Şimdi Ara

Google'ın Babble/Babel kod adlı sohbet servisi Android ve iOS'a kısa süre sonra gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Android, Chrome OS, Google+, Google Voice gibi platformlarında birbirinden bağımsız sohbet servisleri sunan ve çapraz platform desteği olmaması nedeniyle eleştirilen Google'ın ortak bir sohbet platformu entegrasyonu için çalıştığı iddia edilmişti.  

Son ortaya çıkan iddialar ise Babble/Babel kod adlı sohbet platformunun son aşamaya geldiği ve kısa süre sonra Android ve iOS için yayınlanacağı yönünde. 

Babel günümüz sohbet uygulamalarına benzer şekilde karşılıklı görüşmeye dayalı bir arayüz içeren, gelişmiş grup sohbetleri, resim gönderimi ve gelişmiş bildirimler sunan bir uygulama olacak.  iOS, Android, Chrome, Google+ ve Gmail platformlarında ortak olarak bu uygulama kullanılacak. Böylece Google kendi hizmetlerinde bir birlik meydana getirmiş olacak.

Babel isminin Hitchhikers Guide to the Galaxy serisindeki evrenin uzak bölümlerine ait olan ve kulağa yerleştirilerek herhangi bir dili çevirebilen balıktan geldiği tahmin ediliyor. 

• Google+ kadar gereksiz birsey de yoktur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google yaparsa en iyisini yapar ve kisa surede cok cabuk yayginlasir.. Viber tango whatsapp yuklemeye gerek kalmaz..

• Çok iyi olur..

whatsappın web üzeirnden malesef bir şey sunduğu yok

google mobile ve pc yi birleştirirse olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Google yaparsa en iyisini yapar ve kisa surede cok cabuk yayginlasir.. Viber tango whatsapp yuklemeye gerek kalmaz..

Oha babanın şirketi sanki öyle bir anlatıyorsun ki.

• Babel ismi bildiğimiz tarihi Babil Kulesi'nden geliyor. Farklı dillerle iletişime atıfta bulunan Brad Pitt'in başrolde oynadığı Babel diye film bile var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

quote:

Google yaparsa en iyisini yapar ve kisa surede cok cabuk yayginlasir.. Viber tango whatsapp yuklemeye gerek kalmaz..

Neyi oyle anlatmışım? Benim demek istedigim google bu sürümü androidde getirip artik herkes tek bir mesajlasma kullanacak .. Bazi arkadaslarda viber var bazilarinda whatsapp var bazilarinda tango var..boyle zoroluyor..

Ha bu arada demek anlama ve algilama kapasiten bu kadarmis..

• bildiğim kadarıyla babil incil demek buda bazıları için sorun teşkil ediyor ben dahil

• quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop
    bildiğim kadarıyla babil incil demek buda bazıları için sorun teşkil ediyor ben dahil
    Bildiğim kadarıyla İncilde Babil ile alakalı kısımlar var sadece. Aslen 'Bible' kelimesi İncil anlamına gelir hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N.Aksel

quote:

bildiğim kadarıyla babil incil demek buda bazıları için sorun teşkil ediyor ben dahil
    Bildiğim kadarıyla İncilde Babil ile alakalı kısımlar var sadece. Aslen 'Bible' kelimesi İncil anlamına gelir hocam.

çevirilerde babil'i incil olarak çeviriyor bir çok çevirmen
  • quote:

çevirilerde babil'i incil olarak çeviriyor bir çok çevirmen
    Babil hakkında ayrıntılı bilgi burada geçmektedir: http://tr.wikipedia.org/wiki/Babil Babil islami ve hristiyan eserlerinde geçtiği için karıştırıyorsunuz. Babil Türkçedir, aslı Babylonia'dır.
    İncil kelimesinin İngilizcedeki anlamı Bible'dır. Baybıl okunur, Babil ile karışma sebeplerinden biri de budur.

• quote:

quote:

quote:

Neyi oyle anlatmışım? Benim demek istedigim google bu sürümü androidde getirip artik herkes tek bir mesajlasma kullanacak .. Bazi arkadaslarda viber var bazilarinda whatsapp var bazilarinda tango var..boyle zoroluyor..

Ha bu arada demek anlama ve algilama kapasiten bu kadarmis..

Forumda senin gibi onlarca insan var teknolojiden gram çakmayan sağa sola laf atıp duran. Burada çocuklarla, ilkokul düzeyi insanlarla tartışıyorum hata benim. Velet ya bir bitmediniz.

• quote:

Kullanmazsın olur biter.

• quote:

quote:

Kullanmazsın olur biter.

Hemen ayarlandı hocam kullanıp kullanmamak bana kalmış bir şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Çok iyi olur..

whatsappın web üzeirnden malesef bir şey sunduğu yok

google mobile ve pc yi birleştirirse olur.

aynen...

ve bu entegrasyonu sağlarsa gerçekten müthiş olur...

pc/dizüstü başında oturup internete girmişken watsapp'a mesaj geliyor, ve sırf o mesaj için telefona bakmam gerekiyor... bu saçmalık... çünkü watsapp ta internet üzerinden iletim yapıyor ama mesajı webden görüntüleyemiyorsun, işte saçmalık tam da burada... sms olsa anlarım ve hoşgörürüm, çünkü mesaj tamamen farklı platformdan aktarılıyor, ve bunun angaryasına da katlanılır...

oysa google plustan yollanan mesajı ister akıllı cep telefonundan ister internete bağlı pc/dizüstü ile webden görüntüleyebiliyorsun... işte bu, internet destekli mobil cihaz konforunun ideal şekli...

google bu Babel projesinde başarıya ulaşırsa watsapp, viber, tango filan Kutsal Mobil Yazılım Mezarlığını boylar

• Çok gereksiz. Facebook messenger'dan bir farkı yok. Google girdiği platformu bok etmeye devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

Çok gereksiz. Facebook messenger'dan bir farkı yok. Google girdiği platformu bok etmeye devam ediyor.

/>
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

Çok gereksiz. Facebook messenger'dan bir farkı yok. Google girdiği platformu bok etmeye devam ediyor.

Katılıyorum +1
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.