Şimdi Ara

AT&T ve Verizon, Vodafone için 245 milyar doları gözden çıkardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AT&T ve Verizon, Vodafone için 245 milyar doları gözden çıkardı

Tüm dünyada operatörler arasında hararetli bir abone kapma yarışı yaşanıyor ve abone sayısı fazla olan operatörler zaman zaman satın almalara konu oluyor. Geçtiğimiz yıllarda ABD'li AT&T operatörü Alman T-Mobile'ın ABD uzantısını 40 milyar dolar karşılığında satın alma girişiminde bulunmuştu. Bu kez aynı konu Vodafone etrafında dile getiriliyor.

Financial Times tarafından verilen bilgiye göre, Verizon ve AT&T operatörleri, Vodafone'u satın almak için kesenin ağzını açmış durumda. Ülkemize Cem Uzan operasyonu sonrasında boşta kalan Telsim'i satın alarak giren ve her yıl büyüme gösteren Vodafone, aslen Avrupa kaynaklı ve ABD'de Verizon'un yüzde 45 hissesine sahip. Yaklaşık 700 milyon aboneye sahip China Mobile'dan sonra dünyanın ikinci büyük operatörü 386 milyon abone ile Vodafone. Sadece Avrupa ve ABD değil, Afrika'da da operatörün operasyonları bulunuyor.

Verizon ve AT&T, Vodafone'un hisse senedi başına 3.93$ ödeyecek ve bu rakam firmanın şimdiki hisse değerinin yüzde 40 fazlası. Bu durumda Vodafone'un değeri de 245 milyar dolara yükselecek.

Satış gerçekleşirse Verizon, yüzde 45 hissesini Vodafone'dan geri almış olacak ve ABD operasyonlarını yönetecek. AT&T ise ABD dışındaki operasyonları yönetecek. Tarihteki belki de en büyük satın alım olacak bu işlemin büyüklüğü nedeniyle hem hukuki engellere takılması hem de ilerleyen dönemlerde Vodafone'un zarar etmesi riski bulunuyor.

Satış sonrasında Verizon tam bağımsız bir firma haline gelecekken, AT&T de uzun süredir girişimlerde bulunduğu Avrupa pazarına da adım atmış olacak. 

• işte bunların hepsi amerikan oyunları :D

• AT&T patronu eve gidince..
    Peki sen 245 milyar 750 milyon sen milyar sen para çekmişsin sen bu parayı ne yaptın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onsos1100 -- 3 Nisan 2013; 0:12:42 >
  • 386 milyon abonesi var,Türkiye deki vodafone un haline bak,bayi mart ay sonu kotasini doldurdu diye numara tasima islemimi nisan ayina sarkitti sikayette bulundum ne arayan var ne soran var,olay bize gelince kaliteli,dürüst,seffaf yaklasim birden ortadan kayboluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Offf paraya bak. Ama bizi ilgilendiren esas kısım Vodafone'un fiyat politikası Türkiye'de gerçekten çok iyi ve rekabetçi.

Avea'yı saymıyorum, çekim kalitesi Turkcell ile Vodafone ikisi de çok iyiler.
    Ama Vodafone'un aynı paraya verdiği hizmet biraz daha fazla.

Bakalım böyle bir satıştan sonra Türkiye'deki hizmet kalitesinde veya fiyatlarında ne gibi bir değişiklik olacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Offf paraya bak. Ama bizi ilgilendiren esas kısım Vodafone'un fiyat politikası Türkiye'de gerçekten çok iyi ve rekabetçi.

Avea'yı saymıyorum, çekim kalitesi Turkcell ile Vodafone ikisi de çok iyiler.
    Ama Vodafone'un aynı paraya verdiği hizmet biraz daha fazla.

Bakalım böyle bir satıştan sonra Türkiye'deki hizmet kalitesinde veya fiyatlarında ne gibi bir değişiklik olacak...

Zamlanmasında

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her aboneden 700$ kazaniyorlar mi bunlar?

• Şu rakamlara göre AT&T + Verizon Vodafone'u değil, Vodafone AT&T ve Verizon'u alır:))

• turkiye butcesinin ucte biri neredeyse

• İngilizleri oldum olasi sevmem umarim satilir

• Bizde hiçbir şey değişmez. Avrupa ve Amerika'da 99 dolara iphone dağıtırken bize yine piyasadan yüksek fiyatlarla telefon satar, bunu utanmadan itiraf da eder, işin daha da kötüsü peynir ekmek gibi de satar...

• Ne paralar dönüyor yahu... Vodafone zaten Verizon'un %45 hissesini elinde bulunduruyor. Ama Verizon Vodafone'u satın almayı planlıyor. :D Bu şeye benzedi... Imagination firmasının Apple ve Intel'i satın alması gibi.

• Satin almaya nerdeyse imkansiz gozu ile bakiyorum.
    Vodafone zaten China Mobile den sonra dunyanin en buyuk operatörü niye kendi hisselerini satsinki?
    Yoksa Vodafone kendi hissesinin %40 ini satip Verizon ve AT&T yi komple mi alicak :D
  • Sürdürülebilir rekabet için satışa izin verilmemesi gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100

AT&T patronu eve gidince.. Peki sen 245 milyar 750 milyon sen milyar sen para çekmişsin sen bu parayı ne yaptın

sabah sabah iyi güldüm :D

• 245 milyar dolar ney lağn Cem abi gittinde kimlere bıraktın bizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100 AT&T patronu eve gidince.. Peki sen 245 milyar 750 milyon sen milyar sen para çekmişsin sen bu parayı ne yaptın
    sabah sabah iyi güldüm :D

Ben olayı çözemedim. Bir vidyodan felan mı alıntı yaptı arkadaş. Öyleyse bağlantı verebilir misiniz?

• gelsın burda satın alsın yurt dısı avantajlarından bızde yararlanalım hat+ telefon gıbı vs.

• 2000lerin basinda milyon dolari olanlar artik cool sayilmiyordu, milyar dolari olanlar yeni trend idi, simdi milyar dolari olanlar cool sayilmiyor, trilyon dolarin yoksa adam degilsin bu devirde
  • Bu haber resmi olarak yalanlandi Verizon tarafindan.

Verizon sadece sirketteki Vodafone'a ait %45 lik hisse ile ilgileniyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.