Şimdi Ara

Panasonic'in yakında duyuracağı GF6 fotoğraf makinesinin ilk görselleri yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Panasonic'in yakında duyuracağı GF6 fotoğraf makinesinin ilk görselleri yayınlandı

Bugün yeni ayrıntıları ortaya çıkan ve Panasonic tarafından 9 Nisan tarihinde resmi olarak duyurulması beklenen Lumix GF6 fotoğraf makinesi hakkında ilk görseller ortaya çıktı.

Techradar internet sitesi üzerinde yayınlanan ilk görseller kısa bir süre içesinde kaldırılmış olsalar da, Lumix GF6 Micro Four Thirds sistem fotoğraf makinesi ilk defa görüntülenmiş oldu. Oldukça şık ve iki renkli bir gövde yapısına sahip olduğu görünen model, daha önce öğrenilen bilgiler yayında üzerinde hareketli bir LCD ekran da yer alıyor. Teknik olarak 16MP sensöre, daha hızlı otomatik netleme performansına, daha güçlü görüntü işlemcisine ve Wi-Fi kablosuz bağlantı seçeneğine sahip olacak olan model üzerinde, Panasonic 14-42 HD lens yer aldığı görülüyor.

9 Nisan tarihinde bütün özellikleri belli olacak olan Panasonic Lumix GF6 fotoğraf makinesi, büyük merakla bekleniyor.

Panasonic'in yakında duyuracağı GF6 fotoğraf makinesinin ilk görselleri yayınlandı

• şu makineye hot-shoe koymayarak resmen mahvediyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: jeofizikci

şu makineye hot-shoe koymayarak resmen mahvediyorlar.

Bu o kadar da pro bir makine degil hocam sony nex ile kiyaslansa da nex kadar kaliteli ve gelismis degil. O yuzden dahili bir flas makinenin alicisi olan bircok kullaniciyi tatmin edecektir bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psydia

quote:

Orijinalden alıntı: jeofizikci

şu makineye hot-shoe koymayarak resmen mahvediyorlar.

Bu o kadar da pro bir makine degil hocam sony nex ile kiyaslansa da nex kadar kaliteli ve gelismis degil. O yuzden dahili bir flas makinenin alicisi olan bircok kullaniciyi tatmin edecektir bence.

vala compact makinede bile hot-shoe ya önem veririm, fotoğraf=ışık.
    gx1 sağladığı bir kaç tuş ve hot-shoe sayesinde herkesçe tercih edilirken gf3-5 pek tercih edilmez, hatta ilk çıkan gf1 bile hala bulunduğunda daha tercih edilesi kalıyor.
    gf3 sahip olmama rağmen gidip gf2 aldım.

ben bu seriden g1 g3 gf2 gf3 gx1 kullandım, halada iki tane makinem var.

gelişmişlik olarak ise sadece makineye bakmayın, sensorun biraz daha büyük olması çokta büyütülecek bir durum değildir bence, bu tarz aynasızlarda şu an için önemli olan ekosistemin tamamıdır.
    m43 sistem(panasonic-olympus) diğer sistemlere göre çok daha ileri bir durumdadır, sony, fuji, nikon da lens sayısı bir elin parmaklarını geçemiyorken, panasonic-olympus sistemde olmayan lens yok, dslr sitemleri bile kıskandıracak lens yelpazesine sahipler.
    artı olarak kendi tecrubelerimden gördüğüm kadarı ile fuji AF de panasoniğin çoook gerisinde.
    sonynin başka bir dezavantajı ise lensleri kocaman olmasıdır, daha yeni 16-50mm lenslerini çıkardılada bir nebze durum düzeldi.
    saygılar

• Nihayet tilt ekran. Açıkçası GX2 için bekliyordum ben bunu ama GF serini konunca GX de ihmal etmezler artık. Hot-shoe bence de önemli. Bu yüzden ben de sevemedim GF serisinin üyelerini :(

• Yine yazmış olayım...
    Bu başlığı okuyup gelene ilanımdaki GF3 14 mm 100 TL indirimli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.