Şimdi Ara

Divinity: Original Sin (2014) / Enhanced Edition (2015) [ANA KONU] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
539
Cevap
14
Favori
30.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada oyun 4 kişi oynanabiliyor, mod mevcut.
  • Oyun bağımlılık yapıcı ve eğlenceli, kendini ciddiye almayan bir yapısı var ama bunun suyunu çıkarmıyor asla.
    Ateşle veya çarpılarak ölen karakterler çizgi film vari bir efektle kül oluyor (bizimkiler dahil), hayvanlar konuşup onların karanlık(!) dünyasını ortaya çıkarıyoruz, (kümes hayvanlarının özgürlük mücadelesi için çalışan horoz var mesela veya iki kedinin arasını yaptığınız bir görev), kafanıza kova, elinize süpürge ve varil kapağı alıp etrafta koşturabiliyorsunuz, undead kral ve kraliçeyle savaşırken tulum çalan bir soytarının savaş alanına girmesine ise denecek bir şey yok.(dizeleri güldürdü hep :)) Köprüyü tutan undead troll ile konuşmak için onun dilini öğrenebiliyoruz ve aramızda gayet sofistike bir diyalog geçiyor.Sneak moduna ilk geçince bile bir gülümse oluyor yüzünüzde.
    Oyunu yaparken kendileri de eğlenmiş ve bu oyuna yansımış bu samimiyet havası. Oyunun ruhu var diyebilirim çok rahatça.

• Bitirmem gereken çok oyun var Bu oyunda artık kış indirimlerine kaldı. Bu sene RPG senesi. Sacred 3 de geliyor hadi bakalım.
  • Bu oyun ilk indirime girdiğinde kesinlikle alınacaktır. İşte o kadar Kritikler iyi oldu her zamanki gibi, eline sağlık üstad.
  • Abi yok böyle müzikler.2 dakika girdim mest oldum çıktım valla.Oyun gerçekten mükemmel.

Birde oyun kasmasa çok iyi olacakda bilgisayar eskidi artık.
  • Karakterlerin yürüyüşü bana çok ağırmış gibi geldi nedense.Var mı böyle düşünen veya daha hızlı hareket etmelerini sağlayan bi yol bilen?
  • Juvixted kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki genel olarak ağır hareket ediyorlar, belli bir süre sonra alışıyor insan ama başlarda biraz yavaş gelecek.

Edit: Oyunda düşman çeşitliliği gayet güzel, alev üfleyen robot horozdan tutun, zehirli bitkiler ile kafayı bulup Nirvanaya ulaşan goblinlerine kadar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 5 Temmuz 2014; 0:22:47 >
  • Oyun güzel ödüllendiriyor :)

Divinity: Original Sin (2014) / Enhanced Edition (2015) [ANA KONU]

Edit: Oyun bitmiyor resmen, adım başı bir olay, gizli bir görev, yapacak bir şey var. Hiç biri de ufak tefek getir götür görevi değil, hep değişik bir şeyler yaptırıyor oyun bize, çoğunlukla da kafa yormamız gerekiyor. Çoğu görevde seçimler olduğu için tek seferde her şeyi görmek imkansız.
    Oyuna 40 saat verdim, daha bir 15-20 saat daha sürecek gibi aynı şekilde oynamaya devam edersem. Tek gerçek eksi diyebileceğim şey düşen eşyaların ve satıcılarda ki eşyaların %99 random olması, anca bazı bosslardan kesin düşen kuvvetli eşyalar var, onun dışında şansa bakıyor. En kötğ baştan crafting/blacksmithe çok yüklenmek lazım ama orada da en iyi crafting malzemeleri çok seyrek oyunda.
    Büyücüler için pek bir şey ifade etmiyor ama savaşçı/hırsız/okçu nun silahı 2-3 seviye geriden gelince iyice zorlanmaya başlıyorsunuz. Zaten pek kolay bir oyun değil normalde bile. Savaşlarda en ufak yanlış harekette veriyorlar kelleyi koltuk altına. Bir zincirleme stuna/knocdowna bakıyor kaybetmemiz.
    Başında kalkamıyorum, fena kitledi Şuraya gideyim, şurayı kazayım, yeni bir silah yapayım, şu görevde yeni silahı deneyeyim derken saat oluyor 22:00 :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 6 Temmuz 2014; 22:32:03 >

• Grafikler teknik açıdan geri bilse olsa atmosferi çok güzel veriyor ve etkilemeyi başarıyor.

Hiç de görüldüğü gibi rengarenk, cıvıl cıvıl bir dünya değil.

Bu mekanda iyi dayak var :)

Güzel savaştı (daha da güzeli ile 10 dakika sonra buluştum...) ama çok kötü ekran almışım

• Bu oyun Linux'a port edildiği zaman almayı planlıyorum.

Oyun ekran kartına yükleniyor mu? Oyun sırasında fan sesi nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok yüklenmiyor ekran kartına, her şey sona dayalı ultrada GTx 560 Ti nin sesi çok az artıyor diğer çoğu oyuna göre. Ki bazen ufak bir buga girip zoom outta kalıyor oyun aşağı katlara inerken, neredeyse bütün haritayı görmeme rağmen değişiklik olmadı.

Edit: Arayanlar için tutorial videoları.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL03cYEfADVmMchaeJ1WyhaQZaa-YWd3VZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 7 Temmuz 2014; 14:07:08 >
  • Bende 2-3 gün evvel 2 li paketini aldım arkadaşla oynarız diye,

Öncelikle sıra tabanlı olması başta bi abi bu oyuna bu parayımı verdik dememize rağmen, 5-10 dakka içinde lafımızı yutturdu ve kendini sevdirdi.

Gerek oyun içi diyaloglar gerekse görevlerin inanılmaz eğlenceli ama bir o kadar da zaman alması insanın çok değişik bir atmosferde bir oyun oynadığını anlamasına yetiyor

Paket halinde aldığımız için Beyond Divinity ve Divine Divinity de geldi ama onları hiç oynamadık siz ne dersiniz tavsiye edermisiniz. Önce şunu sonra bunu sonra şunu oyna diye. Şimdiden teşekkürler tavsiye vereceklere.

Bunun dışında oyunun gerçekten uzun olduğunu söyleyebilirim daha ilk görev olan Jake's Murder ı bile bitiremedik arkadaşla... (8 hours gameplayle) [evet biz biraz kabiliyetsiz olabiliriz :P]... Ayrıca nette çok bilgi olmaması hile yapıp bakmanızı önlediğinden, bilgiler çoğalmadan alıp oynamanız gereken bi oyun olduğunu söylemeliyim. Görevler konusundaki başka bir güzellik ise klasik harita aç git şunu yap bunu yap gibi klasik ve basit görevler yok... Konuşmaları okumalı düşünmeli ve bunlara göre hareket etmelisiniz... Bu açıdanda beni kesinlikle tatmin etti. Yani adamlar bir romanı alıp oyuna çevirmiş diyebilirim. Co-op konuşmalarsa harika, arkadaş biriyle konuşurken sizden onay istiyor. Hatta yer yer arkadaşla ters düştüğümüzde oluyor... Çok eğlenceli ve güzel bir oyun.

Son olarak sıra tabanlı deyip vazgeçen bir sürü arkadaşada neler kaçırdınığızı bilemessiniz diyeyim...

• Divine ve Beyond Divinity baya eski oyunlardır. Divine Div.daha iyi olandır, Beyond gene iyi olmasına rağmen serinin en kötüsü diyebilirim. İkisi de son bölümlere doğru çuvallar ne yazık ki, güzel hikaye ve görevler biter, sadece dövüşe odaklanır uzun bir süre.
    Görevler ve dünyanın mantığı aynıdır genel olarak ama gerçek zamanlıdır ve Diablo gibi oynanır her ikisi de. İleri de boş vakit oldukça denemenizi tavsiye ederim. Bu oyuna göre farklı zamanlarda geçiyorlar, o yüzden sonrada oynayabilirsiniz Div:OS bitince.

Original Sin, kendine bağlıyor çok fena bir şekilde gerçekten. Şeytan tüyü var dedikleri böyle bir olay :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 7 Temmuz 2014; 16:54:11 >
  • Modcular boş durmamış, Diablo 2 yapımına başlamışlar O_o

Böyle hasta hasta şeyler yapabiliyorsunuz oyunda.

• Divinity içinde Diablo 2 güzel olacak gibi :)

Divine Divinity'i kesinlikle oynamalısın. Tabi Original Sin bitirse.

Ayrıca oyunun başında yanan gemiye kovayla su dökebilen oldu mu? Yapamadıysam üzülürüm:)

Yağmur büyüsü ile söndürdüm de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VII_outLaw -- 7 Temmuz 2014; 23:40:47 >
  • VII_outLaw kullanıcısına yanıt
    Taşıma suyla olmaz o :) Yağmur büyüsü en iyi çözüm.
  • Haha süpermiş bea Diablo 2 hala oynanır tek kötü yanı uzun süre oynayınca gözü rahatsız etmeye başlıyor sert ışıklar piksel artlardaki :P

Bu mod hakkında gelişme kaydedildikçe bilgi paylaşman dileğimle !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 8 Temmuz 2014; 0:57:28 >
  • Beyler,

http://www.larian.com/forums/

Modları bu siteden mi takip ediyoruz?

Yoksa başka yerler de var mı?

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koray -- 8 Temmuz 2014; 3:01:09 >
  • koray K kullanıcısına yanıt
    En iyi kaynak orası şu an için. steam daha tam olarak izin vermedi yayınlanmasına modların (yaz indiriminde kazandıklarını saymayı bitiremediler...)o zaman biraz daha yoğunluk kazanabilir.
    Şu an en ilgi çekici olanı 4 kişi co-op imkanı veren, tam oturmadı daha hiç biri tabii oyunla birlikte gelince mod kısmı.
  • Arkadaşımla oynuyoruz ancak sürekli levelımızdan yüksek mekanlara denk geliyoruz.100 tane görev birikti hiçbirinin nerde olduğunu bulamadık,hepsi ipucu gibi sırlar bırakmış journalda.Nasıl ayak uydurabiliriz bu oyuna?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.