Şimdi Ara

HTC One (M7) video inceleme 'Fark yaratmak isteyenlere özel' (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
756
Cevap
14
Favori
71.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu telefonun pil ömrü nekadar. yani 3 yıl dayanırmı aynı performansta pili
  • Ya anlamadığım bir şey var. Alttaki video gibi internette bir sürü video var ve HTC One oyunlarda ne takılıyor ne de başka bir şey oluyor. Acaba sizin incelediğiniz telefondan mı kaynaklanıyor , sorun ne de aşşağıda ki takılmıyor da sizin incelediğiniz telefonda takılıyor. Türkiye'ye gelen telefonlarda mı bir şey var acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HectorBarbossa -- 31 Mart 2013; 19:45:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: master_axe

Ya anlamadığım bir şey var. Alttaki video gibi internette bir sürü video var ve HTC One oyunlarda ne takılıyor ne de başka bir şey oluyor. Acaba sizin incelediğiniz telefondan mı kaynaklanıyor , sorun ne de aşşağıda ki takılmıyor da sizin incelediğiniz telefonda takılıyor. Türkiye'ye gelen telefonlarda mı bir şey var acaba ?

Merhaba,

Biz telefonları test ederken gündelik hayatta nasıl kullanılıyor ise o şekilde test ediyoruz.

Yani arka planda facebook, whatsapp, google senkronizasyonları açık, telefon en az 4 saattir çalışır durumda (yani yeni reset atılıp bellek boşaltılmamış) olacak şekilde oyunu açıyor ve oynuyoruz.

Amacımız telefonu satmak veya en iyisi bende demek değil :) gün içinde ne veriyor görmek. Bu yüzden o videoları pek takmıyorum.

Xperia Z severler de çok isyan ettiler bu duruma ama alete 2000 TL verip alınca görürler olayı :)

Bunca telefon denedikten sonra şu gerçek ki 1. Öncelik oyun ise en iyisi iPhone ve iPad'in o sene çıkmış en üst versiyonudur. Kurar oynarsınız :) Android telefonlarda ise bu olayın oturması için nereden baksanız 1 yıl daha var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle inceleme için teşekkürler ama beklediğim gibi bir inceleme değildi. Çok yüzeysel olmuş bence. Ön incelemede birkaç defa değinilmesine rağmen halen şebeke çekimi ile ilgili en ufak bir kelam etmiyorsunuz. Telefonun konuşma içi ses performansı mükemmel diyorsunuz ama eğer HTC One S'teki gibi şebeke / wi-fi / gps çekim kuvveti az ise görüşme sesinin mükemmel olmasının hiçbir manası kalmıyor. Üstelik One S tamamen alüminyum kasaya da sahip değil.

Başlıkta "fark yaratmak isteyenlere özel" demişsiniz, eğer siz de inceleme konusunda fark yaratmak istiyorsanız şebeke, wi-fi gibi ağ çekim kalitelerine yer vermelisiniz bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NS_85 -- 31 Mart 2013; 20:03:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

quote:

quote:

quote:

Apple cılar kamikaze dalışa gelmesin artık sıktılar ...

HTC ONE bana göre 3 dalda yılın ürünü olmayı haketmiyor.

Tasarım iyi değil.

Yenilik namına birşey yok ortalama birçok full HD ekranlılar var.

Ses sistemi çok mu yeni anlamadım...

İşlevsellikte mevcut Android e katma değeri SIFIR dır.

İnceleme pek profesyonel olmamış. Bu işi düzgün yapanlar var eksik kalan ve örnek alınacak çok şey var.

İngilizcesi olmayanlar için kötü bir durum. Bu açık kapatılmalı.

phonedog,pocketnow,technobuffalo,phonearea gibi önemli mobile sitelerin hepsini izledim cihazı yere göğe sığdırmadılar gsmarena kamerasını yetersiz bulmuş sadece acaba hangi yabancı sitesinden bahsediyorsunuz çok merak ettim ? tasarım olarakda tek rakibi xperia z şuan için.

uzun uzun yazmışsın sadece başını okudum gerisini okumama gerek kalmadı.s4le kıyaslamışsın hemen telefonu biz neyden bahsediyoruz.adamlar o reviewları yaparken zaten çoğu s4ün açılışına gidip eline aldı ama detaylı inceleme yapmamıştı.s4te hızlandırılmış adreno 320 kullanıyor 330 kullanmıyor alet.belli fps artışı olur ama çok olmaz snapragonlu s4 38-40 fps yapıyor glbenchmarkta yani bunlar 5-6 aya zaten eskimiş oluyorlar oyun için alıcaksan git ipad al. Jon rettingerda bizzat git one al dedi bana aaronda şuan one kullanmamak için bi neden bulamadım flan diyor senin ingilizcen iyiymiş ama bunları kaçırmışın herhalde.biraz objektif bakmakta yarar var.sonuçta ucuz aletler değil yanlış yönlendirme yapıyor insanlar.

Oku bence ...

HTC ortalama her ay eskimektedir olmadı 2 ay sonra eskiyecektir. Gıdım üstü modelini çıkartırlar . Bu hep böyle idi.

Tarihten ders almayana tarih tekrarlatır ...

Alıntıları Göster
    quote:

Oku bence ...

HTC ortalama her ay eskimektedir olmadı 2 ay sonra eskiyecektir. Gıdım üstü modelini çıkartırlar . Bu hep böyle idi.

Tarihten ders almayana tarih tekrarlatır ...

bu telefonun öyle digerleri gibi olacagını düsünmüyorum... tahminim 1 yıl bu telefonla gider HTc ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanathan -- 31 Mart 2013; 20:03:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Ya anlamadığım bir şey var. Alttaki video gibi internette bir sürü video var ve HTC One oyunlarda ne takılıyor ne de başka bir şey oluyor. Acaba sizin incelediğiniz telefondan mı kaynaklanıyor , sorun ne de aşşağıda ki takılmıyor da sizin incelediğiniz telefonda takılıyor. Türkiye'ye gelen telefonlarda mı bir şey var acaba ?

Merhaba,

Biz telefonları test ederken gündelik hayatta nasıl kullanılıyor ise o şekilde test ediyoruz.

Yani arka planda facebook, whatsapp, google senkronizasyonları açık, telefon en az 4 saattir çalışır durumda (yani yeni reset atılıp bellek boşaltılmamış) olacak şekilde oyunu açıyor ve oynuyoruz.

Amacımız telefonu satmak veya en iyisi bende demek değil :) gün içinde ne veriyor görmek. Bu yüzden o videoları pek takmıyorum.

Xperia Z severler de çok isyan ettiler bu duruma ama alete 2000 TL verip alınca görürler olayı :)

Bunca telefon denedikten sonra şu gerçek ki 1. Öncelik oyun ise en iyisi iPhone ve iPad'in o sene çıkmış en üst versiyonudur. Kurar oynarsınız :) Android telefonlarda ise bu olayın oturması için nereden baksanız 1 yıl daha var.

Yada samsung un daha ustun donanimiyla ( diger androidlerden) bu isi dengelemek gerekiyor cunku androide adam gibi optimize yapmiyorlar

• mesut bey atmıs oldugum özel mesajlara neden cevap vermiyorsunuz _ ? telefon ile ilgili....
  • şu şarkı çalarken şarkı sözlerini gösterip bide vurgulayan şey telefona ait bi özellikmiydi yoksa o gördüğüm şey videomuydu
  • quote:

quote:

Merhaba,

Pekala anladım.
    O zaman sorun yok telefonda. Arkada çalışan uygulamaları kapatırsak biz de bu kadar performans alırız o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

bu telefonun pil ömrü nekadar. yani 3 yıl dayanırmı aynı performansta pili

evet bu da önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: oledudi

video da çalan müziğin ismini bilen varmı?

+1 nedir müzik?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archimert

quote:

bu telefonun pil ömrü nekadar. yani 3 yıl dayanırmı aynı performansta pili

evet bu da önemli

Sirf pil yuzunden s4 bile alabilirim cunku en az 3 yil kullanicam

• quote:

Orijinalden alıntı: saylia

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men
    quote:

Orijinalden alıntı: saylia
    quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men Bugün; 12:02:30 Mesut abi, Lütfen samsung 4 , htc one ve sony x peria zyi yan yana koyup inceleyin. Hem tasarımlarına bakmış oluruz, hemde farklarına. Ben şahsen öyle incelemeleri daha doğru buluyorum.
    Merhaba, Bu yorumunuzu sadece okuyup geçtim zira teknolojiyi yakından takip ediyor iseniz zaten S4ün henüz çıkmadığını test örneklerinin dağıtılmadığını çok iyi biliyorsunuzdur diye düşündüm. Ek olarak Sizi buralara kadar biz getirdik, bizim isteklerimizi yapın gibi bir şey de yazmışsınız. Bizi buralara kimin ve neyin getirdiğini çok iyi biliyoruz. Fakat şu da bir gerçek ki elimizden gelen bu eğer size yetmiyor ve başka arayışlar içine giriyorsanız Güney Koree gidip Samsung Merkezinden bir tane S4 yürütemeyeceğime göre yapabileceğimiz bir şey yok demektir.
    Ben s4 ün gelmediğini çok iyi biliyorum, mesut abi, ben sadece bu inceleme için yazmadım s4 bugun yarın elınıze ulasacak pekı yıne htc veya xperıa z gıbı tek ınceleme yapmayacakmısınız? s4 elınıze gelınce tek ınceleme yapmayın dıye bu mesajı yazdım. ayrıca one x ile xperia z yi en azından karşılaştırabılırdınız öyle değil mi? veya önceki senelerdede hep tek incelemeler yapmışsınız. Bizi neden yabancı sitelerin incelemelerini izletmek zorunda bırakıyorsunuz, dillerinide anlamıyorum. Lütfen s4 gelince 3 telefonude berbaer karşılaştırıp ınceleyın. emın olun oylesı daha ıyı olur. şahsı fıkrım bu. @ speed-step. Ek olarak Sizi buralara kadar biz getirdik, bizim isteklerimizi yapın gibi bir şey de yazmışsınız. Ben öyle imayla yazmadım, sizi buralara getiren bizlerin donanım haber kullanıcıları uyelerız, bızlerın ısteklerını lutfen dıkkate alın dıyorum. Bizim isteklerimizi yapın gibi emir etmiyorum buna hakkımda yok. Sadece dikkate alın rica edıyorum sadece. Elinziden bundan daha iyisi geldıgı ıcın bunları buraya yazıyorum ve bu yuzden dh uyesıyım yoksa farklı sıtelerde uyelık acardım oyle degıl mı
    sende bi dh üyesisin bende, onun icin kendi fikrimi yaziyorum.öncelikle, millet olarak tartismayi (dogruyu bulmak icin fikirleri ortaya koymak) bilmiyoruz. ne demisler; fikirler carpisirsa hakikatler, kabaklar carpisirsa cekirdekler dökülür. nezaketi de bilmiyoruz. bilmedigimiz icin de, kendi gelistirdigimiz davranisi nezaket zannediyoruz.biz millet olarak, bi mac varsa ilk stadyumdaki taraftarin sayisina göre kazanci hesaplariz, peh bee parayi götürdü deriz. sanki derdimiz gibi.bi memur hata yapsa, senin maasini biz veriyoruz, yapman lazim deriz. halbuki herkes birbirinin maasini verir.bi telefon tanitilsa, firmanin ceosu gibi hatta ondan daha fazla gereksiz yere savunmaya gecerek karsidakini al asagi etmeye calisiriz.baktigimiz zaman, bunlar hep ezikligin ve hasedin (cekememezlik) tezahürüdür.biraz daha empati ile nezaket cercevesinde meseleleri sayin editörlere iletebiliriz.birakalim artik su benim sayemde senin sayende cikislarini. arkadaslarimiz site acmislar, ellerinden geleni yapiyorlar. haa hosuna gitmiyor mu ?, bunu editör arkadaslar söylemez ama, git baska siteye oralarda kendini tatmin et.ben dh, sdn teknoseyir sitelerine her gün muhakkak bakarim. dh ile sdnin arasindaki muhabbete de twitterde sahit oluyoruz. her sitenin bi misyonu var, birinde olan digerinde yok veya olsa bile detayi yok vs.özetle, kimse kimseye sunu yapmak zorundasin diyemez, diyorsa densizliginden yada cahilligindendir.
    ilk mesajım; Orijinalden alıntı: 12 Angry Men Mesut abi, Lütfen samsung 4 , htc one ve sony x peria zyi yan yana koyup inceleyin. Hem tasarımlarına bakmış oluruz, hemde farklarına. Ben şahsen öyle incelemeleri daha doğru buluyorum. Bu mesaj beğenilen yorumlardaydı , daha sonra gızlendı bu mesajda sorun varmı? neden gizlendi? mesaj millet görünce ne oluyor ki +7 almış demekki sitede öyle inceleme istiyormuş. siz daha ben ne yazmısım onu bılmıyorsunuz, dh kullanıcılarının isteklerını dıkkate almasını rica ettim, saygısızlık mı var bu mesajda? ben ne dıyorum sen ne dıyorsun uzuncada yazmıssın boşuna. Birde her eleştiriye eksi veren bir kitle var,
    ilk mesajin uygun demekki ki arkadaslar + vermis (bencede uygun)gizlemisler veya gizlememisler onu beni ilgilendirmez. bunun gibi bi cok istek geliyor hic gizlenmiyor nedense.sonraki mesajin hakkinda yorum yaptim, uzun uzun yazdim ne demek istedigim gayet acik, ama bosuna demissin, yani bi kere daha belli oldu ki ne kadar anlatirsam anlatayim, karsidakinin kapasitesine bagli biseyler anlatmak.benim demek istedigim kendi kullanmis oldugun cümleler sana nazik geliyor.. hele ki siz bizim sayemizde ayaktasiniz edebiyatina girmek basli basina bi cahillik.bende elestirdim yada yorumumu yazdim nasil anlarsan.neyse bundan sonrada cevap vermeyecem. kolay gelsin...

Ya birader ben nerede bizim sayemizde ayaktasınız cümlesini kurmuşum kopyala koy buraya?

donanım haber kullanıcılarının istekelrını cıddeye almasını rıca ettım, nerenden anlıyorsan anla umrumda bile değil. oturmuş sana hesap veriyorum.

evet nedense mesaj gizlenmişti, onuda gizleyenler açıklasın bende nedenini bilmiyorum zaten bu yüzden konu uzadıya işlerine gelmeyeni sansürlüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 31 Mart 2013; 21:02:48 >

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__] bu telefonun pil ömrü nekadar. yani 3 yıl dayanırmı aynı performansta pili
    evet bu da önemli

bende en az 3 sene kullanırım tabi ama pil değişim maliyeti de çok değilse s4 almam açıkçası, 100-150 liraya falan değişecekse sorun yok benim için

• Bence güzel telefon olmuş.Hakkında hayırlısı olsun.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978 Apple cılar kamikaze dalışa gelmesin artık sıktılar ... HTC ONE bana göre 3 dalda yılın ürünü olmayı haketmiyor. Tasarım iyi değil. Yenilik namına birşey yok ortalama birçok full HD ekranlılar var. Ses sistemi çok mu yeni anlamadım... İşlevsellikte mevcut Android e katma değeri SIFIR dır. İnceleme pek profesyonel olmamış. Bu işi düzgün yapanlar var eksik kalan ve örnek alınacak çok şey var. İngilizcesi olmayanlar için kötü bir durum. Bu açık kapatılmalı.
    phonedog,pocketnow,technobuffalo,phonearea gibi önemli mobile sitelerin hepsini izledim cihazı yere göğe sığdırmadılar gsmarena kamerasını yetersiz bulmuş sadece acaba hangi yabancı sitesinden bahsediyorsunuz çok merak ettim ? tasarım olarakda tek rakibi xperia z şuan için.
    O saydığın siteler S4 e göre mi yoksa S4 öncesi diğer marka modellere göre mi önce onu iyi ayırt et. S4 kamera olarak HTC One dan üstündür zaten birçok videosuda var. Aynı mekanda aynı anda video ları bile çekilmiştir S4 üstün çıkmıştır. mobile-review Eldar Murtazin in sitesi ni de hatırlatmak gerekir ... HTC ses sisteminde bariz bir yeniliği yoktur önceki modellerine göre HTC One ın kayda değer bir üstünlüğü yoktur. HTC hep tasarıma odaklanıyor ama HTC One ın en büyük eksikliği çıkartılabilir pil olmaması . Bu kişiye göre olumlu yorumlanamaz. Sonuçta ekstra batarya takviyesi imkanı yok. Eksiklikleri ses özelliği ile kapatılamaz. HTC nin ses driver ıda Sony nin de görüntü ve video dirverı zaten diğer Android li cihazlara port edilmektedir. Bravia Motor 2 halihazırda port edilmiştir... Yani demek istediğim yazılımsal özelliklerden ibaret olduğunda çok kolay başka telefonlara port edilebilmektedir. HTC One ekranı kasasına göre çok küçük ve kasası köşeli elde tutulduğundasivri köşeler batmaktadır. Yuvarlak hatları olsa idi bu sorun göze çarpmayacaktı. HTC One da fiziksel Home tuşu ( + 2 tuşu veya daha fazlası da ) olamaması ekranda kullanılabilir pikselden azaltılmasını kimse olumlu bulamaz. Kullanılabilir piksel azalmaktadır. Bu durum One da ekran yatayda iken daha da fazla kayıp olmakta... HTC One nın inkar edilemez tek artısı teorik olarak etkin pikseli en iyisi olması ama bu FULL HD de 4,7 - 5 lerde PRATİKSEL olarak avantajı yoktur. Örneğin S4 özel renk paleti sayesinde yüksek çözünürlüğüne rağmen pentile eksikliği web sitelerinde beyazları daha beyaz göstermesi ile pentile sorunu çözülmüştür. Xperia Z ekranı FULL HD olmasına rağmen görüş açısı düşük ve kontrastı da ortalamanın altında. Sony Xperia Z tek artısı suya dayanıklılığıdır. Şahsen bir telefona suya dayanıklı denildiğinde ne kadar süre suda ne kada derinlikte dayanabileceği veya normal şartlarda fabrika hatası olsa su alsa bozulsa bunun sorumlusu tüketicinin aşırı zorlamadan ötürü su almıştır denilmeyeceği ne malum! ? ... Yani Xperia Z genel olarak tasarımda HTC One ile aynı kulvarda ama her ikisi de eksiklikleri aynı kulvarda gerideler. S4 plastik kasa deniliyor buna polikarbon ile bir nebze çözmüşler gibi ama kim telefonu kılıfsız korumasız kullanıyor ki? O yüzden birçok S4 alıacak kullanıcı için S4 kasasının materyali çok belirleyici olmamakta... Örneğin Note 2 kullanıyorum ve koruyucu kapak ile mis gibi rahatım sorun yok. Benzer durum Apple cılarda da var... Diğerlerinde de . Apple boşuna camdan vazgeçmedi ( gerçi aliminyum yamulmaları da var ...) zaten kullanıcıların %98 misali koruyucu arka kapaklar veya kılıflar kullanmaktadır. HTC yıllardır Sense arayüzü ile tercih edilmişti ama bu avantajı rakiplerinin kendi arayüzleri ile ezip geçmektedir... Samsung S4 ile göz ile takip duraklatma kalem olmadan içeriklere hover etki ile bakma smart stay vs... birçok katma değer özellikler Samsung rakiplerine göre dramatik olarak gelişmektedir... Bana HTC One da daha önceki modellerin Sense arayüzüne bariz katma değerlerini bir listelesene desem anca iyileştirmeler gösterirsin... HTC ortalama her ay yeni amiral telefon çıkarttıkça iyi bir telefona en az 9 ay gidecek kadar kafa yoramıyor oluyorlar. Hatta daha vahimi HTC One çıkmadan bir üst modeli çıkartma arefesine girilirse tüketici beklesin mi yoksa daha çıkmamamış alt modelin eski doğuşuna mı hayıflansın. En sağlıklı inceleme kıyaslama ile olur. Yani FULL HD modelleri arasında kıyaslama yapılmalıdır. Gerçi HTC One donanım olarak vasat olduğu aşıkar oyunlarda performans düşmesi bu cihazın en fazla 6 ay idare edebileceği hissi uyandırmaktadır. Birçok kaliteli oyunu kastırabilir. Tabi basit detay olmayan oyunlar akıcı olabilir...

kendi hayalindeki tuhaf yazını okudumda uyanman şart senin.. ses özelliği yokmuş eskisinden farkı yokmuş sadece yazılımsalmış falanmış filanmış cartmış curtmuş. senin mantığındaki insanlar samsungun yenilikci yazılımından bahsedersiniz neymiş tarayıcıda gözle kaydırma varmış sorması ayıp yazıları okuyabileceğin kadar büyüttüğünde ekrana kelime sığdırma özelliği olmadığından gözle sağa solada kaydırabiliyormusun_?
    sormak isrediğim ses çıkışı arkadan ufacık bi delikten gelen ses one daki iki steryo hoparlörle aynımı_?
    sormak isterim geçen sene one X te polikarbon oranı yüksekken dandik alası plastik kullanan samsung polikarbon oranını biraz arttırıncamı kale duvarı oldu_?
    sormak isterim pixel yoğunluğu ve renk gerçekciliği incelemelerini bukadar araştırmacı bir kişilik olarak hiçmi görmedin_?
    sormak isterim yedek pille dolaşmaya bukadar mahkummusun_? peki harici pillerle şarj edebilecekken pil değişmiyor abi bu telefon 5 para etmez mantığın nerden geliyor_? zaten kullanıma göre pil süresini mesut çevik paylaşmış ve yoğun kullansanda 10+ süre dayanıyor demiş. sürekli oyun oynayacaksan zaten boş gezen bi adamsındır otur bi pirizin yanınada şarja tak arada pil değiştireceğine.
    bu arada testlerde s4 ile one arasında android versiyon farkı var hani performans test delisi arkadaşlar vardır güncelleme sonra bi fark kalmayacak bilginiz olsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__] bu telefonun pil ömrü nekadar. yani 3 yıl dayanırmı aynı performansta pili
    evet bu da önemli

bende en az 3 sene kullanırım tabi ama pil değişim maliyeti de çok değilse s4 almam açıkçası, 100-150 liraya falan değişecekse sorun yok benim için

Cihaz yekpare alüminyum kasa olduğu için cihaz içi parça değişimi çok zor diye bahsedilmişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: VAYACONDIOS07

quote:

quote:

quote:

quote:

evet bu da önemli

Cihaz yekpare alüminyum kasa olduğu için cihaz içi parça değişimi çok zor diye bahsedilmişti.

Evet oyuzden pil degisimi olabilecegini sanmiyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

evet bu da önemli

neden olmasın arkadaş zor açılıyor diye dediğiniz laflara bakın bin tane servisi var bin tane eleman açıp tamirini yapıyor pili mi çıkmayacak abartmayın bu kadar 2 sene sonra verir 100 lira değiştiririz

• quote:

Orijinalden alıntı: By Trex

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

evet bu da önemli

neden olmasın arkadaş zor açılıyor diye dediğiniz laflara bakın bin tane servisi var bin tane eleman açıp tamirini yapıyor pili mi çıkmayacak abartmayın bu kadar 2 sene sonra verir 100 lira değiştiririz

Valla işin uzmani degilim ancak telefonun icini acip kapayinca ya hasar verir yada bi iz kalir gibi gorunuyo. Resimleri var internette nasil acildigina dair hicte basit gorunmuyo

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.