Şimdi Ara

Akıllı cihazlar üzerinde gözlük kullanmadan üç boyutlu deneyim yaşatan ekran filmi, 'EyeFly 3D'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı cep telefonları üzerinde gözlük kullanmadan üç boyutlu deneyim yaşamak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş yeni bir ekran filmi olan EyeFly 3D, sunduğu özellikler ile normal ekran filmlerinden ayırlıyor.

Singapur Malzeme Araştırma ve Mühendislik Enstitüsü ile Temasek Polytechnic'in iki yıllık araştırması sonucu Nano teknoloji ile geliştirildiği belirtilen EyeFly 3D normal olarak sıradan ekran film modellerine benziyor olsa da, içerisinde 500,000 adet minyatüre edilmiş nano lens yer alıyor ve bu nano lensler sağ ve sol gözlere farklı görüntü yollayarak üç boyutlu içeriklerin gözlüksüz olarak görüntülenmesine imkan sağlıyor. Beraberinde gelen EyeFly3D Vid ve EyeFly3D Img isimli iki program ile üç boyutlu video ve fotoğrafların rahatça oynatılabildiği ekran filmi, takılı olduğu sürece ekranı her türlü darbeden koruyabiliyor ve iki boyutlu uygulama ya da kullanımlarda herhangi bir sorun yaratmıyor.

Şuan için iPhone 5 ve iPod Touch 5G uyumlu versiyonu hazırlanmış olan EyeFly 3D, firmanın açıklamasına göre ileride iPad ve diğer popüler Android cihazlar için de piyasadaki yerini alacak. Şuan için 35$ fiyat etiketiyle ön siparişe açılan EyeFly 3D ekran filmi, Mayıs ayında dağıtılmaya başlanacak. Ayrıca ürünü satın alacabileceğiniz adresi ve resmi tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

• Yok artık.Çok iyi bişeymiş bu
  • Lg optimus 3d yalan oldu

• Sonyde bi ara Vaiolar için ekranı 3D yapan bir ekran filmi satıyordu,aynı mantıkla işliyor heralde.Görüntü ekran dışına nasıl taşıyor onu anlayamadım...

• ekran 3d değilse de mi 3d yapıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şeker Hapı -- 3 Nisan 2013; 10:44:00 >
  • İnanmayin ekrandan adamlar falan disari uçmuyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gözlükle olduğu kadar verimli de olmayacaktır bence, resimlerde başka şekilde gösterilemezdi zaten.

• Çok güzel bir şey.

• e yuhh abartıya bak. 2d tanıtım videosu ile 3d etkisini göstermeye çalışırsan böyle gerçek dışı sunum oluyor. Böyle yapacaklarına kendiler 3d çekselermiş örnek videoyu iyi olurdu.

• Mantık olarak düşünürsek aynı ekran filminin lcd 42" boyutunda yapıp yapıştırsa 3d ye sahip oluruz. Buna kolay kolay izin vermezler

• filme ne gerek var ekran yapsılar daha iyi
  • Piyasadaki mevcut 3d modellerin ve 3ds gibi el konsollarının da yapısındaki tek fark buydu zaten.
    Onlar dahili bir film kullanıyordu, diğer ekranlar için harici olanını yapmışlar, bence gayet mantıklı.
  • 3d de görüntü ekrandan dışarı taşmaz. sadece size öyleymiş gibi gelir.

• umarım xperia z ye de gelir

• ohaa süper :D

• Optimus 3D ile 10dk 3D video izleyince adamın gözü dönüyor. Bu film ile 7/24 telefon 3D olacaksa işimiz var demektir.

Eğer yanında yazılımı da gelip istediğimiz zaman açıp kapatacaksan olur, yoksa para tuzağından başka bir şey değil.
  • Videoda adamlar 3D etkisini anlatmaya çalışmış. Bazıları gerçek sanmış

Mantık basit, nano teknoloji ile gerçekleştirilmiş. Arkasında sağlam bir yatırım var. Ama izlediğim kadarıyla ekranda pürüzsüz bir görüntü yok. Çizgiler var gibi, tabi kamera ile çekildiğinde böyle gözüküyor da olabilir. Canlı görmeden ne kadar iyi bir ürün olduğunu asla anlayamayız.
  • yahu ben sinemadada tvdede htc evo 3d'dede nintendo 3ds'tede 5d-7d sinemalardada 3d efektini anlıyamıyorum. sadece şaşı bakıyormuş gibi hissediyorum ve görüntüye odaklanmakta zorlanıyorum o kadar. bazıları "aaa sanki dışarda" falan diyor ama hiç fark yok. bir sinemada film başlamadan önce bir demo oluyor top etrafta geziyor sony 3d yazıyor o birde hobbitte filmin sonunda smaug'un gözünü gösteriyorlar orda 3d efektini hissettim.

neden böyle oluyor?

• Geliştirilebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: itachi237

yahu ben sinemadada tvdede htc evo 3d'dede nintendo 3ds'tede 5d-7d sinemalardada 3d efektini anlıyamıyorum. sadece şaşı bakıyormuş gibi hissediyorum ve görüntüye odaklanmakta zorlanıyorum o kadar. bazıları "aaa sanki dışarda" falan diyor ama hiç fark yok. bir sinemada film başlamadan önce bir demo oluyor top etrafta geziyor sony 3d yazıyor o birde hobbitte filmin sonunda smaug'un gözünü gösteriyorlar orda 3d efektini hissettim.

neden böyle oluyor?

Senin beklentin farklı olabilir ve piyasada ki 3D filmler,videolar bu yüzden tatmin etmiyordur.Zaten çoğu filmde derinlik var 3D adına.Dışa çıkma çok az şuan için.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.