Şimdi Ara

ŞU ANDA RÜYADA OLMADIĞINI İSPATLAYABİLİR MİSİN? (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
6
Favori
8.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyük ihtimal evi sen geçindirmiyosun hacı kebap yaparken rüyada olup olmaman neyi değiştiriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lucid Dream

• İspatlarsın tabi kardeşim . Senin bahsettiğin şey lucid dream. Yapan var evet doğru. Bende bu konulara merak sarmıştım. Bayadır deniyorum .Fakat bu kolay kolay olmuyor en fazla 3haftada 1görüyorum . Fakat zararları kötü . Bu işin profesyönelleri hergün yapabiliyor . Zararı şu ki sen rüyanda kendi dünyanın tanrısısın. Gerçek dünya artık pek hoşuna gitmeyecek ve sürekli uyumak isteyeceksin. Rüyada olup olmadığınıda kendini bir cimdikleyerek anlayabilirsin. Acı veriyorsa gerçek dünyadasın , vermiyorsa rüyada.
  • Rüyada hayatımı devam ettirmem için gerekli hislerim olmuyor. Örneğin açıktığımda yemek yemiyorsun gerçek hayatda su içmessen 1-2 hafta yaşarsın. Diğerinde ise su içsende gerçeği değiştirir mi malum

• quote:

Orijinalden alıntı: MESUT52_34

Kurandada yazıyor zaten bunlar, ama bizim halkımız ecüş bücüş bir dil olan arapça okuyarak kuran bildiğini sanıyor, halbuki o hatim ettim diyenler birde mealini hatim etse herşeyin farkına varacaklardır düşünüyorum, ayrıca din büyükleri meali hatim ediyorlar ve kafalarına göre yorumlayıp anlatıyorlar herkes kendisi okuyup yorumlasa illaki aradıkları cevapları bulacaklardır.

Her okuyan kendi kafasina gore yorumlasa herkesin dini farkli olmaz mi o zaman... Sonucta herkes okusun kendi yorumlasin demek basite kacmak olur geliyor bana, bir peygamberimiz var ve o ne ogrettiyse onu bilebiliriz. Bu ise mealden cok farkli bisey, meal sadece kelimelerin cevirilmesidir, ama tefsir diye bir ilim var. Peygamberimizin(sallallahu aleyhi vesellem) Kur'ani bize aciklamasindan gelir. Cok okumamiz gerekiyor. Kafalardaki manevi sikintilar cozulurse bu millet tekrar islam ile dirilecektir Allahin izni ile, vesselam.

• ispatlayamam konu kilit üye ban
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daenerys Targaryen

-Rüyada rüya göremezsiniz
    -Rüya da hafızanızda yer almayan yeni şeyler oluşturamazsınız
    -Eğer şuan rüyadaysam gerçekte rüya diye tabir ettiğim şey aslında başka bir durum olabilir , bu bile rüya diye birşey yoktur dememe sebep olur , sonuç olarak rüya değildir bu.

Konu kilit üye ban

Bence bir daha dene.
  • kendini cimcikle
  • quote:

Orijinalden alıntı: rashid52

Rüyaların beyindeki oksipitallobda yani beynin arka kısmında meydana geliyor. bilindiği gibi, gören "göz" değildir ve tüm görüntü beyinde oluşmaktadır. teknik olarak gerçek yaşantım dediğin HAYAT, rüya ile aynı yerde,yani beyinde oluştuğuna göre hangisi gerçek yaşantın.. Bilimsel olarak ikisi de aynı yerde oluşuyorsa GERÇEK NEDİR?

Edit: Gerçek dünya için de rüya için de aynı sebepler yaratılmıştır: Elektrik sinyalleri. Gerçekte gördüğünüzü sandığınız şeyler de elektrik sinyalleri kaynaklıdır, rüyadakiler de. Her ikisinin de kaynağı aynı olmasına ve her ikisi de zihninizde yaratılıyor olmasına rağmen, rüyanın gerçek olmadığını, bu dünyanın ise gerçek olduğunu düşünürsünüz. Oysa aslında her ikisi de aynıdır, her ikisi de hayaldir. Siz kabul etmek istemeseniz de :)

arkanı dön ve ona bak.rüyada olmadığını anlayacaksın.

• quote:

Rüyaların beyindeki oksipitallobda yani beynin arka kısmında meydana geliyor. bilindiği gibi, gören "göz" değildir ve tüm görüntü beyinde oluşmaktadır. teknik olarak gerçek yaşantım dediğin HAYAT, rüya ile aynı yerde,yani beyinde oluştuğuna göre hangisi gerçek yaşantın.. Bilimsel olarak ikisi de aynı yerde oluşuyorsa GERÇEK NEDİR?

Edit: Gerçek dünya için de rüya için de aynı sebepler yaratılmıştır: Elektrik sinyalleri. Gerçekte gördüğünüzü sandığınız şeyler de elektrik sinyalleri kaynaklıdır, rüyadakiler de. Her ikisinin de kaynağı aynı olmasına ve her ikisi de zihninizde yaratılıyor olmasına rağmen, rüyanın gerçek olmadığını, bu dünyanın ise gerçek olduğunu düşünürsünüz. Oysa aslında her ikisi de aynıdır, her ikisi de hayaldir. Siz kabul etmek istemeseniz de :)

11 nisan 2013 tarihinde rüya görme yetimi kaybettim hocam . sadece lücid olabiliyorum .

• aynaya bak
  • dolayısıyla çok karizmatiğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: lakiros

quote:

Görüntüyü beyin görüyorsa neden gözlerim bozulunca beynim hala aynı görmeye devam etmiyor mike

Göz görebilmek için bir araç mesala masadaki suyu içmek için kolunla uzanırsın ama ağzınla içersin gibi Kıssadan Hisse

• İspatlarim rüyada darba aldiginda uyanitsin bak aciyir vurursam uyanmuyirum demekki rüyada degilim

• quote:

iSPATLAYAMAZSINIZ! çünkü teknik olarak zaten RÜYADASINIZ! Bilimsel bir gerçek söyliyeyim mi? Rüyaların beyindeki oksipitallobda yani beynin arka kısmında meydana geliyor. bilindiği gibi, gören "göz" değildir ve tüm görüntü beyinde oluşmaktadır. teknik olarak gerçek yaşantım dediğin HAYAT, rüya ile aynı yerde,yani beyinde oluştuğuna göre hangisi gerçek yaşantın.. Bilimsel olarak ikisi de aynı yerde oluşuyorsa GERÇEK NEDİR?

edit2: beynimle değil gözümle görüyorum diyen kankito adayları, size sesleniyorum, gözününzden beyne giden sinirleri kessek görebilir miydiniz? hayır. peki gözünüz kapalıyken bile aynı sinyalleri beyninize doğrudan kabloyla aktarsak aynen görür müydünüz? evet. demekki gören göz değilmiş. saygılar bizden.

mıçıyorum öyleyse varım
    edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six_Strings -- 20 Ekim 2013; 23:57:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zbortif

quote:

iSPATLAYAMAZSINIZ! çünkü teknik olarak zaten RÜYADASINIZ! Bilimsel bir gerçek söyliyeyim mi? Rüyaların beyindeki oksipitallobda yani beynin arka kısmında meydana geliyor. bilindiği gibi, gören "göz" değildir ve tüm görüntü beyinde oluşmaktadır. teknik olarak gerçek yaşantım dediğin HAYAT, rüya ile aynı yerde,yani beyinde oluştuğuna göre hangisi gerçek yaşantın.. Bilimsel olarak ikisi de aynı yerde oluşuyorsa GERÇEK NEDİR?

edit2: beynimle değil gözümle görüyorum diyen kankito adayları, size sesleniyorum, gözününzden beyne giden sinirleri kessek görebilir miydiniz? hayır. peki gözünüz kapalıyken bile aynı sinyalleri beyninize doğrudan kabloyla aktarsak aynen görür müydünüz? evet. demekki gören göz değilmiş. saygılar bizden.

mıçıyorum öyleyse varım

güzel, çok güzel fakat bu kendi varlığını açıklar. ya senin dışındaki dünya. örneğin Masanın üzerinde duran bilgisayarın gerçek olduğunu nasıl ispatlarsın? üstüne mıçarım olur biter deme sakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rashid52 -- 21 Ekim 2013; 0:02:43 >

• iyi hatırlattınız ben yarın bi matrix yapayım baştan sona, morpheus ve neo'yu özledim hatta ajan smith'i bile özledim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zbortif

quote:

mıçıyorum öyleyse varım

güzel çok güzel açıklama fakat bu kendi varlığını açıklar. ya senin dışındaki dünya. örneğin Masanın üzerinde duran bilgisayarın gerçek olduğunu nasıl ispatlarsın? üstüne mıçarım olur biter deme sakın

mıçtığımı hissediyorsam rüyada değilimdir :)
    şaka bi yana görüntü beyinde oluşuyor ama neye göre ? cisimlerden gelen ışıkla beraber beyinde oluşuyor yani şuan önümde olan bişeyi beynim yoktan oluşturmuyor. karşımda var ki gözden aktarılan ışıkla beyinde oluşuyor
    çok kafa yormayın bu işlere kafayı sıyırıyorsunuz :D

• quote:

Orijinalden alıntı: TheB0SS

iyi hatırlattınız ben yarın bi matrix yapayım baştan sona, morpheus ve neo'yu özledim hatta ajan smith'i bile özledim

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.