product/74974

Kendisi veya tanıdıkları arasında kullanan varsa, deneyimlerini paylaşırlarsa çok memnun olurum. Herkese iyi forumlar...

Sn. Memint hangi şofbeni aldınız? Memnun musunuz?

• Zebza kullanıcısına yanıt
    Şofben için su tesisatı çekilen çamaşır odasından yangın merdivenine geçildiği için buraya şofben koymanın doğalgaz dağıtım firması tarafından onaylanmayacağı + mutfak ve balkonda kırıp dökme gerekeceğinden, doğalgazla şofbenden vazgeçip elektrikli termosifon aldık. Termodinamik ikiz tanklı 60lt termosifonu 2 aydır sorunsuz olarak kullanıyoruz.
    Eğer koşullar uygun olsaydı Ariston next 11lt ilk tercihim olurdu..
  • memint M kullanıcısına yanıt
    Benimde ilk tercihim teşekkürler.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Birşey değil...
  • iyi günler arkadaşlar bende ariston next marka hermetik şofben almak istiyorum. ama 11 litre mi 14 litre mi almalıyım kararsız kaldım...bayide 11 litre işini görür 14 lt gerek yok dedi...nette baktım arada 100tl var...3 kişilik aileyiz banyo yaparken bulaşıklarda yıkanabilsin örneğin 11 litre hepsine yeter mi acaba...yoksa 14 lt alıp rahatıma mı bakayım....yakıttta 14 litre daha fazla yakar dedi....bir de ben ilk etapta tüplü kullanacağım servis bunun için ek ücret ayrıca montaj için ek ücret talep ettti...yorumlarınızı beklşyorum arkadaşlar...
  • thorbank T kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Sürekli LPG tüple kullanmayacaksanız 14 litre alın, aynı anda hem banyo hem mutfak kullanımında avantajlı olur...
    İlk kurulum için ücret alınmaması gerekir ama ilerde doğalgaz bağlanınca LPG den dönüşüm için ücret alırlar...
  • tşk ederim cevabın için ariston next 14 lt alacaktım ama aristonu lpg ile kullanma özelliği yokmuş.....ariston dışında
    1-daxom
    2-demirdöküm
    3-ferroli
    4.baymak
    markaları var...baymak için 950 fiyat verdiler....ama forumda şikayet eden de çok olmuş kararsız kaldım ne yapmalıyım acaba
    Demirdöküm C 350F inceleyin derim...
  • tşk ederim anlamadığım bir şey var...bayilerde fiyat daha yüksek acaba netten sipariş verip kurulum için mi para ödesem...bir de bayi 14 litre gereksiz 11 litre al deyip duruyor...neden acaba? arasında fark yok diyor...peki 14 litre neden üretilmiş dediğimde teknik ayrıntı aynı oranda su alırsın diyor....
    Bayi kurulum için ekstra ücret almayacaksa bayiden alın.

Yalnız 11 litrede verim %84, 14 litrede %86...

Aynı miktarda su veriyorlarsa niye biri 11 de diğeri 14 litre denmiş :)

http://www.demirdokum.com.tr/?urun=c-350-f

Belki bayide 14 litre yoktur...
  • aristonun kullanım kılavuzuna baktığımda ürünümüz hem lpg hemde doğalgaz uyumlu diyor ama servis lpg ile çalışmaz dönüşüm yk diyor...

memint daxom baymak ve ferroli hakkında bilgin var mı
    Eğer don tehlikesi yoksa daxom alın, çoğu kullanan memnun.
    http://forum.donanimhaber.com/m_39208539/tm.htm
    "Gaz türünün değişmesi
    Şofbenlerimiz Doğalgaz (metan) veya LPG ile çalışmak
    üzere tasarlanmıştır. Eğer birinden diğerine geçmek
    istiyorsanız, ARISTON THERMO Yetkili Servislerinden biriyle
    temas kurmalısınız"

Kullanma kılavuzunda yalan mı yazıyor şimdi.

Aynı yazı ingilizce kılavuzunda da mevcut.
    http://www.ariston.com/uk/Gas_Fired_Water_Heaters/media/files/450_NEXT_SFT_UK_9212.pdf

"4.6 Changing the type of gas
    The appliance may be adjusted so that it may be used with
    LPG (G31) instead of Natural Gas (G20) or vice-versa. The
    adjustment must be performed by a Gas Safe Registered
    enginner using the special conversion kit."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 29 Kasım 2013; 0:31:49 >

• aristonun internet sitesindeki müşteri numarasını aradım hayır lpg dönüşümü yok dedi...şimdi ariston şofben ustasını aradım bakalım 5 dk geri dönüş yapacak....bu arada kararsızlığım arttı...
    1-daxom 11litre montaj ve dolabı dahil 800 fiyat verdiler...
    2-baymak 13litre bh 13 için 850 dolap ve montaj dahil fiyat...
    3-demirdöküm 11 litre 670 dolap hariç lpg dönüşümü ve montaj
    4-ferroli 900 tl

baymak bh 13 için forumda olumsuz mesaj çok malesef.....ama 7 yıl garanti olayı var.....
    demirdöküm yaygın servis ağı var...tutulmuşşşş
    ferroli italyan malıymış ama sabit sıcaklıkta su vermiyor dedi arkadaş...genel olarak memnunum dedi....
    daxom ince ve zarif bi cihaz......ne yapsam ki???????
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.