Şimdi Ara

Kibardin Design'dan havada asılı kalabilen fare konsepti: Bat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kibardin Design'dan havada asılı kalabilen fare konsepti: Bat

Teknoloji dünyasının, her geçen gün farklı yeniliklere gebe olduğunu söylemek mümkün. Teknoloji dünyasında yaşanan bu yeniliklerden, bilgisayar çevre birimlerinden fareler de nasibini alıyor. Kibardin Design firması, havada asılı kalabilen kablosuz fare konsepti üzerindeki örtüleri bir süre önce kaldırdı.

Bat yani yarasa olarak isimlendirilen fare prototipi, 135 mm x 145 mm x 40 mm ölçülerinde; farenin altındaki platform ise 240 mm x 240 mm x 20 mm ölçülerinde tasarlanmış. Bat ile bütünleşik haldeki halkada bir mıknatısın bulunduğu belirtiliyor. Mıknatıs ile platform arasında oluşan manyetik alan sayesinde fare havada 40 mm asılı kalabiliyor. Fareye elimizi koyduğumuzda ise fare ile platform arasındaki mesafe 10 mm'ye kadar iniyor.

Peki Kibardin Design, sadece farklılık oluşturabilmek ve tüketicilerin dikkatini üzerine çekebilmek adına mı böyle bir prototipi geliştirme kararı almış?

Firmaya göre bu tasarımın temel amacı, ''Karpal Tünel Sendromu'' rahatsızlığının önüne geçebilmek. Gününün önemli bir bölümünü bilgisayar veya oyun konsolu başında geçiren kişilerin karşılaşabileceği rahatsızlık, parmaklarda uyuşma - yanma hissi - güç kaybı ve bilekten kola kadar uzanabilen şiddetli ağrı gibi belirtilere sahip. Rahatsızlığın ileri safhalarında tedavi için cerrahi müdahalelerin dahi gerekebildiği belirtiliyor.

Merak eden okuyucularımız için Bat şu anda test aşamasında ve firmanın pazar araştırmaları tüm hızıyla sürüyor.

• uçan fare

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erci501 -- 4 Nisan 2013; 18:31:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erci501

uçan fare

yarasayla çağrışımı oradan yaptılar anlaşılan :)
  • guzel konsept de elle nasil ergonomik olabilir mouse'u ucarken tutmak bilemiyorum... Bi de neden ben mouse'u havada tutmak istiyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: oray

guzel konsept de elle nasil ergonomik olabilir mouse'u ucarken tutmak bilemiyorum... Bi de neden ben mouse'u havada tutmak istiyim?

Surtunmeyi sifira indirmek icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • genek kullanıma uygun olmaz.tasarımcılar kullanabilir.Ayrıca elinizin ağırlığını farenin üstüne aktardığnızda fare sağa sola fırlayabilir.

• Alt tabakanin disina cikdiginizda fare elinizden düsebilir belki ucabilir :D
    yakinda klavede ucar :D

• güzel konsept

• bunun yanına bide uçan bardaklık ne güzel olurdu artık fareyi bırak bardağı al derdi kalmazdı :D

• quote:

Orijinalden alıntı: furkant1

quote:

guzel konsept de elle nasil ergonomik olabilir mouse'u ucarken tutmak bilemiyorum... Bi de neden ben mouse'u havada tutmak istiyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Psydia

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: orayguzel konsept de elle nasil ergonomik olabilir mouseu ucarken tutmak bilemiyorum... Bi de neden ben mouseu havada tutmak istiyim?

yerle olan sürtünmesini engelleyebilirsin ama hava ile olan sürtünmeyi engellemek için fareyi havasız cam fanus içinde kullanman lazım
    yani sürtünme sıfır edeğil

aynı madalyalardan bende istiyorum

• quote:

quote:

quote:

Konu dışına çevirmeyin şurayı, adam açıklama yapmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: qökalp58

quote:

quote:

quote:

Konu dışına çevirmeyin şurayı, adam açıklama yapmış.

ama aciklamasi yanlis, havada da surtunme vardir :) Hatta hava akimindan dolayi havadaki surtunme daha degiskendir. Ayrica mouse'un uzerine elimizi koydugumuzdaki baskiyi nasil sabitleyecek onu merak ediyorum, sonucta hep ayni baskiyi yapmiyorsun bir mouse'un uzerine, sureli inip kalkacak mouse yani...

bence surtunme orani degil, surtunmenin katsayisinin sabitligi daha onemli, mouse havada tutmaya calismak yerine, surtunme katsayisinda degisikligi 0'a yakina getirebilecek mouse pad uretmek daha mantikli olurdu bence... Zaten artik tum mouse'lar laser'e dondu, mouse pad'in onemi daha cok artti.

• Iyiki bisey dedik herkes aystayn kesildi.

• yılın en gereksiz icadı ödülünü veriyorum ben bunlara

• havada fare mi?
    havada fare ne ararla bazarda?

• Bence üzerinde bir de SUPERMAN logosu olaymış eyimiş:)

• Annem bunu tabak sanıp üstüne kek, çay filan koyar kesin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.