Şimdi Ara

Next 'ten 2013 Model YE-G 5015 ve YE-G 5055 (AtlasVI, 256MB DDR3,1Ghz,Oto On/Off) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
429
Cevap
5
Favori
38.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 5015 modelini yeni aldım. ilk navigasyonum olduğu için pek olayı kavrayamadım sanırım. öyleki sorunumu bile anlatamayacak gibiyim. inşaallah birileri anlar da yardımcı olurlar. navigasyona gideceğim adresi giriyorum. adresi buluyor da ancak misal 10 km lik yolu olmadık yerlerden dolandırarak 60-70 km lere çıkartıyor. sanırım bulunduğum konumu değil de en son navigasyonu kullandığım yerden başlayarak hesap yapıyor. bunu da konya kulu da deneme amaçlı kullanarak konya cihanbeyli de bir marketi girdim. 1300 küsür km dedi. halbukise 60 km lik yoldu. taaaa istanbuldan hesaplama yapmış ondan anladım. kuludan istanbula oradan tekrar kuluya ve nihayet cihanbeyliye :) bunu önlemek için nasıl bir ayar yapmalıyım. mantığıma göre adresi yazarsın, navigasyon bulunduğun yerden oraya rota çizer götürür. belki de çok basit bir ayar ama ben bi türlü beceremedim. yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uraltay

arkadaşlar 5015 modelini yeni aldım. ilk navigasyonum olduğu için pek olayı kavrayamadım sanırım. öyleki sorunumu bile anlatamayacak gibiyim. inşaallah birileri anlar da yardımcı olurlar. navigasyona gideceğim adresi giriyorum. adresi buluyor da ancak misal 10 km lik yolu olmadık yerlerden dolandırarak 60-70 km lere çıkartıyor. sanırım bulunduğum konumu değil de en son navigasyonu kullandığım yerden başlayarak hesap yapıyor. bunu da konya kulu da deneme amaçlı kullanarak konya cihanbeyli de bir marketi girdim. 1300 küsür km dedi. halbukise 60 km lik yoldu. taaaa istanbuldan hesaplama yapmış ondan anladım. kuludan istanbula oradan tekrar kuluya ve nihayet cihanbeyliye :) bunu önlemek için nasıl bir ayar yapmalıyım. mantığıma göre adresi yazarsın, navigasyon bulunduğun yerden oraya rota çizer götürür. belki de çok basit bir ayar ama ben bi türlü beceremedim. yardımcı olursanız sevinirim.

Selamlar;

Hayırlı olsun öncelikle cihazınız

Anladığım kadarıyla cihazınız uyduya bağlanmamış görünüyor. Açık alanda açın, uyduları bulsun; 10 dakika kadar bekleyin gerçek konumunuzu gösterecektir.

Buradaki konuları da okuyun, size yardımı olacaktır.

Navi Club Üyelik
    Cihazımı Yeni Aldım - Ne yapmam gerekir.
    Primo Ayarlar - Tüm Sürümler için.

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri & Hata Bildirimi.

Saygılar.

• quote:

arkadaşlar 5015 modelini yeni aldım. ilk navigasyonum olduğu için pek olayı kavrayamadım sanırım. öyleki sorunumu bile anlatamayacak gibiyim. inşaallah birileri anlar da yardımcı olurlar. navigasyona gideceğim adresi giriyorum. adresi buluyor da ancak misal 10 km lik yolu olmadık yerlerden dolandırarak 60-70 km lere çıkartıyor. sanırım bulunduğum konumu değil de en son navigasyonu kullandığım yerden başlayarak hesap yapıyor. bunu da konya kulu da deneme amaçlı kullanarak konya cihanbeyli de bir marketi girdim. 1300 küsür km dedi. halbukise 60 km lik yoldu. taaaa istanbuldan hesaplama yapmış ondan anladım. kuludan istanbula oradan tekrar kuluya ve nihayet cihanbeyliye :) bunu önlemek için nasıl bir ayar yapmalıyım. mantığıma göre adresi yazarsın, navigasyon bulunduğun yerden oraya rota çizer götürür. belki de çok basit bir ayar ama ben bi türlü beceremedim. yardımcı olursanız sevinirim.

Cihazınızdaki eski rotaları silip cihazı açık alanda açıp uydu bağlantısından sonra yeni rota çizin

• DD252Admin kullanıcısına yanıt
    uyduya bağlantı gerçekleşmezse navigasyon da çalışmaz değil mi? benimki baya baya götürüyor. ama yolu 3-5 kat uzatarak.
  • İmkansız kullanıcısına yanıt
    peki her defasında bir önceki rotayı silip yeni rota girmem mi gerekiyor gerekiyor? biraz detaylandırırsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uraltay -- 27 Ekim 2013; 14:55:23 >
  • quote:

peki her defasında bir önceki rotayı silip yeni rota girmem mi gerekiyor gerekiyor? biraz detaylandırırsanız sevinirim.

silmeniz gerekir aslında ama rota varken yeni rota girdiğinizde size sorar nihai hedef geçiş noktası yeni rotamı diye şayet nihai hedef veya geçiş noktası derseniz üzerindeki rotaya yeni çizdiğinizide ekler öyle hesaplar,yeni rota derseni oan için yazdığınız hedefe rota çizer
  • İmkansız kullanıcısına yanıt
    teşekkürler yarın deneme şansım olacak. bir şey daha sormak istiyorum. istanbul şehir içi "kısa" veya "kolay"dan hangisi daha kullanışlı olur? eş dost ziyaretleri, avm'ler felan gideceğim yerler...
  • quote:

teşekkürler yarın deneme şansım olacak. bir şey daha sormak istiyorum. istanbul şehir içi "kısa" veya "kolay"dan hangisi daha kullanışlı olur? eş dost ziyaretleri, avm'ler felan gideceğim yerler...

Ben her zaman kolay ve hızlı seçenekleri tercih ediyorum.Kısa bazen olmadık yerlere sokabiliyor.
  • arkadaşlar bendede 5015 modeli var uzun yolda giderken kavşaklara yaklaşırken sol şerite yaklaş sağa yaklaş diye sesli uyarılar geliyor

mesela sağa dönmem gerekiyor 500 metre var sol dan devam edin gibi uyarlırarı bazen çok gereksiz nerden düşürebiliriz bu ayarları.

ben istiyorum ki sağa dönmeme 300 yada 500 metre kala doğru şekile uyarsın beni?

ayarlardan yapamadım.

biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir. kusura bakmayın.
  • MUBALEN kullanıcısına yanıt
    300-500 metre gibi mesafe baya ciddi bir mesafe, bu mesafede 3 tane yol ayrılabilir :) Size sağa döneceğiniz yerin 300-500 metre öncesinde soldan devam edin gibi bir uyarı geliyorsa kesin orada sağa sapan başka bir yol vardır. yada haritada hatalı bir veri vardır.

Ha 300 - 500 metre mesafede size "500metre yada 300 metre sonra sağa dönecekseniz " diye uyarsa iyimi olur evet iyi olur ama yukarıda da dediğim gibi araya başka sapaklarında girme ihtimali var ve 300 ü 500 ü zor hesaplayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda en iyisimi göz ucuyla ekrana bakmak.
  • x-calibur kullanıcısına yanıt
    dediğiniz gibi yapıyorum bende sadece ekrandaki yol çizgisini bakıyorum onu baz alıyorum.

anlatmak istediğim 50 km düz gideceğim yolun başında yada ortalarında bazen sol şerittte kalın sağdan devam edin gibi sesli uyarılar vermesi usandırıyor bende sesini kısıyorum cihazın

ilgi ve alakan için teşekkür ederim arkadaşım.
  • MUBALEN kullanıcısına yanıt
    Birşey değil hocam,

50 km düz gideceğiniz bir yolda ara ara solda kalın sağda kalın gibi komutları dediğim gibi 2 nedenden dolayı söylüyor (bildiğim kadarı ile),

1- Sağ yada sola sapan bir yol var ise, tamam düz gidecen ama sen genede yolu şaşırma gibilerinden (özellikle keskince sağa sola değilde hafif kavisli sapmalarda bu bana göre baya işe yarıyor)

2-Bazen saçmada olsa (haritadan kaynaklı) kavşak gibi birşey geçerken sağa dön sola dön gibi komutları oluyor, halbuki düz geçip gideceğiz :) ama bu işte başarsofttan kaynaklı bir durum , iptal etme söz konusu değil
  • hocam iyi seneler. sizi tekrar rahatsız ediyorum ama cihaza karar verip de alamadım bi türlü. şu an bulduğum ve beğendiğim cihaz buhttp://www.bimeks.com.tr/urun/128399/next-5015-5-0--navigasyon-cihazi.aspx özellikleri oldukça iyi ancak güncelleme sorun olur mu 5 yıl sınrı? yoksa zaten 5 yılda neler olur neler çıkar diye karar verip almalımıyım. bu konuda da aydınlatırsanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: şansölye

hocam iyi seneler. sizi tekrar rahatsız ediyorum ama cihaza karar verip de alamadım bi türlü. şu an bulduğum ve beğendiğim cihaz buhttp://www.bimeks.com.tr/urun/128399/next-5015-5-0--navigasyon-cihazi.aspx özellikleri oldukça iyi ancak güncelleme sorun olur mu 5 yıl sınrı? yoksa zaten 5 yılda neler olur neler çıkar diye karar verip almalımıyım. bu konuda da aydınlatırsanız sevinirim

Sizede iyi yıllar.
    Hocam artık bu güncelleme olayı beşyıl eskiden satılanlar bile bu sınıra tabi bakın linkte harita firması bu konuda açıklama yaptı.http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=85890677
    Hocam 200/300 tl lik bir cihazı zaten beşyıl kullanırsanız daha ne istersinizki?1500 tl verip akıllı telefon alıyoruz o bile 5 yıl gitmiyor.Bence Alın gitsin güncellemeyede takılmayın anı yaşayın

• quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

hocam iyi seneler. sizi tekrar rahatsız ediyorum ama cihaza karar verip de alamadım bi türlü. şu an bulduğum ve beğendiğim cihaz buhttp://www.bimeks.com.tr/urun/128399/next-5015-5-0--navigasyon-cihazi.aspx özellikleri oldukça iyi ancak güncelleme sorun olur mu 5 yıl sınrı? yoksa zaten 5 yılda neler olur neler çıkar diye karar verip almalımıyım. bu konuda da aydınlatırsanız sevinirim

Sizede iyi yıllar.
    Hocam artık bu güncelleme olayı beşyıl eskiden satılanlar bile bu sınıra tabi bakın linkte harita firması bu konuda açıklama yaptı.http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=85890677
    Hocam 200/300 tl lik bir cihazı zaten beşyıl kullanırsanız daha ne istersinizki?1500 tl verip akıllı telefon alıyoruz o bile 5 yıl gitmiyor.Bence Alın gitsin güncellemeyede takılmayın anı yaşayın

haklisiniz aliyim gitsin hosuma gitti zaten umarim mahcup etmez yolda birakirsa rezil eder beni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Sizede iyi yıllar.

haklisiniz aliyim gitsin hosuma gitti zaten umarim mahcup etmez yolda birakirsa rezil eder beni

Hocam düşürüp kırmazsanız hiç bişey olmaz Takıldığınız yer olursa buralardayız bilgimiz dahilinde yardımcı oluruz.Saygılar

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sizede iyi yıllar.

Hocam düşürüp kırmazsanız hiç bişey olmaz Takıldığınız yer olursa buralardayız bilgimiz dahilinde yardımcı oluruz.Saygılar

cok sagolun cihazi aliyim direk buradayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar herkese iyi günler. Ye-g 5015 cihazı satın aldım İmkansız arkadaşımızın tavsiyesiyle. Dün cihazın güncellemelerini yaptım sonrasında da ufak bi test yaptım. Uydu bulması oldukça hızlı geldi bana. Aynı zaman da yanlış yola girerseniz tekrar rota çizmesi de oldukça hızlı. Multimedya özelliklerini kullanmadım henüz. Cam da duruşu da oldukça güzel. TBS(tmc) uyumlu olması da güzel şimdilik kullanmasam da. Olumsuz bulduğum yanlarına gelirsek; ekrana pek alışamadım kalemle kullanmaya :), diğer cihazları bilmiyorum ama şarj biraz çabuk gidiyo gibi geldi belki de normaldir. Özetle parasını hak eden bir cihaz olduğunu düşünüyorum navigasyon alacak arkadaşların bu cihazı da incelemelerinde fayda var. Tavsiyesi ve cihazı aldıktan sonra ki yardımları için Yöneticimize de teşekkür ederim.
  • quote:

Arkadaşlar herkese iyi günler. Ye-g 5015 cihazı satın aldım İmkansız arkadaşımızın tavsiyesiyle. Dün cihazın güncellemelerini yaptım sonrasında da ufak bi test yaptım. Uydu bulması oldukça hızlı geldi bana. Aynı zaman da yanlış yola girerseniz tekrar rota çizmesi de oldukça hızlı. Multimedya özelliklerini kullanmadım henüz. Cam da duruşu da oldukça güzel. TBS(tmc) uyumlu olması da güzel şimdilik kullanmasam da. Olumsuz bulduğum yanlarına gelirsek; ekrana pek alışamadım kalemle kullanmaya :), diğer cihazları bilmiyorum ama şarj biraz çabuk gidiyo gibi geldi belki de normaldir. Özetle parasını hak eden bir cihaz olduğunu düşünüyorum navigasyon alacak arkadaşların bu cihazı da incelemelerinde fayda var. Tavsiyesi ve cihazı aldıktan sonra ki yardımları için Yöneticimize de teşekkür ederim.

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın.Ben hiç kalem kullanmıyorum parmakla kullanmak daha kolay

• quote:

quote:

Arkadaşlar herkese iyi günler. Ye-g 5015 cihazı satın aldım İmkansız arkadaşımızın tavsiyesiyle. Dün cihazın güncellemelerini yaptım sonrasında da ufak bi test yaptım. Uydu bulması oldukça hızlı geldi bana. Aynı zaman da yanlış yola girerseniz tekrar rota çizmesi de oldukça hızlı. Multimedya özelliklerini kullanmadım henüz. Cam da duruşu da oldukça güzel. TBS(tmc) uyumlu olması da güzel şimdilik kullanmasam da. Olumsuz bulduğum yanlarına gelirsek; ekrana pek alışamadım kalemle kullanmaya :), diğer cihazları bilmiyorum ama şarj biraz çabuk gidiyo gibi geldi belki de normaldir. Özetle parasını hak eden bir cihaz olduğunu düşünüyorum navigasyon alacak arkadaşların bu cihazı da incelemelerinde fayda var. Tavsiyesi ve cihazı aldıktan sonra ki yardımları için Yöneticimize de teşekkür ederim.

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın.Ben hiç kalem kullanmıyorum parmakla kullanmak daha kolay

Teşekkürler. Parmak ekran iz bırakıyo diye yoksa kalem kullanmam ben de

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.