Şimdi Ara

Fiber İnternet Haritası Hazır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
1
Favori
10.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk Telekom, istediğiniz bir yerde fiber internet olup olmadığını gösteren bir harita uygulaması yayınladı. Hızlı interneti merak edenler için haritanın detayları bu haberde.

Son yıllarda hızlanan internet, klasik bakır kablolar yerine fiber adı verilen özel kablolar ile taşınmaya başladı. Son yıllarda Türk Telekom'un fiber altyapısını geliştirmesiyle beraber, aboneler de bu hizmetten faydalanmaya başladı.
    Türk Telekom'un son reklamındaki rakamlara göre bugüne kadar Türkiye çapında yaklaşık 160.000 km uzunluğunda fiber kablo döşendi.
    Yüksek hızlı internet hizmeti anlamına gelen fiberin en büyük sorunu ise her yerde bulunmaması. Bugüne kadar kullanıcılar ev ya da işyerlerinin bulunduğu bölgede fiber altyapısının olup olmadığını Türk Telekom'u arayarak öğrenebiliyorlardı.

Bu konuda bir adım atan Türk Telekom, harita üzerinde fiber altyapısının olup olmadığını gösteren bir servisi hizmete sundu.
    Tıklayın, öğrenin!
    Tüm Türkiye çapında hizmet veren servis yardımı ile istediğiniz bir yerde fiber internet altyapısının olup olmadığını birkaç saniye içinde öğrenebiliyorsunuz.
    bulunduğunuz il, ilçe, mahalle ve sokak adına kadar yazarak sonuçları görebilirsiniz.

http://www.turktelekom.com.tr/tt/portal/Guncel/Detay/Fiber-Internet#fiberharita

• bence bakmamanız önerilir. 2dk baktım gene sinirlendim bu binada en fazla 7mbit adsl verilebilir.

edit : Tam bizim binayı buldum tıkladım 10mbite kadar verilebilir diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LightningRaven -- 30 Mart 2013; 16:31:51 >
  • Şimdi ben açacaktım konuyu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstelik hangi tipde fiber bağlantı olduğunu bile yazıyor. Binaya kadar ise binaya kadar, fiber dslam'a kadar ise öyle yazıyor vesaire.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Üstelik hangi tipde fiber bağlantı olduğunu bile yazıyor. Binaya kadar ise binaya kadar, fiber dslam'a kadar ise öyle yazıyor vesaire.

Birçok yerde saha dolabına kadar fiber var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vegabond81

quote:

Üstelik hangi tipde fiber bağlantı olduğunu bile yazıyor. Binaya kadar ise binaya kadar, fiber dslam'a kadar ise öyle yazıyor vesaire.

Evet, öyle. Benim mekan hariç. Binaya kadar fiber var bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 30 Mart 2013; 17:02:43 >

• quote:

quote:

Burada Türk Telefom fiber altyapısı bulunmaktadır. İşaretlediğiniz bina Türk Telekom Fiber Saha Dolabına çok yakın bir mesafededir.

Şimdi bu ne oluyor?
    Saha dolabina kadar fiber saha dolabindan sonra bakır kablo mu? E ne esprisi kaldi o zaman maksimum VDSL aliriz
  • quote:

quote:

quote:

Evet, öyle. Benim mekan hariç.

Bizde dahiliz 3 arka sokakta fiber var bize hala gelemedi

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

quote:

quote:

Burada Türk Telefom fiber altyapısı bulunmaktadır. İşaretlediğiniz bina Türk Telekom Fiber Saha Dolabına çok yakın bir mesafededir.

Şimdi bu ne oluyor?
    Saha dolabina kadar fiber saha dolabindan sonra bakır kablo mu? E ne esprisi kaldi o zaman maksimum VDSL aliriz

Evet böyle oluyor. Ama yine de 100 megabit civarı hız alabiliyorsunuz.

• çok ilginç bir harita olmuş.
    tam evin üzerine tıklıyorum 6 mbit sokağa tıklıyorum 11 mbit çıkıyor. aldığım hizmet 6mbit. bu gerçekçi sonuç veriyorsa bu sayfa gerçekten helal olsun
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

quote:

quote:

Şimdi bu ne oluyor?

Evet böyle oluyor. Ama yine de 100 megabit civarı hız alabiliyorsunuz.

AKK olmadan ne kullanilabilir peki?

6 Aydir 16 MBps AKK'siz kullaniyordum.
    Biri ADSL guzeldi Yazlikci Biri ile 96 liraya geliyodu o kampanya bitti suan 125 liraya geliyor

• Süper Valla Benimki 100
  • ''Burada Türk Telekom fiber altyapısı bulunmaktadır. İşaretlediğiniz bina Türk Telekom Fiber Saha Dolabına çok yakın bir mesafededir.''

santrale 2 sokak öteyim adsl 20mb hızına kadar ulaşılabilir diyor vdsl modem mi almam gerekiyor. ?
  • İşaretlediğiniz binada 10 MBit e kadar ADSL hizmeti verilebilmektedir. Diyor evde 6mbit aşdıgı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lookmania

İşaretlediğiniz binada 10 MBit e kadar ADSL hizmeti verilebilmektedir. Diyor evde 6mbit aşdıgı yok

Bina içi kablolama kalitesini ölçmediği için tam doğru çıkmıyor sonuç.
  • Böyle bir şey olurmu ya.. Bakın 1,2,3 ve 4 numaralar bizim site. 5 numara site dışında bir apartman. Fiber olanlar ve 6 numara ise 15-20 blokluk bir sitenin apartmanları. Numaralarda hangi bağlantılar olduğunu yazıyorum. Ben 4 Numaralı apartmanda oturuyorum ve 8 mbir adsl alıyorum.

1: 14 Mbit
    2: Burada Türk Telekom fiber altyapısı bulunmaktadır. İşaretlediğiniz bina Türk Telekom Fiber Saha Dolabına çok yakın bir mesafededir.
    3: 15 Mbit
    4: 13 Mbit

5 ve 6 numara: Burada Türk Telekom fiber altyapısı bulunmaktadır. İşaretlediğiniz bina Türk Telekom Fiber Saha Dolabına çok yakın bir mesafededir.

Aramızda 10 metre olan karşımdaki apartmanda fiber var bende yok. Bunu geçen hafta sordum internete abone olurken, böyle bir saçmalık olur mu diye? BTK izin vermiyormuş TTNet'in her yere fiber döşemesine. Diğer firmaların gelişmesini istiyorlarmış. peh.

• Rize'ye de bekleriz
  • İşaretlediğiniz binada 5 MBit e kadar ADSL hizmeti verilebilmektedir.

Türk Telekom'un son reklamındaki rakamlara göre bugüne kadar Türkiye çapında yaklaşık 160.000 km uzunluğunda fiber kablo döşendi.  

Bu kadar kablo döşenmiş iyi hoşta faydalanamamaktan sonra ne yapayım kabloyu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lookmania

İşaretlediğiniz binada 10 MBit e kadar ADSL hizmeti verilebilmektedir. Diyor evde 6mbit aşdıgı yok

Bina içi kablolama kalitesini ölçmediği için tam doğru çıkmıyor sonuç.

Evet oda dogru kabloyu yeniledikten sonra 4mbitden-6mbite çıktı
  • Uğraşsam bu kadar kötü bir sorgulama arayüzü yapamazdım. Tebrikler Ttnet. Bizim binada fiber saha dolabına çok yakınsınız diyor, yan binada 16mbit adsl alabilirsiniz yazıyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.