Audio-Technica CKS99 İncelemesi
47 Cevap3962 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2132 Mesaj
29 Mart 2013; 19:25:47 

0

0

0

0

0

Bass Performansı;
Daha önce EP630,CX200 ve CX300 kullanan biri olarak, saydığım kulaklıklara göre bası tam doğru yerde verip, uğultu yapmadan çekmekte. Kısacası bası tam verilmesi gereken yerde veriyor. Bass karakteri yumuşak. Klasik, durgun müzik dinlerken çok hoş, tatlı bass vermekte. Basslar çok yoğun değil. Kulağı yormamakta.
Bass şiddeti konusunda CX300'den çok farkı yok. Aynı gibiler fakat, CKS99'da bass daha hacimli ve daha kaliteli.

Mid Performansı;
Mid performansı, bass ağırlıklı bir kulaklığa göre gayet iyi. Bass vururken, mid sesler örtülmemekte. Gayet net duyabiliyorsunuz.
CX300'de midler yüksek seste dağılma yaparken, CKS99 yüksek ses seviyelerinde midleri gayet toplu ve bozmadan vermekte.

Tiz Performansı;
Hepimizi uyuz eden sibilance sorunu bu kulaklıkta bulunmamakta. Fakat bağladığınız cihaz çok önemli. İphone 5 'de yükses ses seviyelerinde dahil sibilance olmazken, Xperia cep telefonunda sibilance yüksek ses seviyelerinde yapmakta. Dinlediğiniz müzik kayıtlarıda sibilance olayında epey etkili. Flac kayıt dinlemenizi öneririm. Kulaklığın tiz performansına gelirsek, sıcak ve keskin tiz vermekte. Tizlerde, midler gibi bass seslerin altında kalmıyor. Gayet net duyabiliyorsunuz.

Sahne Performansı;
Sahne performansı, parasına göre gayet iyi denebilir. Ses genişten ve net gelmekte. Sesin genişten gelmesi de uzun süreli kullanımlarda kulağınızın rahatsız olmamasını sağlıyor.

Enstrüman Ayrımı;
Enstrüman ayrımı konusunda kulaklık epey hoşuma gitti. Müzikteki tüm enstrümanlar ayrı noktalardan geliyormuş gibi. Özellikle Flac kayıtlarda çok iyi.

Genel Yorum;
Kulaklığın ses karakteri bir çok insana hitap edecek cinsten. Audio-Technica markası bu modelde tüm sesleri gayet iyi bir biçimde dengelemiş. Malzeme kalitesi gayet iyi. Kablosu ve giriş soketi gayet sağlam izlenim veriyor. Kulaklık kulağa çok rahat bir biçimde oturmakta ve uzun süreli kullanımlarda dahil kulağı rahatsız etmemekte.

İnceleme Techno-fi.net - Donanım Haber forumları için hazırlanmıştır. İzinsiz kopyalanamaz.

Forumumuzdan @trexmilennium nickli arkadaşımızın CKS99 ve CKS77 karşılaştırması;
quote:

CKS99;

Bundan önce cks70 kullanan birisi olarak genel anlamda bir upgrade. (basslar hariç)
Midler;
Bu frekans aralığı geride özellikle mid ve bass arası çok geride. Fakat çözünürlük ve kalite olarak çok çok iyi. Ensturman ayrımı ve detaylar da da beklenenin ötesinde ki cks serisinde bunlardan pek söz edilemezdi önceki serilerinde. fakat mid ağırlıklı sevenleri tatmin etmeyebilir. Zaten onlarda CKS değil CKM serisine yönlenmeliler.
Tizler;
Bu kadar gerçek ve doğru tizleri daha önce hiç dinlememiştim. cevap verdiği frekans aralığı çok geniş, bazen keskin, bazen yumuşak fakat kalite, ayrıntı, miktar olarak çok çok iyi. Belkide dinamik sürücülerde bulunabilecek son noktalardandır hatta buna kendi fiyat aralığının iki katı dinamikleri bile ekleyebilirsiniz. Ama tabi armatür kalitesini ve tane taneliğini beklemeyin.
Sahne;
iyi bir sahneye sahip, kulaklığı takar takmaz 2 bazen 3 boyutlu havadar bir sesi var. Burada çok bilgili değilim fakat, birçok ucuz kulaklıktan (mesela mh650c) A-B testi yaparken diğerleri tek noktadan ses verirken cks99 çok havadar ve geniş bir hissiyat veriyor.
Basslar;
Bunu sona bıraktım çünkü burada değişik bir durum var.
Bass kalitesi kesinlikle cks70 ve 77 ayarında. miktar olarak da değişken.
Enstrumanların az olduğu noktalarda basslar önde, tok, Slam ve rumble subwoofer ayarında. En alt Basslara kadar da derinleşebiliyor. tipik CKS, zira driver aynı.
Sanırım Akustik Residansın etkisi olacak ki Ne zaman ki enstrumanlar kalabalıklaşırsa Bassı geri alıp netlik ve boğulmaya izin vermiyor. Öyle ki bazen basslar 4-5 seviye kadar geri çekilebiliyor. Tabi bu bir BassKafa için üzücü olabiliyor.

CKS77 için SiyahNur üzerine bişey söyleyemem ama mukayeseten,

Tizlerde çok az farkla daha metalik ve daha dar frekans bandına sahip. Böylece daha az gerçekçilik var. bu fark çok ahım-şahım değil.
Midler daha ilerde ve biraz metalik, çok doygun değil gibi geliyor bana, ama fiyatına göre çok da kötü sayılmaz hata iyi bir performansı var denilebilir.
Basslar, Kalite olarak aynı olsalar da hiçbir yerde miktarı geri çekmediği için bence çok daha önde.

Ben o yüzden cks99 dan cks77ye geçtim. O tizleri ve sahneyi özlemiyor değilim. Ama bir CKS dendiğinde Bass ağırlıklı olması isteniyorsa CKS99 buna hitap etmiyor açıkçası. Fakat kendi fiyat aralığında birçok kulaklığı silip süpürür. Bass sevmeyenlere de o çekingen ve derin bassları ile bassı da sevdirir düşüncesindeyim.

Kulaklık hakkında her türlü sorularınızı sorabilirsiniz. Zaman buldukça cevaplarım. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan -- 15 Haziran 2013; 18:50:39 >

http://www.oguzhankara.com.tr -- Kulaklık İncelemeleri

11935 Mesaj
29 Mart 2013; 22:19:27 

Soracak bişey kalmamış herşeyi anlatmışsınız elinize sağlık Hayırlı olsun ayrıca.. Fiyatı 90-100 dolar arasında herhalde amazonda biraz baktımda. CX200 aldım mı diye üzüleyim derken neyseki fiyatı ucuz bişey değilmiş sevindim ehehe [;) ep630 dan sonra cx200 bana iyi geldi kafam rahat etti biraz ses ona göre daha iyi ve geniş ama keşke az daha bütçeyi zorlasamıydım diye de düşünmüyor değilim bir AHT falan mı alsaydım. Aslında bunun adı doyumsuzluk :) acaba biraz daha iyisinden nasıl farklı ses alırım çabası Zaten onboard ses kartım var alabileceğim ses kısıtlı ama durduramıyorum kendimi. :/

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

2132 Mesaj
29 Mart 2013; 22:37:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Soracak bişey kalmamış herşeyi anlatmışsınız elinize sağlık Hayırlı olsun ayrıca.. Fiyatı 90-100 dolar arasında herhalde amazonda biraz baktımda. CX200 aldım mı diye üzüleyim derken neyseki fiyatı ucuz bişey değilmiş sevindim ehehe [;) ep630 dan sonra cx200 bana iyi geldi kafam rahat etti biraz ses ona göre daha iyi ve geniş ama keşke az daha bütçeyi zorlasamıydım diye de düşünmüyor değilim bir AHT falan mı alsaydım. Aslında bunun adı doyumsuzluk :) acaba biraz daha iyisinden nasıl farklı ses alırım çabası Zaten onboard ses kartım var alabileceğim ses kısıtlı ama durduramıyorum kendimi. :/

Malesef kulaklık bir süre sonra hastalık oluyor. MX80 ile başladım, MX170-270 CX200-CX300-EP630... ile devam etti..
Kulaklığınızı yeni almışsınız. Memnunsanız kullanın gitsin.

11935 Mesaj
30 Mart 2013; 4:16:39 

quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan

Malesef kulaklık bir süre sonra hastalık oluyor. MX80 ile başladım, MX170-270 CX200-CX300-EP630... ile devam etti..
Kulaklığınızı yeni almışsınız. Memnunsanız kullanın gitsin.

Memnunum hocam söylendiği kadar kötü değil haksızlık etmemek lazım ama biraz sade bir kulaklık kullanmışsınız bilirsiniz :D Gerçi alışıyor insan. ep630 da da çok bass vardı. :) Birdahaki kulaklığım artık cks99 olur herhalde emektar iriver t30 mp3 çalara pil aldım bügün. Telle dinlerdim mp3leri. Kaç sene önceki mp3 çalar şimdiki telefonlardan daha temiz ses veriyor vallahi :) birde 1GB olmasaymış :)

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

2132 Mesaj
30 Mart 2013; 20:24:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Memnunum hocam söylendiği kadar kötü değil haksızlık etmemek lazım ama biraz sade bir kulaklık kullanmışsınız bilirsiniz :D Gerçi alışıyor insan. ep630 da da çok bass vardı. :) Birdahaki kulaklığım artık cks99 olur herhalde emektar iriver t30 mp3 çalara pil aldım bügün. Telle dinlerdim mp3leri. Kaç sene önceki mp3 çalar şimdiki telefonlardan daha temiz ses veriyor vallahi :) birde 1GB olmasaymış :)

Telefonlar ses konusunda başarısız malesef. İpod Shuffle ve ALAC ses kaydı ile epey iyi performans alıyorum.

1720 Mesaj
4 Nisan 2013; 13:54:22 

Elinize sağlık. Uzun süredir CKS99 incelemesi bekliyordum. Acaba CKS77 ile karşılaştırma şansınız var mı? CKS77 ve CKS99 arasında kaldım da.

2132 Mesaj
4 Nisan 2013; 20:27:12 

quote:

Orijinalden alıntı: thorondor06

Elinize sağlık. Uzun süredir CKS99 incelemesi bekliyordum. Acaba CKS77 ile karşılaştırma şansınız var mı? CKS77 ve CKS99 arasında kaldım da.

Malesef. Elimde CKS77 yok ve daha önce dinlemedim.

656 Mesaj
6 Nisan 2013; 0:06:51 

Keşke Cks90 ile kıyaslayabilseydiniz elinizde o da yok sanırım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2721 Mesaj
7 Nisan 2013; 3:40:46 

Tr de satan biryer varmı?

2132 Mesaj
9 Nisan 2013; 20:46:55 

quote:

Orijinalden alıntı: bLind35

Tr de satan biryer varmı?

CKS modelleri bildiğim kadarıyla TR'ye gelmiyor.

Ben kulaklığı forumumuzdaki @dESiLVer adlı arkadaştan temin ettim. Kendisinin ilanını takip edebilirsiniz...

Elimde başka CKS modeli olmadığı için, malesef kıyaslayamıyorum.

24 Mesaj
15 Haziran 2013; 17:50:18 

Merhaba Bende Kısaca izlenimlerimi aktarmak istiyorum;

CKS99;

Bundan önce cks70 kullanan birisi olarak genel anlamda bir upgrade. (basslar hariç)
Midler;
Bu frekans aralığı geride özellikle mid ve bass arası çok geride. Fakat çözünürlük ve kalite olarak çok çok iyi. Ensturman ayrımı ve detaylar da da beklenenin ötesinde ki cks serisinde bunlardan pek söz edilemezdi önceki serilerinde. fakat mid ağırlıklı sevenleri tatmin etmeyebilir. Zaten onlarda CKS değil CKM serisine yönlenmeliler.
Tizler;
Bu kadar gerçek ve doğru tizleri daha önce hiç dinlememiştim. cevap verdiği frekans aralığı çok geniş, bazen keskin, bazen yumuşak fakat kalite, ayrıntı, miktar olarak çok çok iyi. Belkide dinamik sürücülerde bulunabilecek son noktalardandır hatta buna kendi fiyat aralığının iki katı dinamikleri bile ekleyebilirsiniz. Ama tabi armatür kalitesini ve tane taneliğini beklemeyin.
Sahne;
iyi bir sahneye sahip, kulaklığı takar takmaz 2 bazen 3 boyutlu havadar bir sesi var. Burada çok bilgili değilim fakat, birçok ucuz kulaklıktan (mesela mh650c) A-B testi yaparken diğerleri tek noktadan ses verirken cks99 çok havadar ve geniş bir hissiyat veriyor.
Basslar;
Bunu sona bıraktım çünkü burada değişik bir durum var.
Bass kalitesi kesinlikle cks70 ve 77 ayarında. miktar olarak da değişken.
Enstrumanların az olduğu noktalarda basslar önde, tok, Slam ve rumble subwoofer ayarında. En alt Basslara kadar da derinleşebiliyor. tipik CKS, zira driver aynı.
Sanırım Akustik Residansın etkisi olacak ki Ne zaman ki enstrumanlar kalabalıklaşırsa Bassı geri alıp netlik ve boğulmaya izin vermiyor. Öyle ki bazen basslar 4-5 seviye kadar geri çekilebiliyor. Tabi bu bir BassKafa için üzücü olabiliyor.

CKS77 için SiyahNur üzerine bişey söyleyemem ama mukayeseten,

Tizlerde çok az farkla daha metalik ve daha dar frekans bandına sahip. Böylece daha az gerçekçilik var. bu fark çok ahım-şahım değil.
Midler daha ilerde ve biraz metalik, çok doygun değil gibi geliyor bana, ama fiyatına göre çok da kötü sayılmaz hata iyi bir performansı var denilebilir.
Basslar, Kalite olarak aynı olsalar da hiçbir yerde miktarı geri çekmediği için bence çok daha önde.

Ben o yüzden cks99 dan cks77ye geçtim. O tizleri ve sahneyi özlemiyor değilim. Ama bir CKS dendiğinde Bass ağırlıklı olması isteniyorsa CKS99 buna hitap etmiyor açıkçası. Fakat kendi fiyat aralığında birçok kulaklığı silip süpürür. Bass sevmeyenlere de o çekingen ve derin bassları ile bassı da sevdirir düşüncesindeyim.

Ben gelmedim dava için, Benim işim sevgi için
Dostun evi gönüllerdir, Gönüller yapmaya geldim (Yunus EMRE)

2132 Mesaj
15 Haziran 2013; 18:50:29 

Değerlendirmeniz için teşekkürler. İlk mesaja eklendi...

Bu mesajda bahsedilenler: @trexmilennium

1402 Mesaj
22 Haziran 2013; 0:42:08 

@trexmilennium ve @oguzhan yorum ve incelemeniz için teşekkürler.

Eski kullanıcı adı: SE_GuRu

Trust me, I am an Engineer...

9906 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
sugar_klavyeci
15 Ocak 2014; 22:23:38 

Dostum ben cks90 kullanıyordum fakat bozulunca yeni bir kulaklık almak hasıl oldu. Çok da memnundum kulaklığımdan. Sanırım bu cks90 ın bir üst modeli oluyor. Audio Technica'nın en iyi kulakiçi kulaklığı cks99 mu şu an? Bir de bu tarz kulakiçi kulaklıklarda en iyisi Audio Technica mı? Sennheiser, Creative, AKG, Monster vs bir sürü marka var ondan sorayım dedim.

Bas-tiz seven biriyim. Cks90 beni bu konuda harikaydı. Acaba tekrar cks90 mı alayım yoksa cks99 mu, yoksa ckm99 mu? Bu cks1000 nasıl bir şey?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sugar_klavyeci -- 16 Ocak 2014; 5:10:20 >

Bu mesajda bahsedilenler: @trexmilennium, oguzhan Bu mesaja 1 cevap geldi.

2132 Mesaj
16 Ocak 2014; 21:13:14 

Cks99 bass konusunda bir gömlek altta ama mid netliği ve sahne olarak cks90 dan üstün. Kulaklıkları marka değil model bazında ve f/p olarak değerlendirmek gerek. Tabiki cks serisi en iyisi değil. Ama bass tiz için (v tipi) uygun fiyatlı ürünler üretiyor.

9906 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
sugar_klavyeci
16 Ocak 2014; 23:03:08 

Cevap için teşekkürler. Bir kulaklık için en fazla 120-150 TL verebilirim. O zaman şöyle sorayım bu fiyat aralığında f/p ürünü olarak alabileceğim en iyi bas-tiz kulaklık modeli hangisi? İncelemenizi okuyunca bu konuda size danışmak istedim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sugar_klavyeci -- 17 Ocak 2014; 7:54:49 >

2132 Mesaj
17 Ocak 2014; 14:52:14 

Cks77x bass epey yoğun MİDler arkada kalıyor biraz. Veya cks77 alabilirsiniz basslar daha az ama midler biraz daha belirgin

Bu mesajda bahsedilenler: sugar_klavyeci

9 Mesaj
2 Şubat 2014; 22:55:47 

quote:

Orijinalden alıntı: dESiLVer

@trexmilennium ve @oguzhan yorum ve incelemeniz için teşekkürler.

merhaba hocam en fazla 200 tllik bütcem var kulak içi kulaklık tavsiyesi istiyorum.
yalıtım ve bass benim için önemli
clip zip ve iphone 5 için kullanacagım renkte beyaz yada metalik istiyorum :)
sennheser meelectorinc ve brainwavz ve cks serisi suan için düşündüklerim ama tavsiye istiyorum
iphone 5 kulaklıgı yetersiz geliyor :) dinledigim müzik tarzlarına gelince hafif metal,house trance,yabancı pop.pm atıyorum cevap vermiyorsunuz

''Türkiye Türklerindir''
''Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır, Türk milleti zekidir. Çünkü, Türk milleti, milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir. Ve çünkü, Türk milletinin, yürümekte olduğu terakki ve medeniyet yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, müspet ilimdir!''
"Ülkeniz sizindir, Türklerindir. Bu ülke, tarihte Türk'tü bugün de Türk'tür ve sonsuza dek Türk olarak yaşayacaktır."
"Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur!"

2132 Mesaj
3 Şubat 2014; 17:11:11 

CKS77X veya CKS99 tavsiye ederim. Sennheiser uygun fiyata ürün bulamazsınız. Kaliteli kulaklıkları üst tabakaya hitap ediyor malesef. Brainwavz serilerinde genel kablo sıkıntısı var.

Sahne olarak 2 üründe bir birine oldukça yakın. CKS99 'da midler biraz daha önde, basslar daha geride.

5548 Mesaj
8 Şubat 2014; 17:27:10 

quote:

CKS77X veya CKS99 tavsiye ederim. Sennheiser uygun fiyata ürün bulamazsınız. Kaliteli kulaklıkları üst tabakaya hitap ediyor malesef. Brainwavz serilerinde genel kablo sıkıntısı var.

Sahne olarak 2 üründe bir birine oldukça yakın. CKS99 'da midler biraz daha önde, basslar daha geride.

Hocam suanda m5 kullaniyorum. Kulakliktan memnunum fakat, biraz daha cita yukseltmek istiyorum. Cks77 ve cks99 arasinda kararsiz kaldim. M5in bass performansini gayet begendim, bu yuzden acaba cks99un basslari yetersiz kalirmi benim icin. Genelde pop dinliyorum, acaba pop icin cks77 mi cks99 mu daha uygun olur. Cks77ye gectigime degermi birde, cks99 icin kesinlikle deger fakat basslari yetersiz gelebilirmi? Asiri bass arayan birisi degilim, fakar en azindan pop muzikteki basslari adam akilli alabiliyim yeter suan icin maximum citam 200 lira. O yuzden en fazla cks99 dusunuyorum. Kimse m5, yada m4 gibi kulakliklarla kiyaslama yapmadigi icin cok tereddutte kaldim.

Bu arada cihaz olarak iphone 3g kullaniyorum muzik dinlerken. Su kulaklik isini tam olarak oturttuktan sonra sansa ya gecis yapacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 8 Şubat 2014; 17:28:54 >

Birinci Sistem Intel i7 2600k 3400@4800 Mhz with Noctua D14 (1.37v) | Asus Maximus IV Gene-Z | 16 Gb (4*4) Gskill Ares Cl9 1600 Mhz DDR3 | 2 Gb Asus GTX 670 DirectCU II TOP | Corsair Force 3 GT 120 Gb SSD | OCZ ZS Series 750W 80+ Bronze | Thermaltake Kandalf | 27" Dell U2711
İkinci Sistem Intel i5 2500k 3300@4500 Mhz with Cooler Master Seidon 120v (1.265v) | Asrock Z77 Fatal1ty Professional | 4*2 Gb Kingston HyperX Cl9 1600 Mhz DDR3 | 3 Gb Sapphire HD 7970 Dual-X OC (GHz Ed. Bios) | Sandisk Extreme 120 Gb SSD| OCZ ZS Series 750W 80+ Bronze | Creative SB Audigy Value 7.1 (X-Fi Mod) | Zalman Z3+ | 23" Asus VS239HR LED IPS | Razer Lycosa | Logitech G9x | Microlab M-820 | Creative Sound Blaster ARENA Surround
Üçüncü Sistem Intel Q6600 2400@3400 Mhz with Xigmatek Red Scorpion (1.4v) | MSI P35 Platinum | 4*1 Gb Kingston HyperX 1066 Mhz DDR2 | 1 Gb Sapphire HD 5870 Vapor-X | Samsung 500 Gb | Enermax MODU82+ 525 Watt | Antec (Alüminyum) Kasa | 19" Samsung 940BW

1780 Mesaj
8 Şubat 2014; 18:45:54 

Merhaba, şu an iPhone 3GS ile cka99 kullanıyorum, Türkçe pop pek dinlemem, Türkçe olarak genelde Şebnem ferah , Özlem Tekin , mor ve ötesi v.s dinlerim ve cks99 bunların hakkını veriyor, yabancı popüler şarkılarında dinlerim ve basa olarak kesinlikle üzmüyor, ve hatta kaliteli bir bass veriyor diğerlerine göre

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5548 Mesaj
8 Şubat 2014; 18:51:29 

quote:

Orijinalden alıntı: tuncay_d

Merhaba, şu an iPhone 3GS ile cka99 kullanıyorum, Türkçe pop pek dinlemem, Türkçe olarak genelde Şebnem ferah , Özlem Tekin , mor ve ötesi v.s dinlerim ve cks99 bunların hakkını veriyor, yabancı popüler şarkılarında dinlerim ve basa olarak kesinlikle üzmüyor, ve hatta kaliteli bir bass veriyor diğerlerine göre

Teşekkürler hocam, siz gönül rahatlığıyla CKS99 alabilirsiniz diyorsunuz yani Bass konusunda çok hassas bir insan değildim, fakat LG Quatbeat kulaklığı kullanınca, Bass'ın ne denli önemli olduğunu anladım. Aşırı Bass seven bir insan olmadığıma göre, bu kulaklık her türlü işini görür diyorsunuz yani

Sağolun hocam yorumunuz için

Birinci Sistem Intel i7 2600k 3400@4800 Mhz with Noctua D14 (1.37v) | Asus Maximus IV Gene-Z | 16 Gb (4*4) Gskill Ares Cl9 1600 Mhz DDR3 | 2 Gb Asus GTX 670 DirectCU II TOP | Corsair Force 3 GT 120 Gb SSD | OCZ ZS Series 750W 80+ Bronze | Thermaltake Kandalf | 27" Dell U2711
İkinci Sistem Intel i5 2500k 3300@4500 Mhz with Cooler Master Seidon 120v (1.265v) | Asrock Z77 Fatal1ty Professional | 4*2 Gb Kingston HyperX Cl9 1600 Mhz DDR3 | 3 Gb Sapphire HD 7970 Dual-X OC (GHz Ed. Bios) | Sandisk Extreme 120 Gb SSD| OCZ ZS Series 750W 80+ Bronze | Creative SB Audigy Value 7.1 (X-Fi Mod) | Zalman Z3+ | 23" Asus VS239HR LED IPS | Razer Lycosa | Logitech G9x | Microlab M-820 | Creative Sound Blaster ARENA Surround
Üçüncü Sistem Intel Q6600 2400@3400 Mhz with Xigmatek Red Scorpion (1.4v) | MSI P35 Platinum | 4*1 Gb Kingston HyperX 1066 Mhz DDR2 | 1 Gb Sapphire HD 5870 Vapor-X | Samsung 500 Gb | Enermax MODU82+ 525 Watt | Antec (Alüminyum) Kasa | 19" Samsung 940BW

1780 Mesaj
8 Şubat 2014; 18:59:31 

Daha önce clip+ ve cks90 iklisini kullandım ve memnundum, şimdi her ne kadar cks90 gibi gümbür gümbür bass olmasada, iPhone 3GS ve cks99 ikilisiyle daha memnunum, cks99 bass ı olması gerektiği gibi veriyor, daha doğal ve gerçek.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5548 Mesaj
8 Şubat 2014; 19:09:28 

quote:

Daha önce clip+ ve cks90 iklisini kullandım ve memnundum, şimdi her ne kadar cks90 gibi gümbür gümbür bass olmasada, iPhone 3GS ve cks99 ikilisiyle daha memnunum, cks99 bass ı olması gerektiği gibi veriyor, daha doğal ve gerçek.

Çok sağolun hocam, dediğim gibi Gümbür gümbür bir bass'a ihtiyaç duymuyorum, fakat sizde Bass konusunda da sizi üzmez diyorsunuz sevindim. Sizde rahatça Yabancı Pop dinleyebildiğinizden bahsetmişsiniz, o şarkılarda da eksiklik hissetmiyorsanız bu kulaklığa yönelmeliyim demektir Peki hocam Clip+ ve iphone 3GS arasındaki farkı sorayım size denk gelmişken, acaba Clip+'ı özlüyor musunuz? Kesinlikle Sansa cihazlarından birine geç der misiniz acaba?

1780 Mesaj
8 Şubat 2014; 19:57:13 

Valla o tamamen kişisel bir durum, clip+ nın daha düz ve renksiz bir sesi var, iPod touch 4g de kullandım, 1 ay önce bozuldu, clip+ mı alsam tekrar diye düşündüm bi ara ama sırf ses karekterleri touch ile neredeyse aynı diye 3GS aldım ( telefonumda evladiyelikti, 1 taşla iki kuş vurmuş oldum :) ).
Ama kimileri clip+ yı düz ve renksiz sesinden sesinden dolayı seviyor, bence siz önce kulaklığı alıp 1 ay kadar dinleyin, eğer ses parlak gelirse o zaman clip+ yı düşünün derim

5548 Mesaj
8 Şubat 2014; 20:23:16 

quote:

Valla o tamamen kişisel bir durum, clip+ nın daha düz ve renksiz bir sesi var, iPod touch 4g de kullandım, 1 ay önce bozuldu, clip+ mı alsam tekrar diye düşündüm bi ara ama sırf ses karekterleri touch ile neredeyse aynı diye 3GS aldım ( telefonumda evladiyelikti, 1 taşla iki kuş vurmuş oldum :) ).
Ama kimileri clip+ yı düz ve renksiz sesinden sesinden dolayı seviyor, bence siz önce kulaklığı alıp 1 ay kadar dinleyin, eğer ses parlak gelirse o zaman clip+ yı düşünün derim

Anladım hocam, sağolun eğer parlaklık olursa geçin, yoksa kullanın diyorsunuz Iphone'un sesini düz ve renksiz buluyordum ben Eğer Clip+ daha fena ise, hiç bulaşmasam çok daha iyi olacak hocam o zaman Çok sağolun tekrar, çok iyi oldu bu yorumu sizden aldığım. Hiç uğraşmıyorum o zaman Sansa ile, parlaklık sorunu olmazsa Iphone 3g ile devam ediyorum o zaman

Tekrar sağolun hocam ilginiz için

2132 Mesaj
8 Şubat 2014; 21:13:34 

Aşırı bass aramıyorsanız cks99 tavsiye ederim. Netlik ve enstruman ayrımı olarak cks77'den üstün.

Bu arada 3G modelinin ses çıkısı fena değil. Sansaya gecmek pek mantıklı değil.

Bu mesajda bahsedilenler: @buraoca2 Bu mesaja 1 cevap geldi.

5548 Mesaj
8 Şubat 2014; 21:32:32 

quote:

Aşırı bass aramıyorsanız cks99 tavsiye ederim. Netlik ve enstruman ayrımı olarak cks77'den üstün.

Bu arada 3G modelinin ses çıkısı fena değil. Sansaya gecmek pek mantıklı değil.

Çok teşekkürler hocam, o zaman Netlik ve enstruman ayrımı olarak aradaki fiyat farkına her türlü değer yani Zaten Aşırı Bass'dan hoşlanan biri değilim, bu yüzden sanırım her türlü yetecek Bass'a da sahip CKS99

İlginiz için tekrar teşekkürler hocam, sağolun

Tuncay_d hocamda kesinlikle Sansa'ya geçmemem gerektiğini belirtti, açıkladığına göre Sansa bana göre değil hiç Iphone 4 kullanıyordum daha önce, 3G'nin ses çıkış yüksekliği daha iyi geldi bana. Fakat detay konusunda Iphone 4, bir adım daha önde gibiydi

2132 Mesaj
8 Şubat 2014; 21:38:38 

iPhone 4 'ün ses yüksekliğinin düşük olduğu doğrudur ama cks serisi ile İp4 daha iyi olacaktır. Ses yüksekliği konusunda oldukça rahat sürülebiliyor cks serisi.

900 Mesaj
10 Şubat 2014; 21:26:37 

Cks90 bozulduktan sonra almayi dusunuyorum da bi yanimda 200 liran cebinde kalsin iphone kulakligi neyine yetmiyor nesi eksik diyor dostlar napsak

5548 Mesaj
11 Şubat 2014; 1:36:49 

quote:

iPhone 4 'ün ses yüksekliğinin düşük olduğu doğrudur ama cks serisi ile İp4 daha iyi olacaktır. Ses yüksekliği konusunda oldukça rahat sürülebiliyor cks serisi.

Kusura bakmayin hocam yeni gordum Bencede daha iyi olur tabiki, daha detayli iphone 4te. fakat iphone 3g ile kullanacagim icin yapacak birsey yok

5548 Mesaj
12 Şubat 2014; 0:25:04 

quote:

Orijinalden alıntı: TheFormul

Cks90 bozulduktan sonra almayi dusunuyorum da bi yanimda 200 liran cebinde kalsin iphone kulakligi neyine yetmiyor nesi eksik diyor dostlar napsak

Hocam CKS90 ile bile fark görmediniz mi iphone kulaklığı arasında Ben M5'ten geçtim oldukça memnun kaldım, tüm ihtiyacımı karşıladı şimdilik. Zaten daha fazla ne istiyim ki Oğuzhan hocam güzelce incelemiş zaten, ben üzerine ne söylesem boş Kulaklığı almıştım, bugün geldi ürün m5'ten sonra sınıf atladım resmen Eğer aşırı Bass düşkünü değilseniz, CKS90'dan sonra keşke CKS99'a geçseydim diyeceksiniz

1780 Mesaj
12 Şubat 2014; 1:26:10 

Kulaklığın gelmiş, hayırlı olsun, anlaşılan memnun kalmışsın, 1 ay kadar sonra ses daha da oturuyor.

2132 Mesaj
12 Şubat 2014; 20:23:56 

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam CKS90 ile bile fark görmediniz mi iphone kulaklığı arasında Ben M5'ten geçtim oldukça memnun kaldım, tüm ihtiyacımı karşıladı şimdilik. Zaten daha fazla ne istiyim ki Oğuzhan hocam güzelce incelemiş zaten, ben üzerine ne söylesem boş Kulaklığı almıştım, bugün geldi ürün m5'ten sonra sınıf atladım resmen Eğer aşırı Bass düşkünü değilseniz, CKS90'dan sonra keşke CKS99'a geçseydim diyeceksiniz

CKS90 'dan sonra tizlerde netlik ve enstruman ayrımı çok daha iyi gelecektir.

5548 Mesaj
13 Şubat 2014; 0:12:19 

quote:

Kulaklığın gelmiş, hayırlı olsun, anlaşılan memnun kalmışsın, 1 ay kadar sonra ses daha da oturuyor.

Cok sagolun hocam evet geldi, daha burn-in yapmadan bile oldukca iyi geldi, burn-in den sonra baya iyi olucak umarim Simdiden ilk farkettigim sahne ve detaylar, gercekten m5 ten sonra sinif atladim Tekrar sagolun bilgilendirme ve tavsiyeniz icin

1780 Mesaj
13 Şubat 2014; 14:21:52 

Bunun birde CKS1000 i var
Cks99 un bi üst modeli , hakkında hiç Türkçe incelemede yok ki nasıl olduğu hakkında bir fikir edinelim, head-fi de, 200$ lık fiyatına rağmen, kendi sınıfı içinde rekabetçi bir fiyat olduğundan bahsediliyor, umarım Türkçe bi inceleme yazan çıkar

5548 Mesaj
13 Şubat 2014; 18:40:28 

quote:

Bunun birde CKS1000 i var
Cks99 un bi üst modeli , hakkında hiç Türkçe incelemede yok ki nasıl olduğu hakkında bir fikir edinelim, head-fi de, 200$ lık fiyatına rağmen, kendi sınıfı içinde rekabetçi bir fiyat olduğundan bahsediliyor, umarım Türkçe bi inceleme yazan çıkar

Evet hocam bende onu gordum fakat fiyati baya yuksek onunda Degermi aradaki bu fiyat farki bende merak ediyorum, fakat ben baya bir sure bu kulaklikla idare edicem daha fazla maddi kaynagim kalmadi kulakliga ayiricak

1780 Mesaj
13 Şubat 2014; 19:09:01 

Maddi kaynak hep sıkıntı ama insan oğlu işte, hep daha iyisini istiyor.
Bende mecbur bir süre cks 99 ile devam edeceğim

2132 Mesaj
13 Şubat 2014; 20:14:56 

Boş zamanımda CKS1000 temin edebilirsem CKS99 ile karşılaştırma yapmayı düşünüyorum..

1780 Mesaj
13 Şubat 2014; 20:36:05 

İyi olur, geçmeye değip değmeyeceğine dair bir fikir oluşur en azından

Bu mesajda bahsedilenler: oguzhan

5548 Mesaj
15 Şubat 2014; 15:39:04 

quote:

Boş zamanımda CKS1000 temin edebilirsem CKS99 ile karşılaştırma yapmayı düşünüyorum..

Evet hocam cok iyi olur, aradaki fiyat farkini hakedip haketmedigini merak ediyorum bende

900 Mesaj
20 Şubat 2014; 9:20:09 

Dun itibariyle kulakligi aldim yalniz almadan once hakkinda acilmis tum konulara bakmama ragmen kimse bu durumdan bahsetmemisti; kulaklik s leri falan cok ince veriyor cok anladigimda soylenemez de ne biliyim kulagimi deliyor gibi sansa clip+ la flac 320kbps hepsini denedim her ses seviyesinde rahatsiz etti zamanla toparlar mi sizce?

2132 Mesaj
20 Şubat 2014; 20:37:08 

quote:

Orijinalden alıntı: TheFormul

Dun itibariyle kulakligi aldim yalniz almadan once hakkinda acilmis tum konulara bakmama ragmen kimse bu durumdan bahsetmemisti; kulaklik s leri falan cok ince veriyor cok anladigimda soylenemez de ne biliyim kulagimi deliyor gibi sansa clip+ la flac 320kbps hepsini denedim her ses seviyesinde rahatsiz etti zamanla toparlar mi sizce?

Daha önce hangi modelleri kullandınız? Bu fiyat seviyesindeki çoğu kulakiçi kulaklık SE215 hariç sibilance yapar. Zamanla alışırsınız.

114 Mesaj
8 Nisan 2014; 0:20:26 

Trex... arkadaşın izlenimleri bana değişik ve güzel geldi. Aslında bu farklı açısıyla iyi incelemeler yapabilir. Arkadaşı tebrik ediyorum. Ve gelişmiş detaylı incelemelerini zevkle okuyabileceğimi bildirmek isterim..

Hayatta tek bir basarı vardır; o da mutlu olmak..

40 Mesaj
13 Nisan 2014; 18:11:37 

Audio-Technica ATH-C505i almayı düşünüyorum sizce nasil..

2132 Mesaj
19 Nisan 2014; 20:28:31 

quote:

Orijinalden alıntı: csb24

Audio-Technica ATH-C505i almayı düşünüyorum sizce nasil..

Cevap yazmayı unutmuşum.

Bahsettiğiniz kulaklığı kullanmadım.

1094 Mesaj
5 Mayıs 2014; 16:27:54 

Sanırım önceden CX300 kullanmışsınız. Bende şuan IP5 de kullanmaktayım fakat bass lar artık inanılmaz sahte ve diğer sesleri örtmeye başladığını hissediyorum. IP5 in kendi kulaklığıda gayet başarılı fakat onun sorunu dışarıdaki sesleri direk içeri alması. Otobüs vs. ortamlarda kesinlikle kullanılmıyor, benim merak ettiğim cx300 den bu kulaklığa yada CKS77x geçilmesi mantıklı olurmu?

Bu mesajda bahsedilenler: oguzhan

Project: The Queen's Revenge

Project: Blue Ice Queen

Toshiba A660-17M

Intel I7 2600K - Custom Watercooling - Asus Maximus Gene-Z/Gen3- Corsair Dominator Platinum 16GB 1866Mhz - MSI GTX 680 - Corsair Force GT 120GB - Corsair 800D - SeaSonic X750 - Samsung 2370 Led Monitör

2132 Mesaj
5 Mayıs 2014; 18:25:45 

Cks77x fazla baslı gelecektir. Ckm99 tavsiye ederim. Midler cks99 a göre daha çok hoşunuza gidecektir. Cks99 mid konusunda diğer cks modellerine kıyasla daha iyi olsada midler bassların 1 kademe arkasında.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006