Şimdi Ara

Finansbank Emekliye 300 TL Veriyor ( GÜNCEL ) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
11
Favori
40.974
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yani emekli maaşı atıyorum 1030 Tl iken ATM'ye 1130 TL yazıldığında ATM bunun tamamını verecek ve 100 TL'yi KMH yazacak öyle mi? Oysa benim bildiğim KMH ayrı bir hesap ve ATM'den para çekerkende ayrı bir seçenek olarak sunuluyor. Senin anlattığın gibi Maaş Hesabı ile KMH arasında böyle bir bağ kurulduysa yanlışlıkla çoğu kişi Kredili Mevduat çekecektir ki bankanın bundan rantı haylice olacaktır!
  • Hocam,

Bende ilk başta 2 tane hesap açılacak sanıyordum. Bunlardan biri maaşın alınacağı vadesiz hesap, diğeri de açılması zorunlu olan Açık Hesap (KMH hesabı)

Konuştuğum MT'ye her seferinde aynı soruyu sordum ve bana maaşın verileceği hesabın KMH hesabı olacağını söyledi. Belki beni yanlış bilgilendirdi, belki de bizim ilk başta düşündüğümüz gibi 2 tane hesap açılacaktır. Bu noktada en doğru bilgiyi şubeden alabiliriz.

Maaş hesabının KMH olarak açıldığını farzedersek;

Devletten sana atıyorum 1000 TL yattı. Ancak KMH hesabında, açık hesap olduğu için bir nevi kredi gibi fazlası çekilebiliyor. KMH hesabının limiti açılırken şube tarafından birlikte belirleniyor. Mesela hesabın limiti 2000 TL olabiliyor. Bu noktada fazlasını çekmemek lazım. Yatan para ATM'den veya şubeden sorarak öğrenilebilir. Hesap hareketlerine bakarak çekmekte yarar var.

• Annem için başvurduk bakalım.
  • 3 ayda bir 25 kesildiği ile ilgili net bilgisi olan var mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eguf

Yani emekli maaşı atıyorum 1030 Tl iken ATM'ye 1130 TL yazıldığında ATM bunun tamamını verecek ve 100 TL'yi KMH yazacak öyle mi? Oysa benim bildiğim KMH ayrı bir hesap ve ATM'den para çekerkende ayrı bir seçenek olarak sunuluyor. Senin anlattığın gibi Maaş Hesabı ile KMH arasında böyle bir bağ kurulduysa yanlışlıkla çoğu kişi Kredili Mevduat çekecektir ki bankanın bundan rantı haylice olacaktır!

aynen tek hesapta oluyor finansbank ta
    bende maaşımı finanastan alıyorum tabi emekli maaşı değil :)
    atm ye gittiğimde bunların toplamını görmüyorum maaşım ne yatmışsa onu görüyorum kartı soktugunuzda menüde acık hesap normal hesaplar ayrı oluyor
    ancak internet bankacılıgından baktıgımda bunların hepsi tek görünüyor mesela maaşım 2000 tl ise hesabıma maaşım yattıgında acık hesapla birlikte 3000 tl görünüyor
    emekli hesaplarındada bu şekilde olur sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: bahane06

3 ayda bir 25 kesildiği ile ilgili net bilgisi olan var mı

maaş anlaşması yapılan kurum müşterilerinin vadesiz hesaplarından ve emekli maaşı hesaplarından
    hesap işletim ücreti kesilmiyor.

anlaşılan finansbank eski imajını düzeltmeye çabalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aaaazzzz

aklıma gelmişken finansbanka gelen 3 kişiden biri emekli maaşını devretmeye geldiğinden çok kuyruk var.işlemde 10 dk rahat sürüyor.giderken e sifre ve kimlik mutlaka olsun .
    üstelik ptt den çekenlere her sene öldünmü kaldınmı diye maaşını vermiyorlar.bu ay çekemedik mesela.
    kısaca nerden çekersen çek farkı yok.(300 tl hariç)

e şifre neden yanında olmalı?bizimkilerden de istemişler,şifre isterlerse verme sakın dedim amacı nedir e şifrenin.bilgisi olan varmı?
  • annem mayıs ayında geçti finansa haziran maaşı ziraate yattı 3 ayda bir maaş alıyor şimdi eylülde maaş yatacak ekimde 300 lira mı yatacak eğer öyleyse çok saçma bu olay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fusion. -- 5 Temmuz 2013; 20:41:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Riven_

quote:

aklıma gelmişken finansbanka gelen 3 kişiden biri emekli maaşını devretmeye geldiğinden çok kuyruk var.işlemde 10 dk rahat sürüyor.giderken e sifre ve kimlik mutlaka olsun .
    üstelik ptt den çekenlere her sene öldünmü kaldınmı diye maaşını vermiyorlar.bu ay çekemedik mesela.

e şifre neden yanında olmalı?bizimkilerden de istemişler,şifre isterlerse verme sakın dedim amacı nedir e şifrenin.bilgisi olan varmı?

çünkü banka değişikliği sadece edevlet üzerinden yapılabiliyor, o yüzden de edevlet şifresi gerekiyor.. o anda kendim yapıyım da diyebilirsiniz, yada çok içinize sinmiyorsa eve dönünce edevlet şifrenizi değiştirirsiniz..

• edevletten yapılsa, bankaya gitmedende oluyormu bu iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

edevletten yapılsa, bankaya gitmedende oluyormu bu iş.

emekli kampanya başvuru formunu doldurmak gerekiyor.

kampanya ay sonuna kadar uzatıldı ayrıca güzel kampanya yararlanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayigit

quote:

Orijinalden alıntı: _Riven_

quote:

çünkü banka değişikliği sadece edevlet üzerinden yapılabiliyor, o yüzden de edevlet şifresi gerekiyor.. o anda kendim yapıyım da diyebilirsiniz, yada çok içinize sinmiyorsa eve dönünce edevlet şifrenizi değiştirirsiniz..

bankada e devlete girip banka tercihi yapılıyormuş.anneme şifreyi verme dediğim için evde edevlete girip sgk 4A/B/C maaş banka tercihinden(aramalara banka yazın çıkar) bankanızı değiştiriyorsunuz.pz.tesi bankaya gidip sözleşmeleri imzalayıp işlemi bitireceğiz sanırım.

• bugun 2 maaş taşıcam finansa
    zaten baska bankalarda duruyorlardı
  • annemin nakit maaş kartı geldi.özellikleride fena değilmş.taksit bile yapıyormuş kart.
  • Hesap açıldı, KMH limitini özellikle 300 TL yapmışlar ki, millet promosyon yattı sanıp çeksin diye
  • zaten ing de duruyordu maaş. oradada kmh vardı ama hiç ellemedik.
    orada duracağına bari 300 tl gelsin :)

diğeride ziraatteydi, en sevmediğim banka. hergunmu dolu olur bir banka :)
    en yakın banka zaten finans hemen gittim aktarttım maaşları bugun
  • Hocam o kadar art niyetli degiller. O hesap, siz 2 sene icinde maasinizi baska bankaya tasirsaniz, size verdikleri 300TL yi geri alabilmek icin aciliyor.
  • quote:

zaten ing de duruyordu maaş. oradada kmh vardı ama hiç ellemedik.

hayırlı olsun hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

hayırlı olsun hocam

sağol hocam
    evdeki muhasebe bende oldugu için boyle olması daha iyi olur diye düşündüm :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

hayırlı olsun hocam

sağol hocam
    evdeki muhasebe bende oldugu için boyle olması daha iyi olur diye düşündüm :)

ing ve ziraatten hayır gelmiyorsa değiştirmen iyi olmuş hocam.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.