Şimdi Ara

Android geliştiricileri platformdan çok memnun değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  Mobil cihaz pazarını domine eden ve uygulama sayısı bakımından da lider olan Android işletim sistemi, bununla birlikte geliştiriciyi çekme açısından aynı konumda bulunmuyor.

GDC 2013 konferansında konuşan Geomerics kurucusu Chris Doran, grafikler sözkonusu olduğu zaman Android işletim sisteminin hiç de iyi bir platform olmadığını belirtiyor. Doran, ekibinin Android için oyun geliştirmeyi çok zor bulduğunu ancak hakim unsur olduğu için de bunu yapmak zorunda olduklarını dile getirdi.

Doran'a göre Google, Android için gerekli ilgiyi göstermiyor ve grafik açısından platform geride kalıyor. Bu yüzden platform mobil pazarda hakimiyet kursa da uygulama geliştirme konusunda zorluklar yaşanıyor.

Aynı konuda Samsung da benzer görüşlere sahip. Firmanın teknik pazarlama sorumlusu Michael Ludden, Apple'ın da başlangıç dönemlerinde aynı sıkıntılarla karşılaştığını ancak sonrasında bunu geride bıraktığını vurguluyor. Google geliştirici araçlarını iyileştirdikçe, genel tecrübe de gelişecek.

• Androidte oyun pek keyifli olmuyor açıkcası.
    Takılmalar uyumsuzluklar çok can sıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: trsinapsis

Androidte oyun pek keyifli olmuyor açıkcası.
    Takılmalar uyumsuzluklar çok can sıkıyor.

Takılma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oqlahoma

quote:

Orijinalden alıntı: trsinapsisAndroidte oyun pek keyifli olmuyor açıkcası.Takılmalar uyumsuzluklar çok can sıkıyor.
    Takılma

Az önce yayımlanan HTC One incelemesini izlersen daha net anlarsın.

Konu marka veya donanım değil, tamamen optimizasyon meselesidir. Samsung veya HTC gibi firmalar değil, Google'dır bunun sorumlusu ne yazık ki.

• Grafik olarak kötü duruyor android kesinlikle haklı..

Ben çok özen gösterilmediğini düşünüyordum ama sorun google ile alakalı imiş..

Harbi harbi neden açık ara en çok kullanulan işletim sistemini en iyi şekilde optimize etmezler anlamadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trsinapsisAndroidte oyun pek keyifli olmuyor açıkcası.Takılmalar uyumsuzluklar çok can sıkıyor.
    Takılma

Konu marka veya donanım değil, tamamen optimizasyon meselesidir. Samsung veya HTC gibi firmalar değil, Google'dır bunun sorumlusu ne yazık ki.

Yüzlerce cihaz var google ve geliştiriciler hangisine optimizasyon sağlasin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

quote:

quote:

quote:

Takılma

İşte tam da bu yüzden android'te oyun iyi olmuyor.
    Xperia Z, HTC one incelemelerinden sonra da gördüm ki bu olay kronikleşmeye başladı.
    En son model cihazlarda bile böyle oluyorsa çok söylenecek bir şey kalmıyor açıkcası.

• ''Mobil cihaz pazarını domine eden ve uygulama sayısı bakımından da lider olan Android işletim sistemi '' den sonra okumadım. resmen komedi

• bende fandroiddim ama açıkcası One ve Xperia Z videolarından sonra soğudum Android'ten. Optimizasyonla ilgisi varmıdır bilmiyorum ama full HD ekranlar bence şu an için doğru bir seçim olmadı, cihazlar bariz şekilde desteklemiyor. iPhone ekranı daha büyük olsaydı hiç düşünmeden onu tercih ederdim ne yazık ki. O kötü web deneyimine rağmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carfreak -- 1 Nisan 2013; 11:30:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pachenkov

bende fandroiddim ama açıkcası One ve Xperia Z videolarından sonra soğudum Android'ten. Optimizasyonla ilgisi varmıdır bilmiyorum ama full HD ekranlar bence şu an için doğru bir seçim olmadı, cihazlar bariz şekilde desteklemiyor. iPhone ekranı daha büyük olsaydı yada ince uzun değilde Galaxy S'teki gibi daha orantılı olsaydı hiç düşünmeden onu tercih ederdim ne yazık ki. O kötü web deneyimine rağmen

ağır saçmalamışsın. galaxy s 4'' 16:9 ve iphone 5 4'' 16:9 boyutlar bu durumda birebir aynı. küçül bi matematiksel hesap.

• quote:

Orijinalden alıntı: gogolag90

quote:

Orijinalden alıntı: Pachenkov

bende fandroiddim ama açıkcası One ve Xperia Z videolarından sonra soğudum Android'ten. Optimizasyonla ilgisi varmıdır bilmiyorum ama full HD ekranlar bence şu an için doğru bir seçim olmadı, cihazlar bariz şekilde desteklemiyor. iPhone ekranı daha büyük olsaydı yada ince uzun değilde Galaxy S'teki gibi daha orantılı olsaydı hiç düşünmeden onu tercih ederdim ne yazık ki. O kötü web deneyimine rağmen

ağır saçmalamışsın. galaxy s 4'' 16:9 ve iphone 5 4'' 16:9 boyutlar bu durumda birebir aynı. küçül bi matematiksel hesap.

düzelttim.

• quote:

Orijinalden alıntı: trsinapsis

quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

quote:

quote:

quote:

Takılma

İşte tam da bu yüzden android'te oyun iyi olmuyor.
    Xperia Z, HTC one incelemelerinden sonra da gördüm ki bu olay kronikleşmeye başladı.
    En son model cihazlarda bile böyle oluyorsa çok söylenecek bir şey kalmıyor açıkcası.

Optimizasyon dan dolayı değil o işlemcilerin ve grafik biriminin Full HD görüntü desteğini verimli bir şekilde verememesi... Ha eğer donanım canavarı samsung s4 de de Son nesil güçlü grafikli oyunlarda takılmalar olursa ancak optimize sıkıntısı var diyebiliriz..

• Adam oyun gelistirmek zor ve zahmetli demis yorumlara bak ya karikature ne hacet oku oku tebessum et aga

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scot -- 1 Nisan 2013; 12:53:24 >
  • Ekrem71 alıntı yaptıgı yazı gayet dogru tespitler icermektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickmick2013 -- 3 Nisan 2013; 17:57:55 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.