Şimdi Ara

Görev Mars: Bütçe 16000TL 'En iyi oyun sistemini topluyoruz' video inceleme (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
418
Cevap
8
Favori
20.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o kadar kucuk monitorda 2k ile full hd farkını ne kadar algılayacagız ki?

bana 2k dev bir ekranda kullanılmıyorsa cok gereksiz geliyor.
  • Güzel..
  • Arkadaşalar video'nun sonunda bahsedildiği gibi bu sisteme çeşitli bileşenler ekleyip devamlı test edicez dediler.Yakın zamanda çıkıcak yeni nesil 7990'ıda bu sistemde görücez gibi geliyor bana
  • iddia, loto, toto ve bilumum şans oyunlarından para kazanmadıkça böyle bir sisteme harcayacak param yok ;)

• Helal olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: J.Maharaja

quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

quote:

4x Titan falan bekliyordum 16,000$ diyince.

16 bit TL olacak.

Ayrıca 2 adet GTX 690 olsaydı oyun performansı daha yüksek olabilirdi.

evet tl olduğunu gözden kaçırmışım. (:
    Yinede 4x slı pek istendiği verimi veremese bile o parayı veren öyle bir sistem alırdı diye düşnüyorum. Ayrıca 690 daha perf.lı haklısın.

2x Titan yerine 2x 690= o parayı çöpe atmak

• İşte donanım haber budur. Valla tebrik ediyorum, çok keyifli bir test olmuş. Herkesin aklından geçirip yapmak istediği donanımı kurup bizim için test etmeniz gerçekten güzel olmuş
  • Performans olarak çok iyi, fiyat/performans olarak yerlerde sürünen bir model çıkmış ortaya.

• quote:

Orijinalden alıntı: fleshstorm666

quote:

quote:

quote:

16 bit TL olacak.

Yinede 4x slı pek istendiği verimi veremese bile o parayı veren öyle bir sistem alırdı diye düşnüyorum. Ayrıca 690 daha perf.lı haklısın.

2 Titan ile çöpe atmak değil mi :) Oyun için konuşuyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fleshstorm666

quote:

quote:

quote:

16 bit TL olacak.

2 Titan ile çöpe atmak değil mi :) Oyun için konuşuyorum.

2x sli'nin getirisi var ama 4x sli basarisiz bosta yatiyor 4. kart.hatta tri sli bile basarili degil.690 sli gercekten gereksiz olurdu.

• Yerimi alayım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @_Dominic_Toretto_,

Her oyun o kadar çekirdeği ve 2 den fazla GPU'yu desteklemiyor. 4 Gpu desteklese de işlemcinin çekirdek performansı yetersiz kalıyor oc'suz. Bir de 2K'da yüksek ayarlarda bellek yetersizliği görülebilir o da performansa negatif etkide bulunabilir. Ben de o nedenle Gtx690 Quad SLI'a pek sıcak bakmam bu durumda. Tabi video'nun asıl amacından biri de hme oyun hem iş olduğu için Gtx Titan şart olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serpico.

O çözünürlükte başlat menüsünü görünce aklıma şu geldi:

• devir konsol devri arkadaş. o kadar para verdikten sonra adam akıllı performans alamamak adama koyar bence.(konsolda düşük fps alıyorsun ama en azından çok çok daha az paraya kafa rahat ve 30 fps seviyesinde bir deneyim sağlıyorsun.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightwish34

devir konsol devri arkadaş. o kadar para verdikten sonra adam akıllı performans alamamak adama koyar bence.(konsolda düşük fps alıyorsun ama en azından çok çok daha az paraya kafa rahat ve 30 fps seviyesinde bir deneyim sağlıyorsun.)

Adam sana oyun PC'si mi toplamış ? Oyun da oynayabileceğin mini bir süperbilgisayar var orada. Video'yu izlemeden mi sallıyorsun ne yapıyorsun ? Ps4 çıksa da bu cümleleri kursan hak verilir de şu an ki konsollara bakacak olursak zaten ohoo işimiz var.
  • çok acımazsa parça harcayıp sistemi topladık ama crysis 3 de takıldık

Çok güzel bir inceleme olmuş video olmuş tüm donanımhaber ailesine teşekkür ediyorum uzun zamandır böyle keyifle bir videoyu izlememiştim

• Uzun süreden beri ilk defa baştan sona bir video daha izledim dh'ın hazırladığı.

• Çok mesaj var hepsine bakamadım ama
    4 xeon işlemci takılan anakartlar var, bunlara 4 lü sli yapılıp gtx 690 takılınca çok daha canavar bir sistem olur.Abd de toplamak kolay buraya göndertirseniz olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

quote:

devir konsol devri arkadaş. o kadar para verdikten sonra adam akıllı performans alamamak adama koyar bence.(konsolda düşük fps alıyorsun ama en azından çok çok daha az paraya kafa rahat ve 30 fps seviyesinde bir deneyim sağlıyorsun.)

Adam sana oyun PC'si mi toplamış ? Oyun da oynayabileceğin mini bir süperbilgisayar var orada. Video'yu izlemeden mi sallıyorsun ne yapıyorsun ? Ps4 çıksa da bu cümleleri kursan hak verilir de şu an ki konsollara bakacak olursak zaten ohoo işimiz var.

salladığım falan yok. oyun + iş için kurulmuş ama olayı 16 bin liraya oyun sistemi olarak değerlendirince durum ortada.bu saatten sonra pc devri kapanmıştır benim için. ps3 şuan için idare edecek bir seviyede ve kullanılan parçaları düşününce bu kadar dayanması bile müthiş bir olay. ps4'ü düşünecek olursak arada kullanılan bileşenler olarak dağlar kadar fark var.

birde niye bu kadar fanatiksiniz anlayamıyorum.

ha birde madem çok fazla oyun odaklı kurulmamış bir sistem. niye sadece oyun testleri ve sentetik testleri yapıp geçtiler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-15C3E5993 -- 5 Nisan 2013; 15:27:27 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

ha birde madem çok fazla oyun odaklı kurulmamış bir sistem. niye sadece oyun testleri ve sentetik testleri yapıp geçtiler?
    Forum "bilgisayarı sadece oyun oynanan bir sistem" olarak düşünenlerle dolu olduğu için, sistem testi denen şeyin de Crysis 3 ve Bf 3 Multi üzerinden yapılması zorundaymış gibi bir algı var. Mesut ve Erdi'nin bir kabahati yok.
    Adamlar gayet güzel yapmışlar, eleştireceksek de iyi eleştirmeliyiz ki artık mobil haberden ziyade donanım haberi görelim.

Hem oyun, hem iş üzerine kurulmuş bir sistemdir bu. Sadece oyun olarak düşünmeyin.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.