- x
İdeal Kiloya Ulaştım Ama Hala Göbek Var
95 Cevap5626 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

773 Mesaj
28 Mart 2013; 21:23:23 

merhaba arkadaşlar ilk başta kendi imkanlarımla yediklerime dikkat etmemle sporla 100 kilodan 83 kiloya düştüm. sonradan diyetisyene gittim ve şu an hala diyet yapıyorum. şu an 68 kiloyum boy 1,72. ideal kilomdayım. bir dahaki kontrolümde diyetisyen koruma diyeti vereceğini söyledi.

fakat hala göbeğim var. karın kası çalışayım dedim 1 ay kadar falan çalıştım daha da göbek yaptım. yaza kadar bu göbeği nasıl yok edebilirim?

297 Mesaj
28 Mart 2013; 21:37:17 

en zor eriyen yağlar karın bölgesindedir.
tavsiyem mekik çekmen; karın kaslarını çalıştıracak kondisyon çalışmaları yapman yönündedir.

773 Mesaj
28 Mart 2013; 22:39:38 

quote:

Orijinalden alıntı: DarK-CasTLe

en zor eriyen yağlar karın bölgesindedir.
tavsiyem mekik çekmen; karın kaslarını çalıştıracak kondisyon çalışmaları yapman yönündedir.

hocam bölgesel zayıflama diye bir şey yok diyorlar kafam karıştı

297 Mesaj
28 Mart 2013; 22:46:52 

quote:

Orijinalden alıntı: tugrul6733

hocam bölgesel zayıflama diye bir şey yok diyorlar kafam karıştı

nasıl olmaz mekik hareketleri ne anlamına geliyormuş peki. baklava desenli kasları yapacağım diye sabah akşam çalışmalar boşuna mı diyorsun şimdi. :)
sanmıyorum. googleden araştırma yapabilirsin. diğer egzersizlere göre daha zordur. hele ilk mekikten sonra karın bölgesinde hamlama olunca devamlı espri yapan arkadaşlarından uzak dur derim. o esprilere gülmek hamlamış göbekle işkence gibidir :)))

1 Mesaj
28 Mart 2013; 22:47:25 

İdeal kilo diye bişey yoktur.Ama ideal yağ oranı vardır o da normal insanlar için %10-15 civarıdır.Sen önce vücut yağ oranını ölçtür.Daha sonra sonuçlara göre kaç kg yağ vermen gerekiyorsa o kadar zayıfla.Önerim günde 1 saat civarı tempolu yürüş veya hafif tempo koşudur ama ek olarak şınav , mekik ,barfiks gibi hareketlerde yapabilirsin.Ayrıca mekik çekince sadece göbekteki yağlar erir diye bişey yoktur ama mekik çekersen karın bölgen sıkılaşacağı için göbeğin küçük gözükür ama olan sadece yağlarının sıkışmasıdır.Spor yaparken doğru bir şekilde beslenmende çok önemli.

1 Mesaj
28 Mart 2013; 22:52:10 

quote:

nasıl olmaz mekik hareketleri ne anlamına geliyormuş peki. baklava desenli kasları yapacağım diye sabah akşam çalışmalar boşuna mı diyorsun şimdi. :)
sanmıyorum. googleden araştırma yapabilirsin. diğer egzersizlere göre daha zordur. hele ilk mekikten sonra karın bölgesinde hamlama olunca devamlı espri yapan arkadaşlarından uzak dur derim. o esprilere gülmek hamlamış göbekle işkence gibidir :)))

Vücut geliştirmecilerin mekik çekme nedeni karın kaslarının büyümesi (yani kas yapmak) içindir.Yağ yakmak içinse genelde koşu bandını kullanırlar.Karın kasıda göğüs kası gibi bi kastır.

773 Mesaj
28 Mart 2013; 22:52:12 

quote:

hocam işte o yüzden body yapanlar kardiyo yapıyolarmış falan filan. dersler yoğun olmasa bu aralar yapcam en az 3 gün falan spor da bu zamana kadar onca spor yaptım hala baya göbek var anlamıyorum ki ben.

1377 Mesaj
28 Mart 2013; 22:53:52 

hâlâ mekik çekmekle göbek eriteceğini sananlar var şu dünyada... Karın yağları zor eriyormuş falan filan. Zor falan erimiyor, yağlar genetik olarak öncelikle karında depolandığı için oradaki yağlar bitene kadar vücut son yağ stoklarını kullanıyor olmalı.
Sen kilo vermişsin, yağ yakmayı hedeflememişsin. 1 haftada 10 kilo verilir ama maksimum 1 kilo yağ yakarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor06 -- 28 Mart 2013; 22:54:21 >

"Nasıl istersen öyle yaşa fakat bil ki bir gün mutlaka öleceksin. Kimi seversen sev ama unutma ki bir gün ondan ayrılacaksın. Dilediğin gibi davran lâkin şu da her zaman hatırında olsun ki her yaptığının karşılığını mutlaka göreceksin."

773 Mesaj
28 Mart 2013; 22:55:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Dıgıdık Naşit

İdeal kilo diye bişey yoktur.Ama ideal yağ oranı vardır o da normal insanlar için %10-15 civarıdır.Sen önce vücut yağ oranını ölçtür.Daha sonra sonuçlara göre kaç kg yağ vermen gerekiyorsa o kadar zayıfla.Önerim günde 1 saat civarı tempolu yürüş veya hafif tempo koşudur ama ek olarak şınav , mekik ,barfiks gibi hareketlerde yapabilirsin.Ayrıca mekik çekince sadece göbekteki yağlar erir diye bişey yoktur ama mekik çekersen karın bölgen sıkılaşacağı için göbeğin küçük gözükür ama olan sadece yağlarının sıkışmasıdır.Spor yaparken doğru bir şekilde beslenmende çok önemli.

hocam işte bu vücut kitle indeksidir internette hesaplamalardır normal kilodasınız diyor. diyetisyen de zaten artık normal kilondasın bir daha ki kontrolde kilo verme diyeti değil koruma diyeti vereceğim dedi. 4 nisanda kontrolüm var.

peki bu yağ oranınını nasıl hesaplattırabilirim ya da hesaplayabilirim ?

297 Mesaj
28 Mart 2013; 22:57:40 

koşu bandı ile de göbek kasları erimez ki. ben de göbekliyim. benim hoca bu karın kaslarını eriteceğiz dedi. akabinde hayvan gibi mekik programı yazdı. 2 sene falan önce. o gün bugündür hala göbek aynı.

773 Mesaj
28 Mart 2013; 22:58:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

hâlâ mekik çekmekle göbek eriteceğini sananlar var şu dünyada... Karın yağları zor eriyormuş falan filan. Zor falan erimiyor, yağlar genetik olarak öncelikle karında depolandığı için oradaki yağlar bitene kadar vücut son yağ stoklarını kullanıyor olmalı.
Sen kilo vermişsin, yağ yakmayı hedeflememişsin. 1 haftada 10 kilo verilir ama maksimum 1 kilo yağ yakarsın.

peki yağ yakmak için ne yapmam lazım?

1 Mesaj
28 Mart 2013; 23:04:37 

quote:

hocam işte bu vücut kitle indeksidir internette hesaplamalardır normal kilodasınız diyor. diyetisyen de zaten artık normal kilondasın bir daha ki kontrolde kilo verme diyeti değil koruma diyeti vereceğim dedi. 4 nisanda kontrolüm var.

peki bu yağ oranınını nasıl hesaplattırabilirim ya da hesaplayabilirim ?

Vücut kitle indeksi bilimsel açıklaması olmayan hesaplama yöntemi.Vücut yağ oranı ölçen tartılar avmlerde , eczanelerde ve diyetisyenlerde olur.Diyetisyen neye göre kilonun normal olduğunu söylemiş acaba

434 Mesaj
28 Mart 2013; 23:05:19 

quote:

mekik cekerek zayıfladıgını iddia etmek taş devrinde kaldı
o baklavaları olanların yag oranlarını bir araştır istersen...

Senin önerinle cıgır actın o zaman obeziteye care diye paneller falan düzenle iyi para kırarsın benden söylemesi

Bölgesel yag yakımı dye bir şey yoktur..
Kardiyo ile yag yakımı gerçekleştirirsin o da vucudunun yag nerden atmasını isterse ordan atar.

"Her şeyin eskisi gibi olabileceğini düşünürüz hep. Ama bu doğru değildir. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Hiçbir şey. Kırışıklıklar hiçbir zaman düzleşmeyecektir. Ne duruş bozukluklarımız ne görme, işitme duyularımızdaki zayıflıklar ne de eklemlerimizdeki hasarlar giderilebilir cinstendir. Bir bacak kırığı, her şeyi değiştirir; tıpkı her burkulma, her deneyim, her aşk ve her sitem gibi. Her şey ardında izini bırakır. Özellikle de hayat."

773 Mesaj
28 Mart 2013; 23:07:45 

quote:

Vücut kitle indeksi bilimsel açıklaması olmayan hesaplama yöntemi.Vücut yağ oranı ölçen tartılar avmlerde , eczanelerde ve diyetisyenlerde olur.Diyetisyen neye göre kilonun normal olduğunu söylemiş acaba

kilomu ölçtü ama ondaki tartı öyle özel yağ kas ölçüyor mu bilmiyorum. zaten yaşadığım yer büyük bir yer değil avm falan yok o dediğniz tartılardan eczanelerde de olduğunu sanmıyorum yine de bir araştırırım, diyetisyendeki de sadece direk kütleyi ölçüyor herhalde sorarım bir dahaki gittiğimde

773 Mesaj
28 Mart 2013; 23:10:10 

quote:

şu linkteki hesaplama doğru mudur hocam ? http://www.diyet.com.tr...p?actions=vucutyagorani

1 Mesaj
28 Mart 2013; 23:12:12 

quote:

kilomu ölçtü ama ondaki tartı öyle özel yağ kas ölçüyor mu bilmiyorum. zaten yaşadığım yer büyük bir yer değil avm falan yok o dediğniz tartılardan eczanelerde de olduğunu sanmıyorum yine de bir araştırırım, diyetisyendeki de sadece direk kütleyi ölçüyor herhalde sorarım bir dahaki gittiğimde

En kötü ihtimal linkte baskülden alırsın.
http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=63408

O sitedeki gibi hesaplanmıyor yağ oranı.Elektronik tartılar ölçüyor öyle kağıt üstünde hesaplanmaz.Ama hiç yoktan iyidir.Değerler kaç çıktı?
Boy ? Kilo ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dıgıdık Naşit -- 28 Mart 2013; 23:15:33 >

773 Mesaj
28 Mart 2013; 23:14:01 

quote:

En kötü ihtimal linkte baskülden alırsın.
http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=63408

daha yeni elektronik tartı almıştım ama bilseydim böyle olanlarını. neyse soruşturacaz artık buradaki eczaneleri bir . peki hocam o attığım linkteki hesaplama doğrumudur ?

106 Mesaj
28 Mart 2013; 23:14:44 

Arkadaşlar bende aynı dertten müzdaribim . 5 ayda 14 kilo verdim şu an 73 kiloyum 1.85 boyum var ama göbeğim var .

Ne önerirsiniz gerçekten ihtiyacım var , şimdiden teşekkürler .

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1 Mesaj
28 Mart 2013; 23:21:45 

quote:

daha yeni elektronik tartı almıştım ama bilseydim böyle olanlarını. neyse soruşturacaz artık buradaki eczaneleri bir . peki hocam o attığım linkteki hesaplama doğrumudur ?

Muhtemelen %1 civarı bi yanılma payı olur ama diğer hesaplamalardan çok daha güvenilir olduğu kesin.

773 Mesaj
28 Mart 2013; 23:25:10 

quote:

Muhtemelen %1 civarı bi yanılma payı olur ama diğer hesaplamalardan çok daha güvenilir olduğu kesin.

teşekkürler hocam. peki o yağları yakmak için ne önerirsiniz ?

1 Mesaj
28 Mart 2013; 23:33:06 

quote:

teşekkürler hocam. peki o yağları yakmak için ne önerirsiniz ?

Önerim günde 1 saat civarı tempolu yürüş veya hafif tempo koşudur ama ek olarak şınav , mekik ,barfiks gibi hareketlerde yapabilirsin ve tabiki düzenli beslenme.

2967 Mesaj
28 Mart 2013; 23:40:36 

Benim antrenmanim su sekilde :

Haftada 2 kez kosuyorum 5km falan.

Haftada 1 kez hali saha yapiyoruz arkadaslarla.

Haftada 3 veya 4 kez gögüs kasi, kol kasi ve sirt çalisiyorum.

Ve haftada 6 kez " 8 min abs " (youtube'a yaz) bunu yapiyorum (hali saha yaptigimiz gün çalismiyorum bunu sadece)

Yemege gelirsek, hergün 50 gram çikolata ve haftada 1 kez fastfood haricinde iyi besleniyorum

Iyi bir vücut istiyorsan bu sekilde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andrés Iniesta -- 28 Mart 2013; 22:42:07 >

Mes que un club

PSN : Pato-V

Klavyemde bazi türkçe karakterler yok.

106 Mesaj
29 Mart 2013; 0:32:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Bay_R

Arkadaşlar bende aynı dertten müzdaribim . 5 ayda 14 kilo verdim şu an 73 kiloyum 1.85 boyum var ama göbeğim var .

Ne önerirsiniz gerçekten ihtiyacım var , şimdiden teşekkürler .

Arkadaşlar benim için ne önerirsiniz aynı teknikleri yapmaktan farklı ne var acaba .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay_R -- 29 Mart 2013; 0:33:32 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Mart 2013; 6:30:54 

quote:

%6 yağ oranı alt limit zaten. %10 ve yukarısı, kas hacmi olmayanlarda inanılmaz kötü duruyor. Şahsen benim bir tek omuz ve kol kaslarım gelişkin. Az da göğüs var. Mezomorf vücut yapım olduğu için, çocukken de aktif sportif faaliyetlerim olduğu için bacaklarım kalın, giydiğim hiçbir pantolon güzel durmuyor. Artı olarak ne kadar çabalasam da kıçımdaki yağlar erimiyor.

Kızlar seviyormuş peh lan banane kızlar seviyosa. Ben sevmiyorum. Erkek dediğinin g*tü küçük, bacaklar ince, omzu geniş olur.

Adamı hasta ediyolar yav. %10 yağ oranına düşemedik bir türlü. Kilom idealin 7-9 kilo üstü ama ne kadar meyve sebze ağırlıklı beslensem de yağlar gitmiyor. Cinnet geçirmemek elde değil. Sonunda alacam bir keski bir bıçak, yaracam g*tü göbeği alacam o yağları.

98 Mesaj
29 Mart 2013; 6:50:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Andrés Iniesta

Benim antrenmanim su sekilde :

Haftada 2 kez kosuyorum 5km falan.

Haftada 1 kez hali saha yapiyoruz arkadaslarla.

Haftada 3 veya 4 kez gögüs kasi, kol kasi ve sirt çalisiyorum.

Ve haftada 6 kez " 8 min abs " (youtube'a yaz) bunu yapiyorum (hali saha yaptigimiz gün çalismiyorum bunu sadece)

Yemege gelirsek, hergün 50 gram çikolata ve haftada 1 kez fastfood haricinde iyi besleniyorum

Iyi bir vücut istiyorsan bu sekilde...

Haydi herseyi gectimde haftada 6 kez karin calismak niye? Bilmiyorum farkindamisin ama kaslar dinlenirken gelisiyorlar. Sen hic dinlenme suresi vermeden haftada 6 kez calisiyorsun.

Bu arkadas gibi karin calismayin. Karin kaslarininda her kas gibi dinlenme suresine ihtiyaci var. Diger kaslara gore cabuk iyilesiyor olabilirler ama haftada 6 kez calismak fazla ve gereksiz.

Haftada 3-4 kez gogus kasi, kol kasi ve sirt yazmissin. Eger 1 gogus+1 kol+1 sirt=3 ise eyvallah ama haftada 3 kere gogus+3 kere kol+3 kere sirt calisiyorsan durumun vahim. O karin kasindanda yanlis umarim toplam yaptigin antreman sayisi 3-4 dur. Haftada her biri icin 3 kez calismiyorsundur.

98 Mesaj
29 Mart 2013; 7:00:29 

quote:

Orijinalden alıntı: RageshotQQ

%6 yağ oranı alt limit zaten. %10 ve yukarısı, kas hacmi olmayanlarda inanılmaz kötü duruyor. Şahsen benim bir tek omuz ve kol kaslarım gelişkin. Az da göğüs var. Mezomorf vücut yapım olduğu için, çocukken de aktif sportif faaliyetlerim olduğu için bacaklarım kalın, giydiğim hiçbir pantolon güzel durmuyor. Artı olarak ne kadar çabalasam da kıçımdaki yağlar erimiyor.

Kızlar seviyormuş peh lan banane kızlar seviyosa. Ben sevmiyorum. Erkek dediğinin g*tü küçük, bacaklar ince, omzu geniş olur.

Adamı hasta ediyolar yav. %10 yağ oranına düşemedik bir türlü. Kilom idealin 7-9 kilo üstü ama ne kadar meyve sebze ağırlıklı beslensem de yağlar gitmiyor. Cinnet geçirmemek elde değil. Sonunda alacam bir keski bir bıçak, yaracam g*tü göbeği alacam o yağları.

7-9 kilo fazlan varsa ve bacaklarin kalinsa tabi guzel durmaz. Bacaklarin kalin olmasi genetiktir kucukken yaptigin spor faliyetlerinin o kadar etkisi olmaz. Ben senelerce basketbol oynadim ordan biliyorum.(hala oynuyorum sadece bir takimda degil zevk icin) Benimde ortanin biraz ustunde kalinlikta bacaklarim kucuklukten beri boyle. Kucukken bacaklari ince olanlarinki hala ince. Yani o sporun ciddi sekilde bacak calismadiktan sonra cok etkisi olmaz.

Yeteri kadar spor yaparsan dusersin Sevdigin sporlari yap. Bende suan bulk doneminde aldigim yaglari eritmekle ugrasiyorum. Kilom ideal sadece yaglarida eritip yaz oncesi tam forma girmek icin. Kosu yapmak falan sikici oluyor. Gittigim spor salonunda 6 tane tam saha basketbol sahasi var surekli en az 2 potada 5 vs 5 full court oynuyanlar oluyor cardio niyetine basketbol oynuyorum bende. Hem yag eritiyorum hem zevk aliyorum. Sevdigin sekilde yag eritmeye kalkarsan daha rahat verirsin. Eger basketbol oynamayi seviyorsan tavsiye ederim. Cunku yorulsan bile kendini zorlaman gerekiyor. Defans yapmadiginda savundugunun kisinin sayi atmasi gibi nedenlerden dolayi. Yeteri kadar spor yapip meyve sebze agirlikli beslendikten sonra yag eritmemen icin bir sebep olmuyor.

1729 Mesaj
29 Mart 2013; 7:27:59 

Kardiyo falan yap hocam karindaki yaglar en son eriyen yaglar.

2478 Mesaj
29 Mart 2013; 8:22:00 

Göbek eritmek için ilk başta yağsız kızartmasız bol proteinli bir hayata merhaba demen gerek

Mekik direkt eritme değil karın bölgesinde kas yapmak amaçlı yapılır.
Kardio da spinner, twister, yanlara eğilme, karın ve bel için masaj aletlerine ve px90 hareketlerini araştırmanı öneririm.

Ama kardio küçük bir etki ve metabolizma hızlandırmana etki eder direkt yağları patır patır yaktırmaz en önemlisi öğünlerin ve yediklerin.

Ps3-PsV-Ps4 Psn : MustafaTR

773 Mesaj
29 Mart 2013; 12:43:55 

quote:

Önerim günde 1 saat civarı tempolu yürüş veya hafif tempo koşudur ama ek olarak şınav , mekik ,barfiks gibi hareketlerde yapabilirsin ve tabiki düzenli beslenme.

teşekkürler hocam. mekik şınav gibi hareketlerin yağları iyice yaktıktan sonra yapılması gerekmiyor mu ?

773 Mesaj
29 Mart 2013; 12:47:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

Göbek eritmek için ilk başta yağsız kızartmasız bol proteinli bir hayata merhaba demen gerek

Mekik direkt eritme değil karın bölgesinde kas yapmak amaçlı yapılır.
Kardio da spinner, twister, yanlara eğilme, karın ve bel için masaj aletlerine ve px90 hareketlerini araştırmanı öneririm.

Ama kardio küçük bir etki ve metabolizma hızlandırmana etki eder direkt yağları patır patır yaktırmaz en önemlisi öğünlerin ve yediklerin.

zaten çok dengeli besleniyorum hocam belirttiğim gibi diyet yapıyorum. bu kardiyo denilen şeyi kısacasa sporu hep aynı tempoda yapmak diyebiliriz miyiz ? mesela hep aynı tempoda koşu. bir de fitnısa para vermek istemiyorum bizim burada stada gidip hep aynı tempoda koşsam yine kardiyo yapmış sayılır mıyım ?

939 Mesaj
29 Mart 2013; 12:54:44 

quote:

Mekik karın kaslarını çalıştırır , yağları yakmaz. Yanlış bilgi vermeyin. Karın bölgesini eritmek için deli gibi karın çalışırsan karnın daha da kalınlaşır ki öyle olmuş sana da zaten. Yağları eritmez ama kasları çalıştırır mekik. O yüzden eritmek için kardiyo şart.

88 Mesaj
29 Mart 2013; 13:44:28 

quote:

merhaba arkadaşlar ilk başta kendi imkanlarımla yediklerime dikkat etmemle sporla 100 kilodan 83 kiloya düştüm. sonradan diyetisyene gittim ve şu an hala diyet yapıyorum. şu an 68 kiloyum boy 1,72. ideal kilomdayım. bir dahaki kontrolümde diyetisyen koruma diyeti vereceğini söyledi.

fakat hala göbeğim var. karın kası çalışayım dedim 1 ay kadar falan çalıştım daha da göbek yaptım. yaza kadar bu göbeği nasıl yok edebilirim?

Kilo kaybetmek yağ kaybetmek demek değildir. Önemli olan yağ oranıdır.

Ideal yağ oranı %10'dur. %10'un altında six pack gözükmeye başlıyor zaten.

Madem diyetisyene gidiyorsun yağ oranın kaç?

Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
27 gün 16 sa. 44 dk. kadarı kaldı.
29 Mart 2013; 13:51:04 

Beyler aynı sorun bende de var 2 sene önce diyet yaptım ve zayıfladım 1.73 boyundayım kilom 70 civarı fakat göbek var nasıl eritebilirim?

2478 Mesaj
29 Mart 2013; 13:53:17 

quote:

zaten çok dengeli besleniyorum hocam belirttiğim gibi diyet yapıyorum. bu kardiyo denilen şeyi kısacasa sporu hep aynı tempoda yapmak diyebiliriz miyiz ? mesela hep aynı tempoda koşu. bir de fitnısa para vermek istemiyorum bizim burada stada gidip hep aynı tempoda koşsam yine kardiyo yapmış sayılır mıyım ?

Koşu sadece baldırlara ve kalçaya yüklenmez mi eritmek için tam emin değilim ama kapsamlı bir egzersiz daha iyi olur derim

Ps3-PsV-Ps4 Psn : MustafaTR

213 Mesaj
29 Mart 2013; 14:53:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

Koşu sadece baldırlara ve kalçaya yüklenmez mi eritmek için tam emin değilim ama kapsamlı bir egzersiz daha iyi olur derim

Yağ oranını azaltmak istiyorsan tempolu yürüyüşler - koşu - bisiklet bunlar en kolay yapabileceğin şeyler. Aynı tempoda koşmak yerine de kalp atışlarının ritmini arada değiştirmen gerek. Ben şahsen devamlı arttırıyorum hızım mesela önce hızlı tempo yürüyüş sonra koşu sonra işte sürati ufak ufak arttırıyorum ama sen dışarıda koşacaksan onu kendin belirlemen gerek. - Hep aynı tempoda koşsan da olur ama dediğim gibi yaparsan daha iyi olur - Koşu sadece baldırlara kalçaya yüklenmez mi sorusuna cevap olarak da karnı da sıkılaştırır çünkü bacak hareketlerin zaten her koşu veya yürüme adımında başta alt karın çalır çünkü bacak hareketleri o bölgeyi çalıştırır genel olarak ve enerji ihtiyacından dolayı da zaten çoğu yağlarımız karnımızda oldugu için orada da yıkım olur böyle erir -

1413 Mesaj
29 Mart 2013; 15:40:45 

büyük ihtimal sana öyle geliyor,aslında göbeğinde yağ var ama olması gereken kadar vardır o daha fazla erimez yani... Sen daha önce kilolu olduğun için psikolojikmen hala zayıflayamadım diye düşünüyorsundur(tahminim)

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2013; 15:57:15 

yağdan ziyade sarkma olmasın onlar?

anladığım kadarıyla fazla sporla uğraşmadan diyet ile verdin kiloyu

19 Mesaj
29 Mart 2013; 18:59:03 

quote:

Hacı duygularima tercüman olmuşsun.Ne yaptiysam şu bacaklarimi eritemedim ya la.Futbol oynadim 4-5 sene o yüzden midir nedir anlamadim ki.Pantalon bulmak sorun,yakişmasi apayri bir durum zaten.yaş oldu 19.boy da uzamaz bu saatten sonra .Allah yardimcimiz olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2013; 19:55:01 

quote:

Orijinalden alıntı: triibal

Hacı duygularima tercüman olmuşsun.Ne yaptiysam şu bacaklarimi eritemedim ya la.Futbol oynadim 4-5 sene o yüzden midir nedir anlamadim ki.Pantalon bulmak sorun,yakişmasi apayri bir durum zaten.yaş oldu 19.boy da uzamaz bu saatten sonra .Allah yardimcimiz olsun

Yağdan kesip koşmak ve kalçaları çalıştıracak hareketler yapmak lazım. Sonra da vücudun şekil almasını bekleyecez başka çare yok.

Futbolla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Yukarda arkadaşın bahsettiği gibi, biraz etkisi olabilir ama genetik bir olay. Benim babamın bacakları Behzat Ç.'deki Akbabanın bacakları gibi mesela. Adam 45 yaşında, biraz bira göbeği var ama zayıf. İmreniyorum mütemadiyen

773 Mesaj
29 Mart 2013; 19:57:35 

quote:

Orijinalden alıntı: FC Schalke 04

yağdan ziyade sarkma olmasın onlar?

anladığım kadarıyla fazla sporla uğraşmadan diyet ile verdin kiloyu

hayır hocam konu uzamasın diye pek yazmadım da ilk başlarda sadece yememden kısarak ve spor yaparak kendi imkanlarımla verdim , sonraları daha çok diyet ağırlıklı ama yine de spor yaptım. son bir kaç aydır fazla spor yapamıyorum sadece. o derece spor yapıyordum ki yazın t-shirt'üm terden renk değiştiriyordu. peki diyelimki sarkık onu nasıl geçireceğim ?

773 Mesaj
29 Mart 2013; 20:01:21 

quote:

Orijinalden alıntı: jesut

Kilo kaybetmek yağ kaybetmek demek değildir. Önemli olan yağ oranıdır.

Ideal yağ oranı %10'dur. %10'un altında six pack gözükmeye başlıyor zaten.

Madem diyetisyene gidiyorsun yağ oranın kaç?

hocam işte diyetisyen direk kilomu ölçtü ondaki tartı yağ oranını falan ayrı ölçmüyor herhalde. bir dahaki kontrölümde soracağım. peki yağ yakmak için ne yapmam lazım kardiyo mu ? yani mesela koşu yapıyorum hep aynı tempoda koşmak mı ? bir de haftada kaç gün yapmalıyım ?

773 Mesaj
29 Mart 2013; 20:04:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Discursive

Mekik karın kaslarını çalıştırır , yağları yakmaz. Yanlış bilgi vermeyin. Karın bölgesini eritmek için deli gibi karın çalışırsan karnın daha da kalınlaşır ki öyle olmuş sana da zaten. Yağları eritmez ama kasları çalıştırır mekik. O yüzden eritmek için kardiyo şart.

hocam şu kardiyo denilen şey tam olarak nedir haftada kaç gün uygulamalıyım ? bir de diğer mesajda arkadaş bir tempoyu arttır bir düşür bir arttır bir düşür diyordu başka yerde de öyle okumuştum öyle yapıldığı zaman çok yağ yakılıyomuş hangisi doğru?

edit: kardiyo mesela hafif tempo koşuya başladım koşuya hep aynı tempoda devam etmek mi ? bir de yukarıda bir arkadaş kardiyo fazla etki etmez demiş vallaha kafam acayip karıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tugrul6733 -- 29 Mart 2013; 20:06:27 >

939 Mesaj
29 Mart 2013; 20:19:31 

quote:

hocam şu kardiyo denilen şey tam olarak nedir haftada kaç gün uygulamalıyım ? bir de diğer mesajda arkadaş bir tempoyu arttır bir düşür bir arttır bir düşür diyordu başka yerde de öyle okumuştum öyle yapıldığı zaman çok yağ yakılıyomuş hangisi doğru?

edit: kardiyo mesela hafif tempo koşuya başladım koşuya hep aynı tempoda devam etmek mi ? bir de yukarıda bir arkadaş kardiyo fazla etki etmez demiş vallaha kafam acayip karıştı

Öncelikle kardiyo yaparken protein ağırlıklı beslenmeye çalış , yağları yakayım derken kaslardan da olma. Vücut geliştirme yapıyorsan haftada 2 gün yapılırsa uygun olabilir. Vücut geliştirme yapmıyorsan gün aşırı kardiyo olabilir.Yalnız dediğim gibi beslenme önemli.Kardiyo yaparken bol bol yeşil çay da tüket , yağ yakımını arttırdığı bilimsel bir gerçek.

Bir düşür bir arttır olayı HIIT Cardiyo diye geçer High Intensity Interval Training. Kardiyoda asıl amaç en iyi yağ yaktığımız nabıza ulaşmak. Şöyle yapılıyor , koşu bandında 7 ile koşuyorsun diyelim normalde. HIIT Cardio da 30 saniye boyunca 7 ile koşup , 30 saniye boyunca hızını iki kat arttırıp 14 civarında koşuyorsun , sonra yine 30 saniye 7 ile koşuyorsun böyle böyle 30-35 dkyı tamamlıyorsun. Bunu 1dk yavaş 30saniye hızlı şeklinde de yapabilirsin, kendine göre ufak uyarlamalardan zarar gelemz. Çok sağlam terletiyor ve efor istiyor ben de uyguladım bunu bir ara tavsiye ederim, en verimli kardiyo çeşidi bu. Başka aklında takılan bir şey varsa sorarsın kolay gelsin

Edit: 7, 14 dediğim koşu bandındaki hız seviyeleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Discursive -- 29 Mart 2013; 20:21:27 >

773 Mesaj
29 Mart 2013; 20:38:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Discursive

Öncelikle kardiyo yaparken protein ağırlıklı beslenmeye çalış , yağları yakayım derken kaslardan da olma. Vücut geliştirme yapıyorsan haftada 2 gün yapılırsa uygun olabilir. Vücut geliştirme yapmıyorsan gün aşırı kardiyo olabilir.Yalnız dediğim gibi beslenme önemli.Kardiyo yaparken bol bol yeşil çay da tüket , yağ yakımını arttırdığı bilimsel bir gerçek.

Bir düşür bir arttır olayı HIIT Cardiyo diye geçer High Intensity Interval Training. Kardiyoda asıl amaç en iyi yağ yaktığımız nabıza ulaşmak. Şöyle yapılıyor , koşu bandında 7 ile koşuyorsun diyelim normalde. HIIT Cardio da 30 saniye boyunca 7 ile koşup , 30 saniye boyunca hızını iki kat arttırıp 14 civarında koşuyorsun , sonra yine 30 saniye 7 ile koşuyorsun böyle böyle 30-35 dkyı tamamlıyorsun. Bunu 1dk yavaş 30saniye hızlı şeklinde de yapabilirsin, kendine göre ufak uyarlamalardan zarar gelemz. Çok sağlam terletiyor ve efor istiyor ben de uyguladım bunu bir ara tavsiye ederim, en verimli kardiyo çeşidi bu. Başka aklında takılan bir şey varsa sorarsın kolay gelsin

Edit: 7, 14 dediğim koşu bandındaki hız seviyeleri.

teşekkür ederim hocam. fıtnısa yazılmak istemiyorum da bu kardiyo için illa ki koşu bandı mı lazım ? bir de en iyi yağ yaktım kalp ritmini nasıl anlayabilirim ?

88 Mesaj
29 Mart 2013; 20:56:23 

quote:

hocam işte diyetisyen direk kilomu ölçtü ondaki tartı yağ oranını falan ayrı ölçmüyor herhalde. bir dahaki kontrölümde soracağım. peki yağ yakmak için ne yapmam lazım kardiyo mu ? yani mesela koşu yapıyorum hep aynı tempoda koşmak mı ? bir de haftada kaç gün yapmalıyım ?

Alla alla nasıl bir diyetisyenmiş bu. Yağ oranı bilinmeden nasıl bir ilerleme sağlanıyor?

Google Resimlerde Skinny Fat olarak ararsan, zayıf görünen ama yağlı, göbekli vücut tipini görebilirsin. işte sende bir Skinny Fat'sın.

Kardiyo çalışmasını bir gün şiddetli bir gün hafif yapman gerekir.

Koşu bandında nabız sayısı

1. şiddetli gün (yaş-220) * 0.85 = şiddetlinabız
2. hafif gün (yaş-220) * 0.65 = hafifnabız

olacak şekilde

45dk koşman gerekli. Metabolizma ilk 15-20dk dan sonra enerji deposu olarak yağları kullanmaya başlar ve 40-45. dk ya kadar yağlardan yakar.

45. dakikadan sonra enerji kaynağı olarak kaslar kullanılır ki buda istenmeyen birşeydir.

Dediğim gibi. Erkeklerde %10 yağ oranında göbek olmaz. %9 ve altında ise karın kasları belirmeye başlar.

Aşağıdaki resimde: solda vücut yağ oranı %18 --- sağ tarafta yağ oranı %10.

0

773 Mesaj
29 Mart 2013; 21:00:14 

quote:

Alla alla nasıl bir diyetisyenmiş bu. Yağ oranı bilinmeden nasıl bir ilerleme sağlanıyor?

Google Resimlerde Skinny Fat olarak ararsan, zayıf görünen ama yağlı, göbekli vücut tipini görebilirsin. işte sende bir Skinny Fat'sın.

Kardiyo çalışmasını bir gün şiddetli bir gün hafif yapman gerekir.

Koşu bandında nabız sayısı

1. şiddetli gün (yaş-220) * 0.85 = şiddetlinabız
2. hafif gün (yaş-220) * 0.65 = hafifnabız

olacak şekilde

45dk koşman gerekli. Metabolizma ilk 15-20dk dan sonra enerji deposu olarak yağları kullanmaya başlar ve 40-45. dk ya kadar yağlardan yakar.

45. dakikadan sonra enerji kaynağı olarak kaslar kullanılır ki buda istenmeyen birşeydir.

Dediğim gibi. Erkeklerde %10 yağ oranında göbek olmaz. %9 ve altında ise karın kasları belirmeye başlar.

Aşağıdaki resimde: solda vücut yağ oranı %18 --- sağ tarafta yağ oranı %10.

0

tamam hocam teşekkür ederim bu nabız sayısının da ölçülebilmesi için illa ki fıtnısa gitmek lazım herhalde ? peki nabız sayısını ölçen alabileceğim aletler var mı buradaki stadda yapmak istiyorum kardiyoyu fıtnısa yazılasım yok

88 Mesaj
29 Mart 2013; 21:03:51 

quote:

tamam hocam teşekkür ederim bu nabız sayısının da ölçülebilmesi için illa ki fıtnısa gitmek lazım herhalde ? peki nabız sayısını ölçen alabileceğim aletler var mı buradaki stadda yapmak istiyorum kardiyoyu fıtnısa yazılasım yok

Koşu bandındaki nabız ölçerlerin saat şeklinde portatifleri de var.

http://www.hizlial.com/...-olcer-saat-ve-vericisi

Ayrıca amaç yağ yakmak ise HIIT tarzı antreman yapmanı önermem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jesut -- 29 Mart 2013; 21:07:07 >

773 Mesaj
29 Mart 2013; 21:07:32 

quote:

Koşu bandındaki nabız ölçerlerin saat şeklinde portatifleri de var.

http://www.hizlial.com/...-olcer-saat-ve-vericisi

teşekkür ederim hocam olmadı arkadaşlar fitnısa gidiyorlar onlarla giderim böyle koşu bandı falan olmadan zor ayarlarım gibime geliyor. bir de havalar güzelleşiyor spor yapması iyi olur diye düşünmüştüm ama

223 Mesaj
29 Mart 2013; 22:16:29 

quote:

peki yağ yakmak için ne yapmam lazım?

Yukarda ki arkadaşların dediğinide yapabilirsin ( yavaş tempoda koşma , yüksek tempo yürüyüş vs ) ama evde yapmak istiyorum vs diyorsan bunu yapabilirsin.güzel bir cardio fakat cidden cidden çok zor en azından benim için öyle

773 Mesaj
29 Mart 2013; 22:27:46 

quote:

Orijinalden alıntı: elbiskuha

Yukarda ki arkadaşların dediğinide yapabilirsin ( yavaş tempoda koşma , yüksek tempo yürüyüş vs ) ama evde yapmak istiyorum vs diyorsan bunu yapabilirsin.güzel bir cardio fakat cidden cidden çok zor en azından benim için öyle

bunu yaparsam yaşabileceğimi sanmıyorum :D

773 Mesaj
30 Mart 2013; 9:21:17 

up

1 Mesaj
30 Mart 2013; 10:55:18 

quote:

Bendede kalça sorunu var mesela haftada 2 -3 gün çömelme hareketi(5 set filan) yapınca ayda 1 cm filan inceliyor ama düzenli yapmak lazım.

quote:

teşekkürler hocam. mekik şınav gibi hareketlerin yağları iyice yaktıktan sonra yapılması gerekmiyor mu ?

mekik , şınav , barfiks gibi hareketleri yaparsanda hem yağ yakımına yardımcı olur hemde sıkılaşmanı sağlar
zaman olarakta yağları yaktıktan sonra yapmak yerine normal spora başlayınca şınava filanda başlarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dıgıdık Naşit -- 30 Mart 2013; 13:14:50 >

773 Mesaj
30 Mart 2013; 18:05:20 

quote:

mekik , şınav , barfiks gibi hareketleri yaparsanda hem yağ yakımına yardımcı olur hemde sıkılaşmanı sağlar
zaman olarakta yağları yaktıktan sonra yapmak yerine normal spora başlayınca şınava filanda başlarsın

teşekkürler hocam. fitnısa yazılmaya karar verdim. ama bazı arkadaşlar gidiyor hoca yokmuymuş ne tam bir bilgi alamadım da olursa da o hocaya güvenebileceğimi sanmıoyrum. kardiyoda uygun kalp ritmini nasıl belirleyebilirim anlarım ?

278 Mesaj
30 Mart 2013; 18:10:13 

Yorumları falanda okumadımda ben geçen sene 70 kiloydum göbek,döt fazlaydı aradan tam 1 sene geçti hala 70 kiloyum ne göbek var ne döt.Acayip fit durumdayım şuan.

Yani anlayacağın göbeğin falan kiloyla alakası yok ideal kilona gelince ondan sonra o kiloyu koruman lazım daha fazla kilo vermeye çalışma çünkü en son eriyen yerler göbek,döt ve meme.

Steam/id/Vict0ry-TC