Şimdi Ara

Sedona 301 mi, Salcano City Sport mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun arastirmalar sonucu en son iki ayri markanin birer modelinde karar kildim. Sizlerden ikisi arasinda kiyaslama yapmanizi rica ediyorum. :)

Tabi öncesinde kullanim amacini ve diger aklima takilanlari da paylasmak isterim.

Bisikleti nerelerde kullanacagim?
    - ise gidip gelmek icin kilitli tasli yollarda.
    - Haftasonu gerek asfalt gerekse toprak yollarda mini turlar.
    - Eylul ayinda ise Sögüt'ten Çanakkale'ye duzenlenen sehirlerarasi 7 gunluk bir turda.

Butcem ne kadar?
    - 600-700 tl civari butce belirlemistim ve ona uygun olarak bu iki modelde karar kildim.

1.78 boy ve 75 kilo icin bu bisikletler uygun mudur?

Bu modeller 21 vites bu konuda sikinti yasar miyim? (City Sport'un 60 olanini dusunuyorum. Az zorlarsam 50 yada 40 ini alarak 24 vitese de erisebilirim.)

Gorunus itibariyle camurluksuz ve bagajsiz modeller hosuma gidiyor fakat mini turlar veya ileri vaadede kisa sureli konaklamali bir tur icin camurluklu ve bagajli bisiklet mi tercih edilmeli? Bu konuda 301'in sport ve bagajlisi arasinda kaldim.

Simdi gelelim can alici sorulara...

Sizce Sedona 301 mi, Salcano City Sport mu?

Sedona diyenler sizce 301 sport mu, bagajli camurluklu mu?

Salcano diyenler sizce 60 olan isimi gorur mu yoksa 24 vites icin sartlari biraz zorlayayim mi?

Bu bisikletler haricinde tavsiyelere gerek olmadigini dusunuyorum cunku tavsiyeler ust modeller icin olunca fiyat yukseliyor.

Yardimci olursaniz sevinirim cunku Pazar gunu pedallamaya baslamak istiyorum.

Simdiden herkese tesekkurler. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 21 veya 24 vites olması çok birsey değiştirmez bence. 2013 modeller Hakkında bir bilgim yok ama geçen seneki modellerden farkı yoksa 301 derim. çamurluk ve bagaj rahatlıkla sökülebilir parçalardir. ihtiyacınız varsa çamurluklu ve bagajlli alın bence.

• Teşekkürler. Farklı yorum yapacak arkadaşlar da var mı?
  • Başka bilgisi olan yok mu?
  • öncelikle selamlar isiznle aynı durumdayım hangi bisikleti aldınız tavsi edermisin
  • Salcano City Sport 20 kullanıyorum. Amortisörün kilitlenebiliyor olması avantaj, Çok ağır şartlar olmaması koşuluyla bozuk zeminde rahatlık sağlıyor. Düz asfalt da zaten performans kayıbı olmaması için kilitliyorum.

Sedona nın fiyatı hakkında bilgim yok ama uzun yol için çamurluk ve bagaj avantaj. Günlük kullanımda istemezsen çıkarabilirsin. Çanta takmak istersen extra bagaj almaya gerek yok, çamurlukda karbon fiber.
  • kardeşim bende sport 20 modelini aldım 10 gun oluyor. 900tl aldım. 20gün sonra bakıma git dediler . ne için acaba. birde vites atmada problem var bazen geçmiyor arka attırıcıdan şıkır sıkır ses geliyor vites kolunu yarım daha ittirince geçiyor..
    birde kullanıpta memmun kalmayan . ne bilim kendi kendine vites değiştirme frene basınca ötme gibi sorunları olan varmı acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: katalzor

öncelikle selamlar isiznle aynı durumdayım hangi bisikleti aldınız tavsi edermisin

Biraz geç yazıyorum ama Salcano City Sport 30 aldım ben.

quote:

Orijinalden alıntı: Kutgunk

Salcano City Sport 20 kullanıyorum. Amortisörün kilitlenebiliyor olması avantaj, Çok ağır şartlar olmaması koşuluyla bozuk zeminde rahatlık sağlıyor. Düz asfalt da zaten performans kayıbı olmaması için kilitliyorum.

Sedona nın fiyatı hakkında bilgim yok ama uzun yol için çamurluk ve bagaj avantaj. Günlük kullanımda istemezsen çıkarabilirsin. Çanta takmak istersen extra bagaj almaya gerek yok, çamurlukda karbon fiber.

Frenlerden ötürü keşke 20 modelini alsaydım diyorum şu an. :)

quote:

Orijinalden alıntı: belen51

kardeşim bende sport 20 modelini aldım 10 gun oluyor. 900tl aldım. 20gün sonra bakıma git dediler . ne için acaba. birde vites atmada problem var bazen geçmiyor arka attırıcıdan şıkır sıkır ses geliyor vites kolunu yarım daha ittirince geçiyor..
    birde kullanıpta memmun kalmayan . ne bilim kendi kendine vites değiştirme frene basınca ötme gibi sorunları olan varmı acaba.

Bisiklet yeni olduğu için bazı aksanlarında sorunlar çıkabiliyor mesela vites ayarı bozulabiliyor. İşte bundan ötürü ücretsiz bakım veriyorlar.

• Hocam frenlerle ilgili ne sorununuz var? Ben gayet memnunum açıkçası. Belki hiç hidrolik kullanmadığım için böyle düşünüyorumdur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tembelizm

Hocam frenlerle ilgili ne sorununuz var? Ben gayet memnunum açıkçası. Belki hiç hidrolik kullanmadığım için böyle düşünüyorumdur.

Sürekli gevşiyor. :)
  • En güzeli v fren arkadaş. onu bunu bilmem. biz dağlarda sürekli yarış yapan veya hergün dik taşlıklardan inen insanlar değiliz şahsen. öyle biri varsa zaten disk fren kaçınılmaz kullansın. ancak şehir için v fren bence ideal. kendin pişir kendin ye gibi bozuldu yapaarsın hemen, ayarını da sen yap sıkıştırmasını da .
  • Salcano City Sport 20 M
    yaklaşık 8km asfalt yol toplamda 1km taş çatlasa %8 eğimli yol. çok fazla yorar mı ne dersiniz?
  • City sport kullanıyorum zonguldakta yim bilen bilir burasi hep tepeler bulunduğu bir yer fakat zorlanmıyorum arkadaşlar durup beklemek zorunda kalıyor bisikletim sayesinde hep ondan ben oluyorum :)

• Ben daha çok çevreyolunda gideceğim asfaltta. Fazla yormayacak birşey bakıyorum. Bisiklettende hiç anlamıyorum..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.