Şimdi Ara

Xperia Z video kayıt Ses problemi DISTORTION ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xperia Z ile yuksek sesli ortamlarda cekilen videolar kullanılan tek membranlı mikrofonun kotulugu yuzunden distortion yani buyuk bozulmalara ugramaktadır..bu kadar kotu mikrofon kullanan Sony yi kınıyorum.. bu ne demek oluyo: Maçlarda konserlerde ve sesli ortamlarda cekilen videoların sesini unutun cektiginiz videoyu sesli olarak sonuna kadar izlemeye tahammul edemezsiniz ..

bakın bu video da ceken kişi sahneye cok uzak olmasına ragmen hiç bişey anlaşılmıyor..

iphone lar yada lumia 920 lerde kaliteli HAAC mikrofon kullanıldıgı için boyle bir sorun yok bu tarz yerlere cok gidip video ceken arkadasların dikkatine :) sanırım htc one dada cift katmanlı mikrofon kullanılmıs ondada distortion yok..

XPERIA Z

LUMIA 920

karşılastırma :

Boyle bi telefon yap boyle bi mikrofon koy içine .. pes

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Di0ny5505 -- 27 Mart 2013; 13:47:31 >

• maçtaki ses gayet güzel bence ayrıca almayın arkadaşım zorlamı aldırıyolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bunebeya

maçtaki ses gayet güzel bence ayrıca almayın arkadaşım zorlamı aldırıyolar

tamam iyiki soyledin hemen silkinip kendime geleyim

almayacagim zaten amacım alacak arkadaslar arasından buna dikkat edecek olanları uyarmak sana gelen giden bişeymi var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedefb

quote:

Orijinalden alıntı: bunebeya

maçtaki ses gayet güzel bence ayrıca almayın arkadaşım zorlamı aldırıyolar

tamam iyiki soyledin hemen silkinip kendime geleyim

almayacagim zaten amacım alacak arkadaslar arasından buna dikkat edecek olanları uyarmak sana gelen giden bişeymi var?

Geriyor arkadaşım bu sitedeki sony düşmanları beni lumiadaki stadtaki rezaletten bahsetmemişsin o kadar gürültülü yerde telefonu yerin dibine sokmuşsun. Sok lumiayı suyun altına bide bunu onunda videosunu paylaş bidahakine telefonun çok artısı var ama nedense 2tane eksisini yücelte yücelte bitiremediniz 2 aydır. Yok siyahlar griymiş yok oymuş elime aldım telefonu böyle bişiy yok milleti yanlış yönlendirmekten başka bişey değil bu. Yine söylüyorum zorlamı aldırıyolar.

• Bilgilendirme için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • resmen hileli çekimler,
  • Valla dün milli maç vardı saraçoğlunda.Güzelde çekimler yaptım problem yok
  • hileli cekim falan yok sadece youtube da aratip buldugum videolar ayrica telefonu geneli kotuledigim falan yok yaziyi iyi okuyun boyle etkinliklerde cok bulunan arkadaslarin dikkatine yazdim cunku oyle ani olsun diye bol bol video ceken insanlar var sirf muzik dinlemeye giden goruntu super ama ses te distortion oluyo sadece uyari amacli yani boyle bi amacla cok telefonu kullanmayacak kisiler icinse xperia z , optimus g ve htc one en alinasi cihazlar bence..
  • arkadaşlar benim bir experia z model telefonum var yurt dışı malı sorunum şu

Telefon ile konuşur iken karşı tarafın sesi inanılmaz kötü geliyor boguk geliyor kısık geliyor bunu nasıl çözebiliriz
  • Z de duskirikligi. Yabanci forumlarda kayniyor sikayetlerle.

Video cekimlerinde ben bu ayrintiyi bilmiyordum mesela. Ses gercekten berbatmis.

• bir tane de htc one videosu buldum şöyle

• Adi plastik kendine yarasani yapmis

• Buda Benden Optimus pro g

http://www.youtube.com/watch?v=xFx3WrYTvQk
  • demek istedigim tam olarak bu idi ben bi telefon alacaksam hangi ozelliklerini cok kullancam ona bakarım :

zaten telefonların cogu dizaynı dısında uc asagı bes yukarı aynı işleri kolaylıkla yapacak donanımda , mesela ben en cok muzik ve medya uygulamalarını kullanıyorum boyle elektronik muzik etkinliğine muzik dinlemeye gitmissin videodaki ses e bak, sırf bu yuzden optimus g ve xperia z den vazgectimki htc one nın dısındaki tum htc ler , lg nin telefonlarıda bu galaxy S3 gibi cekiyo sonuc olarak htc one ı yere dusurdugumde bi mac pro kullanıcısı olarak basına neler gelebilecegini bilmem ragmen one da kara kıldım ve senin su koydugun videoda percinlemiş oldu mesela benim cektigim videolar xperia arc s le cekilmiş youtube koymustum zamanında :

bass lar girdiginde hiiic bi sey anlasılmıyo ve cok can sıkıyo..

• Video çekiminde ses kaydı o anı yaşamanız için yeri geldiğinde görüntüden daha önemli olabiliyor . Kötü ses kaydı o videoyu izlenmez hale getirebiliyor . Kaliteli ses kaydedebilen cihazları tercih ediniz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Video çekiminde ses kaydı o anı yaşamanız için yeri geldiğinde görüntüden daha önemli olabiliyor . Kötü ses kaydı o videoyu izlenmez hale getirebiliyor . Kaliteli ses kaydedebilen cihazları tercih ediniz .

Evet aynen demek istediklerim bunlar zaten ;

bakın electronica fest 2012 de yeni aldıgım xperia arc s le cektigim baska video;

Başka video çekmedim bile bu sebeb yüzünden.. 2000 tl ye telefona satıyosun nerdeyse içine 3-5 dolarlık mikrofonu koymuyosun sonuç bu malesef..

Grubun caldigi parca su aslinda bunu dinleyince rezalet tam ortaya cıkıyo :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Di0ny5505 -- 2 Nisan 2013; 15:07:16 >

• Bu benim icin de onemli bir husus , s4 almayi planliy orum acaba onda ki mikrofon nedir bilginiz var mi ?

• süper telefondaki kulaklığa bak ya :)
  • Yazık olmuş.
  • s4 deki kulaklik icin aksi bisey soylenmemis ama bence s3 gibi olur diye tahmin ediyorum.. gurultulu mac konser vs gibi ortamlarda iyi ses kayit eden lumia 920 htc one ve iphone 4, 4s, 5 var ki bunlarda 126 db e kadar gurultuye duyarli cift membranli mikrofon kullanildigi belirtilmis..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.