Şimdi Ara

Silinebilir (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
2
Favori
45.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kafesine ve yeni ortama alışana kadar yemeyebilir.

Ama çok sürmez bu durum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Linkin_ParKoRN

biişiy sorucam

bizim bi kuşumuz var adı ÇapkınOna yeni dişi bi kuş aldık ama Çapkın dişi kuşu dövüyo neden? dövüo yardımcı olursanız sevinirm ....

[kafasına kafasına vuruo dişi kuşun onun adı maviş]

Ben kıskançlık die düşünüom yorumlarınızı bekliorum...

ikisini ayrı kafeslerde yan yana tutacaksın hemen aynı kafese koyma
    birbirlerine alışınca aynı kafese koyarsın
  • kafes yok ki...ikisinide aynı kafese koydum dövüolar birbirlerini ama anlaşıolar artık saolun
  • Arkadaşlar Bende Dün Kuş Aldım DEdiklerinizi Yaptım Olmuyo Dün Serbest Bıraktım Aldığım Gibi Uçtu Uçtu Bizim Ranzanın Arkasına Geldi 1 kere öttü.Hemen Aldım Korktum Bişey Olur Diye Kafese Koydum.Kuş Hiçbişey Yemiyo Anca Biraz Su içiyo

• Daha Yavru 1-1.5 aylık Öyle Duruyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: demong

bugun 1 aylık bir muhabbet kuşu aldım şöyle bir sorunum var kafese koyduğumdan beri yem yemiyor kafese koyalı yaklasık 8-9 saat geçti ama bir türlü yem yemiyor. ne sorunu olabilir? ya da bir sorun var mı? muhabbet kuşları hakkında fazla bir bilgim yok. normalde ne kadar zamanda bir yem yemesi gerekir?
    yem yemeden ne kadar yaşar? kuş yarını çıkarırsa gidip mama kabuksuz yem falan alacam..

boşver kafasını kopar tuvalete at üzerine su dök
  • quote:

Orjinalden alıntı: theFaLLeN

YEM YEDİ, YEDİİİİİ...HEMDE ÖLE BİR YİYOR Kİ...KITLIKTAN ÇIKMIŞ GİBİ...

Yemliği düşürecek neredeyse...Son derece hiperaktif şu an...

• quote:

Orjinalden alıntı: yesilormancini

dostum

muhabbet kuşunun 1 aylık olduğuna emin misin
    1 aylık muhabbet uçamaz...

öncelikle;

yumurta kaynat
    katı sarısını ez
    içine
    mısır unu
    irmik
    çok az süt
    cici bebenin kırıntıları
    ve yumurtanın kabuğunu zardan ayırıp ezip bu karışıma ekle

iyice ez karıştır.

yiyebileceği kadarını ver gerisini dolaba at
    bu sıcaklarda 3 saatte bozulabilir.

ıspanak ver...

ve asıl önemlisi (2 adet kuşum var süreyya (ve) paşa adında ve paşayı 1 aylıkken almıştım. eğer iyi eğitirsen naparsan yap kaçmıyor. ben kovuyorum o geliyor) ;

onunla bol bol konuş.
    elini kafese sokma (sadece yem için sok).
    eğer yavruysa
    dışarı çıkarma fazla evi tanımadığından duvarlara çarpar.benimki kanadını kanatmıştı.
    önce elinle ver o karışımı .sonra avcunun ortasına karışımı koy.
    yavaş yavaş gelir.
    ama 2 gün sadece konuş.
    elinle besle
    elbet gelcek.
    suyunu kendi içsin.

ses fazla olmasın.

yanına giderken konuşarak git.
    ve ufaktan başlarsan eğitime konuşturabilirsin. gerçi bana göre saçmalık ama.

ayrıca
    hafiften kafasının üstünü falan sev bizimki sevdiriyordu kafasını kulaklarını kaşıtmak için eğiliyordu.
    süreyya yı aldık kıskançlıktan gene sevdirmeye başladı.

bu arada 1 tane dişi al 8 aylıken
    yanızlık çekmesin

soraağın bişi olursa çekinme

bizimde iki tane varda yavruları olmuyor acaba neden
    birliktede oluyorlar ama ortada yumurta yok :(
    birde bizim kuşların kafasına dokununca acayip sarsılıyorlar özellikle geceleri :D
    ayrıca kuşların çenelerinin altı bi garip ne olduğunu daha anlamış değilim :D

• la konuyu niye hortlatiyonuz ulan muzaffer ulan muzaffer yatacak yerin yok senin ha
  • quote:

Orjinalden alıntı: Linkin_ParKoRN

biişiy sorucam

bizim bi kuşumuz var adı ÇapkınOna yeni dişi bi kuş aldık ama Çapkın dişi kuşu dövüyo neden? dövüo yardımcı olursanız sevinirm ....

[kafasına kafasına vuruo dişi kuşun onun adı maviş]

Ben kıskançlık die düşünüom yorumlarınızı bekliorum...

Dövmüyodur olm o

• 2 yıl geçmiş aradan, merak ettim arkadaşın kuşu ötüyor mu acaba hala?
  • kus bi foto cekildi foruma koydurdu kendini cosmus valla kesin ünlü olma arzusu var sen onu bi kac arkina dha göster 1 haftada atmaca olur
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuroasogeco -- 21 Haziran 2009; 15:36:09 >
  • arkadaşlar 4 gün önce muhabbet kuşu aldım yavru yem yiyor su içiyor ama anca tüneğin üstünde duruyor bide dışarıya çıkardık hayvan uçmuyo uçsada duvara filan çarpıyo acaba yavru olduğundan mı ?

ACİL...
  • kimse yokmu ordaaaaaa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: demong

bugun 1 aylık bir muhabbet kuşu aldım şöyle bir sorunum var kafese koyduğumdan beri yem yemiyor kafese koyalı yaklasık 8-9 saat geçti ama bir türlü yem yemiyor. ne sorunu olabilir? ya da bir sorun var mı? muhabbet kuşları hakkında fazla bir bilgim yok. normalde ne kadar zamanda bir yem yemesi gerekir?
    yem yemeden ne kadar yaşar? kuş yarını çıkarırsa gidip mama kabuksuz yem falan alacam..

Daha tam yerine ısınamamış olabilir. Ve bazı yemleri sevmiyorları yemini değiştirmekte fayda var
  • bende aldım 2 ay oldu nerdeyse, hayvan yabani, kafes kapısını açıyorum dışarı çıkmıyor, evde salıyorum dışarı geri kafesine girmeyi bilmiyor, sürekli ısırmasına rağmen kaç kez elimde uyuttum neredeyse buna rağmen okşamayı bırakır bırakmaz hiç durmadan ısırmaya çalışıyor anlamadım amacı neyki öküzün
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.