Şimdi Ara

Windows Phone 8'in yeni güncellemesi FM radyo desteğini de beraberinde getirecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
1.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•   

Windows Phone 7'den Windows Phone 8'e geçişte işletim sisteminin FM radyo donanımını desteğini kaldıran Microsoft, yeni bir güncellemeyle bu desteği yeniden işletim sistemine kazandırma peşinde.

Konuyla ilgili olarak gelen son haberlere göre, Microsoft'un Windows Phone 8 için önümüzdeki aylar içerisinde yeni bir güncelleme yayınlayacağı belirtilirken, güncellemeyle birlikte FM radyo donanımına da yeniden destek verilmeye başlanacağı söyleniyor. FM radyo donanım desteğinin Genel Dağıtım Sürümü 2'nin(GDR2) bir parçası olacağı belirtilirken; Lumia 920, Lumia 820 ve gerekli donanımı bulunduran cihazların kullanıcılarına FM radyo hizmeti sunacağı da belirtelim.

Güncellemeyle birlikte Nokia'nın GDR2 üzerinde kendine özgü birtakım iyileştirmeler yapacağı belirtilirken, firmanın yeni bir ekran hareketini de kullanıcılarına sunacağı dile getiriliyor. Söz konusu yeni ekran hareketi sayesinde, kullanıcıların ekrana iki kere tıklayarak cihazı bekleme modundan çıkarabileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ayrıca, Finlandiyalı şirketin güncellemeyle renk profilleri ve sessiz moda hızlı geçiş gibi konularda da çalışmalarını ortaya koyacağını belirtelim.

Yeni güncellemenin Windows Phone 8 kullanıcılarına daha ne gibi yenilikler kazandıracağını önümüzdeki aylarda hep birlikte göreceğiz.

• Hiiiç acele etmeyin, ne lüzumu var, piyasanın %70'i zaten sizin demi ya. Öyle aheste aheste, mabadınızı sallaya sallaya, yavaş yavaş....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berbat Ferhat -- 26 Mart 2013; 16:42:37 >
  • Bildirim merkezi çıkarmamakta ısrarcısınız sanırım!
  • berbatsın Ferhat..
    Sen beni güldürdün Allah ta seni güldürsün.

Bütün gelişmeler böyle değil midir zaten. Ben şaysen l920 ile gayet mutluyum. Radyo yok biliyordum cihazda gelirse çok iyi olacak.

• Nokia sisteme ek bir yazılım yaparak donanımını kullandıramamış mı? L920 de ben de ilk defa donanımsal radyo olduğunu duyuyorum. Olmasa da ölümcül bir özellik değil bana göre ama Microsoft un da rahatlığına saglık yani :)

• Tuhaf olmuş,sanırım çıkış zamanında bunu destekleyici beyanları olmuştu,her şeyi yetiştirecek zamanımız yoktu diye.

• Güzel haber bazıları için burdan atıp tutmak kolay tabi onlara söylenecek söz yok.
  • lumia 920 de aslında 2gb ram vardı da işletim sistemi yarısını görüyordu güncellemeyle 2 olacak deseler inanırım artık
  • Eger su 1-2 ay icerisinde

-viberdeki sesli gorusme

-instigram

-radyo

-facebook guncellmesi(bazen bildirimlerde sikinti var)

-dosya yoneticisi

-bildirim cubugu

ve bi kactane daha kaliteli ve gundemdeki populer oyunlar gelirse, bi cok kisinin bakis acisi tamamen degisicek

cihazi almak isteyipte derin dusuncelere dalanlar ikinci kez tekrar dusunmicekler ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flexii_87 -- 26 Mart 2013; 21:37:28 >
  • eksik kalmasin kardesim lazim oluyor bazen. cok guzel haber

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknoseyir in 3 aylık wp8 kullanım tecrübesi videosunu herkese tavsiye ederim.

• Guncellemeyle radyo getirdik demek icin mi boyle yapmislar anlamadim :D

• elindeki teknolojileri birden kullanmayıp azar azar veren firmalar gördük de bu kadarına pes doğrusu!!
    L920 gibi telefonlarda radio donanımı olduğu halde yazılım yapmadılar şimdi yapıp insanlarla dalga geçiyorlar.
    bu bana trt vergisi vermemek için türkiye sürümlerinde radio uygulaması olmayan androidleri hatırlattı..

• Açıkçası sevindirici bir haber.Ayrıca bu daha çok yenilik getirecek fakat bundan sonra bunu gibi bir düzeltme güncellemesi gelecek o daha da bıyık olacak.Sonra yıl sonuna doğru veya biraz daha önce Windows Phone Blue gelecek ve sistem son halin eksiksiz olarak alacak.Radikal değiliklikler yapılacak.Az sabır..

• Wp8 gerçekten çok stabil bir sistem tek eksiği(bana göre)bildirim çubuğu ve açık uygulamaları kapatmak için kısa yol olmaması bunlar giderilirse Wp8e geçebilirim

• Bir sonraki güncelleme ile HDMI portu gelecek arkadaşlar, kaynak sağlam...

• kullanamdım wp 8 değil altın olsa gene girmem bida wp ye cok eksik gedik yetrsiz bi sistem

• İlk windowslu telefonlar trt bandrol harcını yatırmadığı için bu güncelleme resmi kanaldan Türkiye ye gelmez. Bundan sonra gelecek telefonlar için yatırırlarmı acaba.

• microsoft bıraksın bu ayakları 2014 te windowsphone 9 u tanıtacaklarmıs,suan bulsam birtane lumia 920 ile kafa kafaya takas edecegim one x hemen takas yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yumyjikk -- 26 Mart 2013; 19:12:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: web101

Wp8 gerçekten çok stabil bir sistem tek eksiği(bana göre)bildirim çubuğu ve açık uygulamaları kapatmak için kısa yol olmaması bunlar giderilirse Wp8e geçebilirim

acık uygulamaları kapatmak icin sürekli geri basıp bırak en sonunda ana menü kalıyor ben böyle sans eseri buldum :D

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.