Şimdi Ara

Divinity: Original Sin (2014) / Enhanced Edition (2015) [ANA KONU] (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
539
Cevap
14
Favori
30.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Faltuner

o değilde o kadar yer geçtim ilk haritayı açtım ikinciyi yarıladım ama hala Enlightened Amulet i bulamadım şu bariyeri indirmek için gereken karşı tarafta zombinin olduğu

bilen birisi yardımcı olursa sevinirim

Onu sana
    Zombie Jack verecek Evely'i öldürünce.
  • valla herşeyi yaptım şuan çıkmaza girdim sanırım hepsini belli bir sıraya göre yapmak gerekiyordu ben hep karışık karışık yaptım ne achievement geliyor ne görevler tamamlanıyor sanki oyun komple bugda kaldı herkesle konuştum her yere gittim yeni bir şey olmuyor şuan en son gitmediğim yer luculla mines ve çevresi kaldı orasıda 4 lvl üstüm ondan ilerliyemiyorum artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faltuner

valla herşeyi yaptım şuan çıkmaza girdim sanırım hepsini belli bir sıraya göre yapmak gerekiyordu ben hep karışık karışık yaptım ne achievement geliyor ne görevler tamamlanıyor sanki oyun komple bugda kaldı herkesle konuştum her yere gittim yeni bir şey olmuyor şuan en son gitmediğim yer luculla mines ve çevresi kaldı orasıda 4 lvl üstüm ondan ilerliyemiyorum artık

:) Cyseal'a bir geri dön sen en iyisi.
  • VII_outLaw kullanıcısına yanıt
    döndüm döndüm orda da her yere gittim herkesle konuştum bir şey olmuyor şimdi en son kaçan kızı öldürdüm sanırım onu şüpheli sanıyorduk öyle bir durum vardı ondan sonra zombie çıktı ama ben bunlardan önce zaten o bariyeri açmıştım ve ölmek üzere olan adamla konuşmuştum ondan sonra klisenin altına tekrar gittim zombie ordaydı ama konuşmuyordu falan onun başarımı gelmedi mesela o konuda daha ne yapacam bilmiyorum olmadı ben buraya kaldığım görevlerden bir kaç ss atayım belki yardım eden çıkar sanada teşekkür ederim ilgilendiğin için malum bu oyunu oynayan bulmak çok zor internette bile içerik yok bu oyun hakkında
  • VII_outLaw kullanıcısına yanıt
    ilk günden kalan 2 görev kalmış gerisi 2. 3. günden sonra, bitmek bilmeyen a source hunter's journey var o konuştuğumuz görev oluyor ztn bundan sonra ne yapacam bilmiyorum orda bir şeyler yazıyor ama birde ign de main questlere baktım onlar ile aynı isimde hiç görevim yok hep side questler o durumuda anlamadım

edit : orda white witch den falan bahsediyorda ben bu görevi yapmadan önce oraya çoktan gitmiş alt katını falan da temizlemiştim bir daha nerde bulacam onu
    edit2 : internetten görevlerin adımlarına bakıyorum benimkilerde tamamen farklı şeyler yazıyor o yüzden adımlarıda takip edemiyorum

Divinity: Original Sin (2014) / Enhanced Edition (2015) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shovel Knight -- 13 Şubat 2015; 17:30:01 >

• çoğu şeyi çözdüm çok gereksiz ve akla gelmeyen bir sebepten dolayıymış. meğersem görevi alırken hangi karakterle konuştuysan onunla devam ettirmen gerekiyormuş ben herşeyi tek adamda toplamaya çalışınca karıştı herşey
  • Aslında oyunu sıra tabanlı oluşundan ve görev belirteci bulundurmayışından ötürü kötülemek için bu başlığa bakmıştım ama oyunu büyük bir iştah ve keyifle oynayıp bitiren forumdaşların olduğunu görünce uzun vadede tekrar bir şans tanıyıp oynamaya karar verdim.

Neverwinter Nights, Dungeon Siege, Diablo, Elder Scrolls, Two Worlds, Gothic gibi serileri daha önce defalarca bitirdim. Fakat ne yazık ki bu serinin önceki oyunlarını oynamak nasip olmadı. Bu oyunun bana keyifsiz gelmesindeki nedenlerden biri de bu aslında, konuya sizler kadar hakim olamadım. Özellikle nette gördüğüm kadarıyla ilk oyun fazla eski ama 2. oyun seriye başlamak için gayet uygun. Aslında Neverwinter Nights serisi de bir çeşit sıra tabanlı yapıya sahipti fakat tam olarak satranç oynar gibi oynanmadığından keyif kaçırmıyordu.

Sıra tabanlı oluşu bir yana oyunun üretim sistemiyle ilgili de ciddi eleştriler var.

First of all, the crafting system is just horrendous. It's extremely unintuitive and tedious. Let's say you want to create a magic scroll. You must first acquire yourself an ink pot and a quill. Good luck with that, because no vendors sell them. I ended up having to steal them from a friendly NPC. You must then combine them by dragging the icon for the quill over the icon for the ink pot, then stand by and watch a progress bar fill, in order to create an "Ink Pot & Quill". Now you have to get some pixie dust. Find a bone and grind it to dust using a mortar and pestle; oh yeah, you need one of those as well. Now find a stardust plant and throw it in the mortar and pestle to create stardust. Now combine the bonemeal and stardust to make pixie dust. Now sprinkle some pixie dust on the ink pot and quill to make "Magic Ink Pot and Quill"! Now find an axe and a log of wood. Hack up the log with the axe to get a few wood chips. Now find a bucket and search all over town for a well. Draw water from the well into the bucket. Combine the water and one pile of wood chips to make one "Mush of Wood". Now search all over town for a furnace. Throw the wood mush on the furnace; lo and behold: One sheet of paper! Now kill a dangerous Water Elemental and take its essence. Rub the water essence on the sheet of paper to make a "Blank Water Scroll". Now is the moment we've all been waiting for! Use the magic ink pot and quill on the blank water scroll to create... oh, no sorry, your crafting skill is too low. Now go kill dozens of insane demons and level up in order to increase your crafting. Great, can we craft the scroll now? As I was saying, use the magic ink pot and quill on the blank water scroll to create... wait for it... a random, low-level, one-time-use water magic scroll! You managed to do all of this without any indication in game of what you needed to do! Wasn't that worth it guys?

Şu kısım, üstte anlatılan sistemin ne kadar gereksiz olduğuna dair:

The loot in this game sucks. Mainly you will find more ingredients for crafting and lots and lots of vendor trash. It's hard to afford anything in the beginning, but keep picking up those garbage items and dozens of hours later you'll be swimming in gold! Which goes back to my previous point: why would you craft anything when the items you craft are inferior to the gear you will inevitably have already found by the time you figure out how to craft anything?

Oyunu almayı düşünen arkadaşlar steam mağazasındaki olumsuz yorumları da incelemeliler. Çoğu serinin 3. oyununun rezalet oluşu gibi (diablo, dungeon siege, sacred...) bu serinin de 3. oyununun farklı olmadığını düşünüyorum. Divinty 2'ye başlayıp bitirdikten sonra tekrar bu oyunu denemekte kararlıyım ama oyun hakkındaki düşüncelerimin pekte değişeceğini sanmıyorum.

• Ben de bir gün başlayacağım ama şu türkçe yamasını bitirebilirsem. Eleştiriler olsa da genel manada oyun yere göğe sığdırılamıyor, gayet iyi puanlarda almış otoritelerden.

Oyun böyle iyi iken neden kimse türkçe yama projemizi desteklemiyor anlamış değilim. 8-10 kişi olsak kalan satırları hevesle beraber çevirsek diyorum arkadaşlar... Dilinden neredeyse kimse bir şey anlamıyor oyunun, buna birazcık azmetmeniz onlara güzel bir hediye olacak. İngilizceye ve oyuna hakim, bu tür işlere hevesli arkadaşları biraz duyarlı olmaya çağırıyor ve aramıza davet ediyorum.
  • İnanılmaz bir bakış açısı bizlere sunabildiğin için size ne kadar teşekkür etsek azdır (!) Eşleştirdiğiniz oyunlara zaten diyecek birşey yok; bambaşka bir perspektif (!)
  • oyunu tam 55 saatte bitirdim gerçekten zevkliydi ama başlarda bulmacalar ve anlaşılmaz görevler çok sinir etti. valla eski tarz rpg sevenlere tavsiye ederim denenmesi gereken bir oyun ilk defa bu tarz oyun oynıyacaklar da mutlaka oyuna biraz zaman tanımaları lazım başta çok farklı ve sıkıcı gelebilir
  • Bak kardeşim, ben sadece bu oyunun sıra tabanlı oluşunu ve görev belirteci bulundurmayışını eleştirdim. Spoiler kısmındaki eleştiriyi de örnek olarak gösterdim. Serinin önceki oyunlarının güzel olup bunun da bazı diğer serilerde olduğu gibi başarısız bir 3. oyun olabileceğine değindim ki başta rpg olmaları gibi birçok yönüyle bu seriyle ortak noktalara sahip. Şimdi yazdığımı ve yazdığını tekrar okuyup bir durum değerlendirmesi yapmanı öneririm. Oyunda gördüğüm eksiklikleri belirttim diye bu tarz şeyler yazman hiç hoş değil.

Tavernada masanın üzerinden bir tane elma aldın diye bütün muhafızların seni öldürmeye çalıştığı saçma sapan bir oyundan bahsediyoruz. Elbette olumsuz eleştiriler de yapılacak. Oyunda bir büyü parşömeni hazırlayabilmek için bu kadar gereksiz detaylara girilmişken, basit bir "Aldığını yerine koy, parasını öde ya da suçunun cezasına katlan!" türü dialoglara tenezzül edilmemiş olması oyunun ne kadar dengesiz tasarlandığını gösteriyor. Bu tarz eleştirilere tahammülün yoksa bu başlıkta değil oyunun fan klübünü açıp orada takıl. Bir iki sayfa önce de başka birinin eleştirisine bu tarz cevaplar yazmışsın holigan mısın fanboy musun her neysen kendine çeki düzen ver. Tansiyonumun yükselmesini ve bütün günümü sinirli geçirmeyi sevmem.Bu yüzden kendimi tutuyorum ve aynı özeni karşımdakinden bekliyorum. Sanada hiç hak etmediğini düşündüğüm bu sakince hazırlanmış güzel açıklamayı yapıyorum. Bundan sonra aynı fikirde olmadığın eleştrileri cevaplarken iğneleyici ve aşağılayıcı değilde gerçekten o eleştiriyi çürütecek karşı argümana sahipsen cevap yazmanı öneririm herkes böyle hak ettiğinin üzerinde bir nezaketle yanıtlamaz yazılarını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efeemmi -- 21 Şubat 2015; 21:09:19 >

• Şimdi geyiği bırakırsan bir kenara gerçekçi olabiliriz, fakat bu senin yorumlayış şeklin pek 2.den yana olmadığından ben de öyle bir yorumda bulundum haliyle. Oyun çıkalı 6 ayı geçmiş ve sen hala çıkmamış bir oyun gibi anlatıp farz ı meyal endişelerini belirtiyorsun. Üstüne bir de bu ve diğer serilerin oyunlarının başarısızlığıyla mukayese ediyorsun ki hiçbir anlam ifade etmeyen örnekler barındırıyor, bkz: D3.

Evet oyunun birçok eksiği vs var bunları ben de dile getirdim daha önce; hatasız oyun olmaz ve bilakis diğer insanların görüşleri beni rahatsız etmez ama yukarıda belirttiklerinden sonra (adeta başka oyunu betimler gibi örnekler üzerinden gitmen) kimsenin senin yorumunu ciddiye almasını beklemeyeceksin, ya da benim iğnelememden alınmayacaksan, bu kadar basit. Çünkü sen zaten gayri ciddi bir eleştri yapmışsın GOTY ödüllerine layık görülen bir RPG için.

• Su an 2. Haritaya geldim fakat oyun sanki cok zorlasti. Yada ben mi yanlis setup kurdum zira herkes oyunun basitliginden bahsediyor. Bastan baslamayi dusunuyorum. Lone wolf 2 karakter baslarsam oyun daha da kolaylasabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bahtsızpistole kullanıcısına yanıt
    2 tane companion ile birlikte oynuyorsun dimi ? ben 4 karakter yaratma modunu indirip üstüne 2 de companion alıp 6 kişi ile kolayca bitirdim bide loot modunu yapmıştım item sıkıntısı da yoktu bende ama bence oyun zor eğer normal şekilde oynanırsa
  • Hocam o modlari nereden indirdin😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bahtsızpistole kullanıcısına yanıt
    http://www.nexusmods.com/divinityoriginalsin/? yada steam workshopta da var bazıları tabi oyunun orjinalse, bide modlar için yeni oyun açmak gerekiyor sanırım
  • bobafett kullanıcısına yanıt
    Çıkmamış bir oyun gibi anlattığımı nereden çıkardın? Ben çıkmış oyunu, parasını verip alıp oynadığım oyunu anlatıyorum. Yazdıklarımı boşuna çarpıtmaya çalışma. Çıkmamış gibi anlatsaydım bile bu sana o üslupta yazma hakkını vermezdi kaldı ki nasıl bahsettiğim net bir şekilde ortadayken böyle birşeyi iddia etmen sadece komik. Oyun hakkındaki endişelerimi değil oyundaki eksiklikleri belirttim. Diğer serilerin oyunlarıyla kıyaslama yapmadım. O dediğinin olabilmesi için diğer serilerin de eksik yönlerini belirtmiş olmam gerekirdi. Bir oyunun ödül almış olması onun eksik yönlerinin bulunmadığını doğrulamaz.

Ciddiye alınmayacak şekilde yorum yapan birini görmek istiyorsan foruma değil aynaya bak. "Oyunu almayı düşünenler steam mağazasındaki olumsuz yorumları da incelesin" diyorum kalkmış "oyun çıkmamış gibi bahsediyorsun" diyorsun. Hani nerede çıkmamış gibi bahsediyorum alıntıla göster. İspatını yap ki netleştirelim bu anlaşmazlığın daha fazla uzayıp gitmesini istemem. Ben yazdıklarımı net bir şekilde yazdım üzerine sana açıklamasını da yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efeemmi -- 22 Şubat 2015; 21:03:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: slayer983

Ben de bir gün başlayacağım ama şu türkçe yamasını bitirebilirsem. Eleştiriler olsa da genel manada oyun yere göğe sığdırılamıyor, gayet iyi puanlarda almış otoritelerden.

Oyun böyle iyi iken neden kimse türkçe yama projemizi desteklemiyor anlamış değilim. 8-10 kişi olsak kalan satırları hevesle beraber çevirsek diyorum arkadaşlar... Dilinden neredeyse kimse bir şey anlamıyor oyunun, buna birazcık azmetmeniz onlara güzel bir hediye olacak. İngilizceye ve oyuna hakim, bu tür işlere hevesli arkadaşları biraz duyarlı olmaya çağırıyor ve aramıza davet ediyorum.

Reşit sen de sen işit, yaradanla pazarlık eden kuldan medet ummak zaten başlıca hata...

Oyun genel olarak iyi olsa da türkiye de pek ilgi görmedi galiba. Buralar çok ıssız, başka yerlerde de bu oyuna odaklı muhabbet dönmüyor.

• İlgi görmemesinin başlıca sebebi sıra tabanlı olması hocam. Bizim buralarda pek sevmiyorlar nedense, RPG lerin ve genel olarak oyunların kökeni sıra tabanlı olmasına rağmen...
  • Bende xcom dan beri sıra tabanlı rpg leri çok sever oldum ama ingilizce sıkıntısı var. Az çok anlarım ama bu oyunda bi yere kadar ondan sonra yarım yamalak oynanmıyor. Türkçe yaması çıkarsa bir gün başlayacam.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.