Şimdi Ara

--> Kulüp NISSAN … Bir TIKla Gelir :) <-- (61. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.530
Cevap
7
Favori
423.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    uzun bir süredir donanımhaber sitesini takip eden ve nissan model arabalar hakkında yorumlarımla katkıda bulunan belkide bu noktada bazı arkadaşlara hasbelkader yardımcı olmaya çalışan bir üyeniz olarak bu sefer benim teknik olmasa bile sizlerden gelecek psikolojik desteğe ihtiyacım olabileceğini belirterek yazıma başlamak istiyorum.
    belki yorumlarıma bu sayfalarda şöyle böyle rasylamış olanlar 2005 model bir almera kullanıcısı olduğumuda bilirler. Bu hafta sonu cumartesi başımdan geçen hadise şöyle gelişti.
    Bizim kadın haftasonu gezmesi için gittiği gezmeden geldiğinde yüzü bir karış asık eve geldi. daha durumu kavrayaman 4.5 yaşındaki oğlum çocuktan al der gibi havadisi yetiştirdi: Baba araba kaza yaptı. Ben her zaman ki gibi buda artık sayısını hatırlamadığım tampon kazalarından biridir diye düşünürken, oğlum daha fazla zihinimi yormama izin vermeden hemen cep telefonundaki görüntüyü gösterdi. Araba adeta pre-pert vaziyetteydi. Ön kaput akerdeon a dönmüş, zaten kısa olan ön tampon o biçim olmuştu. Yani araba kanatlı havalandırma girişi hakkaten artık uçuşa geçmişti. Sonrasını zaten söylemeye gerek yok. O sinirle ne air bagler patladımı veya emniyet kemerleri gergiye geldimi diye baktım. Artık bana geçmiş olsundu. Ertesi gün bana bile haber vermeksizin-malum benim durumdan- kayınbirader arabayı servise çekmiş. Bilmem artık bizi nissan servisi ne kadar okşayacak. Normallaştikten sonra arabaya ne kadar sıkışmış olduğunu da söylerim. Anlayacağınız vaziyet böyleyken böyle oldu...

• Öncelikle geçmiş olsun.Maalesf benzer bir durum benim için de söz konusu.Antalya terminalinin altındaki Anadolu kavşağında 09.05.2009 tarihinde kavşak içinde iken kırmızı ışıkta durmayarak Doğan S'in biri bana sol far arkasından çarptı.Kaza sonrası iki tarafında sağlık problemi olan bir durum yaşanmadı.(Tek tesellim bu.Çünkü eşim ve oğlum,diğer tarafında ailesi araç içinde idi)Herhangi bir terbiyesizlik yaşanmadan raporlarımızı tuttuk.Aracım yürür halde idi.Eve bıraktım.Pazartesi de Antalya Kırmızıtaş'a bırakarak karşı tarafın Trafik Sigortasını yapan yere ihbarla işlemlerimi başlattım.Direksiyon kutusu,sol far,sol ön çamurluk,sol davlumbaz,sol tekerlek,sol ön amortisör,ön tanponda küçük bir tamir ve tamamen boya,sol ön ve arka kapı sacında düzeltme ve boyama,sol arka çamurlukta düzeltme ve boyama,arka tapmon tamamen boyama yapılacak.Tahmini bedel 5000-6000 TL arası.Tabi aslında bu bedel sanayi içinde çok daha aşağıya çekilebilrdi ama ben Yetkili Servise işi bırakınca durum maalesef böyle.Sorun bitmedi tabiki servis ruhsattaki şasi numarasının bir harfinin tutmadığını tespit etti.Trafik aracın ilk dosyasına bakınca aynı hatayı gördü.Neyse ki servis aracın çıkış faturasını beyan edince sorun ruhsat değişimi ile halledilecek.Bu esnada LPG de kayıt edilmiş olacak.Kendi kasko şirketim yarın teslim etmek üzere 7 günlük kiralık arac verdi.Ben de birazdan servisi arayıp aracın ne durumda olduğunu öğreneceğim.
    ÇIKARILACAK DERS; Yeşilde geçme hakkının tamamen sizde olduğunu düşünerek araç kullanmayın ve mutlaka Kasko yaptırın.
    Kazasız günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinnitem1 -- 18 Mayıs 2009; 14:30:06 >

• metinnitem sen nediyon be kardeş. Yani şimdi bana metin ol metin mi diyon yoksa adım metinnitem şimdi ben senin için ni idem demeye mi getiriyon. Kardeş sen 5-6 bin moneyden bahsediyon. üstelikte bizim araba kaskosuzdu sen bunu da bilmiyon. sen bana 'arkadaş mandepsiye basmışsın demekmi istiyon.
    SATILIK NİSSAN ALMERA 2005 MODEL TEKNA AZCIK HASARLI

Benden buraya kadar...
  • İnanın birşey ima etmeye çalıştığım yok.Ben de kendi durumumu beyan ettim.Size tavsiyem dışardaki özel servislerden iyi bir araştırma ile bulup mekanik ve kaporta olarak işi çözmeye çalışın.
  • Sayın Yorumcu ve Sayın metinnitem1 büyük geçmiş olsun. Sağlık sorunu yaşaşamız olmanız çok iyi ama nede olsa mal canın yongası insan ister istemez üzülüyor. Gerek zararınızın gerek moral durumunuzun en kısa sürede düzelmesi dileğiyle. Tekrar geçmiş olsun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarigul32a

quote:

Orjinalden alıntı: hellomoto

quote:

Orjinalden alıntı: cev_ned

Herkese Merhabalar.

İlginç birşey oldu (en azından benim için öyle). Sağ ön kapı iç açma kolunun kaplaması soyulmaya başladı. Şaşırdım açıkçası ve ne yapacağımı bilmiyorum. Herhangi bir yere gidip değiştirilebilirmiyim, orjinal olmayanı alırsam kötü dururmu yada sıkıntı yaratırmı? Daha önce benzeri bir durumla karşılaşan varmı?

Araba yı aldığımda benim de sağ kapının ki soyuk du, sahibi bizim oğlan soydu demişti, bilmiyorum nasıl soydu ama benim ki hala öle, yenisini sordum 70 küsür lia dediler... Ben de almaktan vazgeçtim işini görüyor nasılsa...

Benim aracımında sağ ön kapı açma kolunda soyulma vardı.Geçen hafta yıllık bakım için Antalya Kırmızıtaş nissan servisine gitmiştim.Orada gösterdim ve garantiden değiştireceklerini ancak parçanın ellerinde olmadığını ve sipariş verdiklerini söylediler. Gelince değiştirecekler.

Malesef Eskişehir'de Nissan servisi mevcut değil. Bu yüzden birşey yapmadık. Kaldıki arabam 2005 model garantiye girermiydi bilmiyorum...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sarigul32a

quote:

Orjinalden alıntı: hellomoto

quote:

Herkese Merhabalar.

İlginç birşey oldu (en azından benim için öyle). Sağ ön kapı iç açma kolunun kaplaması soyulmaya başladı. Şaşırdım açıkçası ve ne yapacağımı bilmiyorum. Herhangi bir yere gidip değiştirilebilirmiyim, orjinal olmayanı alırsam kötü dururmu yada sıkıntı yaratırmı? Daha önce benzeri bir durumla karşılaşan varmı?

Araba yı aldığımda benim de sağ kapının ki soyuk du, sahibi bizim oğlan soydu demişti, bilmiyorum nasıl soydu ama benim ki hala öle, yenisini sordum 70 küsür lia dediler... Ben de almaktan vazgeçtim işini görüyor nasılsa...

Benim aracımında sağ ön kapı açma kolunda soyulma vardı.Geçen hafta yıllık bakım için Antalya Kırmızıtaş nissan servisine gitmiştim.Orada gösterdim ve garantiden değiştireceklerini ancak parçanın ellerinde olmadığını ve sipariş verdiklerini söylediler. Gelince değiştirecekler.

Malesef Eskişehir'de Nissan servisi mevcut değil. Bu yüzden birşey yapmadık. Kaldıki arabam 2005 model garantiye girermiydi bilmiyorum...

Salı günü servisten telefon ettiler gittim ve garantiden değiştirdiler. Ama sizin arabanız garanti dışındadır. Benim arabam 2007 model

• Çok teşekkür ederim.Dün aracı görmeye gittim.Boya aşamasında ve hafta sonu teslim edebiceklerini söylediler.Size yaz bakımı için bir haber vermek isterim.147 TL olan yaz bakımı (Polen filtersi,klima gazı ve dezenfekte işlemi) 100 TL'ye indirilmiş.Ayrıca kiralık arabayı da dün teslim ettim.1 haftalık süre sona ermişti.1 hafta boyunca FIAT Albea kullandım.İnanın bana hiç güven vermedi.Çok tedirgindim.Kayınpederin Albeya'ı da araç servisten çıkana kadar kullanmak durumundaym.Tabi iş bitmiyor.Servis sonrası LPG faturası ve Sızdırmazlık alınıp Muayene girilip ruhsat değişecek.Sanırım önümüzdeki hafta sonuna kadar kendi arabamı kullanamayacağım.
  • Sevgili forum üyeleri geçen hafta başıma gelen bir şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Önceki sayfalarda bu gibi bir durumla karşılaşanı okumadım ama aynı şeyi yaşayan varsa tecrübelerimizi ve çözümleri paylaşmak adına yazarlarsa hepimiz için faydalı olur diye düşünüyorum.

Araç klimasını çalıştırdığımda veya kapattığımda torpidonun yolcu kısmından çok yüksek olmamakla birlikte önde oturanların rahatça duyabileceği bir ses gelmeye başladı. Aracımı götürdüğüm servis (özel servis) ilk defa böyle bir şeyle karşılaştıkları için şaşırdılar ama saolsunlar sesin kaynağını bulmaları çok uzun sürmedi. Havalandırmanın iç hava veya dış hava ile yapılmasını sağlayan kapağı çeviren motordan geliyormuş. Kapak açılsada yada kapansada motor o kapağı hareket ettiren ince mili çevirmeye devam ediyor o da ses yapıyordu. Şimdilik yağlama ile sesi epeyce azalttılar. Ama sıkışma yapıp yapmadığını arada kontol edeceğiz.

• ARKADAŞLAR HER KESE SELAM. BENDE NİSSAN PRİMERA TEKNA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM 2003 -04-05-06 MODEL ARAÇ HAKKINDA BİRAZ BİLGİ VEYA KARDEŞ TAVSİYESİNDE BULUNURSANIZ VEKAÇ PARAYA ALSAM İYİDİR SİZCE. DEĞERLİ YORUMLARINIZI BEKLİYORM. SAYGILAR
  • Direksiyondaki boşluk olayında bir gelişme var mı ? Basitçe tamir edilip hassasiyet ayarı yapılabiliyor mu ?
  • arkadaşlar gecen gun yazmıştım 2005 model bir almera tekna hb aldım arabadan cooook memnunum yanlız bu on camlar ıcın ruzgarlıgı bır turlu bulamadım satan bir yer bilen varmı :((((
  • quote:

Orjinalden alıntı: 09nanometer

Direksiyondaki boşluk olayında bir gelişme var mı ? Basitçe tamir edilip hassasiyet ayarı yapılabiliyor mu ?

Kime gösterdi isem sorun yok dediler, demekki sorun ben de
  • Merhaba arkadaşlar,
    2006 Nissan Almera Visia Plus aracım 30.000 km de. Benim sorunum ise kontağı çevirdiğimde hiç bir ışık yanmıyor. Bir kaç denemeden sonra marş motoru çalışmaya başlıyor ancak motor yine çalışmıyor bu işlemide 4 veya 5 denemeden sonra motor çalışmaya başlıyor. Eskişehirde yetkili servis olmadığından özel servislere baktırdım onlarda bir şey bulamadı. Bu arızayı haftada bir kaç kez yapıyor. Ayrıca bazen immobilizer ışığı sürekli yanıyor. Tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum.
    İyi günler, iyi tatiller.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mozkoprulu

Merhaba arkadaşlar,
    2006 Nissan Almera Visia Plus aracım 30.000 km de. Benim sorunum ise kontağı çevirdiğimde hiç bir ışık yanmıyor. Bir kaç denemeden sonra marş motoru çalışmaya başlıyor ancak motor yine çalışmıyor bu işlemide 4 veya 5 denemeden sonra motor çalışmaya başlıyor. Eskişehirde yetkili servis olmadığından özel servislere baktırdım onlarda bir şey bulamadı. Bu arızayı haftada bir kaç kez yapıyor. Ayrıca bazen immobilizer ışığı sürekli yanıyor. Tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum.

Elektronik bir sorun olmalı , başka birşeyle bağlantı kuramadım.

Immobilizer a bakmak lazım, yetkili servislerdeki bilgisayarla kolayca bulunabilir , en yakın yetkili servise götürmekte fayda var yani...

• quote:

Orjinalden alıntı: mozkoprulu

Merhaba arkadaşlar,

Immobilozer sorununu bende yaşadım. Başka bir işlem için özel servise gittiğimde sigortaları da kontrol etmişlerdi, daha sonra bu sorun tekrar etmedi. Bende bir temassızlık vardı herhalde o giderildi diye düşünmüştüm.

Yine son zamanlarda tekrarlamamakla birlikte zaman zaman motorun çalışmamasını bende de olmuştu.

• Airbag ışığı yine yanıp sönmeye başladı , 2-3 ay önce olduğunda götürdük söndürdüler , kablolarda temassızlık olmuştur falan dediler. Direksiyon altındaki kablolara da baktım ama pek durduk yere oynayacak bir konumda değil sanki. Sebebi ne olabilir acaba ? Ciddi bir problem olma ihtimali var mı ? Probleme rağmen üstünü örtmeye çalışıyor olabilirler mi diyeceğim ama zaten airbag bozuk olsa benden önce onlar ister değiştirmeyi
  • bence arkadaşım koltuk altındaki kablolar varya belki o kablolar gevşemiş de olabilir derim. onlarıda tak çıkar istersen.
    saygılarımla
  • bu arada arkadaşlar Nissan almera araçların beyin girişleri yani bilgisayar bağlantı girişi nerede? ben yerini bulamadım yada gözümden kaçıyor bileniz var söylerse çok evinirim.

saygılarımla
  • mrb arkadaş ben sizden bir ricam var , 2007 model 1.5 tekna hb aldım fakat lastik istiyor sizin tavsilerinize ihtiyacım var hangi marka lastik tavsiye deresiniz , bütün tavsiyeleriniz benim cok değerlidir. şimdiden tşk ederim
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.