Şimdi Ara

NEC, 21:9 en/boy oranına ve 29-inç ekran boyutuna sahip yeni modelini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• NEC, 21:9 en/boy oranına ve 29-inç ekran boyutuna sahip yeni modelini tanıttı

Ürettiği başarılı donanım ürünleri ile tanıdığımız NEC, 21:9 en/boy oranına ve 29-inç ekran boyutuna sahip yeni LCD ekran modelini duyurdu.

NEC tarafından tanıtılan ve EA294WMi ismine sahip olan model, firmanın yeni ultra-geniş ekran modeli olma özelliği taşıyor ve yatay konum yanında, dikey (Portre) kullanımlara da izin verebiliyor. Teknik olarak, LED arka aydınlatmalı IPS panele, 29-inç ekran boyutuna, 2560x1080 çözünürlüğe ve 21:9 en/boy oranı yanında 25,000:1 dinamik kontrast değerine sahip. Bu özelliklerin yanında dikeyde ve yatayda 178° görüş açısı, %100 sRGB desteği, 6ms tepki süresi, 300 cd/m2 parlaklık gibi ayrıntıların yer aldığı EA294WMi, ayrıca dokunmatik kontrol butonlarını ve 2x1W hoparlörleri üzerinde barındırıyor. İki adet 19-inç boyutunda ekran modeline oranla %29 daha az enerji harcadığı belirtilen ekran, çoklu uygulamalar ile çalışan kişiler için oldukça büyük bir çalışma ortamı sağlayabiliyor.

Kullanıcılara, 2 adet DVI-D, 2 adet VGA, 2 adet HDMI/MHL, 1 adet Display Port ve 4 adet USB 2.0 gibi oldukça zengin bağlantı seçenekleri sunabilen model, akıllı ortam ışığı ve insan algılayan sensörleri ve Picture by Picture destekleri yanında, yüksekliği ve açısı ayarlanabilir ayak yapısıyla rahat bir kullanım imkanı sağlıyor.

Teknik olarak oldukça iyi özelliklere sahip olan NEC'in ultra geniş yeni ekran modeli EA294WMi, Mayıs ayında 799$ fiyat etiketi ile satışa çıkıyor.

• Biri geçti diye inşallah hepsi bu 21:9 formatına geçmez. Ben çok gıcık oldum bunlara. Yakında sağdan soldan çekiştire çekiştire bize izlenebilir alan kalmayacak.

• ben beğendim bunu, 2-3 tane ekran alıp aradaki çıtaları izlemektense tek başına büyük ekran çok daha işime gelir.

• NEC farkı. NEC fena bir şirket.

• 6ms tepki süresi 1 veya 2ms olsaydi cok iyi olacakdi tam benlik aslinda bu ekran parasida iyi fakat :D

• panel ips ise iyi yoksa bu genişlikteki bir monitörde ortada farklı kenarlarda farklı renk tonları görmek olası :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 2 Nisan 2013; 0:50:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR
    NEC farkı. NEC fena bir şirket.

Bir gün Yazıcıoğlu'ndayım. O sıralar da kimsede Floppy disk sürücü yok. Ama satın alma ben olduğum için bizde vardı...

Müşterinin teki geldi ve "disket sürücü var mı?" dedi.
    Ben de "var" dedim. "Ne marka" dedi.
    "En - i - siiii" dedim.
    "İyi, tamam en iyisi olabilir ama markası ne" dedi.
    "En i siii" dedim. Tam kızacakken oradan floppy'yi alıp adama gösterdim ve harfleri tek tek okudum: "Bak işte. Bu EN, bu İ , bu da Si"
    -Adam bastı kahkahayı. Yahu NEC desene dedi. Sonra aldı tabi. Çay falan bile ısmarladık...

Aklıma geldikçe gülerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR
    NEC farkı. NEC fena bir şirket.

Bir gün Yazıcıoğlu'ndayım. O sıralar da kimsede Floppy disk sürücü yok. Ama satın alma ben olduğum için bizde vardı...

Müşterinin teki geldi ve "disket sürücü var mı?" dedi.
    Ben de "var" dedim. "Ne marka" dedi.
    "En - i - siiii" dedim.
    "İyi, tamam en iyisi olabilir ama markası ne" dedi.
    "En i siii" dedim. Tam kızacakken oradan floppy'yi alıp adama gösterdim ve harfleri tek tek okudum: "Bak işte. Bu EN, bu İ , bu da Si"
    -Adam bastı kahkahayı. Yahu NEC desene dedi. Sonra aldı tabi. Çay falan bile ısmarladık...

Aklıma geldikçe gülerim.

Assadşlaskşasljfklşasjdkasdljşıojlşasjdasdkfgk Çok güzelmiş ya Sabah sabah iyi güldüm, millet tip tip bakmaya başladı

Ben de hep "nek" diye okurum, öyle bir alışkanlık kalmış.

• 21:9 ekranda gözleri sağa sola çeavirmek zorunda kamırız gilmlerde. PC'de çalışmak için iyi olur ama...
  • monitör dediğin işte böyle geniş olur :)

• Fiyat fazla gibi geldi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.