Şimdi Ara

Ios vs Android ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
4.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ios'un Android'e göre artsı ne? Android'in Ios'a göre artısı ne? Her iki platformunda artılarını eksilerini anlatmanızı istiyorum, hangi os'u seçeceğim kararsızım :S.

• Artı eksi yok herkese göre ios için ios android için android iyi.
  • Kullaniciya gore degisir bu duurum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • #İos ta daha çok uygulama var.
    #Uygulamalar ilk iOS için çıkar.
    #iOS kullanan telefonlar genellikle daha uzun süre güncel kalırlar [İphone 3Gs v.b]
    #iOS Daha stabil.
    #JailBreak Yapmadığın sürece bir çok gerekli uygulama paralı. [-Yön]

-Android hakkında pek fazla bilgim yok.
  • Bilgisayar kullanmasi bilmiyosan (ileri duzeyde) iphone al. Yok ben bilgisayarin altindan girip ustunden cikarim diyosan android al. Android i istedigin gibi sekillendirirsin ama iphone ole degil. Jb yapsan bile ne bi hata raporu var ne de baska bisey! Kurcalayamiyosun cok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ios insanı çok kısıtlıyor. Jailbreak hakkında bilgim yok. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi ios'çular ios, androidciler android tavsiye eder. Zaman zaman birinden diğerine geçenler olabilir ve geçince diğerin,i sevenlerin sayısı da az değildir. Bence ikisini de kullanan birilerine sorun. BURADA hem S3 hem de iPhone 5 için kullanıcı yorumları var. Umarım işinize yarar.
  • Bence sorulmasi en yanlis soru. Bugun almak istersen 300 tl ye android cihaz bulabilirsin. Sony htc samsung huawei nexus hatta avea in touch turkcell t10 simdide soylentiye gore google motorolayi almis uretim yapacakmis..
    Ayrica cok karmasik bi yapisi var hersey her yerde. Ios deki kullanim kolayligini asla bulamazsin bide jb yaptin mi tadindan yenmez.

Benim sahsi dusuncem galaxy s3 simdi yeni s4 un islemcisinin iphone 5den hizli olmasinin yegane sebeplerinden biri android denen isletim sisteminin hantalligi.

Ayrica aldigin telefona gore omur boyu guncelleme gelmeyedebilir.

• jb li ios u hiçbir şeye değişmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ejder-

Bilgisayar kullanmasi bilmiyosan (ileri duzeyde) iphone al. Yok ben bilgisayarin altindan girip ustunden cikarim diyosan android al. Android i istedigin gibi sekillendirirsin ama iphone ole degil. Jb yapsan bile ne bi hata raporu var ne de baska bisey! Kurcalayamiyosun cok.

Hocam bence sizin görüşünüz bu konuda yanlış. Ben bilgisayar mühendisiyim. Bilgisayarı ne kadar üst düzey kullanabildiğimi tahmin ediyorsunuzdur. Ama telefon alan kişi illa telefonun altından girip üstünden çıkacak değil.

Ben son 4 yılda iPhone 3 , iPhone 4 , Note II ve iPhone 5 kullandım. Android ile ilgili bir sürü costum rom + kernel denedim. Ama ios'taki alışkanlıklarımı android'de bulamadığım için iPhone 5'e geçiş yaptım.

Kısaca bu işin bilgisayar kullanmayı bilmek ile alakası yok.

Ben ios kullandığım için onun avantajlarını sayayım arkadaş için.

- Uygulama açısından çok zengin (uygulamalar genelde ilk ios için çıkar ilk önce)
    - iPhone 'un basit kullanımı vardır. Sadedir.
    - Hızlıdır, stabildir.

Ayrıca aşağıdaki linke göz gezdirebilirsiniz.

https://www.google.com.tr/search?q=android+ve+ios+fark%C4%B1&aq=f&oq=android+ve+ios+fark%C4%B1&aqs=chrome.0.57j62l3.8521j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emany -- 1 Nisan 2013; 22:51:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: envoytr

Bence sorulmasi en yanlis soru. Bugun almak istersen 300 tl ye android cihaz bulabilirsin. Sony htc samsung huawei nexus hatta avea in touch turkcell t10 simdide soylentiye gore google motorolayi almis uretim yapacakmis..
    Ayrica cok karmasik bi yapisi var hersey her yerde. Ios deki kullanim kolayligini asla bulamazsin bide jb yaptin mi tadindan yenmez.

Benim sahsi dusuncem galaxy s3 simdi yeni s4 un islemcisinin iphone 5den hizli olmasinin yegane sebeplerinden biri android denen isletim sisteminin hantalligi.

Ayrica aldigin telefona gore omur boyu guncelleme gelmeyedebilir.

Bence de çok hantal, yavaş. Arkadaşlarında dediği gibi uygulama ve stabil olması çok cazip. Zaten çok bir şey beklemiyorum, net, oyun kamera. Ama sistem iyi olmalı, arada tekleme yapmamalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: emany

quote:

Orijinalden alıntı: -ejder-

Bilgisayar kullanmasi bilmiyosan (ileri duzeyde) iphone al. Yok ben bilgisayarin altindan girip ustunden cikarim diyosan android al. Android i istedigin gibi sekillendirirsin ama iphone ole degil. Jb yapsan bile ne bi hata raporu var ne de baska bisey! Kurcalayamiyosun cok.

Hocam bence sizin görüşünüz bu konuda yanlış. Ben bilgisayar mühendisiyim. Bilgisayarı ne kadar üst düzey kullanabildiğimi tahmin ediyorsunuzdur. Ama telefon alan kişi illa telefonun altından girip üstünden çıkacak değil.

Ben son 4 yılda iPhone 3 , iPhone 4 , Note II ve iPhone 5 kullandım. Android ile ilgili bir sürü costum rom + kernel denedim. Ama ios'taki alışkanlıklarımı android'de bulamadığım için iPhone 5'e geçiş yaptım.

Kısaca bu işin bilgisayar kullanmayı bilmek ile alakası yok.

Ben ios kullandığım için onun avantajlarını sayayım arkadaş için.

- Uygulama açısından çok zengin (uygulamalar genelde ilk ios için çıkar ilk önce)
    - iPhone 'un basit kullanımı vardır. Sadedir.
    - Hızlıdır, stabildir.

Ayrıca aşağıdaki linke göz gezdirebilirsiniz.

https://www.google.com.tr/search?q=android+ve+ios+fark%C4%B1&aq=f&oq=android+ve+ios+fark%C4%B1&aqs=chrome.0.57j62l3.8521j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Android'e tek sorun güncellenme, alıyorsun güncelleme yok, basit uygulamalar var, çoğu aynı ve kötü bana göre. Ki teyit etmek için açtım konuyu başka benim gibi düşünen var mı diye. Pc ile aram idare eder, ama ben orginal olsun istiyorum room falan biraz hikaye gibi. Genelde tüm işlerimi (mail, net, oyun) telde yapmak istiyorum sorunsuzca, mantıklı olan Ios sanırım.

• Bilgisayardan teknolojiden ileri derece anlıyorsan Android, yukarda bir arkadaşta demiş zaten. Onun dışında her türlü iOS. Gerçi ileri derece anlıyorsanda yine iOS alabilirsin. Ama Android'in iOS'tan tek artısı açık kaynak kodlu olması. Ama dediğim gibi ileri derecede anlamıyorsan bu bir artı değil eksi oluyor. Ek olarak iOS çok rahat,basit bir işletim sistemidir. Saatlerce vaktini öldürmek zorunda kaldığın şeyler çıkartmaz karşına. Senin zaten ihtiyaçların için en ideali iOS. Basit herşey tek bir yerden kontrol ediyorsun ve rahat.
  • Telefonum s3 mini android 4.1.2
    Tabletim ipad 2
    İos öyle bir sistem ki iphone 3gs, iphone 4, ipad 1 gibi artık işlemcileri ve ram kapasiteleri günün gerisinde kalmış olmasına rağmen bu telefonlar da takılma yok, multi-touch yağ gibi ve çok stabil çalışıyorlar.
    Android bir telefonun stabil çalışması için 2g ram ve 4 çekirdekli işlemci gerekiyor.
    Ben telefonda android kullanıyorum, çünkü iphone aşırı pahalı, birde küçük takılmalar falan umrumda değil. Note 2 alırsam tabiki takılmaz da telefona o kadar para vermem. Herkesin kendi kararı saygı duymak lazım. Tablete para veririm ama telefona vermem.
    Android telefonların bence en önemli özelliği hafıza kartı takma seçeneğinin olması.
    Yoksa widget olsa da olur, olmasa da olur. Bluetooth ile dosya göndersem de olur, göndermesem de olur. Itunes kullanması öyle zor bir şey değil. Telefon itunes ile görmüş direk görmüş çok fark etmez.

• tablette ios telefonda android
  • Yıl olmuş 2013 hala bu konuyu açanlar var

• ikisini de kullandim.Yillarca iphone kullandim bi kac aydir note 2 kullaniyorum.ios kullanisi kolay,ogrenmesi kolay temiz sistemdir.bilgisayar acip kapamasini bilmeyen babam 2 gunde ogrendi iphone u...android oyle degil.daha cetrefilli..kullanimi ios kadar basit degil,sistemi tam anlamiyla ogrenmesi biraz zaman aliyor.Android telefonu kafana estigi gibi sekillendirebilirsin..ios ta ise apple sana ne kadar ozgurluk veriyorsa o kadar ozgursundur.ios un daha stabil oldugu dogru,daha cok uygulama,oyun vs. filan var..bence ikisinin de birbirine ustunlugu yok,birinin herhangi bir eksisini digeri baska bir ozelligi ile kapatabiliyor...kullaniciya kalmis birsey.

Ben 4 sene ios cihaz kullandim ve android e gectigim icin gram uzgun degilim...bundan sonra ios a donecegimi de sanmiyorum cunku android e cok alistim artik ve gercekten bu sistemin kullaniciya verdigi ozgurluk bambaska birsey...ha bu yaziyi da ipad imden yaziyorum onu da belirteyim.

Telefonlarda ios mu android mi tartisalabilir ama tablette kesinlikle ios

• quote:

Orijinalden alıntı: VirgilSollozzo

ikisini de kullandim.Yillarca iphone kullandim bi kac aydir note 2 kullaniyorum.ios kullanisi kolay,ogrenmesi kolay temiz sistemdir.bilgisayar acip kapamasini bilmeyen babam 2 gunde ogrendi iphone u...android oyle degil.daha cetrefilli..kullanimi ios kadar basit degil,sistemi tam anlamiyla ogrenmesi biraz zaman aliyor.Android telefonu kafana estigi gibi sekillendirebilirsin..ios ta ise apple sana ne kadar ozgurluk veriyorsa o kadar ozgursundur.ios un daha stabil oldugu dogru,daha cok uygulama,oyun vs. filan var..bence ikisinin de birbirine ustunlugu yok,birinin herhangi bir eksisini digeri baska bir ozelligi ile kapatabiliyor...kullaniciya kalmis birsey.

Ben 4 sene ios cihaz kullandim ve android e gectigim icin gram uzgun degilim...bundan sonra ios a donecegimi de sanmiyorum cunku android e cok alistim artik ve gercekten bu sistemin kullaniciya verdigi ozgurluk bambaska birsey...ha bu yaziyi da ipad imden yaziyorum onu da belirteyim.

Nasil özgürlükler bunlar biraz bahsedebilirmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Leonidas1903

jb li ios u hiçbir şeye değişmem

+1903.
    Jb ile ios androidden daha özgür.

• quote:

Orijinalden alıntı: regaibyigit.

tablette ios telefonda android

Şöyle düşünüyorum,
    Ipad alıp yanına normal bi Nokia telefon.
    ya da
    Iphone alıp yanına lalptop.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VirgilSollozzo

ikisini de kullandim.Yillarca iphone kullandim bi kac aydir note 2 kullaniyorum.ios kullanisi kolay,ogrenmesi kolay temiz sistemdir.bilgisayar acip kapamasini bilmeyen babam 2 gunde ogrendi iphone u...android oyle degil.daha cetrefilli..kullanimi ios kadar basit degil,sistemi tam anlamiyla ogrenmesi biraz zaman aliyor.Android telefonu kafana estigi gibi sekillendirebilirsin..ios ta ise apple sana ne kadar ozgurluk veriyorsa o kadar ozgursundur.ios un daha stabil oldugu dogru,daha cok uygulama,oyun vs. filan var..bence ikisinin de birbirine ustunlugu yok,birinin herhangi bir eksisini digeri baska bir ozelligi ile kapatabiliyor...kullaniciya kalmis birsey.

Bende 1.5 yıldır android kullanıyorum, resmen bıktım diyebilirim takılmalardan, ıphone olan arkadaşlarıma bakıp ağlıyorum evet, her iki platformun diğerinin eksisini kapattığı yerler var. bundan sonra android kullanmak istemiyorum, ıos ya da wm8 kullanabilirim.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.