Şimdi Ara

Ev Sinema Sistemleri ile ilgili temel bilgiler (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
24
Favori
163.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tplav

arka kulelerin kablosuz kullanma imakanı var mıdır panasonic de? benim tv de panasonic ama wireless seçeneği benim için önemli bi kıstas...salonun ortasından kablo geçecek yoksa...

http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/%C3%9Cr%C3%BCnler/SC-BTT770/specifications/7594055/index.html?trackInfo=true sayfasinda gorebileceginiz gibi wireless'a cevrilmeye hazir bir urun. ek satin alinacak bir modulle saglanabiliyor bu.

• arkadaşlar 3 gündür şu olayı çözemedim canıma tak etti

şimdi ben iki gün önce şu ses sistemini aldım:

http://inci.ca/u9rra4b8zg

bu sistemi m audio ses kartı aracılığıyla bilgisayarıma bağladım:

http://shop.avid.com/store/product.do?product=324083762061920

şöyle bir bağlantı yaptım:

http://b1202.hizliresim.com/u/3/2dk55.jpg

bu bağlantılar için iki tane aux kablo kullandım. bilgisayarın sesini 5+1den alıyorum artık ama gelelim sorunlara:

1- bilgisayarda kayıtlı bi şarkı açtığımda ses daha yüksek ama youtube'dan falan açınca daha alçak geliyor.

2- ac3 filter diye bişey yükledim kullanmayı hiç bilmediği halde.bilgisayardan şarkı açıp 5+1in ekolayzerını bass yapınca her taraftan eşit ses geliyo sesler bölünmüyo ama gayet yüksek ve bass bi ses geliyo ama ekolayzerı pro logic 2 music olarak ayarladığımda kanallara yayılıyo ama şarkının ses seviyesi ve basslığı düşüyo hem kanallara yayılmış şekilde hem de yüksek basslı dinleme olanağım yokmu? bu pro logic olayını da anlamadım.

3- benim ses kartımın 5+1 çözme özelliği var mıdır bu çözme olayı nasıl oluyor? (bu soru 4. soru yüzünden aklıma geldi)

4- ben bu 5+1'in kendisine ait dvd playerını aynı zamanda sarı video kablosuyla lcd tv'ye bağladım şuradan:http://d1202.hizliresim.com/u/4/2dlbm.jpg televizyona ses kablolarını takmadığım halde dvd oynatırken 5+1 ses alabiliyorum çünkü dvd playera bağlı bütün parçalar ilk resimde de göründüğü gibi. bugün 5+1 destekli dvd film aldım bilgisayara taktım filmin menüsünden 5.1 seçtim görüntü pc ekranından sesler de 5+1 şekilde geliyor ekolayzer ayarını pro logic 2 movie yapıyorum ve gayet iyi geliyor buraya kadar sorun yok ama dvd filmi 5+1'in televizyona bağlı olan kendi dvd playerına takınca bi baktım bilgisayara taktığımdakinden çok daha iyi, kaliteli ve yükses ses aldım. ayrıca 5+1'in ekolayzerındaki pro logic 2 movie ve pro logic 2 music seçenekleri kayboldu, dvdyi çıkarınca geri geldi. ben dvd'yi 5+1'in kendi playerına takmadan direk bilgisayara takıp dvd playera taktığımdaki gibi bi kaliteyi nasıl elde ederim bu çok önemli.

arkadaşlar ben bu 5+1 konusunda çok bilgisizim ve biraz takıntılıyım o kadar para verip bi 5+1 aldım ve bir sürü ayrıntısı olduğunu farkettim ve en verimli şekilde kullanabilmek istiyorum. çünkü bu konuda dışarıda nereye gidip danışacağımı da bilmiyorum ve kafam resmen allak bullak oldu bilgi eksikliğinden dolayı. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hometheater -- 4 Şubat 2012; 10:21:44 >

• ay bizde var kullanmıyoruz bile..evde boşuna yer kaplıyo bence
  • Konuyla alakası yok ama DÜNYANIN EN SESSİZ yeri bu oda o kadar sessizmiş ki sadece mide kalp atışı sesinizi duyıyormuşsunuz!
  • Ses sistemi almayı düşünüyordum teşekkürler.
  • Temel bilgiler konusunda eksiklerim var hallice sanırım (=

samsung d6000 serisi bir TV'im var. Yanına 5.1 kablosuz ses sistemi almak istiyorum ancak dvd playera ihtiyacım yok. kullanacağın aygıtlar TV + Digiturk olacak. Sadece bunlardan gelen sesi 5.1 (yayına bağlı olarak) almak istiyorum, bu mümkün mü? illa bir dvd/bluray player da olması gerekiyor mu? Böyle bir sistemi nasıl kurabilirim ve 5.1 kablosuz ses sistemi (mümkünse uzun hoparlörlerden içermeyen) öneriniz var mı? kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curset

Temel bilgiler konusunda eksiklerim var hallice sanırım (=

samsung d6000 serisi bir TV'im var. Yanına 5.1 kablosuz ses sistemi almak istiyorum ancak dvd playera ihtiyacım yok. kullanacağın aygıtlar TV + Digiturk olacak. Sadece bunlardan gelen sesi 5.1 (yayına bağlı olarak) almak istiyorum, bu mümkün mü? illa bir dvd/bluray player da olması gerekiyor mu? Böyle bir sistemi nasıl kurabilirim ve 5.1 kablosuz ses sistemi (mümkünse uzun hoparlörlerden içermeyen) öneriniz var mı? kolay gelsin.

arkadaşlar bende benzer bir soru soracagım, lg 47lm760 aldım ve ps3 almayı planlıyorum aynı zamanda da evde dvd mevcut, bende dvd ve bluraysiz bir 5.1 uzun hoparlörlü ev sinema sistemi istiyorum bu mevcut mudur? bu ev sinema sistemini hem tv ye hemde ps3 e bağlamayı planlıyorum bu ümkün müdür? ve hangi ev sinema sistemi buna imkan verir?

ilginize şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: encuun

quote:

arkadaşlar bende benzer bir soru soracagım, lg 47lm760 aldım ve ps3 almayı planlıyorum aynı zamanda da evde dvd mevcut, bende dvd ve bluraysiz bir 5.1 uzun hoparlörlü ev sinema sistemi istiyorum bu mevcut mudur? bu ev sinema sistemini hem tv ye hemde ps3 e bağlamayı planlıyorum bu ümkün müdür? ve hangi ev sinema sistemi buna imkan verir?

Hazır sistem almayı düşünüyorsanız, hazır sistemlerin avantajı sesin uyumlu olması oluyor.Hi-fi Dinliyerek toplanırsa bi sistem daha başarılı olabilir ancak okadar uraşacak vaktim yok diyorsanız şahsen marka olarak BOSE[hazır anfili modelleri], HARMAN KARDON, WHARFLADE, QUADRAL[Benim kullandığım marka özellikle sinema performansını ben beyeniyorum], DEFİNİTİVE, KLİPSCH gibi modeller olabilir. Tabi ne istediğinizde bu noktada önemli stero müzik derseniz anfi markaları deyişir ama 5.1 derseniz bence yamaha anfi olarak iyidir diye düşünüyorum ki buarada bende yamaha 357 rv 5.1 sistemini kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeLCuKuNus

quote:

Orijinalden alıntı: encuun

quote:

Hazır sistem almayı düşünüyorsanız, hazır sistemlerin avantajı sesin uyumlu olması oluyor.Hi-fi Dinliyerek toplanırsa bi sistem daha başarılı olabilir ancak okadar uraşacak vaktim yok diyorsanız şahsen marka olarak BOSE[hazır anfili modelleri], HARMAN KARDON, WHARFLADE, QUADRAL[Benim kullandığım marka özellikle sinema performansını ben beyeniyorum], DEFİNİTİVE, KLİPSCH gibi modeller olabilir. Tabi ne istediğinizde bu noktada önemli stero müzik derseniz anfi markaları deyişir ama 5.1 derseniz bence yamaha anfi olarak iyidir diye düşünüyorum ki buarada bende yamaha 357 rv 5.1 sistemini kullanıyorum.

selçuk bey, bu durumda dvd olmasını istemediğimde benim hazır ev sinema sistemi yerine 5.1 ev sinema hoparlör sistemi ve bir de amfi almam gerekiyor anladığım kadarıyla, bu durumda maliyetin artacağını düşünüyorum ben 500-700tl civarına 5.1 dvdli bir sitem alsam daha ucuza geleceğini düşünüyorum. bu durumda bu hazır ev sinema sistemini tv'ye ve ps3'e bağlamada bir sıkıntı yaşar mıyım? (kendime ait çanak anten ve tv nin kendi dahili uydu alıcısını kullanıyorum)
    teşekkürler...

• 500-700 arası 5.1 de Cretive,Logitech,Sony öneririm ve dinliyerek almanızı öneririm sonuçta ses rengi zevk meselesi 5.1 Ps3 e bağlamak için optik girişi olan bir sistem almanız gerekiyor ve ekipmanlar tamamlandığında ps3'ü ses sistemine optik kabloyla bağlamanız DTS (5.1) için şart Uydunuzda optik çıkış ya da kendinden çözücü varmı bilmiyorum ama eğer optik varsa uydunuzda ozaman yine onuda ses sistemine optikten bağlarsanız bazı kanallar dts yayın veriyor cnbc-e gibi netlik kazanması açısından belirtmek isterim aldığınız sistemin DTS logosuna bakın DTS("Dolby Digital" olarakta yazabilir) eğer DTS varsa logo olarak bilinki 5.1 dir. hayırlı forumlar kolay gelsin.!! Önerebileceğim pek bilgim yok ama bi ara hi-fi sistem kurmadan önce hazır sistemlerden 5+1 LOGİTECH Z-5500 çok düşünmüştüm dinlemedim ama met ediliyordu fırsat bulursanız bi bakarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeLCuKuNus -- 20 Mayıs 2012; 16:02:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeLCuKuNus

500-700 arası 5.1 de Cretive,Logitech,Sony öneririm ve dinliyerek almanızı öneririm sonuçta ses rengi zevk meselesi 5.1 Ps3 e bağlamak için optik girişi olan bir sistem almanız gerekiyor ve ekipmanlar tamamlandığında ps3'ü ses sistemine optik kabloyla bağlamanız DTS (5.1) için şart Uydunuzda optik çıkış ya da kendinden çözücü varmı bilmiyorum ama eğer optik varsa uydunuzda ozaman yine onuda ses sistemine optikten bağlarsanız bazı kanallar dts yayın veriyor cnbc-e gibi netlik kazanması açısından belirtmek isterim aldığınız sistemin DTS logosuna bakın DTS("Dolby Digital" olarakta yazabilir) eğer DTS varsa logo olarak bilinki 5.1 dir. hayırlı forumlar kolay gelsin.!! Önerebileceğim pek bilgim yok ama bi ara hi-fi sistem kurmadan önce hazır sistemlerden 5+1 LOGİTECH Z-5500 çok düşünmüştüm dinlemedim ama met ediliyordu fırsat bulursanız bi bakarsınız.

teşekkürler...

• merhabalar.

orta vadede bir ses sistemi almayı planlıyorum. konuyla ilgili merak ettiklerim çok. hangi marka hangi amfi , net bilgim yok maalesef. yardımcı olursanız çok sevinirim. sorularımı ve beklentilerimi maddeler halinde sıralamaya çalıştm.

1. kesinlikle paket set almak istemiyorum çünkü alabileceğim en iyi sesi almak istiyorum. bu nedenle receiver (amfi), hoparlör ve blueray disck player ve de gerekirse ayrı bir cd player almak istiyorum.

2. plak arşivim var. evde 70lerden kalma pikabımız, sonrarında 90ların başında aldığımız müzik setiyle şimdiye kadar bunlarla idare ettim ama almayı düşündüğüm sistemle (ya da sistemlerle) bu plakları da en iyi şekilde dinlemek istiyorum. planladığım bu sisteme ne marka pikap almak gerekir?

3. kaset/cd arşivim de oldukça geniş. dolayısıyla iyi bir stero ses beklentisi içindeyim.

4. 99-2003 yılları arasında oldukça fazla orjinal dvd film aldım. ancak blueray player hala almadığım için bu disclerden yok. yeni alacağım cihazlarla hem bu dvdleri hem de 3d blueray filmleri izlemek istiyorum.

5. 7.1 ya da 5.1 hoparlör arasında kararsızım...amacım 5.1 hoparlör seti alıp, 2 tane de kule alarak 7.1'e tamamlamak. ama bu böyle mi yapılır yoksa dirk 7.1 hazır olarak satılanlardan mı almak gerekir bilmiyorum.

6. a/v amfilerle iyi bit stero ses elde edilir mi ? yoksa en iyi ses kalitesi için hem a/v receiver hem de stero amfi mi almak gerekir? salonda 2 tane amfi bulunması görüntü/kablo karmaşası yaratır mı? mükemmel bir performans için 2 ayrı amfiye gerek var mı ( biri sinema biri müzik için) yoksa gereksiz mi?

7. markalar konusunda bir fikrim yok. harman/kardon, technics, yamaha, marantz??? hem sinema hem müzik için tek bir tane receiver yeter denecek bir marka var mı? yok bunun için 2 ayrı receiver alman gerek derseniz a/v için hangi marka/model; stereo anfi için ahngi marka/model önerirsiniz?

8. 3d blueray playerda müzik cd.si dinlemek ile deck bir cd playerda müzik dinlemek ses kalitesi için fark edr mi? bir harman/kardon cd player bin küsür tl civarında...bir cd playerın bu fiyatta olması, ses kalitesinden mi yoksa marka/dizayn vs ile mi ilgili?

9. iphone bağlantısı, wifi, internet radyo, sıkıştırılmış formatlar (divX, mkv vb), usb girişi gibi özellikleri de olsa fena olmaz hani.

9. nihai olarak, 5.1 ya da 7.1 hoparlör seti, 3d blueray player, gerekiyorsa ayrı bir cd player, sinema için amfi, gerekiyorsa müzik için ayrı bir stero amfi ( 1 tane yeter derseniz o 1 tane cihazın), pikap, kule için hangi marka hangi modelleri önerirsiniz?

not: bütçem ise 15-20 bin tl.ye kadar çıkabilirim. gözümü karattım çünkü...20 yıldır hayalini kurduğım bir şey bu. istanbulda oturuyorum.

yorum-cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 14 Haziran 2012; 22:54:00 >

• Bunların hepsini 15-20 bin liraya yapamazsınız. Sırf iyi bir kolon setini ancak o paraya alabilirsiniz. Geriye kalan amfi, kablo, player, pikap, pikap amfisi, blurap player, interconnectler, hdmı kablolar, bu işin içinden çıkmak için iyi paralar harcamanız gerekebilir. Hiç bir deneyiminiz yoksa bu daha kötü.

Belki bir basamak belirleyip oradan başlayarak kendinize bir yol çizmeniz daha avantajlı olacaktır. Akıl veren ve şunu al diyende çok olacaktır. Bol bol dinleti yapıp cihazları inceleyip araştırma yapmanız ve bir takım cihazlar kablolar playerlar ve amfiler ile ilgili temel bilgileri edinmeniz gerekecek. Direk size şunu alın demek yanlış our. Maddeler halinde yazmışsınız yazdıklarınızdan ve kendinizi ifade etme tarzınızdan bu konuda hiç bir bilginizin olmadığı anlaşılıyor.

Dediğim gibi çabuk kandırılmamanız için temel bilgilere ihtiyacınız var.

Tam karar vermeden evvel iyi araştırın bol bol dinleti yapıp firmalardan bilgi alın ve cihazları inceleyin.

Size şunları şunları alın diyebilirdim ama bu doğru olmaz.

En iyi sesi almak diye bir olgu yoktur. En iyi ses nedir biliyormusunuz? En iyi ses şarkıcının ve canlı orkestranın doğal sesidir ve bu sesi hiç bir sistem veremez. Sadece ona yaklaşır. En iyi dediğinizde bütçenizde en iyi şeklde donanımlı olmalı ki aradığınızı bulasınız.

En iyi ses göreceli bir kavramdır. Kişiye elektronik aksama, kabloya, mekana ve daha birçok çeşitli etkene göre değişen bir kavramdır.

Sakın yanlış anlamayın lütfen ama siz önce biraz araştırın, yada giriş seviye bir sistem yaparak bunu yavaş yavaş geliştirin.

Size yapacağım (şahsımca) en iyi tavsiye bu olur.

Selamlar
    Saygılar.

• Konu için teşekkürler, ben de ses sistemi almayı düşünüyorum. Burası oldukça yardımcı olacak
  • Merhaba arkadaşlar. Üstadlara bir sorum olucak. kaç gündür araştırmaktayım gerçek mi yalanmı çözemedim. konuyu şöyle özetliyeyim. 3 gün önce internetten ev sinema sistemi sipariş etmiştim Sony Dav-tz230. Satıcı bana ev sinema sistemlerinde müzik dinlerken sadace SurR ve SurL çalışır. filmlerde 5+1 olarak kulanırsın demişti. ama ne yaptımsa ne müzik te ne de filmde 5+1 den ses alamıyorum. Gerçekten müzik dinlerden bütün kanallardan ses almam mümkün degil midir. yoksa cıkışlarım mı yanmıs. lütfen bir cvp verin...
  • Film izlediğiniz medya 5.1 kayıtlı bir medya mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • müzikte denedim film de denemedim. ama dts, dolby surrand her türlü müzikte denedim fakat sadece ön iki kanaldan ses geliyor birde bass dan ses alabiliyorum diger 3 kanalda ses yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayarlarında vardır atladığın bir detay. Medya 5.1 ise, ayarlarda doğru ise tüm kanallardan ses almanız gerekir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bose ev sinema sistemleri hakkında link var mı?Yada buradan yardımcı olabilir misiniz?Sistem arıyorum 5+1 uygun olacaktır,ayaklı....
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.