Şimdi Ara

--> Kulüp NISSAN … Bir TIKla Gelir :) <-- (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.530
Cevap
7
Favori
423.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• belenyalcin arkadaşım
    acaba nasıl bir uygulama yaptınız açıklarmısınız?
    far üzerine yapışan ledli uygulama yoksa başka bir uygulamamı detaylı açıklarsanız sevinirim.
    saygılarımla
    bu arada antalya merkezdenmisin? tanışmak isterim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ymantalya

belenyalcin arkadaşım
    acaba nasıl bir uygulama yaptınız açıklarmısınız?
    far üzerine yapışan ledli uygulama yoksa başka bir uygulamamı detaylı açıklarsanız sevinirim.
    saygılarımla
    bu arada antalya merkezdenmisin? tanışmak isterim.

Merhaba,Far üzerine yapıştırılan led uygulaması benim hoşuma gitmiyor,sadece audi'de bulunan orjinaller güzel duruyor ve çiftini 50 TL ye takıyorlar.Ben bunları elbise askısından yaptım.Askının düz olan kısmını kesip ocak ustunde ısıttıktan sonra farın hafif eğimli formunu vermek için farın uzerine oturttum.Soğuduğu zaman alıp iki ucuna led girecek kadar delik açıp iki ucuna beyaz ledleri yerleştirdim.Ledleri seri bağlayıp 300 ohm dirençle parklara bağlantı yaptım.Antalya da bi yer bulmuştum plexi çubuk satıyordu.Plexi ile daha güzel olur.O malzemenin de sanırım 170 cm i 15 tl idi.Müsait zamanımda arkalara da kırmızı yuvarlak yapacağım.Aşağıda bir link verdim bu işi ayrıntıyla anlatıyor yardımı olacağını umarım.Ben Antalya-Lara dayım.

http://www.autohaber.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2132

• Herkeze selamlar.Arkadaşlar uzun zamandır aracımı değiştirme hesapları yapıyordum ve tek düşüncem 2007-2008 arası 105 hp transporter almaktı .
    Fakat son günlerde kafam iyice karıştı,hatta fikrimi değiştirdim diyebilirim.Sebebi ise NAVARA. Geçenlerde 2.el sitesinde dolaşırken 2006 model 4*2 navara gördüm,ve uzaktan hayran hayran seyrettiğim bu aracın,bütçeme o kadar da uzak olmadığını farkettim.Fakat bazı endişelerim var.Sizlerden isteyeceğim şey: Transporterla navara arasında bir seçim yapmama yardımcı olmanız değil,sadece navara kullanıcılarının tecrübelerinden yararlanmak.
    İlk endişem 2 el. Bu araçları satmak çok zormudur? Bu endişeye kapılmamın sebebi şu: Nette gördüğüm araç ,emsallerine göre o sitedeki en uygun araçtı ( fiyat olarak) fakat bu araca 8800 kişi bakmış olmasına rağmen hala satılmamış.Bir problemi olabileceğini düşündüm ve sahibini aradım ve bana bir problem olmadığını söyledi (2 parça boyayı saymazsak).Diğer endişem ise yakıt tüketimi: Fabrika verileri gerçekten çok iyi ,hatta ben şehir içinde 10-11 litreye kadar razıyım ancak ne yazıkki nette ,bu aracı bizzat kullanıp test etmiş kişilerin paylaşımlarını bulamadım. Bu aracı kullanan arkadaşlardan bu konuda yardım rica ediyorum. İnternette servis fiyatlarıyla alakalı bazı şikayetler var fakat onları pekde haklı bulmadığımı söylemeliyim.Çünkü bu araçla ciddi ilgilenmeye başladığım zaman servisi arayıp ,periyodik bakım fiyatlarıyla alakalı bilgi istedim ve korktuğum kadar olmadığını anladım.Hatta şu an kullandığım 2007 opel combodan daha ucuz olması beni çok şaşırttı.
    Yazdıklarımı okuma zahmetinde bulunanlara sonsuz teşekkürler..Yanıtlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum..
    Saygılar.

• belenyalcin arkadaşım
    Bilgilerin için çok teşekkür ederim güzel bir çalışma olmuş.teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: piynst

Herkeze selamlar.Arkadaşlar uzun zamandır aracımı değiştirme hesapları yapıyordum ve tek düşüncem 2007-2008 arası 105 hp transporter almaktı .
    Fakat son günlerde kafam iyice karıştı,hatta fikrimi değiştirdim diyebilirim.Sebebi ise NAVARA. Geçenlerde 2.el sitesinde dolaşırken 2006 model 4*2 navara gördüm,ve uzaktan hayran hayran seyrettiğim bu aracın,bütçeme o kadar da uzak olmadığını farkettim.Fakat bazı endişelerim var.Sizlerden isteyeceğim şey: Transporterla navara arasında bir seçim yapmama yardımcı olmanız değil,sadece navara kullanıcılarının tecrübelerinden yararlanmak.
    İlk endişem 2 el. Bu araçları satmak çok zormudur? Bu endişeye kapılmamın sebebi şu: Nette gördüğüm araç ,emsallerine göre o sitedeki en uygun araçtı ( fiyat olarak) fakat bu araca 8800 kişi bakmış olmasına rağmen hala satılmamış.Bir problemi olabileceğini düşündüm ve sahibini aradım ve bana bir problem olmadığını söyledi (2 parça boyayı saymazsak).Diğer endişem ise yakıt tüketimi: Fabrika verileri gerçekten çok iyi ,hatta ben şehir içinde 10-11 litreye kadar razıyım ancak ne yazıkki nette ,bu aracı bizzat kullanıp test etmiş kişilerin paylaşımlarını bulamadım. Bu aracı kullanan arkadaşlardan bu konuda yardım rica ediyorum. İnternette servis fiyatlarıyla alakalı bazı şikayetler var fakat onları pekde haklı bulmadığımı söylemeliyim.Çünkü bu araçla ciddi ilgilenmeye başladığım zaman servisi arayıp ,periyodik bakım fiyatlarıyla alakalı bilgi istedim ve korktuğum kadar olmadığını anladım.Hatta şu an kullandığım 2007 opel combodan daha ucuz olması beni çok şaşırttı.
    Yazdıklarımı okuma zahmetinde bulunanlara sonsuz teşekkürler..Yanıtlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum..
    Saygılar.

Nissan marka araçların emsallerine göre ucuz olması araçların kötülüğünden değil, distribütör ve servis ilgisizliği gibi sebeplerden. Ayrıca ithal araç oluşu, yedek parçanın pahalı olması gibi etkenlerde var. Yani sebep ticari. Bende aracımı sınıfındaki diğer araçlara göre uygun bir fiyata aldım ve bir sıkıntı yaşamadım çok şükür

Forumun önceki sayfalarını okuma şansınız olduysa Navara kullanan arkadaşlar tecrübelerini aktarmışlar fakat belli bir süre sonra foruma yazmayı bırakmışlar. Onlara mail ile ulaşarak görüşlerini alabilirsiniz. Yada büyük bir sabırla bütün forum sayfalarını ve Navara ile ilgili yorumları okuyabilirsiniz.

Şimdiden hayırlı olsun..

• Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2000 palio mu satıp 5000 tl de fazlasına 2000 primera 1.6 aldım. test sürüşünde 110 km ile giderken yola dökülen ince kumu görmeyip virajda arabayı kaptırdım 2 tur döndü ve durud başka araba olsaydı şuan cenaze namazım kılınıyordu ailemle birlikte. arabayı komple bakıma soktum. daha rahat binmek için . BENİM BİR SORUNUM VAR. Radyo kaset çalarıma Kaset sıkışmış. çıkmıyor. kaset çaları CD calara dönüştürmek istiyorum. dış kapağını orjinal olarak nasıl bulabilirim. maliyeti nedir. yada daha kısa yoldan kaset çaları CD çalara MP3 e USB diske dönüşmek nasıl oluyor. bana yardımcı olurmusunuz.
  • Şu anda en basit çözüm Kaset Adaptör kullanmandır.Ben uzun süre kullandım kristali temizlediğin sürece sorunsuz kullanabilirsin.Bu adaptörü bilmediğini varsayarak anlatıyorum,bu kaset tipinde bir cihaz ve teybe taktığında teybin kristaliyle karşı karşıya gelecek şekilde bir kristali var.Buna bağlı kabloyu da elinde bulunan ipot ya da mp3 tarzı müzik kaynağına bağlıyorsun.Kaseti yuvaya yerleştirdiğinde elinde bulunan mp3 leri kaset çalarında rahatlıkla dinleyebilirsin.Aşağıya resim ekliyorum.Fiyatı da çok uygun her yerde de bulabilirsin bu ürünü.Teyp yerine başka bir cd çalar takmak istiyorsan 2000 primera için teyp çerçevesi var fiyatı da 85 TL.Bana sorarsan değmez ama sağlam bir dvd player falan bağlamak istersen bu senin seçimine kalmış.Bu arada 97 primera slx i 11 sene kullandım.Çoğu riske girdiğim yerde kendini ispatladı.Tek sorunu frenler yeterli değil.Umarım yardımcı olmuşumdur.

• quote:

Orjinalden alıntı: sahin1944

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2000 palio mu satıp 5000 tl de fazlasına 2000 primera 1.6 aldım. test sürüşünde 110 km ile giderken yola dökülen ince kumu görmeyip virajda arabayı kaptırdım 2 tur döndü ve durud başka araba olsaydı şuan cenaze namazım kılınıyordu ailemle birlikte. arabayı komple bakıma soktum. daha rahat binmek için . BENİM BİR SORUNUM VAR. Radyo kaset çalarıma Kaset sıkışmış. çıkmıyor. kaset çaları CD calara dönüştürmek istiyorum. dış kapağını orjinal olarak nasıl bulabilirim. maliyeti nedir. yada daha kısa yoldan kaset çaları CD çalara MP3 e USB diske dönüşmek nasıl oluyor. bana yardımcı olurmusunuz.

Arkadaşım aracın için yeni teyp alman için aracına ait teyp çercevesi alacaksın başka çaresi yok kısaca yada eski teype devam edeceksin
    çerceveyide eliftuning sistesinden alabilirsin.
    bende bir zamanlar primera 2001 model vardı ordan alıp kullanmıştım linkide budur.

http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=10937&k_id=470&kn=N%DDSSAN
    fiyatıda
    58.54 TL başka yerlerde de daha pahalı
    tercih senin bu çerceveyi alınca istediğin model teypi kullanabilirisin

• Arkadaşlar öneri ve yardımlarınıza teşekkür ederim. yaptığım iş GümrükMüşavirliği bu yüzden şirketlerden sürekli değişik araçlara bindim. ve aslında sedan büyük arabalardan vectra- megane gibi arabalardan çok hoşlanmam taki arkadaşımın ısrarıyla Primeraya binene kadar aracla sadece 3 KM test sürüşü yaptım. ve Galeriye çıkarıp Kimliğimi verdim Tek kelime sölemeden aldım. hala nasıl bu kadar kolay aldımın şokundayım. Servise götürdüm. araba ile konuşurken bu kadar rahat ve emin olan başka bir servis (Toyota) dan başka görmedim. İYİ Kİ NİSSAN ALMIŞIM
  • arkadaşım hangi modelini aldın comfort mu elegance mi yani 1,6 motormu 1,8 mi 2,0benzin 2,0 dizel?
    detay yazarsan sevinirim...
  • Herkese merhaba,

Almera kullanıcılarından aracına lpg taktıran varmı? Taktıran yada kullananlara birkaç sorum var..

1- Hangi marka'yı tercih ettiniz?
    2- Araca uyum sağladımı (bazı arabalarda taktıranlar sorun yaşıyorlar.)?
    3- Uzun yolda lpg yi mi benzini mi kullanıyorsunuz?
    4- Artıları ve eksileri nelerdir ?

Bu son benzim zammı çok canımı sıktı. Tam indi diye sevinirken resmen sazan yerine konduk.

Şimdiden teşekkürler...
  • 1,6 comfort aldım
  • quote:

Orjinalden alıntı: cev_ned

Herkese merhaba,

Almera kullanıcılarından aracına lpg taktıran varmı? Taktıran yada kullananlara birkaç sorum var..

1- Hangi marka'yı tercih ettiniz?
    2- Araca uyum sağladımı (bazı arabalarda taktıranlar sorun yaşıyorlar.)?
    3- Uzun yolda lpg yi mi benzini mi kullanıyorsunuz?
    4- Artıları ve eksileri nelerdir ?

Bu son benzim zammı çok canımı sıktı. Tam indi diye sevinirken resmen sazan yerine konduk.

Şimdiden teşekkürler...

1-) Teleflex
    2-) Hiçbir problem olmadı çok şükür
    3-) Lpg tabi ki...
    4-) Ciddi bir eksisi yok fakat fazla dikkat eden birisi için 3-4 beygir kayıp farkedilebilir Lpg modundayken.
    Sürüş tarzınıza göre min. %40 (fakat %60lara varabiliyor tarzınıza göre ) TL/KM tasarrufu...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: 09nanometer

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: subtitle

Merhabalar,

Nissan Almera'lara ipod kiti taktırma gibi bir olanak var mı acaba? Veya taktıran var mı aramızda? Yol bilgisayarı, klima ve radyo tek bir konsoldan yönlendirildiği için servis dışında bir yerde taktırmak istemiyorum. Bir bilgisi olan anlatırsa çok makbule geçer valla.

Merhabala arkadaşlar bende yeni katıldım nissan gruba
    aracım 2005 almera tekna sedan ben aracın kendi teyp ine ek olarak pionner üst seri montajı yaptım hem yeni hem de eskini kullanabiliyorum eski teyp de istediğiniz özellik yok çünkü araçta aux giriş yok o sebeplede olmaz sadece yeni bir teyp almak ve kullanmaktır. fakat şunu belirteyim iyi bir montaj firmasına aracınız emanet edin yoksa kötü sonuçlar olur. değiştirme gibi bir durum olur ise size nasıl bir işlemler yapılır yardımcı olurum

Teyp montajı için yerleştirdiğiniz gözü biçimlendirmeniz gerekmedi mi ? Yapım aşamalarını anlatmanız mümkün mü ? Ankarada taktırabileceğimiz biryer var mı ? Serviste takarlar mı ?

Evet Arkadaşım teyp için biraz yan taraflar kesildi fakat çok değil sadece eğimi düzeltmek için di.
    öncelikle montajı servis yapmaz bunu bilin iyi bir tesisatçıya gitmenizi öneririm.
    İlk önce konsolun alt kısmında bir parça var onu çektiğiniz zaman gelir tırnaklıdır. dikkatli yapın. daha sonra karşınıza bir kaç vida gelecek onları gevşetif konsolu güzel ce çekin tabi dikkatli olarak daha sonra karşınıza demir çerçeve gelecek onuda vidalarını sökü teyp konsolunu alacaksınız fakat bu işlemden önce konsol çıkınca arkasaındaki kablo grublarını çıkarın ince bir tornavida ile pimleri var onları çıkartacaksınız sonrasında ise teyp için çercevenin yapımı teyp çıkmalı ise kafa kısmını değil ise çerçeveyi kalıp için kurşun kalem ile çizin cetvel ilede güzel ce çizin ve maket bıçağı ile kesin sonra ise demir eğesi ile de güzelce sıfırlayın vede montajlayın fakat kabloları iyi bir setçiye bağlatın kablo grupları karışıktır...sonra da güzel ce takrar montaj dikkat edilecek tek unsur ise geri takar ken konsolun cam taraflarındaki deliklerine güzel ce takın yoksa takılmaz.
    gerisi tesisatcınıza kalmış
    Not ayrıca aracınızın orj teyp yinede kullanmak isterseniz yeni teyp inizin AUX in girişi var ise onuda kullanma fırsatınız vardır....

Siz şu an 2 teybi de aktif mi kullanıyorsunuz ? Henüz Ankarada bu teyp montajını yapabilecek bir yer bulamadım gibi , herkes yaparız diyor ama kimse iyi bilmiyor gibi bir durum var , en iyi işçiliği bulduğuma emin olmadan da kesip biçmelerine izin vermiyorum tabi... Ankarada Almeraya teyp taktıran kimse yok mu acaba ?

• valla arkadaşım evet doğrudur her ikisinede kullanabiliyorum aracın orjinal olanı pionner a aux ile girdim hem radyosunu hem cd sini kullanabiliyorum araçta iki adet cd room oldu kısaca gelelim montaja.
    aslında takılması çok basit öncelikle araçtaki ön ekranlı bölgeyi konsolu çıkartmak gerisi çok basit. Ankarada kim takar bilemiyorum.
    Montajı ben Antalyada bir teypci arkadaşım var birlikte taktık ve sonuç harika tek dikkat edilcek konu konsolu takarken geçme yerlerinin ekrana deymemesi yoksa çizilir.. ve teyp de çerceveyi iyi ayarla ben hep hassas ayarladım ufak ufak keserek deneme yaparak test ettim.
    yorgunluğa deymekte.
    kafanıza takılan sorun olur ise herzaman zevke yardım ederim.

saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: ymantalya

pazar günü çalışması süper oldu
    fren kalipiyerleri boyadım kırmızı renk
    http://www.mehmetsimsir.com/image/almera1.jpg
    http://www.mehmetsimsir.com/image/almera2.jpg
    http://www.mehmetsimsir.com/image/almera3.jpg
    http://www.mehmetsimsir.com/image/almera4.jpg

Kaliperler güzel olmuş , ne kadar mâl oldu ?

Bu arada şu teyp olayı için Antalyadaki tesisatçınızın referans olabileceği Ankaralı bi tesisatçı tavsiye etmesini isteyebilir misiniz müsait olup uğrayabileceğiniz vakit ?

Gerekirse arkadaşına tarif falan eder hiç olmazsa prosedür hakkında bilgi sahibi olarak işe başlar , yoksa burdakiler deneme tahtasına çevirecek gibi duruyorlar, pek güvenemiyorum...

• teşekkür ederim arkadaşım.
    maliyeti kaliteli sprey boya marşal 10 tl
    pas çıkarıcı küçük WD-40 7tl
    evden getirdiğim pamuklu bez (maliyeti yok) ;)

toplam 17 tl lik bir maliyet
    gelelim müzik sistemine
    aslında montaşı ben kendim yaptım sayılır.
    Malesef ankarada tanıdık biri yok fakat bana telefon açarsanız size elimden geleni yaparım tarif olarak.

Dikkat edilecek konu arkadaş tek yapacağı güzelce ön paneli çıkarmak ekrana çizmeden ve demir çetvel ile alttaki boş yerin güzelce yeni takılacak olan teyp e ölçü almak ona göre kesmek en son yar ilede ağaç törpüsü ile fazlalık olan yerlerin törpülenmesidir.
    Eğer telefon açmak istersen

iletişim bilgilerim 5447209644 & 5358199607
    saygılarımla
  • merhaba arkadaşlar acaba yakın zamanda yağ değiştiren oldumu
    benim arabım yağ değişim zamanı geldi neler önerirsiniz..

araç benzinli nissan almera 2005 model 1,5 motorlu

bazıları 5-40 yada 10-40 diyorlar önerilerinizi bekliyorum.

saygılarımla
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.