Şimdi Ara

Samsung Galaxy Tab 2 7' (3105) Ana Konu (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.249
Cevap
17
Favori
51.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erostoreus

Kullanan arkadaşlardan bir tavsiye almak istedim.

3105 veya 7500 modellerinden birini telefon olarak da kullanmak almayı düşünüyorum. Pil ömrü, İşlemci hızları gibi özelliklerini maalesef bulamadım.

Hangisini tavsiye edersiniz.

önce cihazı ne amaçla kullanacağınıza karar verin 7500 ü incelemedim ama 3105 tam bir fp canavarı bu fiyata başka hiçbir cihazda bu kadar özellik bulamazsınız cihaz gayat stabil ve sorunsuz, yapamadığı şey yok işlemci hız ve ram gayat iyi yeni çıkan tab 3 lerden eksiği yok hala alınası bir tablet. telefon olarak kullanılabiliyor olmasıda cabası.
  • Telefon olarak tabiki

iki cihaz arasında kaldım. 100 TL fiyat farkı var alacağım yerde.
  • 7500 derken P7500 10,1 tableti kastediyorsan zannedirsem onun rom yüklemesinden sonra telefon olarak kullanımında sıkıntılar mevcuttu. Diğer özellikler açısından ekran hariç pek fark yok.

Ama unutmayın, bu tabletlerin telefon olarak kullanımında en büyük sıkıntı büyük olmaları. Çantanız yoksa ve telefonunu cebinde taşıyanlardansanız cep telefonu gibi her yere götüremeyebilirsiniz.
  • arkadaşlar benim imei no uçtu efs kalsorunu odinle sildim yalnıslıkla telefon şebekeyi algılamıyor servis cozmedi sorunumu
  • merhaba ustalar, benim samsung galaxy tab 2 7 aldım güncelleme yaptım güncelleme yaptıktan sonra (bittikten sonra) etkinleştirme çıktı tıklıyorum hata veriyor internet bağlantım var cihazda problem yok orjinal ama yazdığım gibi etkinleştiremiyorum sebibi nedir acaba teşekkürler...
  • Arkadaşlar merhaba,

Galaxy Tab2 sahibiyim sizler gibi,
    şöyle bir sorunum var, telefonuma btk dan mesaj geldi ve imei numaramın klonlandığı ve telefonumun bidahaki ay kapatılacağını söylediler. Ben de istiyorum ki galaxy tab ımı telefon olarak aktifleştireyim. Ama bu işten hiç mi hiç anlamıyorum. İstanbul Kavacık'ta ikamet ediyorum, acaba telefon özelliğini sorunsuz aktifleştirmiş olan sizler bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? buluşsak bir yerde ve Allah rızası için bana şu tab ı aktif etseniz :)
    isterseniz bedelini de öderim sorun değil ama en azından telefon görüşmesi yapabileyim yoksa uzun bir süre telefonsuz kalacağım..

Acil yardım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: saha310

Arkadaşlar merhaba,

şöyle bir sorunum var, telefonuma btk dan mesaj geldi ve imei numaramın klonlandığı ve telefonumun bidahaki ay kapatılacağını söylediler. Ben de istiyorum ki galaxy tab ımı telefon olarak aktifleştireyim. Ama bu işten hiç mi hiç anlamıyorum. İstanbul Kavacık'ta ikamet ediyorum, acaba telefon özelliğini sorunsuz aktifleştirmiş olan sizler bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? buluşsak bir yerde ve Allah rızası için bana şu tab ı aktif etseniz :)
    isterseniz bedelini de öderim sorun değil ama en azından telefon görüşmesi yapabileyim yoksa uzun bir süre telefonsuz kalacağım..

Eğer mevcut telefonunuzun faturası mevcutsa bu durumu aşmanız çok zor değil. Şikayetçi olun, hakkınız olan imeiyi niye başkasına kaptırasınız ki?

Tableti telefon yapmak ta zor değil. İlk sayfadaki adımları takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • Belli ki arkadaşın telefonu 'trişka' danmış..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu açan arkadaşım Allah razı olsun
    Sayende yeni bir telefona sahip oldum.

İlk başta sorun yaşadım. Çünkü Samsung yazısı ekranda kalıyor cihaz açılmıyordu. Sonra ilk 4 adımı yeniden yaptım ve telefon kendini İtalyanca açınca anladım ki yeni sürüm çalışıyor. Türkçeleştirdim ve ilk telefon aramamı da yaptım.

Bu arada benim yaptığım hata Mobile Odin ve Kernel dosyalarını dahili hafızadan çalıştırmak oldu. Sanırım cihaz ilk başta o nedenle açılmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 31 Ağustos 2013; 15:46:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saha310

Arkadaşlar merhaba,

imei kllonlaması çok ciddi bir durumdur ve cihazın gsm tarafının kullanılamamasına kadar giden sebebe yol açar. eğer garanti dahilinde ise firmalar yasal olarak bu urunu birebir değiştirme ya da ucret iadesi olarak karşılamak zorundalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slytherin35

Arkadaşlar Cihazı 4.2.2 sürümüne yükselttim. Size kendi yaptığım işlemleri anlatacağım.

Cihazı daha önce hiç P3100 Sürümüne geçirmemiş arkadaş var ise şayet, ilk mesajdaki işlemleri yerine getirsinler fakat İTALYA FARMWİRE DEĞİLDE FRANSA FARMWİRE YÜKLESİNLER.

FRANSA FARMWİRE =http://hotfile.com/dl/180665271/6b7f512/Samsung-Updates.com-GT-P3100_XEF_1_20120421154339_c2hfi1k3ov.zip.html

Cihazı P3100e geçirdikten sonra 4.0.3 Android sürümü yüklemiş olacaksınız. Güncellemeleri denetleyerek 4.1.2 sürümüne yükseltin.

Şimdide P3100 olarak cihazı anlatmaya devam edicem.

Cihazı P3100 4.1.2 sürümüne yükselttikten sonra;

1- Cihazı download modunda(Ses kısma+Güç Tuşu) açıp Çıkan kısmına Ses Açma tuşuyla devam edin
    2- Gelen Kısımda aşağıdaki resimdeki gibi
    ODIN MODE
    PRODUCT NAME: GT-P3100
    CUSTOM BINARY DOWNLOAD: NO
    CURRENT BINARY: SAMSUNG OFFICIAL

Değilde;

CUSTOM BINARY DOWNLOAD: 1
    CURRENT BINARY: CUSTOM

Yazıyorsa eğer; İlk mesajda belirtilen Triangle Away Programıyla Sıfırlamanız gerekecek.

TRIANGLE AWAY Programıyla cihazı sıfırlamak için cihazı tekrar Root lıyacaksınız. Yoksa program çalışmaz.
    Cihazı sıfırladıktan sonra SAMSUNG KIES üzerinden cihazınızı 4.2.2 sürümüne yükseltebilirsiniz.

3- Gelen Kısımda yukarıdaki resimdeki gibi
    ODIN MODE
    PRODUCT NAME: GT-P3100
    CUSTOM BINARY DOWNLOAD: NO
    CURRENT BINARY: SAMSUNG OFFICIAL

Yazıyorsa direk olarak SAMSUNG KIES üzerinden 4.2.2 sürümüne yükseltebilirsiniz.

Bunun haricinde şuan için 4.2.2 güncellemesi cihaz üzerinden yapılamamaktadır. Güncelleme yapacak/yapmış olan arkadaşlara hayırlı olsun şimdiden.

RAMAZAN BAYRAMINIZI EN ICTEN DILEKLERIMLE KUTLAR, ESENLIKLER DILERIM.

Hocam çok sağolun, Ben de fransa romuna geçip güncelledim anlattıklarınızla. Yalnız bende no command hatası verdi yine de, rootlayınca sıkıntı ortadan kalktı. Tekrar teşekkürler.

Bu arada Teknosa'dan 29 TL'ye orjinal kılıfı aldım ben de, tavsiye ederim, çok kaliteli. Bilseydim bu fiyatlara ineceğini çinden getirtmeye uğraşmazdım. Yalnız tek kafama takılan bu mıknatıslı kılıflar pusulaya zarar verir mi? bilgisi-tecrübesi olan var mı?
  • bende yükledim cok stabil çalısıyor
  • suan offical 4.2.2 france yuklu cıhazda hersey stabil hızlı sebeke full avea cekiyor grsmeler msj hersey tamam imei no seri no hepsi orjinal görünüyor zaten btk yada kayıtlı ancak yeni rom yukleyince imei no değişmiyor orjinal kalıyor sebeke full cekiyor ama avea görünmüyor servis yok diyor agda kayıtlı değil diyor nette arastırdım arıza patch var s3 ve note 2 için patch benim tabletimde çalışmıyor efs yedeğimi efs repair pro ile restore etmeme ragmen sebekem gelmiyor spt box la mecbur imei yi tekrardan yazıyorum sorun halloluyor ama rom yuklemeye korkuyorum artık hep bu başıma geliyor
  • merhabalar. bende tab2 3110 var. uygulamaları rootsuz hafıza kartına taşırım bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the hero

Hocam çok sağolun, Ben de fransa romuna geçip güncelledim anlattıklarınızla. Yalnız bende no command hatası verdi yine de, rootlayınca sıkıntı ortadan kalktı. Tekrar teşekkürler.

Bu arada Teknosa'dan 29 TL'ye orjinal kılıfı aldım ben de, tavsiye ederim, çok kaliteli. Bilseydim bu fiyatlara ineceğini çinden getirtmeye uğraşmazdım. Yalnız tek kafama takılan bu mıknatıslı kılıflar pusulaya zarar verir mi? bilgisi-tecrübesi olan var mı?

Bahsettiğiniz kılıf mıknatıslı mı? Bana öyle gelmedi ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slytherin35

quote:

Orijinalden alıntı: the hero

Bahsettiğiniz kılıf mıknatıslı mı? Bana öyle gelmedi ama

kılıfın arka sert yüzeyinde mıknatıs var, kapağın ters cevrildiğinde tutunması ve tabletin dik durabilmesi için.
  • Tableti root ettim. Jelly beande kurdum ama bisey dikkatimi çekti sanki eskiye göre daha az şarji gidiyor.alali bi hafta oldu tableti sizde nasil..??bide su an rootlu degilmi tablet?titanium backup programini kurdum rootsuz diyor kaldirmak istiyorum gereksiz programlari.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2081801 arkadaşlar burdaki olayı biri türkçeleştirebilir mi ?
  • Benim cihazın orijinal kapaklı kılıfı var. Gelen aramayı cevaplamak için kapağı hiç kaldırmadan yandaki düğmeleri nasıl kullanabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: David Crosby

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2081801 arkadaşlar burdaki olayı biri türkçeleştirebilir mi ?

Sungsonic Hd adında jellybean 4.2.2 sürümü üzerine güncellenmiş ve optimize edilmiş bir custom romdan bahsediyor.

Eğer bu konudaki türkçe anlatımla tabletinizi telefona dönüştürdüyseniz ve yeterli İngilizceniz yoksa yüklememenizi tavsiye derim.
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.