Şimdi Ara

iFixit, bu sefer HTC One modelini masaya yatırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iFixit, bu sefer HTC One modelini masaya yatırdı

Piyasaya çıkan akıllı cep telefonları, tablet bilgisayarlar ya da farklı teknolojik ürünlerin için açarak tamir edilebilirlik açısından performanslarını inceleyen iFixit, bu sefer alüminyum kasası ile dikkatleri üzerine çeken yeni HTC One modelini masaya yatırdı.

Ürettiği başarılı akıllı cep telefonları ile tanıdığımız HTC firmasının güncel modeli olan HTC One, iFixit sitesi tarafından 19 adımda tek tek açılarak iç yapısı incelendi. Açma işlemi sonucunda siteden 10 üzerinden 1 puan alan HTC One, tamiri en zor telefonlardan birisi oldu. Alüminyum kasa yapısından dolayı içinin açılmasının çok zor olduğu, batarya ve ekran gibi parçaların yenilenmesinin ya da zarar verilmeden değiştirilmesinin neredeyse imkansız olduğu belirtilen HTC One, site tarafından oldukça dayanıklı dış yapısı ile övgü topladı.

HTC'nin yeni amiral gemisi olan One modelinin teknik özelliklerini hatırlamak gerekirse karşımıza, 4.7" 1920x1080P piksel çözünürlüğünde ekran, Android 4.1.2 JB işletim sitemi 2GB RAM miktarı, dört çekirdekli 1.7GHz Qualcomm Snapdragon 600 işlemci ve 32GB dahili depolama alanı çıkıyor. iFixit tarafından yapılan incelemeye aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

http://www.ifixit.com/Teardown/HTC+One+Teardown/13494/3

iFixit, bu sefer HTC One modelini masaya yatırdı

• desene kılıf şart :(

• dün akşam htc forumunda konuşuldu bu konu , tamir etmesi zor evet ancak htc garanti ekibine gerekli techizat ve bilgi verilir diye düşünüyorum yoksa ekran sökülürken kırmamak mucize olur

• Tamam

• Neden 10 üzerinden 1 puan almış:)

• Telefona birşey olduğu zaman servis bunu tamir etmek zorunda... Zaten tamir edemezlerse yenisini vermek zorundalar. Yani bu konuyu HTC bizden daha çok düşünüyordur. Merak etmeyin.

• artik sökmek icin bile puan veriyolar ya inanilmaz bir sey ya.

• Garantiye verdikten sonra bu cihaz çöp olur. arabanın camını kırıp içeri girmek gibi bişi bu
  • ne güzel işte telefonu tamir edemezler yenisini gönderirler daha ne istiyorsunuz :)

• Kesin yenisini gönderirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archimert

ne güzel işte telefonu tamir edemezler yenisini gönderirler daha ne istiyorsunuz :)

Polyanacılık mod on

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kımyasal -- 31 Mart 2013; 15:37:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav he he. HTC'nin de hiç aklina gelmemiş zaten.

• s4 6 puan almış xperia z kaç almış acaba bulamadım ben sitede
  • tamam da peki garantisi bittikden sonra ne olacak milyarlık alete 2 sene garanti ver sonunda bozulacak bataryası eskiyecek bence kullanıcı zararına herkes 100 200 lira verip her sıkıntı çıkardığında servisinde yaptıramazki en azından Türkiye de

• Siz rahat durun bu işler düşünülmüş şeyler. Herkes kurcalamasın diye yapılmış birşeydir

• Ve htc bunu akıl edemedi? Komikmis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Distrübitör firmaya gerekli teçhizat verilecek, bilgilendirme yapılacaktır. İşi gücü olmayan adamlar birleşmiş bi site kurmuş. Telefonu açmayı bilmiyorlar. Sanıyorlarki Samsung gibi arka kapağı söküp , 2 vide gevşetince kasa 5 e ayrılacak. Gerekli bilgiyi edinmeden kendi imkanlarıyla telefonu açmaya çalışmışlar. Bu sonuç çıkmış. bunlara xperia Z'yi ver kırmadan açamazlar .

İşsizlik gerçekten zor zanaat
  • ya benim anlamadığım bu işlemlerin nerdeyse hepsi zaten hep yapılan işlemler ısıtıcı vakum tornavida falan filan one x in içini açarken plastiği esnetiyorduk bunda sadece direk lcd yi çıkarmak gerekiyor onuda düzgün ısıtıp biraz sabırla sorunsuz çıkarılır bunu abartacak bişey yokki :)

• Bir samsung s3 mini kullanıcısı olarak taktir ediyorum eğer üst seviye bir telefon yapacaksanız onun sadece donanımını değil parça kalitesini de en üst seviyede yapmalısınız.yoksa 1.500 2000 lira verilen bir telefon cebinizden düşünce pert olacaksa hiçbir önemi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: cherkesomer

ya benim anlamadığım bu işlemlerin nerdeyse hepsi zaten hep yapılan işlemler ısıtıcı vakum tornavida falan filan one x in içini açarken plastiği esnetiyorduk bunda sadece direk lcd yi çıkarmak gerekiyor onuda düzgün ısıtıp biraz sabırla sorunsuz çıkarılır bunu abartacak bişey yokki :)

varsın zor çıksın telefona o parayı veren garanti bittikten sonra serviste tamirine de 200 lira verir veremeyen almasın zaten bu kadar basit

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.