Şimdi Ara

Divinity: Original Sin (2014) / Enhanced Edition (2015) [ANA KONU] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
539
Cevap
14
Favori
30.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar; cok tesekkur ederim yaptigimiz isi begendiginize ve bunu baska oyunlarda da gormek istediginize, bu gercekten cok buyuk bir haz ama cevirebilmem icin oyunu oynamam lazim, bunun icin de hem zamanim olmasi hem de oynayacak bilgisayarimin olmasi lazim:) yoksa ben sizden herhangi bir sey beklemem icten bir tesekkur disinda, onun verdigi manevi hazzin yerini hicbirsey tutamaz:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaçınılmaz son gerçekleşti ve oyunu satın aldık. Biraz bekleyelim de bari şu follower patch'i gelsin. Ağustos sonu gibi herhalde oynamaya başlarız.

1 ay sürer bu oyun benim için. Sonrasında DA: Inqusition geliyor, ordan devam ederiz.
  • Breath Of fire kullanıcısına yanıt
    Dedim ne oluyor, bana söylemeden yeni bi projeye mi başladık :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

Dedim ne oluyor, bana söylemeden yeni bi projeye mi başladık :D

Sürpriz olurdu senin içinde :) Hevesimizi kursağımızda bırakmayın.
  • Ben varım zaten başından beri bu oyuna da hayatta hayır demem :)
  • Yapılacak mı yama?
  • Bir Divinity oyunları hayranı olarak (ilk oyun tüm zamanların en iyi RYOsu listesindedir benim için) 2010 yılından bu yana Divinity Original Sin'i (forumlarda kod adı Project E olarak dolanırken) hevesle bekliyordum. Beklediğime fazlasıyla değdi. Geçen sene Kickstarter kampanyası başlatıldığında Larian CEO'su Swen Vincke ile görüşerek 23 Studios olarak oyunu Türkçe'ye çevirmek istediğimizden bahsettim. Bana oyunun çevirilerini o ülkedeki dağıtımcı firmaların gerçekleştirdiğini, oyunu Türkçe'ye çevirmek için Türkiye'de bir dağıtımcıları olması gerektiğini söylemişti. Haliyle hayal kırıklığı yaşamıştım.

Bu konuşmamızdan bir kaç yıl önce de Divine Divinity'yi gönüllü çevirmeyi çok istemiş, ancak oyunun dosyalarını açamamıştım. Forumlardan Larian yetkililerine ulaşıp editör istemiştim, ama onlar da ellerindeki editörün kaybolduğunu söylemişlerdi. Çeviri konusunda bu firmayla aram iyi gitmiyor. :)

Divinity Original Sin'i gönüllü çevirmeyi düşünen arkadaşlara başarılar dilerim. Yalnız böyle kapsamlı bir oyunun çevirisinin oldukça uzun zaman alacağını belirteyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gokyabgu

Bir Divinity oyunları hayranı olarak (ilk oyun tüm zamanların en iyi RYOsu listesindedir benim için) 2010 yılından bu yana Divinity Original Sin'i (forumlarda kod adı Project E olarak dolanırken) hevesle bekliyordum. Beklediğime fazlasıyla değdi. Geçen sene Kickstarter kampanyası başlatıldığında Larian CEO'su Swen Vincke ile görüşerek 23 Studios olarak oyunu Türkçe'ye çevirmek istediğimizden bahsettim. Bana oyunun çevirilerini o ülkedeki dağıtımcı firmaların gerçekleştirdiğini, oyunu Türkçe'ye çevirmek için Türkiye'de bir dağıtımcıları olması gerektiğini söylemişti. Haliyle hayal kırıklığı yaşamıştım.

Bu konuşmamızdan bir kaç yıl önce de Divine Divinity'yi gönüllü çevirmeyi çok istemiş, ancak oyunun dosyalarını açamamıştım. Forumlardan Larian yetkililerine ulaşıp editör istemiştim, ama onlar da ellerindeki editörün kaybolduğunu söylemişlerdi. Çeviri konusunda bu firmayla aram iyi gitmiyor. :)

Divinity Original Sin'i gönüllü çevirmeyi düşünen arkadaşlara başarılar dilerim. Yalnız böyle kapsamlı bir oyunun çevirisinin oldukça uzun zaman alacağını belirteyim.

Müsait olduğunuzda satırlara bir göz atın derim, belki yıllardır yapmak istediğiniz şeye artık çok yakınsınızdır. O kadar oyun elinizden geçmiş bununda bir köşesinden tutarsınız belki...

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KjXNBJuAVrWTEOXAo5F1Wk8wylJROaBoVh1bEmmrGbc/edit#gid=0

• Bu talihsiz serüvenler dizisini şu dosyalara bir göz atarak arkadaşlara yardımcı olarak ya da birilerini yönlendirerek kırabilirsin abi :)

Divinity hayranı olan bir kişi bu işe el atmalı bence ucundan da olsa.

Arkadaşlar Witcher gibi bir oyunu çevirdiler potansiyelleri çok yüksek.

Hatta kısa sürede biterse resmiyet bile kazandırabilirsiniz abilerim benim.
  • Dün büyükçe bir yama geldi, baya bir yamukluğu düzeltiyor özellikle yükleme süreleri kısaldı baya. Ve kendi karakterlerimize çeşitli diyalog yapay zekaları ekleyebiliyoruz artık. Bunları henchmenlere bile modlasalar yeterli aslında parti arası muhabbetler için.

http://www.larian.com/forums/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=519960#Post519960
  • valla oyun efsane,harika yapmışlar.
    ama biraz kısa gibi, haritada açılmadık yer kalmadı görevler bitmek üzere tadı damağımda kaldı, oyunda başka harita açılıyor mu yoksa modlara falan mı girmek lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

valla oyun efsane,harika yapmışlar.
    ama biraz kısa gibi, haritada açılmadık yer kalmadı görevler bitmek üzere tadı damağımda kaldı, oyunda başka harita açılıyor mu yoksa modlara falan mı girmek lazım?

Daha ilk harita orası 3 harita daha var, bazısı daha büyük bazısı daha küçük. Kuzeye doğru geçiş yolu var diğer haritaya, köprülere tıklayarak geçiliyor.

O harita biraz daha açık uçludur, dikkatli olup ana görevi izlemenizi tavsiye ederim yoksa yer yüksek seviye düşmanlar canlı canlı :)
  • ornitolog kullanıcısına yanıt
    Oyunun 60-80 saat arası gameplay süresi var pek kısa sayılmaz. Özellikle son dönem oyunlarını düşününce yaklaşık 20 kat falan uzun
  • Ben 60 saatte bitirdim ama ilk haritayı alfa-beta zamanından biliyordum çoğunlukla ondan hızlı ilerledim. Heryere girip çıkmak isteyen, herkesle konuşup, bütün konuşamları okuyanlar için en az 80 saat oyun süresi şimdiden uyarayım
  • siberarmi kullanıcısına yanıt
    Ben full release ile başladım. Şu karakterler level 16, Phantom Forest'tayım. Tüm görevleri tamamlayarak gidiyorum daha ne kadar kalmıştır aşağı yukarı? Bileyim de ona göre zaman ayırıcam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

valla oyun efsane,harika yapmışlar.

Daha ilk harita orası 3 harita daha var, bazısı daha büyük bazısı daha küçük. Kuzeye doğru geçiş yolu var diğer haritaya, köprülere tıklayarak geçiliyor.

O harita biraz daha açık uçludur, dikkatli olup ana görevi izlemenizi tavsiye ederim yoksa yer yüksek seviye düşmanlar canlı canlı :)

oo buna sevindim :)
    hangi görevi bitirince öteki haritalara geçiliyor?
    bide yer altında iki kapılı bir yere geldim kapılarda büyülü engel var önünde masalar var, yuvarlak ve kare cisimler koymamı istiyor sanırım, buranın geçişi nasıl olacak

• @HapLoo
    Yeni girdiysen uzun Phantom Forest'ta baya, ufak bir köy var oradaki görevleri çözme hızına göre değişir ama en az 10 saatin var derim daha.

@ornitolog
    Orası bir tür madalyon istiyor, suçlu elemanın terkedilmiş ufak kulübesi var kilisenin biraz güney doğusunda, oradan alacaksın. Eğer gidipte aldıysan farklı bir karakterin üzerinde olabilir,onunla kullanmayı dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 16 Temmuz 2014; 12:41:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

@HapLoo
    Yeni girdiysen uzun Phantom Forest'ta baya, ufak bir köy var oradaki görevleri çözme hızına göre değişir ama en az 10 saatin var derim daha.

@ornitolog
    Orası bir tür madalyon istiyor, suçlu elemanın terkedilmiş ufak kulübesi var kilisenin biraz güney doğusunda, oradan alacaksın. Eğer gidipte aldıysan farklı bir karakterin üzerinde olabilir,onunla kullanmayı dene.

bahsettiğim yer grubu ikiye bölüp iki ayrı mezara girip ordaki bulmacayı çözüp sonra bir kat daha aşağıya indiğimiz dipteki kapılar,aynı yeri söylüyoruz değil mi?
    bide şu su kuyusunun yolladığı kışlık mekanı çözemedim,kapılar kilitli,sihirle açılmıyor kırılmıyor.. tamçözümlere baktım ama kapıyı açışı göstermiyorlar, zamansızlık mekanından mı geçiş açılacak

Yok benim dediğim farklıydı, kilisenin altını söylemiştim ben, mavi güç alanı şeklinde olan kapı. Dediğin yeri anlamadım tam, elementalli iki mağarayı mı diyorsun? Orada durduğun yer biraz farkediyordu galiba elindekileri koyabilmek için. Ben sürükleyerek bırakmıitım galiba madalyonları.

Karlık bölgege bazı çoğu kapıyı yerdeki düğmelerin üstüne gelerek açabiliyorsun. Bir kaç tanesinin önünde şu nöbetçi heykellerden var, onlara görünmeden basmak/üstüne bir şey koymak lazım. Bazı düğmeleri görebilmek için ya yüksek perception gerekiyor ya da 3 tane mahkum var buzların içine hapsedilmiş, onları kurtarmak gerekiyor. Onların isteklerini yapınca söylüyorlar bazı kapıların nasıl açılacağını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 16 Temmuz 2014; 13:25:27 >

Eğer tahmin ettiğim yer ise, yerdeki dairelerin büyüklüklerine göre üzerilerine ağırlıklar koymanız gerekiyor. En büyük için heavy crate gerekli en küçük için ise 2-3 tane kitap yetiyor. Aralardakilere de boyutuna göre 2 tane vazo tutturmanız lazım.

Kuyular için de ilerleyen bölümlerden birinde bir büyücünün evinde bir scroll alıyorsunuz onunla çözülüyor. Scroll'u aldıktan sonra sadece kuyuya okuyorsunuz, 2 saniyelik bir görev, çok da yüksek bir ödülü yok.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.