Şimdi Ara

HUMAX HM-9504HD İNCELEMESİ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
4
Favori
50.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mediamarkt kampanyası ise Eutelsattır. Türksat mm kampanyası yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysertac

evet yeni canak kuracaklar.

Hocam lnb yide mdu 5 lnb isteyin diger lnb lerde trtnin bazi kanallari yok...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilka

quote:

Kurmaya geleceilerinde mi isteyeyim ? Ne dicem ben adamlara simdi ?

• quote:

quote:

quote:

Kurmaya geleceilerinde mi isteyeyim ? Ne dicem ben adamlara simdi ?

Mdu 5 lnb istiyorum diyin universal lnb ler trt kanallarindan bazilarini gostermiyo bendede universal var mdu5 le degistirmeye calisiom servisle tartiscam en sonunda mdu 5 derseniz anlar onlar zaten

• şimdi aradım adamı 45 tl ücreti varmış o lnb nin adamın dedigi .cevrede bozuk sinyaller varsa düzeltiyo özel bişey gibilerinen dedi.sen şimdi kur istersen memnun kalmazsan ozaman gelir takarız dedi

• quote:

şimdi aradım adamı 45 tl ücreti varmış o lnb nin adamın dedigi .cevrede bozuk sinyaller varsa düzeltiyo özel bişey gibilerinen dedi.sen şimdi kur istersen memnun kalmazsan ozaman gelir takarız dedi

Kuruldumu hocam internet baglantisini yaptinmi

• 2 ay önce digiye geçtim bu cihazı verdiler 2 sorum olacak , digiden önce dsmarttaydım aonda kanal geçişleri daha hızlıydı sanki bu biraz yavaş ikincisi biraz yağmur yağıyo hemen yayın kesiliyor ne yapmam lazım ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NalcakarS

2 ay önce digiye geçtim bu cihazı verdiler 2 sorum olacak , digiden önce dsmarttaydım aonda kanal geçişleri daha hızlıydı sanki bu biraz yavaş ikincisi biraz yağmur yağıyo hemen yayın kesiliyor ne yapmam lazım ?

Sinyal seviyesi kacta hocam ayrica kanal,degistirme hizi dt bazi cihazlarinda yavas olabiliyo sinyal seviyesine gelismis kurulumdan bakabilirsiniz...

• halilka kullanıcısına yanıt
    70-80 dolaylarında hocam , birde ben buna hiç güncelleme yapmadım daha doğrusu ne uyarı geldi nede ben kurcaladım bu güncellemeleri nerden yapılıyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: NalcakarS

70-80 dolaylarında hocam , birde ben buna hiç güncelleme yapmadım daha doğrusu ne uyarı geldi nede ben kurcaladım bu güncellemeleri nerden yapılıyor ?

Cihazin fisini cikar tak hocam havada yeni yazilim varsa otamatik yukler yada menudende bakabilirsin

• halilka kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun bulamadı diyor heralde yok

• quote:

quote:

şimdi aradım adamı 45 tl ücreti varmış o lnb nin adamın dedigi .cevrede bozuk sinyaller varsa düzeltiyo özel bişey gibilerinen dedi.sen şimdi kur istersen memnun kalmazsan ozaman gelir takarız dedi

Kuruldumu hocam internet baglantisini yaptinmi

Dun kuruldu hocam ya. Sindilik bi sıkıntı yok gibi.

• Yaklasik 1 ay once digiturk uyesi oldum, 9504 verdiler, pismanim. neden mi?
    yil 2015 adamlarda hala kanal siralamasi problemi var. birisi cikip diyecek ki simdi favori liste olusturuyorsun . nasil bir favori peki ?
    1- sanmayin ki caninizin istedigi kanallari secip sonra kendi listenizin icersinde istediginiz siralamayi yapabilecek, istediginiz zaman siralamada oynama yapabileceksiniz. yok oyle yagma, favoriyi olusturdugun andaki siraya gore siralaniyor ve bir daha asla kendi aralarinda degisiklik yapamiyorsun. 20 senelik tvlerde bile boyle bir gerilik yok.
    2- diyelim ki favoriyi olusturdun, yasli anne, baba geldi tv yi acti, receiveri acti 40 yildir alistigi gibi 1. kanali izlemek icin hakli olarak 1'e basti. Ne mi oldu ? receiver senin favori listeden cikip kendi ticari amaclari icin olusturdugu sacma sapan tum kanallar listesine gecis yapti. araki istedigin kanali bul sonra. genelde izlenen kanallar 20'lerde, hd'si olanlar 300'lerde. tekrar favori listesine gecmekte buyuk maharet gerektiriyor.
    Peki bunun cozumu ne ? Kumandadan illa kanallar tusunu bulup, basip acilacak listeden istedigin kanallari bulup sececeksin yada + - tuslariyla ilerleyeceksin. oyle ben show'u 5 'e koymustum basiyim acilsin yok. yada ben ezberledim kardesim digiturk numarandirmasini basiyorum aciliyor istedigim kanal, ama favori listeden ciktin gene ?
    3- Ne kumanda ama..takoz niyetine kullan. Peki bu takoz yokusta kaydirmaz ama tv kullanirken hayatini kolaylastirir mi yoksa strese mi sokar ? ornegin telefonun caldi yada reklamlara gecti sesi acil tamamen kapatacaksin, bu esnada araki mute tusunu bulasin..menu, mute, cikis tuslar bilmece gibi aralarda biryerde. dugmeler mercimek tanesi kadar. kanal, ses + - tuslarida kucuk ve ergonomik degil. Alismayla el yordamiyla bulunacak gibide degiller.
    4- kanal gecisleri cok yavas. Goruntu berbat. SD yayinlar bulanik. HD yayinlar net olup gozu rahatlatacagina sertlik yaratip dahada gozu yoruyor. tabi zamanla goz bunlara alisiyor, unutuluyor ama neden ozel bir hizmet alip hatta digerlerinden fazla para verip kendinize bunu yapasiniz ? Cevabiniz ? Mac izlemek icin tum bu kaziklari yemek zorundayiz. Ama bitmedi..
    Mactan sonra noluyor peki ? karsiniza konusmasini ogrenemeyen ama meydani yillarca kimselere birakmayan sansal buyuka cikiyor ustune birde bonus tumer metin !

Netice nedir peki ? Digiturk'un maximum gelip gelecegi nokta budur Neden mi cunku bu sikayetleri 5 sene oncede kullananlardan da duyuyordum. ama artik disarda mac seyretmekten usandigimdan aldim ve gordum ki hala hic bir iyilestirme yok. Musteri hizmetleri kaba, ayni buyuka gibi Turkce bilmekleri icin anlasma uzlasma sansin yok. 2 sene taahhut veriyorsun bitince o rezalet receiver'i bile senden geri istiyorlar. 2016'da uzatilmis ligtv anlasmasi bitiyor. Bunu soyledigin zaman kimse bizden alamaz, altyapilari yetmez diyorlar. Bakalim gorecegiz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkegin -- 12 Eylül 2014; 16:18:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkegin

Yaklasik 1 ay once digiturk uyesi oldum, 9504 verdiler, pismanim. neden mi?
    yil 2015 adamlarda hala kanal siralamasi problemi var. birisi cikip diyecek ki simdi favori liste olusturuyorsun . nasil bir favori peki ?
    1- sanmayin ki caninizin istedigi kanallari secip sonra kendi listenizin icersinde istediginiz siralamayi yapabilecek, istediginiz zaman siralamada oynama yapabileceksiniz. yok oyle yagma, favoriyi olusturdugun andaki siraya gore siralaniyor ve bir daha asla kendi aralarinda degisiklik yapamiyorsun. 20 senelik tvlerde bile boyle bir gerilik yok.
    2- diyelim ki favoriyi olusturdun, yasli anne, baba geldi tv yi acti, receiveri acti 40 yildir alistigi gibi 1. kanali izlemek icin hakli olarak 1'e basti. Ne mi oldu ? receiver senin favori listeden cikip kendi ticari amaclari icin olusturdugu sacma sapan tum kanallar listesine gecis yapti. araki istedigin kanali bul sonra. genelde izlenen kanallar 20'lerde, hd'si olanlar 300'lerde. tekrar favori listesine gecmekte buyuk maharet gerektiriyor.
    Peki bunun cozumu ne ? Kumandadan illa kanallar tusunu bulup, basip acilacak listeden istedigin kanallari bulup sececeksin yada + - tuslariyla ilerleyeceksin. oyle ben show'u 5 'e koymustum basiyim acilsin yok. yada ben ezberledim kardesim digiturk numarandirmasini basiyorum aciliyor istedigim kanal, ama favori listeden ciktin gene ?
    3- Ne kumanda ama..takoz niyetine kullan. Peki bu takoz yokusta kaydirmaz ama tv kullanirken hayatini kolaylastirir mi yoksa strese mi sokar ? ornegin telefonun caldi yada reklamlara gecti sesi acil tamamen kapatacaksin, bu esnada araki mute tusunu bulasin..menu, mute, cikis tuslar bilmece gibi aralarda biryerde. dugmeler mercimek tanesi kadar. kanal, ses + - tuslarida kucuk ve ergonomik degil. Alismayla el yordamiyla bulunacak gibide degiller.
    4- kanal gecisleri cok yavas. Goruntu berbat. SD yayinlar bulanik. HD yayinlar net olup gozu rahatlatacagina sertlik yaratip dahada gozu yoruyor. tabi zamanla goz bunlara alisiyor, unutuluyor ama neden ozel bir hizmet alip hatta digerlerinden fazla para verip kendinize bunu yapasiniz ? Cevabiniz ? Mac izlemek icin tum bu kaziklari yemek zorundayiz. Ama bitmedi..
    Mactan sonra noluyor peki ? karsiniza konusmasini ogrenemeyen ama meydani yillarca kimselere birakmayan sansal buyuka cikiyor ustune birde bonus tumer metin !

Netice nedir peki ? Digiturk'un maximum gelip gelecegi nokta budur Neden mi cunku bu sikayetleri 5 sene oncede kullananlardan da duyuyordum. ama artik disarda mac seyretmekten usandigimdan aldim ve gordum ki hala hic bir iyilestirme yok. Musteri hizmetlerindekiler de ayni buyuka gibi Turkce bilmekleri icin anlasamiyorsun. 2016'da uzatilmis ligtv anlasmasi bitiyor. bunu soyledigin zaman kimse bizden alamaz altyapilari yetmez diyorlar. Bakalim gorecegiz..

Valla cok haklisin kardes bende lig tv icin aldim bu kanal siralamasi muhabbeti yuzunden mac yayini disinda recieveri acmiyorum.. Kendi uydu alicim var modullu d smart mega paket uyesiyim..Tum d smart kanallarim acik tum kanallari istedgim gibi siraladim. Hd kanallar en onde sd arka sialar.. Film dizi spor cocuk belgesel muzik hepsi izlenme sirasina gore siralanmis durumda..
    Fiyat ise cazip.. Fatura yok aylik 24tl ye geliyor.. D smart blu da hediye.. Istedgin yerde seyret.. Mac yayinlarindada kapanmiyor..
    Ben memnunum.. Digiturkte mac yayini olmasa eve bile sokmam..goruntu kalitesi de dusuk mat ve karanlik..cihazda renk ve parlaklik ayarlri olmadigi icin müdahale de edemiyorsn..

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkegin

Yaklasik 1 ay once digiturk uyesi oldum, 9504 verdiler, pismanim. neden mi?

Netice nedir peki ? Digiturk'un maximum gelip gelecegi nokta budur Neden mi cunku bu sikayetleri 5 sene oncede kullananlardan da duyuyordum. ama artik disarda mac seyretmekten usandigimdan aldim ve gordum ki hala hic bir iyilestirme yok. Musteri hizmetleri kaba, ayni buyuka gibi Turkce bilmekleri icin anlasma uzlasma sansin yok. 2 sene taahhut veriyorsun bitince o rezalet receiver'i bile senden geri istiyorlar. 2016'da uzatilmis ligtv anlasmasi bitiyor. Bunu soyledigin zaman kimse bizden alamaz, altyapilari yetmez diyorlar. Bakalim gorecegiz..

hangi platformda kanal listesi değişiyor ki

alirken dikkat etmezseniz olumsuz diye yazarsiniz tabi

• Merhaba arkdaslar bugun turksat uzerinden dt9101 decoder ile hd lig tv aktif ettirdim. Hd kanallarda asiri mozaiklenme var renkler birbirine girmekte. Genel sorunmu decoderdanmi kaynakli. Bayi humax 9504 decoder turksat uyumlu degil dedi dt 9101 verdi . Acaba degistrsemmi humax turksata uyumsuzmu dedigi gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: kan22

Merhaba arkdaslar bugun turksat uzerinden dt9101 decoder ile hd lig tv aktif ettirdim. Hd kanallarda asiri mozaiklenme var renkler birbirine girmekte. Genel sorunmu decoderdanmi kaynakli. Bayi humax 9504 decoder turksat uyumlu degil dedi dt 9101 verdi . Acaba degistrsemmi humax turksata uyumsuzmu dedigi gibi 

Ne alakasi var ki hocam humax in turksata uyumlu olup olmamasi ile alakali uyumludur ben bisey olacagini sanmiyorum ben de de humax var turksatta denemedim normal calisiyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merkezi yayın alıyoruz. İlk kurulum yapıldığında tüm hd kanallar vardı. Yaklaşık 2 aydır HD kanallar yok. Sadece AhaberHD ile Kanaltürk HD var. Sinyal seviyesi %90 oranında. Neden kaynaklandığı konusunda bilgisi olan var mıdır?
  • Arkadaşlar humax 9504 en son yazılım numarası nedir paylaşım yaparmısınız

• aşagıya yazıyorum hocam

1.01.04

3.2.1
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.