- x
YENİ AÇILAN TIP VE DİŞ
63 Cevap8724 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

119 Mesaj
28 Mart 2013; 21:35:02 

sevgili forumdaşlarım yeni açılan tıp ve diş hekimliği fakültelerini bu başlık altında toplayalım

1 Mesaj
28 Mart 2013; 22:27:54 

Alanya Tıp Başka bilen var mı özellikle diş

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği

1 Mesaj
28 Mart 2013; 22:29:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Dr_Hsn

manisa celal bayar'da ve afyon kocatepe'de diş hekimliği açılıyor bu sene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

971 Mesaj
28 Mart 2013; 22:29:55 

İzmirde Gediz Tıp açılacak diye biliyorum.

1 Mesaj
28 Mart 2013; 22:32:52 

quote:

Orijinalden alıntı: huzurluksuz

manisa celal bayar'da ve afyon kocatepe'de diş hekimliği açılıyor bu sene

Celal bayara sevindim yahu :D kesin mi peki nerede kurulacak? Diş hastanesi yok ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr_Hsn -- 28 Mart 2013; 22:33:28 >

1 Mesaj
28 Mart 2013; 22:42:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Jar Jar Binks

İzmirde Gediz Tıp açılacak diye biliyorum.

Bu sene mi? Seneye değil mi?

10 Mesaj
28 Mart 2013; 22:43:21 

yeni açılan bölümler hiç bi zaman güvenilir değil.bekleyin bi kaç yıl sonra tercih edin

971 Mesaj
28 Mart 2013; 22:52:01 

quote:

Bu sene mi? Seneye değil mi?

Valla bu yıl açılacak diyen de var pek anlamadım kaynak da bulamadım bu konu ile ilgili.Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

1 Mesaj
28 Mart 2013; 23:07:32 

up..

3 Mesaj
28 Mart 2013; 23:09:10 

up

141 Mesaj
28 Mart 2013; 23:21:59 

quote:

Bu kesin mi
Kontenjanı hakkında bilginiz var mı

1 Mesaj
28 Mart 2013; 23:26:09 

quote:

Orijinalden alıntı: AvisEverhard

Bu kesin mi
Kontenjanı hakkında bilginiz var mı

40 evet:) açılacak

2080 Mesaj
28 Mart 2013; 23:40:57 

Yerimizi alalım

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

1 Mesaj
29 Mart 2013; 1:02:54 

uppp.....

1 Mesaj
29 Mart 2013; 15:11:22 

quote:

uppp.....

Başka bilgisi olan var mı?

119 Mesaj
4 Nisan 2013; 16:53:31 

yeni açılanlaaaaaarrrrr????????

1 Mesaj
4 Nisan 2013; 17:45:54 

Fatih Üniversitesi Bütün Sağlık bilimleri fakultesi bölümlerini açıyor. İş sağlıgı ve iş güvenliği diye bi bölüm actı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr_Hsn -- 4 Nisan 2013; 17:46:46 >

1 Mesaj
13 Nisan 2013; 21:52:55 

Pamukkale diş hekimliğini kesin açtı mı
?

5 Mesaj
14 Nisan 2013; 0:28:04 

quote:

Pamukkale diş hekimliğini kesin açtı mı
?

kesin açtı bina hazırmış diye duydum

1 Mesaj
14 Nisan 2013; 0:34:36 

quote:

Orijinalden alıntı: m.l.k_7

kesin açtı bina hazırmış diye duydum

Sitesinde gözükmüyor da ondan duydum. Pamukkale iyi bi üniv. Hazırlık var mıdır ki?

143 Mesaj
14 Nisan 2013; 0:53:40 

eczayı da diyin la

Hacettepe Üniversitesi
๑۩ﺴ Ergoterapi ﺴ۩๑

18 Mesaj
14 Nisan 2013; 9:12:59 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Diş Hekimliği geçen sene açıldı ..

3 Mesaj
14 Nisan 2013; 20:24:05 

TOBB Üniversitesi tıp fakültesi açıyor hastanesi de var zaten

fakat benim sormak istedigim bişey var. sürekli tıp fakültesi acmak ya da kontenjanları arttırmak kötü bir şey olmuyor mu? 10 yıl sonra mezunlarda yığılma olursa tıp da öğretmenliğe dönmez mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozgeerk -- 14 Nisan 2013; 20:25:30 >

0 Mesaj
14 Nisan 2013; 22:23:11 

Haklısın ozgeerk de kimin umurunda?gereğinden fazla mezun vriliyormuş,üniden çıkanlar iş bulamıyormuş napalım?halka üniye girenler 1 ken 5e çıkardık demek nitelikten daha önemli.Şuan bile doktorları hep genelde küçük gelişmemiş şehirlere yerleştiriolar ist gibi yerlerde yaşamak zorken bi bakmışsın o küçük dediğimiz şehirlerde doktora doymuş ve kpss ile atanılabilinir.Mesela Almanyada her yıl 10.000 öğrenci tıp fakültesine başlayıp okuldan 6000kişi mezun oluyormuş.Bir kısmı okulu bırakıyor vs.Nüfusu bizden sayıca çok ve gelişmiş bi avrupa ülkesinde bile(onlar sağlığa daha çok önem verirler) bu kadar kişi mezun olurken bizim bi temeli olmadan her yere tıp açmanın mantıı sırf ucuz insan gücü yaratmak.Mesela rusyada tıp öğrencileri mezun olunca iş bulma da zorluk yaşayabiliyorlar(bakınız fuhuş baskınında çıkan mühendis,doktor kızlar)maaşları da baya düşük 1000 doları zor buluyormuş.Biz de de yavaş yavaş düşüyor gibi maaşlar zaten ben okula girerken 10-12bin denen uzman maaşları şimdi 5-7bin aralıında olduu sölenior.Neyse yinede toplumun genelini düşündüümüzde iyi bi maaş ama işte bu politikalar iyi değil.

971 Mesaj
14 Nisan 2013; 22:26:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Ozgeerk

fakat benim sormak istedigim bişey var. sürekli tıp fakültesi acmak ya da kontenjanları arttırmak kötü bir şey olmuyor mu? 10 yıl sonra mezunlarda yığılma olursa tıp da öğretmenliğe dönmez mi?

Amaç o zaten.Doktor maaşları toplum düzeyinde yüksek sayılır.Doktor sayısını arttırarak buna çözüm üretmeye çalışıyorlar.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
4 sa. 34 dk. kadarı kaldı.
14 Nisan 2013; 22:27:03 

Bahcesehir tip aciyor bu yil.Dershanede her yerde afisi var.

3 Mesaj
15 Nisan 2013; 13:35:58 

quote:

Amaç o zaten.Doktor maaşları toplum düzeyinde yüksek sayılır.Doktor sayısını arttırarak buna çözüm üretmeye çalışıyorlar.

Doktor maaşlarının diğer mesleklerin maaşlarına göre biraz yüksek olmasının ne sakıncası var anlamıyorum. Başka hangi bölüm 6 yıllık, sonrasında tus gibi bir sınava sahip ve sürekli insanlarla üstelik de sağlıklı olmayan insanlarla bu kadar iç içe?

971 Mesaj
15 Nisan 2013; 13:39:13 

quote:

Doktor maaşlarının diğer mesleklerin maaşlarına göre biraz yüksek olmasının ne sakıncası var anlamıyorum. Başka hangi bölüm 6 yıllık, sonrasında tus gibi bir sınava sahip ve sürekli insanlarla üstelik de sağlıklı olmayan insanlarla bu kadar iç içe?

Sorun doktor maaşlarının çok olmasından ziyade,iş gücünü artırıp ekonomik yükü azaltmak.Ne kadar çok işçi artarsa,para düşer hesabı.Mesela yabancı doktor getirilmesi gündemde.Doktorluk yerine atıyorum öğretmenlik ya da avukatlık şu durumda gözde olsaydı aynı politika onlara da uygulanırdı.

Dediklerinizde haklısınız tabi ona bir şey demiyorum.

3 Mesaj
15 Nisan 2013; 13:41:24 

..........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozgeerk -- 29 Ağustos 2013; 8:03:21 >

3 Mesaj
15 Nisan 2013; 13:43:35 

quote:

Sorun doktor maaşlarının çok olmasından ziyade,iş gücünü artırıp ekonomik yükü azaltmak.Ne kadar çok işçi artarsa,para düşer hesabı.Mesela yabancı doktor getirilmesi gündemde.Doktorluk yerine atıyorum öğretmenlik ya da avukatlık şu durumda gözde olsaydı aynı politika onlara da uygulanırdı.

Dediklerinizde haklısınız tabi ona bir şey demiyorum.

Zaten hangi meslek gözde olmuşsa bir süre sonra aynı sonla karşılaştı

3 Mesaj
15 Nisan 2013; 15:41:19 

Peki bir soruda ben sorayım Gecen yıl her üniversite kontenjanlarını arttırmıştı.Bu yıl da böyle bişey olucak mı ?

44 Mesaj
15 Nisan 2013; 16:11:34 

quote:

Orijinalden alıntı: qqwwq

Peki bir soruda ben sorayım Gecen yıl her üniversite kontenjanlarını arttırmıştı.Bu yıl da böyle bişey olucak mı ?

her sene yeni açılan bölümlerin yanı sıra , önceden olan bölümlerinde kontenjanları artıyor.

119 Mesaj
15 Nisan 2013; 16:37:50 

quote:

Orijinalden alıntı: alfarganus

her sene yeni açılan bölümlerin yanı sıra , önceden olan bölümlerinde kontenjanları artıyor.

3-5 kişi her bölümde artış olur.

197 Mesaj
15 Nisan 2013; 17:38:03 

bahçesehir paralı sıralaması kaç olur acaba ? ilk kez ogrenciyi alıcak evet ama tahmini olan varmı ?

Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

197 Mesaj
15 Nisan 2013; 17:40:19 

quote:

Orijinalden alıntı: efe.1905se

bahçesehir paralı sıralaması kaç olur acaba ? ilk kez ogrenciyi alıcak evet ama tahmini olan varmı ?

tıpın

Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

2766 Mesaj
15 Nisan 2013; 18:04:13 

quote:

Orijinalden alıntı: efe.1905se

Bu sene parali ogrenci almiyorlar. Siralama hakkinda fikrim yok ama ilk 4-5k olmasi muhtemel.

197 Mesaj
15 Nisan 2013; 18:05:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Wirm

Bu sene parali ogrenci almiyorlar. Siralama hakkinda fikrim yok ama ilk 4-5k olmasi muhtemel.

tuh ya neyse

2697 Mesaj
15 Nisan 2013; 18:15:00 

quote:

Doğu'da doktor açığı var.Beceriksiz hükumet oradaki şartları iyilestirecegine kolay yoldan nasıl olsa mezun olunca oraya atarım hesabı yapıyor.

65 Mesaj
15 Nisan 2013; 18:16:28 

peki dis hekimliginde mezunlarin coklugunu hesaba katarsak issiz kalma gibi bir durum olusur mu ve maaslari ortalama ne kadardir???

1 Mesaj
15 Nisan 2013; 18:58:27 

quote:

Orijinalden alıntı: brsykslr

peki dis hekimliginde mezunlarin coklugunu hesaba katarsak issiz kalma gibi bir durum olusur mu ve maaslari ortalama ne kadardir???

Dis tedavileri masrafli oldugu icin dis hekimleri yanasmiyor devletle anlasmaya ozel sektor devam ediyor.kisi sayisi arttikca elbet maas duser ama dis bence biraz daha iyi tiptan zorunlu hizmet falan yok.

65 Mesaj
15 Nisan 2013; 19:18:09 

quote:

Dis tedavileri masrafli oldugu icin dis hekimleri yanasmiyor devletle anlasmaya ozel sektor devam ediyor.kisi sayisi arttikca elbet maas duser ama dis bence biraz daha iyi tiptan zorunlu hizmet falan yok.

tercih doneminde tekrar konusuruz ama yanlis hatirlamiyorsam sizde mezundunuz sizin kesin dis hekimligi mi??? gecen sene ben sadece tip istiyordum ama bu sene bikac doktor ve dis hekimiyle gorusunce dis hekimligi de mantikli gelmeye basladi cok kararsiz bir durumdayim su an iki bolim hakkinda , karsilastirmayi net bir sekilde yapamadigimdan hangisi avantajli hangisi dezavantajli konusunda emin degilim kafam baya karisik

1493 Mesaj
15 Nisan 2013; 19:32:10 

i lav dentist (ingilizce terk)

tek umudum lys. 21binden çekmeye calısacagım .sizce 14500 deki diş sıralaması bu sene kaça geriler?

Steam: Cerrh

197 Mesaj
15 Nisan 2013; 19:38:25 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe.1905se -- 5 Aralık 2013; 20:53:52 >

0 Mesaj
15 Nisan 2013; 22:19:19 

quote:

Ben küçüklüğümden beri bunu istiyordum ama açıkcası eskiden daha çok istiyordum. Şimdi biraz şüpheyle bakıyorum tüm bu olanlar yüzünden

Temkinli yaklaşmakta fayda var.Tercih dönemi bir de baskı olur hani etraftan o kadar puanın var niye tıp seçmiyorsun gibisinden bunları düşünmeden mesleği yapıp yapamayacağını düşün.Sabırlı bir şekilde hastalar ne tepki verirse versin onlara iyi yaklaşabileceğini düşünüyorsan,hastalar psikolojini etkilemiyorsa yada ne bileyim işte bi üninin yada hastanenin bi doktorunun yanında gözlemci olmaya çalışabilirsin yazın ne iş yaptıklarını görürsün.Aileden uzak kalmak onlardan ayrı yaşamak yada büyük şehirde yaşamak senin için önemli mi bunu düşün.Hani istte kalmak istiyorsan mesela bir boğaziçini kazansan çok aşırı kötü bi üni dönemi geçirmediin sürece 2-2.5 bin tl başlangıçta alırsın birkaç sene sonrada hani en azından 3-4 bin tl maaş alabileceğini düşünüyorum sonuçta boğaziçili ingilizcesi iyi olan eleman her yerde çok yok en kötü hani bi yerde başa grçmediin sürece bu parayı alabileceğini düşünüyorum ama yine tabi araştır sen tam olarak.Tıpta aileden ayrı vs kalacağına istte güzel gelişmiş bi şehirde 3-4 bin tl gibi bi maaşla yaşamak da güzel bence:)Tabi herkese göre deişir bu ben büyükşehirlerde yaşamak hatta saddece istte yaşamak istediim için bu seçenek çok güzel olabilirdi bazısı da küçük şehirde yaşamaktan hoşlanır ona göre de durum deişebilir tabi .

119 Mesaj
15 Nisan 2013; 22:46:32 

quote:

Orijinalden alıntı: KneeL.

i lav dentist (ingilizce terk)

tek umudum lys. 21binden çekmeye calısacagım .sizce 14500 deki diş sıralaması bu sene kaça geriler?

Bende 26Binden çekmeye çalşcam diş için

1 Mesaj
15 Nisan 2013; 22:53:50 

quote:

tercih doneminde tekrar konusuruz ama yanlis hatirlamiyorsam sizde mezundunuz sizin kesin dis hekimligi mi??? gecen sene ben sadece tip istiyordum ama bu sene bikac doktor ve dis hekimiyle gorusunce dis hekimligi de mantikli gelmeye basladi cok kararsiz bir durumdayim su an iki bolim hakkinda , karsilastirmayi net bir sekilde yapamadigimdan hangisi avantajli hangisi dezavantajli konusunda emin degilim kafam baya karisik

ben bu seneye diş hekimliği için kaldım ama sene içinde denemeler iyi gidince hedef yükselip tıp oldu.ygs'de 3k küsur derece gelince de ankara tıp olarak belirledim hedefi.ama geçen gün marmara diş mezunu bi adamla konuştum.özel muayenehanesi var adamın memleketinde 1 trilyon harcayıp villa yaptırmış bunu duyunca diş hekimliği sevdam yeniden alevlendi.ayrıca tıp'ta pratisyen olarak kalınca o kadar eğitimin boşa gitmesi ve zorunlu hizmet olayları bana o kadar emeğimi boşa çıkaracakmış gibi geliyor.bu nedenlerden dolayı yeniden diş hekimliği düşünmeye başladım

323 Mesaj
15 Nisan 2013; 22:54:55 

Bizim okula konferans için gelen Bahçeşehir Tıp Dekanı açıklaması: İlk 1000'den tam burslu, ilk 3000'den yarı burslu (o da yurt dışı programı hariç sadece) 40 kişi

1 Mesaj
15 Nisan 2013; 23:01:22 

quote:

ben bu seneye diş hekimliği için kaldım ama sene içinde denemeler iyi gidince hedef yükselip tıp oldu.ygs'de 3k küsur derece gelince de ankara tıp olarak belirledim hedefi.ama geçen gün marmara diş mezunu bi adamla konuştum.özel muayenehanesi var adamın memleketinde 1 trilyon harcayıp villa yaptırmış bunu duyunca diş hekimliği sevdam yeniden alevlendi.ayrıca tıp'ta pratisyen olarak kalınca o kadar eğitimin boşa gitmesi ve zorunlu hizmet olayları bana o kadar emeğimi boşa çıkaracakmış gibi geliyor.bu nedenlerden dolayı yeniden diş hekimliği düşünmeye başladım

Ankara disi oneririm hocam cok kaliteli ama zorlayici diyolar:)

65 Mesaj
15 Nisan 2013; 23:03:52 

quote:

iste bu durumlari konusmak en azindan tercih donemi oncesinde biraz bilgi edinmemi sagliyor ve dis hekimligine gitgide ilgim artiyor ailemle bu durumu konusmadim gecen sene doguda birkac dis hekimligi fakultesi tutuyordu ama benim aklimda sadece ve sadece tip vardi ikinci seneye kaldim , bu sene varsayalim 11 bin geldi mf3 capa dis mi yoksa doguda tip mi diye baya tartismalar olur kesin cunku ailem pek istememisti gecen sene dis hekimligi okumami bu arada ygs2 12 bin obp 48,3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brsykslr -- 15 Nisan 2013; 23:05:06 >

1 Mesaj
15 Nisan 2013; 23:08:31 

quote:

Ankara disi oneririm hocam cok kaliteli ama zorlayici diyolar:)

hacettepe diş düşünüyorum ben hocam.ankara diş daha mı iyi?

1440 Mesaj
15 Nisan 2013; 23:10:08 

quote:

hacettepe diş düşünüyorum ben hocam.ankara diş daha mı iyi?

Bizim asistan ankara dişten mezun dediğine göre 170 kişi girmişler ve o giren 170 kişiden 5 yılda mezun olan sayısı 35. Ona göre yaz yani gereksiz zor olması kaliteli olduğu anlamına gelmez.

1 Mesaj
15 Nisan 2013; 23:12:59 

quote:

iste bu durumlari konusmak en azindan tercih donemi oncesinde biraz bilgi edinmemi sagliyor ve dis hekimligine gitgide ilgim artiyor ailemle bu durumu konusmadim gecen sene doguda birkac dis hekimligi fakultesi tutuyordu ama benim aklimda sadece ve sadece tip vardi ikinci seneye kaldim , bu sene varsayalim 11 bin geldi mf3 capa dis mi yoksa doguda tip mi diye baya tartismalar olur kesin cunku ailem pek istememisti gecen sene dis hekimligi okumami bu arada ygs2 12 bin obp 48,3

bana kalırsa doğuda tıp okumak yerine kesinlikle iyi bir fakültede diş okumayı seçerim tabi bu benim tercihim ama doğuda yarım yamalak eğitimli bir doktor olup tus'u kazanmak için senelerce emek vermektense(istisnalar tabii ki vardır ama geneli tus'u kazanamayıp pratisyen oluyor diye biliyorum) adam akıllı bir diş hekimliğinde kaliteli bir diş hekimi olmayı tercih ederim

1 Mesaj
15 Nisan 2013; 23:17:03 

quote:

Orijinalden alıntı: DDS Emmesen

Bizim asistan ankara dişten mezun dediğine göre 170 kişi girmişler ve o giren 170 kişiden 5 yılda mezun olan sayısı 35. Ona göre yaz yani gereksiz zor olması kaliteli olduğu anlamına gelmez.

Kesinlikle dogru.. capa dis te guzel gecen sene adamin biri 529 ile girmis ilk bin ya:))

1 Mesaj
15 Nisan 2013; 23:18:18 

quote:

Orijinalden alıntı: DDS Emmesen

hocam duruma göre çapa ya da marmara da düşünebilirim.tavsiyelerine ihtiyacım var yani anlayacağın kadıköy anadolu mezunuyum ben.5 sene yatılı okudum.o yüzden bir soğuma geldi istanbul'a karşı.hacettepe diş düşünmemin tek sebebi bu yani

1440 Mesaj
15 Nisan 2013; 23:18:26 

quote:

Kesinlikle dogru.. capa dis te guzel gecen sene adamin biri 529 ile girmis ilk bin ya:))

O adam değil kız hep diş istiyormuş sanırsam 800 ya da 900. idi