Şimdi Ara

Sony Xperia Z, 8 Nisan'dan itibaren stoklara girmeye başlayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony Xperia Z, 8 Nisan'dan itibaren stoklara girmeye başlayacak

Sony'nin CES 2013 etkinliğinde tanıttığı ve tasarımı ile pek çok otoriteden övgü alan amiral gemi modeli Xperia Z, bölge bölge başladığı satışlarda nihayet ülkemize de gelmek üzere.

Sony yetkili satıcılarının 15 Mart olarak ön talep toplamaya başladığı Xperia Z modelinin tahmini çıkış tarihi daha sonra Nisan ayına kaydırılmıştı. Son yapılan güncelleme ile birlikte modelin stoklara giriş tarihi 8 Nisan olarak belirlenmiş durumda. Çevrimiçi perakendecilerde ise modelin 15 Nisan itibariyle sevkiyata başlayacağı belirtiliyor.

Sony Xperia Z modelinde hatırlanacağı üzere 5 inçlik Full HD OptiContrast ekran, 1.5GHz saat hızında çalışan Snapdragon S4 Pro APQ8064 işlemci, Adreno 320 grafik birimi, 2GB RAM, 16GB depolama kapasitesi, 13MP çözünürlükte Exmor RS arka kamera, 2.2MP çözünürlükte Exmor R ön kamera, 2330mAh batarya şeklinde özellikler bulunmaktaydı.

Modelin 1999TL fiyat etiketi ile ülkemize giriş yapacağı belirtilse de an itibariyle 1849TL olarak fiyatlandırıldığı görünüyor. Beklenen rakamın biraz daha altına inmesi Xperia Z'nin HTC One ve Galaxy S4 gibi rakipleri karşısında fiyat bakımından biraz daha avantajlı olmasını sağlayabilir.

• gelsınde alalım bıran once..

• 1.300TL den zaten 2 haftadır satılıyor . Bne ce RESMİ girmesine hiç gerek yok. 1.850TL den ve ekstra kampanya ile HB den de almak mümkün . GARANTİ - SERVİS falan hikaye !.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

1.300TL den zaten 2 haftadır satılıyor . Bne ce RESMİ girmesine hiç gerek yok. 1.850TL den ve ekstra kampanya ile HB den de almak mümkün . GARANTİ - SERVİS falan hikaye !.

1300 TL'den nerden aldınız söylermisiniz Bende almak istiyorum da :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk android li telefonum alacak iphone 4 telefonumu dün sattım...

• 1300 e nerde ? aydınlat bizi

• 1999 tl buna vereğime, s4 e veririm, bu telefonun incelemesine bakın

dogru durust goruntu kalıtesı yok, oyunlarda performansı yerlerde.

sırf su gecırmez dıye ve tasarımı ıyı dıye alınmaz, şahsen almam

htc one veya s4 alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 3 Nisan 2013; 17:27:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

1999 tl buna vereğime, s4 e beririm, bu telefonun ınceloemesıne bakın

htc one veya s4 alınır.

onların oyun performansı çok mu iyiymiş
    sadece kötünün iyisi o kadar. verdiğiniz paraya karşılık 3 telefondan da istediğiniz performansı alamıyorsunuz. S4 ü aldım ardıma bakmam diyorsanız seneye de şu an s3 sahiplerinin yaşadığı gibi 850 liradan bir üst modeline yine 1999 lira verirsiniz.
  • quote:

1999 tl buna vereğime, s4 e beririm, bu telefonun ınceloemesıne bakın

htc one veya s4 alınır.

bise anlayabilsek ne dedigini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet , incelemesine bakın, sonra da sayısız yerli-yabancı gerçek Xperia Z kullanıcısının bir bir o palavraları nasıl yalanladığını okuyun ve youtubeda izleyin.

Xperia Z'nin görüntü kalitesi Samoled ekrandan kat be kat İYİ. Samoled ekran, son derece KALİTESİZ bir ekrandır aşırı renk doygunluğu ve kontrast oranı ile. Bizim sazanlar da cafcaflı, cıngıllı, çok renkli diye kaliteli zannediyorlar, anlayamıyorlar ki gerçek ekran kalitesi doğal renkleri yansıtmasıyla ölçülür.

Gene sayısız gerçek kullanıcı çatır çatır bütün oyunları oynuyorlar. Ha, bazı oyunlar full HD için tam optimize edilmemiştir, bu doğru ama diğerleri de benzer performansı verecektir.

O çirkinlik abidesi, çürük çarık malzemeden yapılmış S4'ü alacağıma, Xperia Z ya da olmadı htc one alırım bin kat iyi. Cep telefonları artık neredeyse 24 saat bizimle, öyle bir çirkinlik abidesi plastik telefonu niye yanımda taşıyayım sırf 3-5 milisaniye daha hızlı diye ki bu farkı kimse ANLAYAMAZ kullanırken. Açarsın bir benchmark uygulaması, 300-500 puan fazla aldım diye kendini avutursun ancak:)

• 1300'e nerede satılıyor çok merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men 1999 tl buna vereğime, s4 e beririm, bu telefonun ınceloemesıne bakın dogru durust goruntu kalıtesı yok, oyunlarda performansı yerlerde. sırf su gecırmez dıye ve tasarımı ıyı dıye alınmaz, şahsen almam htc one veya s4 alınır.
    onların oyun performansı çok mu iyiymiş sadece kötünün iyisi o kadar. verdiğiniz paraya karşılık 3 telefondan da istediğiniz performansı alamıyorsunuz. S4 ü aldım ardıma bakmam diyorsanız seneye de şu an s3 sahiplerinin yaşadığı gibi 850 liradan bir üst modeline yine 1999 lira verirsiniz.

Evet diğerlerinin oyun performansı xperia z den, çok daha iyi

samsunga ne olmuş?

Fanlıktan gözleriniz kararmış, kör olmuşsunuz.

Xperia z incelemesine hiçmi bakmadınız? Ekran kalitesi bile iyi değil

ben demiyorum mesut çevik incelemede dıyor. birçok eksi yönü var. fotoğraf kaliteside rakiplerine göre iyi değil ( videoda söylenıyor )

tasarımı dışında 2000 tl hak edıcek telefon degıl,

doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar, eksi verseniz ne olacak gerçekler ortada.

- Hadi samsungun malzemesini beğenmediniz. Hiç olmadı htc one alırım bu fiyata, hem işlemcı hızı daha yüksek, kamerası daha iyi , malzemesi daha iyi , hoparlörü daha iyi, ekranı daha iyi

Bu varken nedne x peria z alayım? 1500 olsa neyse 2000 e htc one ve s4 var.

Xperia z, çıkmadan eskidi.

edit: nerde 850 tl'ye s3 ? Kanıt??? vatanda 16 gb li s3 1.499 tl(taksıtlı) diğer sitelerde de 1200 -1400 arası fiyatı.

Sanki sony çok başarılı? ne doğru dürüst güncellemesi var ne birşeyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 3 Nisan 2013; 17:31:41 >

• Sony le bir derdiniz varsa ve Xperia Z yi beğenmiyorsanız Sony haberinin altına yorum yapmayın yorum yaparak egonuzumu tatmin ediyorsunuz

• Unutmadan, Huawei'ninde su geçirmez telefonu var.

Hem xperia z gibi slikon kaplamalı değil .

• quote:

Orijinalden alıntı: web101

Sony le bir derdiniz varsa ve Xperia Z yi beğenmiyorsanız Sony haberinin altına yorum yapmayın yorum yaparak egonuzumu tatmin ediyorsunuz

Burda egosunu tatmın edenler kim biliyormusun?

Telefonun eksık yonlerını kendılerıde bıldıgı halde ve mesut çeviğin videosunda bunların soylenmesıne ragmen hala doğrulara eksi basan zavallılardır.

Gidin alın paranız çöpe gıtsın. Daha iyisi varken tercih sizin tabi.

Ayrıca beyfendi, burası forum hereks mesaj yazabılır.

Nasıl samsung, htc ve iphone konularında eleştiri yapanlar varsa burda da olacaktır.

• Sanırım ülkemizde satılacak kutulardan şarj standı çıkmayacakmış Bence cihazlar ülkemize 15 Martta gelmiştir fakat içlerinden şarj standını çıkarmak yeni kutulama yapmak falan uzun sürmüştür diye düşünüyorum (ufak bir paranoya yapıyım dedim) 1850 den satışa girmesi bence pahalı bile çünkü sonradan alıcağımız şarj stantınıda 200 ye itelerler al sana 2050 tl diğer ülkelerde aparatı olan kutu içeriği varken bizde olmayacak olması sinir bozucu çünkü bu cihaz için aparatın önemli olduğunu düşünüyorum

• Anlamadığım bişey editörler bi kaç eleştiri yaptı diye onların laflarının arkasına sığınıp desteksiz sallıyorsunuz. Açın bakın o incelemenin başlığına, erdi özüağ üzerine basa basa 10 kere söyledi şimdiye kadar gördüğüm en iyi tasarıma sahip telefon diye. Herşey benchmark, herşey oyun değil, konsol almıyoruz sonuçta. Günlük kullanım önemli. Sürekli söylediğiniz görüş açısı benim en istemediğim bişey. Zaten otobüslerde meraklı teyzelerden bıktım. Onlar daha iyi görsün diye amoled kullanmak zorunda değilim. Karşıdan baktığımda netse bana yeter yandan bakanlar da görmesinler bi zahmet. İsteyen istediği telefonu alır. Bi de bi kaç aşırı sony fanına editörler de laf edince ortalık karıştı. Editörlerin bu tarz tartışmalara girmesi de hataydı. Artık sony için yazı yazanlara direk fan muamelesi yapıştırılmaya başlandı. Ben ses çıkışına daha çok önem verdiğim için htc one düşünüyorum ama Xperia Z de kesinlikle aşağı bir telefon değil 2000 lira one yada s4 e veriliyorsa 1850 rahatlıkla xperia Z ye verilir. Bu fiyatlar çok yüksek yine de o da ayrı konu. Amerikadan arkadaşa aldırmayı düşünüyorum.

• Akakce.com daki Paralel İthalatlardaki Fiyatlar...

Sony Xperia Z, 8 Nisan'dan itibaren stoklara girmeye başlayacak
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men 1999 tl buna vereğime, s4 e beririm, bu telefonun ınceloemesıne bakın dogru durust goruntu kalıtesı yok, oyunlarda performansı yerlerde. sırf su gecırmez dıye ve tasarımı ıyı dıye alınmaz, şahsen almam htc one veya s4 alınır.
    onların oyun performansı çok mu iyiymiş sadece kötünün iyisi o kadar. verdiğiniz paraya karşılık 3 telefondan da istediğiniz performansı alamıyorsunuz. S4 ü aldım ardıma bakmam diyorsanız seneye de şu an s3 sahiplerinin yaşadığı gibi 850 liradan bir üst modeline yine 1999 lira verirsiniz.

Evet diğerlerinin oyun performansı xperia z den, çok daha iyi

samsunga ne olmuş?

Fanlıktan gözleriniz kararmış, kör olmuşsunuz.

Xperia z incelemesine hiçmi bakmadınız? Ekran kalitesi bile iyi değil

ben demiyorum mesut çevik incelemede dıyor. birçok eksi yönü var. fotoğraf kaliteside rakiplerine göre iyi değil ( videoda söylenıyor )

tasarımı dışında 2000 tl hak edıcek telefon degıl,

doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar, eksi verseniz ne olacak gerçekler ortada.

- Hadi samsungun malzemesini beğenmediniz. Hiç olmadı htc one alırım bu fiyata, hem işlemcı hızı daha yüksek, kamerası daha iyi , malzemesi daha iyi , hoparlörü daha iyi, ekranı daha iyi

Bu varken nedne x peria z alayım? 1500 olsa neyse 2000 e htc one ve s4 var.

Xperia z, çıkmadan eskidi.

edit: nerde 850 tl'ye s3 ? Kanıt??? vatanda 16 gb li s3 1.499 tl(taksıtlı) diğer sitelerde de 1200 -1400 arası fiyatı.

Sanki sony çok başarılı? ne doğru dürüst güncellemesi var ne birşeyi.

forumun resmen yorum katilisin sen...

xperia z den çok daha iyi demişsiniz bende kötü demedim zaten.. ancak öyle dediğiniz gibi arada büyük farklar yok. zaten şu an piyasadaki hiçbir telefon full hd de performans vermiyor. Yani ben galaxy s4 aldım uçucam kaçıcam diye bekliyorsan hüsranla geri dönersin..

xperia z nin ekran kalitesi hakkında yorum yapmışsınız. Ama tek takılı kaldığınız yer mesut çevik in videosu...
    Kullanıcı yorumlarına baktığınızda ekranda hiçbir sıkıntı olmadığı ortada.
    Xperia Z yi alıp ta ekranı kötü diyen çok nadir.

Fotoğraf kalitesi rakiplerine göre iyi değil demişsiniz. Tabi videoda öyle diyor ya öyledir o zaman
    Mesut çevik in eline gelen telefon prototip gibi birşeydi 3 gün elinde kaldı sonra geri gönderdiler.

Sony de güncelleme yok demişsiniz. Xperia Z ile yeni bir süreç başladı. 2 tane problem çıktı hemen güncelleme geldi.
    Xperia Z ye gereken desteği veriyorlar o konuları hiç merak etme sen...

Benim Galaxy S3 le ilgili ne demek istediğimi anlamamışsınız bile. Artık nasıl bir hırs varsa okumadan klavyeye abanmışsın.
    Ben 1999 liraya alınan s3 lerin şuan kaçtan satıldığından bahsediyorum. Galaxy S3 ü 2. el satıp S4 almaya kalkanların hali ortada. Telefon %50 değer kaybetti sadece 1 senede..

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.