Şimdi Ara

YOĞUŞMALI KOMBİNİN BACASINDAN SU AKIYOR.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
124.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Konuyla ilgili pek bilgim yok o yüzden size başvurdum.5.katta oturuyoruz 7.kattaki komşumuzun kombisi dd nitromix p28.Mütahit atron takmıştı komşum değiştirip nitromixi taktırdı ve takıldığı ilkgünden beri sürekli su akıyor kombinin bacasından bu su nasıl bir sudur?Zararlı mıdır? Bizim balkonun katlamalı camlarına su sıçramış ve geçen silindiği halde çıkmadı.KOMBİNİN BACASINDAN ÇIKAN SUYU NASIL KESEBİLİRİZ BU SUYUN AKMASI NORMAL MİDİR?

• Yoğuşmalı kombi bacası monte edilirken, suyun geriye kombinin içine akması için uygun (%3-5) eğimde olması gerekir. Kombinin içine dönen yoğuşma suyu tahliyenin ucuna bağlanan hortumla lavabo veya balkon giderine verilir. Yoğuşma suyu asidik olup (pH 4-4,5) özellikle göze temas etmemelidir.
    Komşunuzun kombi bacasını kontrol etmesi ve uygun eğimde değilse düzelttirmesi gerekir...
  • Servisle görüştüm suyun zararlı olmadığı söyledi ne kadar doğru bilmiyorum.
  • Doğalgazın yanmasıyla oluşan subuharı (yoğunlaşarak suya dönüşür), karbon dioksit, kükürt dioksit vd gazların birleşimiyle asit oluşur. Bu asitlik limonsuyundan daha zayıf olmakla birlikte yoğuşma suyu mutlaka lavabo veya balkon giderine verilmelidir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesilciha53

Merhabalar
    Konuyla ilgili pek bilgim yok o yüzden size başvurdum.5.katta oturuyoruz 7.kattaki komşumuzun kombisi dd nitromix p28.Mütahit atron takmıştı komşum değiştirip nitromixi taktırdı ve takıldığı ilkgünden beri sürekli su akıyor kombinin bacasından bu su nasıl bir sudur?Zararlı mıdır? Bizim balkonun katlamalı camlarına su sıçramış ve geçen silindiği halde çıkmadı.KOMBİNİN BACASINDAN ÇIKAN SUYU NASIL KESEBİLİRİZ BU SUYUN AKMASI NORMAL MİDİR?

nasıl bir su olduğu da önemli de esas sorun kombi bacasının montajında yapılan hata , anladığım kadarıyla dikey baca takılmış ama doğru monte edilememiş bacası ki siz takıldığından beri su akıyor diyorsunuz bu durumda demirdöküm servisi bu cihazı nasıl devreye almış acaba akıl alır gibi değil .
    bacada eğim doğruysa ve ona rağmen su akıyorsa bacanın yatay kısmı biraz uzundur ( L şeklinde ) bu durumda bacaya bir tahliye sifonu da bağlanması gerekebilir.
    tahminen sorun büyük ölçüde baca montajında , montajı yapanı çağırın yanlışını düzeltsin ...

• bu atik su icin gider oluyorya, o hortumu gidere baglamak yerine bosta birakmis olamaz mi? yani illa baca montaji mi hatali?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

bu atik su icin gider oluyorya, o hortumu gidere baglamak yerine bosta birakmis olamaz mi? yani illa baca montaji mi hatali?

bacadan su aktığına göre baca montajı ya hatalı ya da eksik ....
    gider boşta bırakılmış olsa ya kombi altından ya da boşta bırakılmış yoğuşma giderinden su gelirdi .
  • quote:

Orijinalden alıntı: mephisto26

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

bu atik su icin gider oluyorya, o hortumu gidere baglamak yerine bosta birakmis olamaz mi? yani illa baca montaji mi hatali?

bacadan su aktığına göre baca montajı ya hatalı ya da eksik ....
    gider boşta bırakılmış olsa ya kombi altından ya da boşta bırakılmış yoğuşma giderinden su gelirdi .

bacasindan dedigine dikkat etmemisim

• Arkadaşlar Merhaba,

Ariston Clas Premium Evo yoğuşmalı kombi kullanıyorum. Fakat baca eğimim sıfır normalde biraz araştırdım yoğuşmalı kombilerde baca eğimi %2 yukarı olmalıymış.

Şimdi merak ettiğim nokta; kombi çalışırken bacadan baya su atıyor (normalde atık bağlantısı yapıldı mutfak giderine) bu suyu dışarı atmamın benim açımdan bi sıkıntısı yok aklıma takılan bacanın eğiminin böyle olması kombiye bir zarar verir mi yada performans ve tüketimini etkiler mi?
  • Bizimde dogalgaz sobasinin borularinin aralarindan cok az su akmaya basladi. Bu neden olabilir.

• victorty kullanıcısına yanıt
    Yoğuşmalı kombilerin bacaları %2 eğimle yukarı doğru olmalıdır.
    Bu sayede bacada yoğuşan su baca ucundan aşağıya akmayarak cihazın yoğuşma kabında toplanır ve buradan deşarz olur.
    Bacanızın eğimini kontrol edin.

Doğalgaz sobasının bacasından su akıyorsa bacanın izole edilmesi gerekir.
    Baca içindeki egzost gazında bulunan su buharı çok fazla soğuduğu çin yoğuşma yapıyordur.
    Eğer sobanızın bacası tuğla bacaya bağlı ise tuğla bacada yoğuşan su yüzünden bazı tahribatlar oluşubilir ve bu tehlikeli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TESİSATÇI09 -- 30 Ekim 2014; 9:26:06 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.