Şimdi Ara

Canon EOS 7D Mark 2 için bilgiler gelmeye devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Canon'un sağlamlığı, hızı ve kararlı otomatik netleme sistemi ile oldukça beğenilen DSLR kamerası Canon 7D'nin yerini alacak olan Canon 7D Mark 2'nin teknik özellikleri için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Canon tarafından geçtiğimiz 22 Mart etkinliğinde duyurulmasına büyük ihtimal verilen ancak hakkında herhangi bir duyuru ya da açıklama yapılmayan 7D Mark 2 modeli için yeni teknik bilgiler gelmeye devam ediyor. Northlight Images'in aldığı bilgilere göre Canon 7D DSLR modelinin yerini alacak olan 7D Mark 2'nin test modeline ait olduğu belirtilen ve kesin olmayan yeni teknik özellikleri şu şekilde;

• 21Mp APS-C sensör (Daha önce 24MP olması bekleniyordu)

• ISO 100-25600 (L:50, H1 51200, H2 102400)

• Çift DIGIC 5 ya da tek DIGIC 6 görüntü işlemcisi 

• Saniyede 10 kare seri çekim hızı

• Tek CF kart yuvası

• Hepsi çapraz 19 otomatik netleme noktası

• 3.2" LCD ekran (7D'ye göre daha yüksek çözünürlük)

• Dahili GPS ve Wi-Fi bağlantı seçeneği

• Manuel ayarlara izin veren FullHD 30/60fsp video çekim

• Sahne algılamalı AF takibi

• 7D ile benzer ancak daha sağlam ve yalıtımı yüksek bir gövde yapısı 

Birçok profesyonel ya da amatör fotoğraf tutukunu tarafından merakla beklenen Canon 7D Mark 2 için resmi bir açıklama henüz yapılmamış olsa da, makinenin önümüzdeki yaz ya da sonbahar aylarında piyasaya çıkması bekleniyor.

• Güzel makine fakat 7500 TL den aşağı olmaz gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: ExpertDH

Güzel makine fakat 7500 TL den aşağı olmaz gibi

O nasıl bir rakam? Mark3 kaç lira ki zaten?

Bu makinenin ISO başarımının mark3 seviyesinde olacağı söyleniyor. Apsc bir sensörde bunu başarırlarsa mühendisler bu makine patlama yapar gibime geliyor. 7d zaten kuş veya vahşi doğa çekenlerin favorisi diye biliyorum. Bu da olursa tadından yenmez diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

Bu makinenin ISO başarımının mark3 seviyesinde olacağı söyleniyor. Apsc bir sensörde bunu başarırlarsa mühendisler bu makine patlama yapar gibime geliyor. 7d zaten kuş veya vahşi doğa çekenlerin favorisi diye biliyorum. Bu da olursa tadından yenmez diye düşünüyorum.

Mark3 body sadece yurt dışında 3499$ :) yani 6350 TL Türkiye de alacağı vergiler ve kârla min 8000 TL
  • 5D MkIII 7500 TL zaten. APS-C sensör olduğu için fiyatı daha düşük olacaktır.

• quote:

quote:

quote:

Mark3 body sadece yurt dışında 3499$ :) yani 6350 TL Türkiye de alacağı vergiler ve kârla min 8000 TL

http://www.fotografium.com/urun/canon-5d-mark-iii-body-dslr-fotograf-makinesi.aspx
    7900 lira
    Çok daha ucuza bulmak mümkün yurtdışı ürünleri. 7d mark 2 için 7500 lira astronomik bir rakam olur.

• video 60 fps fps 10 a çıkması beklenen bir durumdu yeni sensör zaten olmazsa olmazdı beklenen bir şey iso başarımı DR IQ için yeni üretim teknolojisi ile desteklenen yeni sensör şarttı.işlemci de beklenen çift wifi ve gps olayı da zaten zamanla her makinede olacak tek 2 nokta var netleme noktası ve tek CF kart yuvası handikap gibi duruyor
  • fiyat olayı dediğiniz gibi değil 7500 çok çok pahalı 2900 USD ye alınabiliyor mark3 spot ya da dükkan garantili 7d mark2 mark3 ten pahalı olamaz.
  • quote:

Bu makinenin ISO başarımının mark3 seviyesinde olacağı söyleniyor.

Bence bunu söyleyenler bildikleri bir şeyi değil, istedikleri bir şeyi dile getiriyorlar. Yanlış anlamayın, lafım size değil, hatta doğru olmasını ben de çok istiyorum, ama Canon'un mevcut APS-C sensörlerinin yüksek iso başarımına (ya da başarısızlığına) bakınca bana pek de olası gelmiyor... Canon'un şu ana kadar çıkardığı APS-C sensörler, iso olarak Sony ve Nikon'un güncel APS-C sensörlerinin, hatta Olympus'un m4/3 sensörünün gerisinde ne yazık ki... Yine çift digic 5 ya da 6 ile bir takım algoritmalar yapacaklar, bu da keskinlik kaybı olarak yansıyacak korkarım...

Neyse, İnşallah yanılırım ve Canon bu yazdıklarımı bana yedirecek bir iso performansı ile çıkarır 7D MarkII'yi.

• mrk ediyorum bu isoyu neden bu kadar kafanıza takıyosunuz yuksek ısoda 3200 6400 arası kım foto cekıpte ıslemeden kullanıyorki hele portre cekıyosan 6400 iso da keskınlık imkansız

apsc de tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanlevent -- 28 Mart 2013; 17:44:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanlevent

mrk ediyorum bu isoyu neden bu kadar kafanıza takıyosunuz yuksek ısoda 3200 6400 arası kım foto cekıpte ıslemeden kullanıyorki hele portre cekıyosan 6400 iso da keskınlık imkansız

apsc de tabiki

Elimden geldiğince merakınızı gidermeye çalışayım..

7D serisi portre fotoğrafçılarına hitabeden bir seri değil, daha ziyade "kuşçular" denilen doğa fotoğrafçıları ve spor fotoğrafçıları tarafından tercih ediliyor. Her iki grupta en açık diyaframı f5.6 civarında olan "yavaş" tele objektifleri kullanıyorlar (min 400mm). Hem aksiyonu durdurmak, hem de elde çekimlerde titretmemek için yüksek shutter hızlarına ihtiyaçları var (1/1000 üstü). Bu nedenle iso'ya abanmak zorunda kalıyorlar. Bu nedenle bu seride yüksek isodaki gren başarımı çok önemli. Sonuçta fotoğraf işlenerek bir yere kadar kurtarılabiliyor.

• 600d 650d 60d 7d tamamen aynı sensoru kullanuyorlar sadece 7d ye ozgun bır durum degıl o 7d yı kuscular ornıto fotografcılıgı sanıyedekı fps hızından dolayı alıyorlar ve odak noktası diger serilerden daha fazla oldugu ıcın..

ben portreden bahsediyorum 3200 isoda apsc d cekılmıs f4 deki bi foto işlenmeden kullanılamaz 6400 ise hic kullanılamaz bu demek oluyorkı iso 1600 3200 arasında yeterli olur dxo daki iso testinde canon 820 isoda green vermeye baslarken nıkon 1200 lerde vermeye baslamıs peki 1600 isoda iki fotoyuda işliceksem mecbur yarıştırmaya gerek varmı

iso3200 de anı fotografcılıgı cekılır ama kaliteli bir cekim almak apsc sensörlerde flashsız cekımlerde özellikle cok cok zor

zaten portre ceken adam flashı dolgu olarak kullanıcagı ıcın isoya pek yuklenmezde gider 1,8 2,8 diyaframlı lens alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanlevent -- 28 Mart 2013; 18:57:15 >
  • 7D iso başarıminda Olympus' un arkasında diye birşey okudum galiba yukarıda biryerlerde. DxO puanlarına bakarak konuşmamak lazım. DxOMark'in puanlaması çok teorik. Her fotoğrafı 8 MP'ye indiriyor örneğin, ya da yüksek ISO'daki dinamik aralığın toplam puana katkısı çok az (5D MarkIII Iso3200'un üzerinde d800'e 1 stop fark atıyor mesela).
    Sony algılayıcılar çok iyi olsa da fazla abartılıyor. Canon o kadar kötü olsa piyasa lideri olarak kalmazdı. d800 ile 5dmarkiii arasında o kadar çok puan farkı var ki Markiii çöp gibi görünüyor ama gerçek öyle değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozturert -- 28 Mart 2013; 18:28:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kagıtta gözükene degil gözünün gördüğüne inanıcaksın ben 50mm f1,8 hastasıyım 250 tl lik lensle aldıgım keskinlik ömür boyu o kareye baktıgımda yüzümüm güldürücekse isosu yada 1/8000 estantenesi canon nikon sony pentax olması umrumda degil
  • 21 yada 24 farketmez giriş seviyesinden farklı olması için Ful Frame olamayacağına göre hiç değilse APS-H olmalı.Yeni gelecek 60 D nin varisi ile birlikte70 D de böyle bir senssöre geçilmeli. Madem kullanmayacaksın geliştirmeyeceksin neden neden APS-H formatı geliştirdin CANON

• DIGIC 5 daha yeni çıktı.Ekran kartı değil ki bu 6'yı çıkarsınlar yeni makina için.

• gittigidiyor ya da sahibinden.com'da daha bugün gördüm 5D mark 3 5800 TL civarındaydı.Tabi body fiatı.

• Canon EOS 7D Mark II ön sipariş alımları klasfoto da başlamış..Henüz fiyat belirtilmemiş..

http://www.klasfoto.com.tr/Canon-EOS-7D-Mark-II-Body-On-Siparis-,PR-22481.html

• Biee canon 7D mark2 fiyatları ne kadar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.