Şimdi Ara

Ios vs Android ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
4.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İos iyidir böyle bir soruya gerek yok ama wp de var artık işin içinde bir dahaki telefonum o olacak büyük ihitimalle. Android e bakarsak bir sürü telefon. Asla markaları ve cihazları kötülemiyorum ama sistem oturmuyor geliştiricilere sorun oluyor falan bence çok çok büyük atılımlar yapılmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galaxy S4 LG G2 ve G Pro kullanmis biri olarak Soyluyorum.

Android Pişmanliktir YAPMAYİN

Git iPhone al yada Windows Phone al emin ol pişman olmazsin.

Android bildiğin çöp abi çöp. Marketi ayri bir rezil uygulamalari ayri bir rezil

Arayuzu cocuk telefonu gibi her yerde suslu suslu widgetlar gereksiz animasyonlar sekilli sekilli yazi tipleri telefon bildigin ergenler icin yapilmis.Kasmasindan bahsetmiyrum bile.

iPhone da WP de bir standart var Androidde o yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyWorldLife -- 28 Ocak 2014; 11:08:19 >
  • schumici kullanıcısına yanıt
    Hocam siz jailbreak'i yanlış anlamışsınız bence. Jailbreak yaptığınızda birşeyle uğraşmıyorsunuz telefona sadece appstore alternatifi bir market daha geliyor ve burdan istediğiniz ücretli uygulamayı indirebilirsiniz yada güzel kullanışlı tool'lar vardır. Ben kullandığım bir iki tanesinden bahsedeyim:

1. Purge: Arka planda çalışan uygulamarın hepsini aynı anda kapatmanızı sağlar. Tek tek uğraşmanıza gerek yoktur.

2. Cctogle: Control centerdaki butonların yerine başka butonlar koymanızı sağlar. Bende mesela plane mode ve bluetooht yerine 3G aç/kapa ve Gps aç/kapa vardır. Kaç kere uçak modu kullandınızki hayatınızda? Yada bluetooth sürekli ihityaç duyulan bişey değil.

3. YoutubetoMp3: youtubedan videoları direk mp3 e çevirip ipod uygulamasının içine gömersiniz ve her an istedğiniz yerde telefona müzik ekleyebilirsiniz

Jeilbreaksiz Iphone düşünemorum. Garanti ederimki stabiliteyi zerre bozmuyor ve şarj değişmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: u-fuck

Hocam siz jailbreak'i yanlış anlamışsınız bence. Jailbreak yaptığınızda birşeyle uğraşmıyorsunuz telefona sadece appstore alternatifi bir market daha geliyor ve burdan istediğiniz ücretli uygulamayı indirebilirsiniz yada güzel kullanışlı tool'lar vardır. Ben kullandığım bir iki tanesinden bahsedeyim:

1. Purge: Arka planda çalışan uygulamarın hepsini aynı anda kapatmanızı sağlar. Tek tek uğraşmanıza gerek yoktur.

2. Cctogle: Control centerdaki butonların yerine başka butonlar koymanızı sağlar. Bende mesela plane mode ve bluetooht yerine 3G aç/kapa ve Gps aç/kapa vardır. Kaç kere uçak modu kullandınızki hayatınızda? Yada bluetooth sürekli ihityaç duyulan bişey değil.

3. YoutubetoMp3: youtubedan videoları direk mp3 e çevirip ipod uygulamasının içine gömersiniz ve her an istedğiniz yerde telefona müzik ekleyebilirsiniz

Jeilbreaksiz Iphone düşünemorum. Garanti ederimki stabiliteyi zerre bozmuyor ve şarj değişmiyor.

peki hocam bildiğim kadarıyla her ios sürümü için ayrı jb sürümü çıkıyor, her yeni sürüm için bilgisayara cihazı bağlayıp yeniden sürüm yüklemek gerekiyor doğru muyum? bu yüklemeler esnasında kayıtlı herşey gidiyor mu?

• ios kullanma imkanı varken yani iphone alma imkanın varken sakın androide sümüğünü bile atma
  • schumici kullanıcısına yanıt
    her sürümle gidiyor doğrudur fakat her sürümle açıklar kapanmıyor. Eğer Apple güncelleme yaparsa ve açıklara kapamazsa tekrar pc ye takıp jailbreak yapıyoruz ve kesinlikle telefonda hiçbirşey silinmiyor. Dediğim gibi sadece extradan bir market(cydia) daha geliyor başka bir olayı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bruce Dickinson

android cihaz mutlaka kasiyor bi süre sonra çin malı tablet de note 10.1 de kasıyor bizzat kullandım

Aynen sıkıntı bu işte

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung kullananlar gelmiş android kasıyor diyor adamlar s4 ve note 3 harici telefon bilmiyorlar ki. HTC one ve iPad Air var androidin tadı güzelliği iosda yok. Stabil bir Android iostan daha iyi şahsi görüşüm market dışında. Stabil android de HTC oluyor one veya one 2 Alın kafanız rahat olsun ne kasar ne de ios gibi pek çok zorluk ve kisitlamalarin olduğu bir sisteme mahkum olmazsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuyu 2013 Nisanda açtım, Temmuz 1'de Iphone 5 aldım.
    Eski telim Htc Desire C gibi ayda 1 fabrika ayarlarına döndürme, rehber açılırken bekleme, uygulama kapanma, durduk yere reset derdi yok.

Ve şu an Lenovo Z500'üm var satıp Mac almayı düşünüyorum.

Gerisi siz düşünün

düzenleme: yazım hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svastika94 -- 29 Ocak 2014; 11:02:57 >
  • iOS kullanımı daha kolay ve stabildir. Oyun oynerken (şarj bitmediği sürece) kapanmaz. Androidde bu mümkün.

Umarım konuda tartışma çıkmaz.

• Açıkçası iOS 1 numara.

• quote:

Orijinalden alıntı: Godolphin

Artı eksi yok herkese göre ios için ios android için android iyi.

+1
  • Hey apple fanları size ayda kaç tl ödeniyor apppleden hani yüksek bir bir mevla ise bende biraz android söverim diye dedim
  • Telefonları bedavaya veriliyorlar
  • herkesin ihtiyaçları ve beklentileri farklı olduğu için kişiden kişiye değişir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amiral model Androidler çöp değil lakin onlar dışındakiler bildiğin ısraf,ios ise az ama öz telefon çıkardığı ve hepsi zamanının amiral gemisi olduğu için böyle bir tutarsızlık yaşamadı sadece bu yüzden bile iOs çok daha prestijli ve saygıdeğer kaldı mobil dünya da.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl bu başlığa denk geldim bilmiyorum konuyu da azıcık hortlatmış olacağım sanırım. Şu android mi ios mu iphone mu samsung mu tartışmaları bitsin artık.. Sırf Türkiye'de değil yurtdışında da memleket meselesi yapılıyor bu tip mevzular. Dünyada uğraşacak o kadar çok şey varken şu mudur yani tüm meselemiz? Tercihler, bütçe filan söz konusu bu tip teknolojik sahipliklerde. Yine de birşeyler eklemek istedim bu başlığa. Iphone daha evvel deneme amaçlı kullandım sadece, hiç iphone'um olmadı, istemedim de. İki kez android telefon değiştirdim. Son 2.5 senedir Galaxy S2 I9100g modelini kullanıyorum. Duyanınız vardır muhakkak; 'xiaomi' adlı bir çin şirketi var telefon vs birçok şey üretiyor. başarılı bir firma.. Android üzerinde çalışan 'miui' adlı 'rom' ları var ve dünyadaki bazı telefon modellerine destekleri var. Şans o ki benim telefonuma da var. Son 1 senedir miui kullanıyorum ve hemen her hafta güncelleme alıyorum. Arkadaşların dediği gibi bazı official rom larda kasmalar filan olabilir ama unofficial bu tip romlarda bu sorunlar minimize edilmiş şekilde geliyor ve ben çok memnunum. O yüzden yine bazı arkadaşların dedikleri "android kasıyor, ölüyor, bitiyor, öğğ ee tüü kaka" sözlerinin genellenmemesi gerekiyor. Ben son 1 senedir telefonumda kasma, kasılma, yavaşlama vs hissetmedim. Günlük hayatta gayet yeterli geliyor. Eğer isteyenler olursa video çekip ekleyebilirim. Onun dışında ios'un androide nazaran stabil olduğu gerçeğini yadsıyamayız. Herkesin belirttiği gibi birkaç tane ios'lu telefon var ve optimizasyon maksimum şekilde geliyor o telefonlara. Şu an kullandığım telefonun günlük aktivite bazında iphone4s'ten (çıkış tarihleri aynı olduğu için 4s'i baz alıyorum) çok daha yavaş olduğunu muhtemelen kimse söyleyemez. Sadece bazı oyunlarda elbette iphone4s, galaxy s2'nin önüne geçeçektir (bilhassa yeni olanlarda) bu da optimizasyon meselesinden ötürüdür çünkü çok farklı donanıımlara sahip android cihazlar olduğu için piyasada, her cihaza uygun optimizasyon imkansıza yakındır. Ek olarak android, 4.4 kitkat güncellemesiyle kullanıcıya, dalvik sanal makinesinden çıkıp daha performanslı art ye geçme şansı verdi. Henüz test aşamasında ve geliştiricilere yönelik olsa da önümüzdeki zamanlarda son kullanıcıya standart olarak sunulacak ve android deneyimini hızlandıracak bir yenilik bu da. Sonuç... Fanboyluk yapmayı bırakalım orada burada. Bu cihazlar ne zenginlik göstergeleri ne üstünlük simgeleri. İnsanları aşağılamaya, sinire kesmeye, sevimsizleşmeye gerek yok. Zaten bir çıkarımız da yok bu tip çatışmalardan. Herkes sahip olup kullandığı cihazıyla mutlu olmaya devam etsin.

• android kullanan son nesil cihazlar donanım olarak çok iyi ancak android iyi değil. ios vs android karşılaştırmasında ios gerçekten açık ara önde.
  • İki sisteminde özelliklerini araştırın. İşinize yarayacak olanı alın bu kadar basit.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.