Şimdi Ara

F30 BMW 320i ED SATIŞTA hepimize hayırlı olsun!!!!!! (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.172
Cevap
33
Favori
155.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer zam istenirse biraz baskı yapın , şu rakamlar ile siz vaz geçerseniz başkasına satılması çok kolay olmayabilir. Cidden çok yükseldi kur.

Bu arada eur ile satılan arabalara bakan arkadaşlar için önerim , eur düşük olduğu zamanlarda paralarını eur cinsinden toparlamaları. Aracın TR ye geldiği gün TL yi eur a çevirmeye kalkarsanız bu şekilde kötü sürprizler yaşanabiliyor. Mal bedeli yüksek olduğundan aradaki fark tl bazında çok can sıkabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerrami

quote:

Orijinalden alıntı: weicell

Euro buşekilde olursa ciddi ciddi almayı düşünen varmı acaba? Ben vazgeçmek üzereyim resmen.

kur 2.46 yı gördü, ben şu an ki kurla mümkün değil almam. aracın gelmesine yaklaşık 20 gün daha var, umarım vazgeçmek zorunda kalmayız

Hocam toplaşıp borusana mail atalım ne bilyeim gidelim vs vs. 2,35 nere 2.42 nere . Ben de kesinlikle vazgeçmek istemiyorum 109'a alabileceğim arabayı 113bine almak koyar bana ve daha da yükselecek gibi duruyor haziran sonu teslim deniyırama vazgeçerim ben büyük ihtimal.
    Bu arada borusana telefon açtımben mahmut bey var orada(istinye) ne olacak dedim , yapacak bir şey olmadığını istersem daha da bekleyebileceğimi söyledi. Ama kesinlikle günlük kurdan diyor. Açıkçası vazgeçesim yok ama keyifleri bilir...

• vazgeçersek almaktan ödediğimiz kapora yanmıyor mu?

imzalanan ön sözleşmede yanar diye bir ibare varmış.
  • Ben de bugun istinye ile gorustum, daha once de kurun bu kadar hizli yukseldigini ama herhangi bir sabitleme yapilmadigini solediler. Borusan simdiye kadar hic sabitlememis kuru. Bence de dusecek gibi degil kur, 2.50 olacak diye tahminler de var. haziranda abd merkez bankasinin toplantisi var 18 inde, bizim de ayni gun. Ters bi karar yada aciklama gelirse iyice yukselecek euro da.

Kapora 500 tl verdim, vazgecersem hemen iade edeceklerini solediler, borusanda paraniz kalmaz dediler. Ztn on park ve katlanir ayna eklettim, her turlu satarlar vazgecersem de. Herhangi bi sozlesme vs de imzalamadim. Ben de hic vazgecmek istemiorm ama biz aldiktan sonra kur duserse zirveden alan salak da olmak istemiorm :) 15-20 gune belli olur ne olacagi, hayirlisi diyorum artik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen hocam , bana da aynılarını söylediler. Hiç yoktan 3 kişi vazgeçecek şimdilik ki euro kesin gibi yükselişi. Aman yahu derdimiz bu olsun ne diyelim. İstemesem de vaz geçmek şu an için o şekilde olacak gibi geliyor . Arabamı da satmıştım tanıdığa , vazgeçtim bekle derim ne yapalım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Eğer zam istenirse biraz baskı yapın , şu rakamlar ile siz vaz geçerseniz başkasına satılması çok kolay olmayabilir. Cidden çok yükseldi kur.

Bu arada eur ile satılan arabalara bakan arkadaşlar için önerim , eur düşük olduğu zamanlarda paralarını eur cinsinden toparlamaları. Aracın TR ye geldiği gün TL yi eur a çevirmeye kalkarsanız bu şekilde kötü sürprizler yaşanabiliyor. Mal bedeli yüksek olduğundan aradaki fark tl bazında çok can sıkabilir.

Tavsiye güzel ama yükseldi bir kere yapacak bir eşy yok
  • BMW fiyat listesinde kur 2,4199 piyasada ise 2,45 seviyelerinde, elinizde nakit var ise aracınızın bedelini euro üzerinden ödeme yapsaydınız bir miktar karınız olurdu.
    Ben aracımı alırken bu şekilde yaptım..
  • 2,35civarından bu kura çıktığı için vazgeçeceğim zaten. Alınabilirliği olan araba şimdi boş yere arttı sinir bozucu ve en pahalı seviyeden almak istemiyorum . Söylenen fiyata göre çok arttı o yüzden bekliyorum . Olmazsa beklerim daha ne yapalım.
  • inşallah geçici bir yükseliş sözkonusu olur da euro düşer..
  • Bakalım , bekleyeceğiz. Benim kişiliğime de hiç uymuyor beklemek ;)) o yüzden her sanşye euro ne olacak diye mesaj atasım var . Deseler gel ağabey 2.35'den verelim diye mutlu olacaz ama... Neyse işte yahu . İkinci eli falan olsa çok dahangüzel olacak ama daha o da yok .
  • Borusandan çok araç almış biri olarak söyleyeyim;

Borusanın yapmayacağı iki şey vardır,
    Asla kaporanızın üzerine yatmaz,
    ve asla kur yükseldi diye kuru sabitlemez..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinkfloyd1

Borusandan çok araç almış biri olarak söyleyeyim;

Kesinlikle dogru arkadasimda yasadi bunu... Satici net bir sekilde kaporoyu verrim dedi... Arabayi alacagi hafta kur dustu ve 1000 tl az odeme yapmisti ayrica borusan yuksek kuru ele alir disarda tanidik dovizciden euro alarak 1000 tl de ordan kazanc saglamisti ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracınızı aldıktan sonra euro'nun düşeceğine inanıyorsanız, bankayla bu şekilde yapılan kontratlar var, ileri tarihli euro satışı için.
    bunu kullanabilirsiniz banka ile görüşüp.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerrami

quote:

Orijinalden alıntı: ipo_aga

BMW de ki bu bakım olayını biri net açıklayabilir mi? Bir kere kaç binde bir gidiliyor , km yıl sınırı nedir ve bakımlar biraz pahalı gibi geldi sanki?

aracımı henüz teslim almadığım için net bilmiyorum. abimde 1.16i var, 8 bin km de bir bakıma gidiyor. yaklaşık 600 tl civarı normal bakım fiyatı. aracını teslim alan arkadaşlar daha net bilgi verebilir.

@alaaddinay
    @kkurt2002

Valla zaten ben yukarıda ki mesajlarda bu servis durumuyla ilgili başıma gelen ilginç durumu açıkladım sanırım ...

Sabah 12000km yazarken akşam 1000km

Sakın haaa sanmayın ki bastım ettim... Zaten ne kadar bassanız da bunu başaramazsınız... 2000km eco pro dışına bile almıyorum hatta 3500 deviri bile geçirmiyorum

Ama benim durum ekstra yani 320i ed için ortalama servis aralığı adam gibi kullanılırsa sanırım 12000km civarı...

• Arkadaşlar daha 1 gün önce teslim aldığım araçta ilk gün 12.000km iken servise gitme ikazı dün gece baktığımda 1000km ye düştüğünü gördüm, neden acaba diye düşünürken aklıma araç durumu menüsünden servis ihtiyacına girip bakmak geldi... girdim baktım ki herşeyin yanına Ok yazıyor ama sadece MOTOR YAĞININ yanında üçgen sarı işaret var... üzerine gelip basında yağ değişim zamanı 1000km içinde servisten randevu alın diyor???? nasıl olur daha 1 gün oldu teslim alalı daha 100 km oldu... elektronik olarak yağ seviyesini de ölçemiyor yani ölçüm yapılamıyor yazıyor ekranda... motor kaputundan eski usul çubuğuyla kontrol ettim yağı tam dolu??? hiç böyle birşeyle karşılaşan oldu mu??? Galiba yarın sabah bana servis yolu gözüktü...
  • quote:

2,35civarından bu kura çıktığı için vazgeçeceğim zaten. Alınabilirliği olan araba şimdi boş yere arttı sinir bozucu ve en pahalı seviyeden almak istemiyorum . Söylenen fiyata göre çok arttı o yüzden bekliyorum . Olmazsa beklerim daha ne yapalım.

Doğuş euro kurunu 2.19-2.09-1.99 TL'ye kadar çekiyor borusan da kuru biraz indirsin kardeşim soyguncu bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xsw

quote:

2,35civarından bu kura çıktığı için vazgeçeceğim zaten. Alınabilirliği olan araba şimdi boş yere arttı sinir bozucu ve en pahalı seviyeden almak istemiyorum . Söylenen fiyata göre çok arttı o yüzden bekliyorum . Olmazsa beklerim daha ne yapalım.

Doğuş euro kurunu 2.19-2.09-1.99 TL'ye kadar çekiyor borusan da kuru biraz indirsin kardeşim soyguncu bunlar.

tamamen milleti kazıklama peşindeler. 1. 6 motor diye 3 serisi fiyatını abarttılar. 1.4 150 bg audi a4 gelene kadar bu fiyatlar devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan27m

quote:

Orijinalden alıntı: xsw

quote:

tamamen milleti kazıklama peşindeler. 1. 6 motor diye 3 serisi fiyatını abarttılar. 1.4 150 bg audi a4 gelene kadar bu fiyatlar devam eder.

320d nin vergisiz fiyatı 24 euro, 320ied nin ki 26 euro . Üzerinde %18 kdv ve ötv binince iyice yaklaştırmak için düşük motor düşük donanımlı 1.6 motora fazla para çekmişler. Hani nerede dizel motorun maliyetleri fazla hikayesi? Daha üst araç daha ucuza giriyor var mı böyle uyanıklık...

• BMW 320i ED Sedan Otomatik 26.400 10.560 36.960 6.653 43.613 555 44.168 107.430
    BMW 320i Sedan Otomatik 24.650 19.720 44.370 7.987 52.357 867 53.223 129.455
    BMW 328i Sedan Otomatik 28.000 22.400 50.400 9.072 59.472 867 60.339 146.762
    BMW 320d Sedan Otomatik 24.650 19.720 44.370 7.987 52.357 867 53.223 129.455

Baz fiyatlara bakın anlarsınız... nerede görülmüş 1.6 motorlu benzinli aracın 2.0 benzin ve 2.0 dizelden pahalı fabrika çıkışı olduğu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinkfloyd1

Borusandan çok araç almış biri olarak söyleyeyim;

kuru sabitlemezler ama öyle güzel indirimler yaparlarki şaşar kalırsınız? zaten alış fiyatını 3500 euro yüksek gösteriyorlar. ötv-kdv eklenince 5800 euro civarı fazla oluyor. dolayısıyla verdiği fiyattan %13 indirim bile yapsa borusan yinede kazanıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.