- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
LG 42LA660S yeni model hakkında
257 Cevap48176 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

142 Mesaj
5 Nisan 2013; 11:53:55 

bir tek teknosa da gözüküyor acaba LM serisi ile arasında ne farklar var lg nin web sitesine bile girmemiş daha

şuanda ilgilendiğim ve almayı düşündüğüm 42 LM 760s
bugün alacaktım fakat şimdi LA serisini görünce ne yapacağımı şaşırdım sanırım LA serisi çift işlemcili

bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim..

şimdi den teşekkürler..

35 Mesaj
5 Nisan 2013; 16:57:09 

evet şu anda tek fark çift işlemcili gibi görünüyor ayrıca kasa dizaynı biraz faklı ve dönebilen ayaklar sanırım....

15 Mesaj
12 Nisan 2013; 10:31:24 

Televizyonu yaklaşık 2 haftadır araştırıyorum. 42LM660s ile 42LA660s arasındaki farkı 2013 model olması çift çekirdek (Kutunun üzerinde duelcore yazıyor), tek kumanda vermesi ve kumandadan sesli kontrol, kasa tasarımı ve arkasındaki büyük hopörlör gibi gördüm.

Bir yetkili kanal geçiş süresinin 1.8 saniyeden 1.4 saniyeye düştüğünüde belirtti. Ayrıca açamadığı bir dosya olup olmadığına baktık bulamadık. Başka bir mağazada AVM wifi hattı üzerinden internete girdik , evdeki i5 işlemcili wın modemli bilgisayardan hiç bir fark yoktu. Ayrıca magic kumandaya sesli komut ile donanım haber dedim ve yaklaşık 3,5 saniyede ses, wideo ve web aramasını tamamladı ve donmaksızın gezinebildim.

BMX de hafta sonu 2.299 TL + %10 hediye çeki ve 12 taksit ile satılıyordu. Bu hafta sonu diğer firmalardan indirim atağı bekliyorum.

Donanım haberden bu TV incelemesinide rica ediyorum. Hatta bir mağazada donanım haberden geldiler incelemek için diye öğrendim. En kısa zamanda inceleme rica ediyoruz.

3076 Mesaj
12 Nisan 2013; 10:48:22 

Yeni nesil 2013 smart kumanda tasarımı da etkileyici olmuş sanki
4

Atatürk Gençliği Görev Başında...

15 Mesaj
12 Nisan 2013; 18:07:55 

En çok merak ettiğim konu LM serisinde yapılamayan Kanal düznleme ve silme işlemi burda var mı acaba.

1565 Mesaj
14 Nisan 2013; 1:43:11 

hakıkaten lm660s alma arefesınde bende düşünüyorum la serısı daha ıyı daha yenı. güzel olan kasası cok dokunulmamış fıyattada uçurum olmazsa la660s mantıklı duruyor artı cıft ıslemcılı

Süper Şampiyon Galatasaray
| intel® Core™ i5 2500 KRAL [ Akasa x4 Blue ] | msi H67MA-E35 1333 USB 3.0 SATA III | SAPPHIRE HD7870 XT | Kingston 6 GB 1333 | AeroCool Strike X 600w 80+ Bronze (Direct12) | SanDisk Extreme® 120GB SATA3 SSD | Samsung 103SI 1TB HDD + Seagate Barracuda ST1000DM003 1TB | TOSHIBA Art4 750GB USB 3.0 THDD| Logitech G105 + Bloody V3 | ASUS MX239H 23'' IPS | Samsung Galaxy S4 32GB Black Mist + TOSHIBA EXCERİA 32GB UHS1 | Canon 70D + EF-S 15-85 mm f3.5-5.6 USM IS + Nıssın MG8000 + PS8 + SanDisk Extreme 32gb uhs1 45mb/s + SanDisk ultra 32gb c10

15 Mesaj
14 Nisan 2013; 10:35:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Aѕℓαη66™

hakıkaten lm660s alma arefesınde bende düşünüyorum la serısı daha ıyı daha yenı. güzel olan kasası cok dokunulmamış fıyattada uçurum olmazsa la660s mantıklı duruyor artı cıft ıslemcılı

LA660s ile LM640s arasında 500 tl fark var. farkları ise la 660s den bir adet magic kumanda çıkıyor ,diğerinde 1 adet normal kumanda. çift çekirdek işlemci performansıçok arttırmıyor. değermi acaba benimde kafam karışık

148 Mesaj
14 Nisan 2013; 11:16:09 

Yine düşük kalite malzeme kullanımı,yine "C" kalite işçilik ve yine LG

15 Mesaj
14 Nisan 2013; 14:07:03 

quote:

Orijinalden alıntı: muto06

Yine düşük kalite malzeme kullanımı,yine "C" kalite işçilik ve yine LG

hayırdır ne oldu , bildiğin biseyler var galiba. ya da onerin mi . paylaşırsan seviniriz

148 Mesaj
14 Nisan 2013; 21:05:59 

quote:

Orijinalden alıntı: yaakops2

hayırdır ne oldu , bildiğin biseyler var galiba. ya da onerin mi . paylaşırsan seviniriz

öncelikle şu an yeni çıkan bir modeli almak mantıksız olur neden;
1.Şu anda en yüksek fiyatında(örneğin geçenyıl bu zamanlar 42lm660s serisinin fiyatı 3199 civarındaydı)
2-satışı pek olmadığından kulanıcı geri dönüşlerinede ulaşamazsınız
3-üretilen ilk partilerde %80 sorunlar olur bunlar diğer üretimlerde giderilir(hem mekanik hem yazılımsal)
4-piyasadaki diğer üreticiler daha yeni modellerii sunmadı bunları incelemeden yeni cihaz alma derim
5-la660s benim gördüğüm ve incelediğim kadarıyla;Yine düşük kalite malzeme kullanımı,yine "C" kalite işçilik

3875 Mesaj
14 Nisan 2013; 21:07:44 

Güzel değil bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2601 Mesaj
14 Nisan 2013; 21:54:14 

quote:

Orijinalden alıntı: muto06

öncelikle şu an yeni çıkan bir modeli almak mantıksız olur neden;
1.Şu anda en yüksek fiyatında(örneğin geçenyıl bu zamanlar 42lm660s serisinin fiyatı 3199 civarındaydı)
2-satışı pek olmadığından kulanıcı geri dönüşlerinede ulaşamazsınız
3-üretilen ilk partilerde %80 sorunlar olur bunlar diğer üretimlerde giderilir(hem mekanik hem yazılımsal)
4-piyasadaki diğer üreticiler daha yeni modellerii sunmadı bunları incelemeden yeni cihaz alma derim
5-la660s benim gördüğüm ve incelediğim kadarıyla;Yine düşük kalite malzeme kullanımı,yine "C" kalite işçilik

haklısın benim evdeki 55lm660s ışık sızmasından tut ölü pikseke kadar ne ararsan var, kontrol edilmedenmi satılıyor napılıyor anlamak mümkün değil.

15 Mesaj
20 Nisan 2013; 11:44:51 

Ben bu tv almaktan vazgeçtim, teknoloji manyagı olduk o özellik bu özellik derken.
Daha ucuz birşey almak istiyorum. 1000 TL civarı ne tavsiye edersiniz özellikle sd yayınları iyi gösteren.
Gerçi hd yayın ihalesi yapıldı yeni artık hd yayın her kanalda var nerdeyse ama hd resiver ile o olayı çözeriz.

774 Mesaj
21 Nisan 2013; 19:48:25 

LA serisinin arkası neden şişkin duruyor?

Lenovo Z580
Panasonic TX-P42GT20E neoPDP 3D TV
Phillips HTS3154 DVD Home Theater System
Egreat R6S Network Media Player + WD 500GB 2,5'' External HDD

11402 Mesaj
30 Nisan 2013; 15:19:54 

quote:

Orijinalden alıntı: yaakops2

En çok merak ettiğim konu LM serisinde yapılamayan Kanal düznleme ve silme işlemi burda var mı acaba.

kanalları nasıl düzenleyemediniz anlamadım!!! şuraya gelip şu foruım sitesine yazı yazmak daha fazla çaba , efor ve bilgi gerektirir.. adamlar 3 boyutlu görüntü yapıcaklar ama o televizyonda kanalları düzenleyemeyeceksiniz.. sizin aklınız alıyorsa bunu diyecek başka birşey yok...!!!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

141 Mesaj
8 Mayıs 2013; 21:16:11 

quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

lg yeni panellerinde ışık sızmasını önlemek amacıyla ekranın hemen arkasında bulunan ledleri daha geriye alarak çapraz bir yansıtma uygulamış ve bu konuda da kullanıcı yorumlarına göre başarılı olmuş. Ancak benim emin olamadığım panelin gerçek hızının 50hz mi, 100hz mi olduğu, 2013 yılında 50hz tv alınır mı yaaa!

phenomII x4 955 3.6ghz sunbeam core-contact freezer 2x4 8gb kinngston hyperx 1600cl9 asusm4a89gtdpro/usb 3 am3 amd 890gx ati hd5970 high power absolute 850w xclio wind tunnelsamsung P2250 21.5" 2ms Full HD

774 Mesaj
8 Mayıs 2013; 21:20:19 

Teşekkürler cevap için..

Yahu şu nano led ile full screen local dimming muhabbetini yapmaktan neden kaçarlar anlaşılır gibi değil. Bu adamlar için zor ve maliyetli olmasa gerek.

Bu mesajda bahsedilenler: @beyhan06

Lenovo Z580
Panasonic TX-P42GT20E neoPDP 3D TV
Phillips HTS3154 DVD Home Theater System
Egreat R6S Network Media Player + WD 500GB 2,5'' External HDD

4 Mesaj
9 Mayıs 2013; 9:33:20 

quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

o sadece la620 de var.çünkü lcd kasa.la serisinde 660s almak çok mantıklı.kamera ile skype haricinde hareket kontrolune hazır hale gelmiş ilk güncellemede ses var zaten oda geliyor.ve arkadaşlar 3d isteyen 47 ve üstünü alsın.ayrıca lm serisine ve diğer phl samsung a göre görüntü kalitesi işlemesi mükemmel.lm deki matlık giderilmiş ve samsungdaki yalancı parlaklık yok tabi.ama bence çok şık olmuş seside keza öyle.alın geçin keyfinize bakın

25 Mesaj
13 Mayıs 2013; 18:36:35 

televizyonu kullanan arkadaşlar memnunmu acaba.birde cevaplayabilirlerse birkaç sorum olacak

dahili wifi özelliğinin çekim olayından memnunmusunuz
lg uygulama menüsünün zenginliği nasıl
birde deneme fırsatı bulduysanız hdd yada usb üzerinden oynatamadığı video formatıyla karşılaştınızmı
lg ile ilgili ölü piksel sorunuyla sık karşılaşıldığını duyuyorum servis hizmetleri bu sorunu tv yi iade alarak çözüyormu.malum elektronik biraz şans işi.

1 Mesaj
13 Mayıs 2013; 20:14:08 

arkadaşlar bunu almalımıyız yoksa başka model ve markalara bakmalıyız

13 Mesaj
17 Mayıs 2013; 13:46:53 

Arkadaşlar ürün olarak LA seri çerçeve ses sistemi özellikleri subwofer resim görüntüleme titreşimsiz 3D keyfi gibi belirgin özellikler sunuyor 42lm660 42la660 arasındaki fark bu tasarım farkı var her iki ürünüde alırsanız sıkıntı yaşamazsınız evimdede 47lm660s şuanda mevcut HD dahili uydu alıcısı smart tv wireles ve kablo ile bağlantı CI yuvası usb HDMI çıkışları mevcut.

HAYAT ÇOK GARİPPP

15 Mesaj
17 Mayıs 2013; 18:15:09 

LG LA660S (11 mayıs 2013, Tokat Teknosa'da 2199 Tl ) aldım.

Uydu yayınında gerçek performansını görmek için kaliteli Lnb ve kablo gerekli.

Eksileri;
- Sadece akıllı kumanda var, klasik kumanda çıkmıyor,
- Dahili uydu alıcısında kanal geçiş hızı düşük,
- Kamera ve mikrofon (Skype) yok

Artıları,
+ Dört adet 3D gözlük ve iki adet Dual Play gözlük geliyor,
+ 3D derinlik ayarlanabiliyor,
+ Wifi hızlı ve stabil,
+ Dahili Tarayıcı hızlı ve stabil, (tvyo, mynet, SGK Eczane-Medula, Garanti Bankası, Denizbank, transformice, moviestar planet vs vs... mümkün)
+ Oynatmayacağı format ve altyazı galiba yok, (oynatamadığı format varmı diye 1 haftadır bakıyorum hâlâ)

Yeni olan bu modelin fiyatının 2013 / 6. aydan sonra düşeceğini tahmin ediyorum.

Adige_Forever

44 Mesaj
17 Mayıs 2013; 22:08:22 

quote:

Orijinalden alıntı: burhangenc

LG LA660S (11 mayıs 2013, Tokat Teknosa'da 2199 Tl ) aldım.

Uydu yayınında gerçek performansını görmek için kaliteli Lnb ve kablo gerekli.

Eksileri;
- Sadece akıllı kumanda var, klasik kumanda çıkmıyor,
- Dahili uydu alıcısında kanal geçiş hızı düşük,
- Kamera ve mikrofon (Skype) yok

Artıları,
+ Dört adet 3D gözlük ve iki adet Dual Play gözlük geliyor,
+ 3D derinlik ayarlanabiliyor,
+ Wifi hızlı ve stabil,
+ Dahili Tarayıcı hızlı ve stabil, (tvyo, mynet, SGK Eczane-Medula, Garanti Bankası, Denizbank, transformice, moviestar planet vs vs... mümkün)
+ Oynatmayacağı format ve altyazı galiba yok, (oynatamadığı format varmı diye 1 haftadır bakıyorum hâlâ)

Yeni olan bu modelin fiyatının 2013 / 6. aydan sonra düşeceğini tahmin ediyorum.

Merhabalar
Bir sorum olacak. Ben digitürkün verdiği recever ı kullanmak istemiyorum
Elimde digitūrkten daha önce aldığım bir kart modülü var.
Kartı bu modüle takarak tv üzerindeki yerine taksak digitürkü böyle izleyebilir miyim acaba?
Çünkü Başka bir recever kullanmak istemiyorum.
Daha doğrusu akıllı kumandayı sürekli kullanmak istiyorum.
Dandik recever kumandalarından kurtulup kaliteli tek bir kumanda istiyorum
Yardımlarınızı bekliyorum
Saygılar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Ey! gelmişin ve geleceğin Rabbi. Ey! isimlerin sahibi, ben ayağımın nerede sürçtügünü, ben hatamı, ben yanılgımı adımı bilir gibi biliyorum. Ben bin kerre kabul ettim kabahatimi. Sen bir kere affet.

15 Mesaj
17 Mayıs 2013; 22:30:43 

CI Modül rahatlıkla kullanılabilir ve akıllı kumandası ile birlikte, nasıl mı?
Kanal listesine "Digi Kanalları" eklediğinde ve akıllı kumanda ile kanal seçtiğinde kanalın şifresini CI modül (ve kart) açacaktır.
Yalnız dediğim gibi, Çift Çekirdekli işlemciye rağmen kanal geçiş hızı gerçekten yavaş, bunun için LG gereken güncellemeyi en kısa zamanda yapmalı
Saygılar,

Bu mesajda bahsedilenler: @tutmayınküçükenişteyi Bu mesaja 1 cevap geldi.

Adige_Forever

44 Mesaj
17 Mayıs 2013; 23:20:55 

quote:

Orijinalden alıntı: burhangenc

CI Modül rahatlıkla kullanılabilir ve akıllı kumandası ile birlikte, nasıl mı?
Kanal listesine "Digi Kanalları" eklediğinde ve akıllı kumanda ile kanal seçtiğinde kanalın şifresini CI modül (ve kart) açacaktır.
Yalnız dediğim gibi, Çift Çekirdekli işlemciye rağmen kanal geçiş hızı gerçekten yavaş, bunun için LG gereken güncellemeyi en kısa zamanda yapmalı
Saygılar,

Bilgilendirmeniz için teş. Ederim
Ancak digitürk müşteri hizmet. Aradığımda bizim verdiğimiz receverı
kesinlikle kullanmanız gerekli dedi. Çünkü bizim verdiğimiz kartlar sadece verdiğimiz recever ile
Eşleştirilmiştir kartı modülle kullanarak tv ye taktığınızda şifreyi çözemezseniz dedi.
Siz acaba denediniz mi? Çünkü dandik recever kumandalarından gerçekten bıktım
Saygılarımla

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Ey! gelmişin ve geleceğin Rabbi. Ey! isimlerin sahibi, ben ayağımın nerede sürçtügünü, ben hatamı, ben yanılgımı adımı bilir gibi biliyorum. Ben bin kerre kabul ettim kabahatimi. Sen bir kere affet.

25 Mesaj
18 Mayıs 2013; 0:18:18 

verdiğin bilgiler için teşekkür ederim arkadaşım özellikle bir haftadır kullanıyorum oynatamadığı formatı bulmak için cevabı güzeldi :) wifi hızlı ve stabil olması ise ayrıca güzel.

Bu mesajda bahsedilenler: @burhangenc

134 Mesaj
10 Haziran 2013; 21:54:16 

Dun la660s modelini saatin aldim. Herşey güzel fakat YouTube de videolar bir turlu oynamiyor. Ne aplikasyon unda ne de web browser da YouTube.com dan girdiğimde. Ne yaptıysam olma di. Her sitedeki video aciliyor YouTube acilmiyor. Bilen varsa beri gelsin.

*****YENİ FİESTA 1.25i TREND - FIRTINA GRİ*******

5 Mesaj
10 Haziran 2013; 23:14:33 

Bende aldım 42 la660s aldım. Televizyon çok şık. Görüntü güzel. Orjinal ayarları birazparlak benim gözümü yordu. Sanırım bu konuda philips daha başarılı.
Ama arka plan ışığı kıstığımda gözümü yormadı. Ayarları başarılı

-Dahili uydu alıcısı kanal geçiş hızı biraz yavaş gerçekten.
-Sadece tek sihirli kumanda geliyor ve üstünde rakam yok.
-Sadece uzaktan rakamları tıklayarak kanal değişebiliyor.(ya da uzaktan kalem gibi çizerek algılaması da var.) Bence zor bir iş.
-Ya da scroll yaparak hızlıca kaydırılıyor ama kanal geçiş yavaş olduğu için takılma yapabiliyor.
-Ayrıca görüntü ile birlikte kanal listesini göremedim.
Bunların hepsi iyi bir uydu alıcı alınması veya dsmart gibi birşeye üye olunmasıyla çözülür :)

+Wifi telefondan bağlamama rağmen video ve internet hızı bence çok başarılı.
+Dizi sitelerinden full ekran yapıp izlemesi keyifli.
+ses başarılı
+test 3d görüntüsü güzel. Henüz film deneyemedim.

-Benim aldığım tv nin sağ alt köşesinde bulutlanma çıktı. Normal görüntüde görünmüyor ama karanlık siyah görüntüde bariz belli.insanın canı sıkılıyor.

Genel görüşüm televizyonu kurcalaması zevkli ve görüntü güzel. Takıntılı olunmazsa gayet tatminkar bir televizyon.
Ama smart özelliklerini düşünmeden sadece tv olarak düşünürsek biraz daha yol alınabilirmiş. Sonuçta 2100 lira verdim ve az para değil bu boyut tv için.
Philips 6000 serisini deneyemedim. Yorumum yok ama acaba onu mu alsaydın diyorum içimden.

Televizyonu kullanıp iyice keşfettikçe yorumlarımı iletirim. İyi forumlar.

452 Mesaj
10 Haziran 2013; 23:46:33 

bizim maden suyu dökülen 42 pfl5405 de ki görüntü cam gibiydi..canavar gibi tv idi fakat 1480 tl masrafı çıkınca bir de philips istanbul merkezden aradılar size 47 '' tv verelim eski tv yi alalım toplam 1500 olsun dediler neyse daha tel de konuşurken bi araştırma yaptım netten zaten internette ortalama 1400 e satılıyor akılları sıra bana güzellik yapacaklardı ben de hemen lafı yapıştırdım bana 1500 e vermeye çalıştığınız tv zaten 1400 e satılıyor diye kem küm cvp yok..sonra soğudum philipsten..ama hakikatten başarılı bir iş çıkarmışlar..

737526

134 Mesaj
12 Haziran 2013; 10:37:20 

Arkadaşlar youtube ile ilgili sorun yaşayan yok mu benden başka?

99 Mesaj
12 Haziran 2013; 16:08:09 

Web klavuzlarına göre işlemci dışında neredeyse hiç bir fark gözükmüyor.LM serisinin bekleme süresinde harcadığı enerji biraz daha az gibi.Kullanıcı yorumlarına göre LM' nin kasası LA dan daha şık duruyormuş.

LOGITECH Z-5500

134 Mesaj
12 Haziran 2013; 18:18:39 

bugün müşteri hizmetlerini aradım tv nin yanında değildim ararken. bana tvnizin yanına gidin o şekilde arayın uzaktan gerekirse bağlanır yaparız dediler.
tv nin olduğu eve gittim. bi açtım youtube çalışıyor. adamlar dokunmadan halletti :)

740 Mesaj
13 Haziran 2013; 9:12:56 

lm660 in dis cercevesi metal ( yada aluminyum artik herneyse ) , la660 plastik.

kalite her zaman kotu kore mallarinda.

malzemeden kaciyorlar. lm serisinde 2 kumanda cikiyor, la serisinde tek kumanda.

Bu mesajda bahsedilenler: @isez

134 Mesaj
13 Haziran 2013; 23:09:10 

bugün tekrar aynı hatayı vermeye başladı yine youtube videoları açılmıyor lanet

7 Mesaj
14 Haziran 2013; 13:41:23 

Merhaba,

Ürün teknosada hafta sonu indirimiyle 2299 TL ye düşüyor ve 200 TL Hediye ceki + Nikon Coolpix L310 camera hediyeli

Size sormak istediklerim
Bu fiyata sizce nasıl
Bu fiyata sizce modeli düşük inci yüksek bir model mi almalıyız
Avantajix kullanabiliyor muyuz ?
Konuyla alakalı bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

http://www.teknosa.com/...nikon-co?term=119961124

740 Mesaj
14 Haziran 2013; 14:00:46 

2300 tlye daha guzel bir tv alin.

200tl hediye ceki, kamera hikaye.

110 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Çatlak Takipçi
14 Haziran 2013; 14:47:55 

bu 42la 660 da dvb-t2 varmıydı?

740 Mesaj
14 Haziran 2013; 16:18:51 

Belirsiz. bana sorarsaniz yok.

Bu mesajda bahsedilenler: @Çatlak Takipçi

7 Mesaj
14 Haziran 2013; 16:58:58 

quote:

Orijinalden alıntı: alierr

2300 tlye daha guzel bir tv alin.

200tl hediye ceki, kamera hikaye.

ne önerebilirsiniz aslında daha büyük bir tv almak istiyorum salonda kullanacağımdan mesafe 4-5 metreye civarı üniteye

58 Mesaj
17 Haziran 2013; 11:36:13 

bende babalar günü 42 la660s aldım ve youtube sorunu var yarım saat kurcaladım ama çözüm bulamadım. güncelleme beklicez heralde

134 Mesaj
18 Haziran 2013; 0:01:29 

quote:

Orijinalden alıntı: cink1

bende babalar günü 42 la660s aldım ve youtube sorunu var yarım saat kurcaladım ama çözüm bulamadım. güncelleme beklicez heralde

bugün teknik servisi aradım uzun süre telefonda yardımcı olmaya çalıştılar fakat sorun çözülmedi. teknik servis birtakım bilgileri aldı ve 2-3 gün sonra döneceklerini söylediler. ben de beklyorum youtube problemini çözebilecekler mi diye. bu arada internet tarayıcıdan youtube izlemenin bir yolunu kendimce buldum. istersen deneyebilirsin. browserda artık youtube çalışıyor fakat teknik servise bunu söylemek istemiyorum çünkü asıl youtube aplikasyonunda çalışmaması problem. sizde çalışıyormuş deyip geçiştirmesinler.

kendi bulduğum çözüm yöntemim şu şekilde. tv nin tarayıcısının adres kısmına http://www.youtube.com/html5 yazıyorsunuz ve çıkan sayfada html sürümüne katılmak istiyorum tuşuna basıyorsunuz. artık açacağınız youtube videoları çalışıyor. flash değil html5 olarak çalıştırıyor ve farkı anlamanız mümkün değil. bir deneyin isterseniz. aynı sayfaya girip iptal de edebilirsiniz.

saygılar.

134 Mesaj
20 Haziran 2013; 21:38:49 

Her gün suren yoğun uğraşlar im sonucu problemi cozdum<. Problem TT net n verdiği modemden kaynaklaniyor. Huawei hg630 modem. Güvenlik duvar ini kaldirdim ve dmz ayar ini TV te etkinlestirdim ve çözüldü. YouTube aplikasyonu ndaki tüm videolar artik calisiyor.

56 Mesaj
21 Haziran 2013; 17:12:47 

youtube altyapı çalışması yapıyormuş da ondan açılmıyormuş guya bende az once konustum, televizyonu da duna aldım

666 Mesaj
30 Haziran 2013; 22:41:26 

arkadalar net üzerinden film veya dizi izlerken yetersiz bellek hatası alanlar varmı.birde mümkünse sd yayın kalitesi hakkında yorumlarınız nasıl.hatta bir kaç resim olsa çok makbule geçer

113 Mesaj
2 Temmuz 2013; 23:55:08 

Arkadaşlar ben de bu ürünü (LA640s) almayı düşünüyorum. Bir kaç sorum olacak. Sanırım LM640s'te duyduğum , maç izlerken adamlar çizgi çizgi oluyormuş, o bu modelde de var mı , bu modelle maç izleyen oldu mu?
İkincisi, bu modelin Samsung muadili nedir, benzer özellikte olanı?
Üçüncüsü, eğer varsa hangisini tavsiye edersiniz

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mythrandir -- 2 Temmuz 2013; 23:55:14 >

25 Mesaj
3 Temmuz 2013; 9:31:59 

Teknolojinin şans işi olmasından nefret eden birisi olarak yaklaşık 1 ay kadar önce teknosa internet sitesinden lg 47 lm660s aldım ve gelen televizyonun çerçevesinde bir yamukluk olduğunu , yandan baktığımda ise ekranda da bir bombe olduğunu fark ettim kuruluma gelen arkadaşları aradım, ancak yarın gelip bakabileceklerini söylediler benim moral sıfır sıfır sıfır... akabinde benimde gece televizyonu kurcalama şansım oldu youtube falan gayet başarılı 3d olayını söylemem gerek bile yok fevkaladenin de fevkinde , ekranda bombe olan yerde bulutlanmanın dibini bulduktan sonra bildiğim tüm bedduaları ederek yattım zıbardım, sabah lgden gelen arkadaşlar tv yi inceledi resim falan çektiler dediler bu muhtemelen tamir edilir, televizyonu şimdi götürmeyelim bir müdürümüzle konuşalım dedim o müdürle birde ben konuşayım ..... burdan sonrasına bibbb koymam gerekiyor. Sonra dedim yaw ben birde bir teknosa'yı arayayım birazda onlar bibleyim derken oradaki müşteri temsilcisi beni konuşturmuyor iki çift laf edemeden internetten aldığınız ürünler 1 hafta içerisinde koşulsuz şartsız iade alınıyor dedi. hikayenin sonu :) Şimdi arkadaşlar ben 47La660s alayım diyorum her yerde fiyatı 2799TL 100-200 lira için büyük marketleri değişmeye de değmez ama şuaradan al falan diye önere bileceğiniz bir yer var mı. (ohh içimi döktüm rahatladım)

573 Mesaj
3 Temmuz 2013; 21:22:46 

Bu tvnin acilen yazılım güncellemesine ihtiyacı var. Dual core olup da bu hızda kanal geçişi yapması çok saçma bir durum. Ayrıca kanal listesinin ekrana gelmesi için daha kolay bir tuş kombinasyonu yok mu? Smarta girip kanal listesini seçmek zor oluyor. Bir de tv modunda ekrandaki imlecin hiç bir şekilde görünmemesini nasıl sağlayabilirim? Kumandayı hareket ettirdiğimde tvde o imlecin çıkmasını istemiyorum.

166 Mesaj
3 Temmuz 2013; 23:56:04 

quote:

Orijinalden alıntı: serkanser

Teknolojinin şans işi olmasından nefret eden birisi olarak yaklaşık 1 ay kadar önce teknosa internet sitesinden lg 47 lm660s aldım ve gelen televizyonun çerçevesinde bir yamukluk olduğunu , yandan baktığımda ise ekranda da bir bombe olduğunu fark ettim kuruluma gelen arkadaşları aradım, ancak yarın gelip bakabileceklerini söylediler benim moral sıfır sıfır sıfır... akabinde benimde gece televizyonu kurcalama şansım oldu youtube falan gayet başarılı 3d olayını söylemem gerek bile yok fevkaladenin de fevkinde , ekranda bombe olan yerde bulutlanmanın dibini bulduktan sonra bildiğim tüm bedduaları ederek yattım zıbardım, sabah lgden gelen arkadaşlar tv yi inceledi resim falan çektiler dediler bu muhtemelen tamir edilir, televizyonu şimdi götürmeyelim bir müdürümüzle konuşalım dedim o müdürle birde ben konuşayım ..... burdan sonrasına bibbb koymam gerekiyor. Sonra dedim yaw ben birde bir teknosa'yı arayayım birazda onlar bibleyim derken oradaki müşteri temsilcisi beni konuşturmuyor iki çift laf edemeden internetten aldığınız ürünler 1 hafta içerisinde koşulsuz şartsız iade alınıyor dedi. hikayenin sonu :) Şimdi arkadaşlar ben 47La660s alayım diyorum her yerde fiyatı 2799TL 100-200 lira için büyük marketleri değişmeye de değmez ama şuaradan al falan diye önere bileceğiniz bir yer var mı. (ohh içimi döktüm rahatladım)

47LA660S Vatan dan aldık. 2600TL Teknosanın kampanya fiyatı da fena değildi.
Haftasonunu beklersen muhtemelen iyi fiyata alırsın.

LA serisi LM den epeyce farklı..
Misal Faceb..k videolarını LM de izleyemezsin ama LA da herşeyi izlersin..

Şimdiden hayırlı olsun..

Alkol, sigara ve uyuşturucudan UZAK DURUN.

740 Mesaj
3 Temmuz 2013; 23:59:05 

quote:

LA da herşeyi izlersin

Yok böyle birşey.

Bu mesajda bahsedilenler: |

3323 Mesaj
5 Temmuz 2013; 22:16:47 

1-türkçe altyazılarda sıkıntı var mı ,

2-altyazı yeri ayarlanabiliyor mu ,

3-dts ses , mkv, divx, flac, avi, full bluray formatlarda sıkıntı oluyor mu

4- akıllı kumandayı kullanmak zor mu

5- birde bu ''yetersiz bellek'' uyarısı yüzünden filmleri izleyememe sorunu çözüme kavuşmadı mı (malesef bu durum samsung tv'lerde de var .)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streamin -- 5 Temmuz 2013; 22:18:49 >

166 Mesaj
9 Temmuz 2013; 17:53:53 

quote:

Orijinalden alıntı: streamin

1-türkçe altyazılarda sıkıntı var mı ,

2-altyazı yeri ayarlanabiliyor mu ,

3-dts ses , mkv, divx, flac, avi, full bluray formatlarda sıkıntı oluyor mu

4- akıllı kumandayı kullanmak zor mu

5- birde bu ''yetersiz bellek'' uyarısı yüzünden filmleri izleyememe sorunu çözüme kavuşmadı mı (malesef bu durum samsung tv'lerde de var .)

1- yaklaşık on tane altyazılı film izledik sorun yaşmadım.
2- bilmiyorum.
3- flac ve dts ses konusunda bilgim yok. Örnek AVATAR full bluray sorunsuz seyrediliyor.
4- akıllı kumandayı kullanmak zor değil bilakis gayet kolay ve eğlenceli..
5- ''yetersiz bellek'' veya benzeri bir sıkıntı yaşamadım. 1TB lık taşınabiliri taktık seyrediyoruz. ileri-geri alma vb. gayet sorunsuz .
Tahminimden daha hızlı ve sorunsuz bir cihaz olduğunu gördüm.
Alırsanız hayırlı uğurlu olsun..

Alkol, sigara ve uyuşturucudan UZAK DURUN.

364 Mesaj
16 Temmuz 2013; 20:57:40 

1- sıkıntı yok
2- ayarlama kısmen mümkün
3- hiçbir sıkıntı yok
4- mause kullanmak kadar kolay
5- sadece teknosa filim kulübünden filim seyrederken yetersiz bellek ikazı alıyorum tivibu veya youtube-webdeki filim sitelerinden ikaz almıyorsun
bu tv yi aldıktan sonra pc nin yanına dahi yaklaşmaz oldum şuan size bu satırları tv üzerinden yazıyorum 42la640 ve 42la660 arasında hissede bileceğiniz tek fark akıllı kumanda ve 2 adet dual gözlük her iki seridende tv alıp halen kullanan biririsi olarak söylüyorum 660 için 400-600 tl fark vermeye gerek yok.
@streamin

Bu mesajda bahsedilenler: streamin

citroen c4 sxi 1.6 110 mhp
nokia lumia 820 / gm discovery
lg 42la 660s / panasonic tx-p42st33
samsung wb100

1835 Mesaj
16 Temmuz 2013; 21:14:04 

32la660s aldim. Baya isik huzmesi vardi servise yolladim bende baya israr edince degisim cikti. Suan ikinci 32la660s'i kullaniyorum ve yine isik huzmesi var, sordugum herkeste var. Bundan oncekini niye degistirdiler anlayamadim aslinda. İsik huzmesi bu modelin kronik sorunu. 32" icin boyle 42" te durum nasil bilmiyorum.

19 Mesaj
22 Temmuz 2013; 23:28:36 

bende iki gün önce 47 la660s den aldım.genel olarak memnunum ama bikaç sorunum var örneğin harici diskten mkv filmler oynatınca bazen takılma oluyor ve tamamen donuyor tv kapat tuşu bile işlemiyor.ayrıca hızlı sahne geçişlerinde beyaz renklerde pikselleşme tarzı bozulmalar oluyor sebebini bilen varmı acaba

54 Mesaj
1 Ağustos 2013; 14:52:45