Şimdi Ara

--> Kulüp NISSAN … Bir TIKla Gelir :) <-- (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.530
Cevap
7
Favori
423.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tabii ki bende tanışmak isterim, turgaysubasi@hotmail.com, msn adresim.
    Aldığım fiyat servisten değil, aksesuar işi yapan bir firmadan, ama adamlar çok iddialı, 180 + 50 (işçilik ) fiyat verdiler, kolu değişmeye de gerek yokmuş, arka sisle beraber yanacak çevirince, serviste ki sis farlarına gelince, benim kasada gelen sesi servisten ayrılmış bir genç buldu demiştim ya, O'nun dediğine göre serviste sonradan takılan sis lambaları, kendi tabiriyle söylüyorum 15 ytl'den fazla etmezmiş, ama aldıkları para bundan çok fazlaymış, ayrıca benim taktıracağım modelin xenon uyumluluğuda var, istediğin renkte lambada takabiliyorsun, hatta ben açık mavi düşünüyorum
  • Merhaba Sinbadthebrave,

Hayırlı geceler:) açık mavi en güzeli normal taktıkları harbidende iyi bişe değil benim bildiğime göre..

• Taktırdığımda fotoğrafını yollarım..
  • valla iyi olur hatta bilgisayarında varsa arabanın resimlerinden bikaçtane koyarmısın
  • Sinbadthebrave @
    seninle tanışmaya memnun oldum. msn adresim cafer34@hotmail.com mail= 20041967@mynet.com.
    Sis lambası olayı bayağı uygun geldi bana. Sen taktırdığın zaman fotoğrafların gönderirsen çok harıka olur. Bir de taktırması kolaysa ben Trabzonda opelci arkadaşıma taktırırım. Arka sis lambasını yaktığında önlerdeki sislede yanacak dimi? Kola bir zarar vermesi sos konusu olmaz dımı. Fazla akım çekeceğinden kolda erime falan olmaz dimi? Xenon uyumu var olması çok iyi. Peki on yuvalara uymu güzelmi? Ayrıca benim farlar xenon, yukarıdakı fotoğrafa görmuşsundur. Uyum sağlaması açısından öncelikle mavi ampul takarım. Para durumu ilerde musait olunca xenon'a dönüştürürüz. Ay sonuna doğru İstanbula geleceğim iki günlüğüne. O yüzden aldığın yerin adresini verirsen memnun olurum. Tavan üstü orjınal portbagde vardır herhalde senin dediğin aksesuarcıda. Haberlerini beklıyorum...

blue_darkness @
    seninle tanışmak güzel. Yukarıda mail ve msn adresim var orada görüşürüz Allah nasıp ederse. Resimleri beğendiğine sevindim. Aksesuar fıyatını öğrenmende güzel olacak. En güzel zamanda Navara sahıbı olmanı dilerim. Ne kadar uygun zamanda sahıb olursan o kadar hoşuna gider. Xenonlar arabaya yakışmış doğrudur. Ama yakın zaman da bir dergide Navara resimleri gördüm. Maslak Atatürk sanayiinde görsel ve ses tuningi yapılmış. Araç harıka. Ben en çok arka tampon uygulamasıyla ön farların (mercekli) görüntüsü çok hoşuma gitti. Resimleri birdaha elime geçerse koyacağım buraya. Ben erişebilr resim ve uygulamaları istiyorum. Yoksa yurt dışında uygulama yapılmış araç resimlerini ne yapayım. Erişemedikten ve yaptıramadıktan sonra görmenin fazla bir anlamı yok benim için.

Aracın cd çalarını değiştim Jvc dabil taktırdım ama kol üzerinden kumanda tuşları gitti. Bu konu üzerinde araştırmalar bir sonuç almadı. İzmirden bir fırma bir ay sonra temin edeceği bir aparatla eski halıne kavuşacak. Ama serviste bu konuyu bilen yok. Onlar neyi iyi bilirlerki zaten. Sadece bizler yolmayı bilirler. Ya bu konuda ülkemiz çok geride. Aksesuarcılar yeni araçların ürünlerini üç dört yıl geçtikten sonra ya yapıyor yada dişardan getirtiyorlar. İlk zaman da fıyatlar çok yüksek oluyor. Uygulamalarında da sorun çıkıyor. Deneme yanılmayla yaptıkları içinde tam sonuç almaları içinde ilk yaptıranları kobay olarak kullanıyorlar. Onun için sabredip beklemek lazım oda insana aynen böyle yaptırıyor. Ama birgün duvara değilde onların suratına vurmamak için kendimi zor tutuyorum...

Ya bide bizim bu forum bayağı sessiz kaldı. Sandiego arkadaşımız da askerde onun da etkısı var. O biraz sayfaya ve sorunu olanlara güzel fikirleri olurdu. Ben İstanbulda olsam çok daha araştırıp bazı şeyleri daha kolay hallederdim ama sadece Trabzonda bir servis ve iki tane kalıteli aksesuarcı var burada.

Hepinizden güzel fikir ve yorumlar bekliyorum arkadaşlar...
  • Merhaba,
    Daha önce 2 tane navaraya aynı uygulamayı yapmışlar, bir sorun çıkmamış, ayrıca sorduğun soruları bende adamlara sormuştum ve garanti vermişlerdi, ama haftaiçi dükkana taktırmak için gideceğim, bir daha sorarım.
    Port bagaja gelince o dükkanda yok, genelde mekanik ve elektronik ufak parçalarla lastik/jant satıyorlar, ama yinede sorarım belki bildikleri bir yer vardır; birde tuning türkiye'nin son sayısına baktıysan "speed sound" firmasının modifiye ettiği bir navarayı yayınlamışlar, telefonunu bulabilirsen sor derim, zira ben dergiyi bile aramama rağmen tlfonu bulamadım; speed ile başlayan başka bir yerin numarasını verdiler, belki sen bulursun,
    Görüşmek üzere..
  • Merhaba Değerli Forum Üyleri;

**İlk çarşımda İzmir’den yazıyorum bu mesajı. Bugün uzun aradan sonra aracımı kısa sürelide olsa kullanma merasimini gerçekleştirdim. İnsan uzak kalınca değerini anlıyor. 27.000 km. civarında sanki zaman durmuş gibi :( Park yerinde tampona da hafif sürtmüş birisi herhalde çıkmaya çabalarken; ama bunlar sorun değil. Tezkere sonrası artık zevkle Nissanla ilgilenmeye kaldığım yerden devam ederim. Paylaşılan görselleri inceledim. Ek olarak, dıştan çok belli olmasa da Frontier NISMO donanımlı olanlara özel hayranlığım olduğunu söyleyebilirim. Ancak; Navara için şimdilik böyle bir paket henüz satılmıyor bildiğim kadarıyla. L200’ler rekabeti kızıştırıp; orjinal modifiyeli paket sunarken, keşke Nissan Türkiye’de bu alanda tüketicisini tatmin edecek yeni açılımlar yapsa.

@Fuji ve TonKano mesajlarınız için teşekkür ederim. NATO’daki usta birliğimize de alıştık. Buradaki çok uluslu yapının içinde, kendi Türk Askerimizin yeri bambaşka. Ordumuzun değerini bir kez daha anlıyorsunuz. Görevimizi canla başla yapmaya devam ediyoruz.

@blue_darknes kulübümüze hoşgeldin. Tezkere dileğin ve aracının görsellerini paylaştığın için ayrıca sağol. Katılımlarının devam edeceğini umuyorum;

@cell-im
    Ailenin yeni üyesi siyah Note hayırlı olsun. Umarım teyzenizde, keyifle aracını sizin gibi kullanır. Fotoğraflarda hadi siyah olan daha çok yeni; ancak sizinkisi de sıfır gibi duruyor :) Nissanınıza temiz baktığınız belli oluyor.

Şimdilik hoşçakalın,

İyi forumlar,
  • quote:

Orjinalden alıntı: sandiego

Merhaba Değerli Forum Üyleri;

**İlk çarşımda İzmir’den yazıyorum bu mesajı. Bugün uzun aradan sonra aracımı kısa sürelide olsa kullanma merasimini gerçekleştirdim. İnsan uzak kalınca değerini anlıyor. 27.000 km. civarında sanki zaman durmuş gibi :( Park yerinde tampona da hafif sürtmüş birisi herhalde çıkmaya çabalarken; ama bunlar sorun değil. Tezkere sonrası artık zevkle Nissanla ilgilenmeye kaldığım yerden devam ederim. Paylaşılan görselleri inceledim. Ek olarak, dıştan çok belli olmasa da Frontier NISMO donanımlı olanlara özel hayranlığım olduğunu söyleyebilirim. Ancak; Navara için şimdilik böyle bir paket henüz satılmıyor bildiğim kadarıyla. L200’ler rekabeti kızıştırıp; orjinal modifiyeli paket sunarken, keşke Nissan Türkiye’de bu alanda tüketicisini tatmin edecek yeni açılımlar yapsa.

@Fuji ve TonKano mesajlarınız için teşekkür ederim. NATO’daki usta birliğimize de alıştık. Buradaki çok uluslu yapının içinde, kendi Türk Askerimizin yeri bambaşka. Ordumuzun değerini bir kez daha anlıyorsunuz. Görevimizi canla başla yapmaya devam ediyoruz.

@blue_darknes kulübümüze hoşgeldin. Tezkere dileğin ve aracının görsellerini paylaştığın için ayrıca sağol. Katılımlarının devam edeceğini umuyorum;

@cell-im
    Ailenin yeni üyesi siyah Note hayırlı olsun. Umarım teyzenizde, keyifle aracını sizin gibi kullanır. Fotoğraflarda hadi siyah olan daha çok yeni; ancak sizinkisi de sıfır gibi duruyor :) Nissanınıza temiz baktığınız belli oluyor.

Şimdilik hoşçakalın,

İyi forumlar,

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. sayılı gün çabuk geçer inşallah en kısa zamanda nissanınıza ve sevdiklerinize kavuşursunuz. çarşı izininizde foruma uğramanız çok iyi oldu özlemiştik sizi.
    tekrardan hayırlı teskereler olsun.
  • Merhaba Tonkano

Direksiyonda bahsettiğin vuruntuları bende hissetmeye başladım ....
    (araç 10000km) .
    Bana bunu aracı ilk aldığımda servisteki bir navara sahibi söylemişti.
    3000-4000 km sonra vuruntular başlar , rot kollarımı ne gevşiyor demişti.
    Ama tam emin değilim bana salıncakda olabilir gibi geliyor.

Şİmdi aracı 10000km bakımına sokucam orada bu şikayetimi söylicem bakalım
    çözeceklerini sanmıyorum ama eğer hallederlerse nasıl yaptıklarını burada anlatırım.

Ayrıca aracımı bundan 3 ay evvel su kaçıran ön far fiskiyesi için servise bırakmıştım.
    Değişmesi için 3-4 gün beklemiştim. Tamam dediler aracı aldım.
    Ama aldığımda aracın o fiskiyenin olduğu kısımdaki tamponun çizilmemiş olduğunu gördüm.
    Buda bende şüphe uyardırdı çünkü bunlar genelde tamir ettikleri bölgenin oradaki kaporta
    tampon ne var ne yok çizerler....(daha önce far değiştirdim, kasa kapağı taktırdım hep çizdiler bir yerlerini)

Geçenlerde gene aynı fiskiye su kaçırmaya başladı. Tahmin ettiğim gibi bir işlem yapmamışlar kanımca ...
    Olay basit gibi gözüküyor ama
    tüm silecek suyu deposu boşalıyor.Bu benim boşalan 4. depom. Özellikle uzun yolda
    insan perişan oluyor hatta bir kere bolu dağından inerken başıma geldi ,camlara su sıkamadığımdan
    yollarda telef olmuştum. Üstelik bu arıza mükemmel nissan servisleri ile birleşince
    bir sürü zaman kaybı ....
    Bnm eski mini'mde silecek suyu ve far suyu deposu ayrıydı e varmış bmw 'nin bir bildiği....
  • sandiego @ Merhaba,
    askerlik anıları çok güzeldir. Onların tadını çıkarmaya bak. Ayrıca Navara'na az da olsa kavuşmana sevindim. Değerli yorumlarını sabırsızlıkla beklıyoruz. Yazdığımız bir sürü konu üzerinde birikmiş çok yorumun var. Bunları en musait zamanda senden istiyorum. Askerlik dolayısı ile ara verdik sadece. Aradığım bir çok soruna net cevap bulamadı. Seni Allaha emanet ediyorum. Bizler ise ikinize emanetiz..

Devo8 @
    senin de direksiyon dan ses gelemsine şu manada sevindim; benim daha önceki aracımda da aynı sorun vardı o yüzden sattım onu. Şimdi sıfır araçta da aynı tıkırtıları alnıca inan dünya başıma yıkılmak üzere. Henüz çok az ama artmayacağını kım garantı ederki. Üstelik kımseden bu konuda bir itiraz çıkmayınca kendime has bir kuruntu olarak yorumlama başladım bu olayı. Her çukurda tıkırtı gelmıyor. Bazılarında çok rahat hıssediyorum sesi. Ya boyle devasa bir araçta, ağır, arazı şartlarına uygun bir ön takım olması gerekmez mı?. Ya kızıyorum bu araç fırmalarına illa iş makınasımı alalım sağlam olsun diye. Kardeşim ferrrari almadıkkı ona göre yol bulalım. Biz at gibi araba aldık. İnsanlar aşağı inerken dahı zorlanılan böyle yüksek bir araç arazı için yapılmıştır demek. Arazı şartlarında kullanıncada boyle tıkırtıların gelmesi beni çok üzdü. Aslında öyle ahım şahım bir arazide kullanmıyorum ki ben Navarayı. Arada sırada ufak tefek çukurlar var o kadar. Eyer bu ses artar da serviste çare olamazssa Romayı yakarım. Her ay taksıdını ödemek için zorlandığım bir şeyin karşılığını alırım. Alamazsam aracı alsınlar. Bende tek tekerlekli el arabası alacağım. Ya gözünü seveyim eski şahınlerin. İki tane eskıttım boyle kronik sorun olmadı, onda hıç. Olan sorunlarıda verdğim paraya göre normaldı. Birde köşeyi dönünce usta bulup cüzzi paraya yaptırıyordum. Neyse fazla başını ağırtmayayım. Hemde cizgiden çıkmadan senin servis sonrası haberini ivedilikle beklıyorum...

blue_darkness
    krom kaplama çok güzel. Bende sadece arka açma kolunun üzerini krom kapladım. Diğer tarafları için krom olacağını düşünmedim.
    Asıl ben şimdi yan kapıları park halindeyken yandaki aracın kapı zararlarından korumak için kapı üstü koruma çıtaları arıyorum. Ama henüz Omsa firmasını dahi aradım henüz böyle bir çalışmaları yokmuş. Bend eFord connectlerin çıtalarını ölçüp uyarmaya çalışacağım ama vaktım şu sıralar yok. Ama bu konuda daha güzel fikir sahıbı çıkar diye fazlada acele etmiyorum.

Sinbadthebrave @
    Sis lambalarının takılı vazıyette yakın çekım fotoğraf koyarmısın foruma? Seninde yorumlarını alarak bu konuda bilgilenmek isterim...
    Portbag olayında araştırmaya devam. 850 ye kadar fıyat bulan arkadaşlarımız var.
    speed sound dergisini bayağı zaman önce tesisatcı arkadaşda gördüm. Hatta için kocaman bir navara posteri çıkmıştı. Poster hala arkadaşın işyerinde asılı. Ama ergi uçmuş. Aracta en hoşuma giden arka tampon iptalı ve ön farlar harıka. Arka koltuğun ortasını iptal etmışler bana gelmez, bana zaten araç yetmiyor. Bizimde firmayı aramamıza rağmen bulamadık. Dergiyi aradık ama onlarda veremedi telofonunu. Daha niye dergiye çıktıkı bu firma anlamış değilim. Galıba gıcıklığına. Fatih sanayiinde olduğu kesin. Oraya gitmek lazım. benim gitmem çin 1.100 km. Daha yakın arkadaşlara duyurulur. Ama bellide olmaz belki onlarıda geçerim. Bu olayi sizlere emanet ediyorum arkadaşlar.

Dün 670 kğ çay koydum navaraya aslanlar gibi götürdü. Rampa aşağı inan frene basmaya gerek kalmadan komprosorüyle indim. Ama ön takım sesi çok kötü. Devo8 arkadaşımdan gelecek haberlere göre bende Trabzon servisine uçacağım hemde acil. Zaten atmaca zmanı geliyor. Belki atmacamla giderim. Belki penceleri lazım olur .

Direksiyon düğmelerinin kontrolu hakkında hiçbir arkadaştan haber çıkmadı.
  • Herkese merhaba,

Herseyden once, beni de klube uye yapabilir misiniz? 2002 model, offroadda LandRover sevenler derneginin tum araclarina toz yutturmus bir Xtrail'im var :) Bir sene daha bekleyebilseymisim dizelini alabiliyormusum, ama sabredemedim, benim modelim benzinli :) Fakat bir o kadar da ekonomik. Istanbul-Ankara arasinda 90-100 km araligi sabit hizda yakit tuketiminde 100 km 6.8 lt gordugumuz oldu, bu sanirim kendi klasmaninda oldukca hakki sayilir bir oran. Genelde 100 km 7 lt (uzun yol) sehir ici kullanimda da hangi rotanin alindigina bagli olarak 8-10lt arasi degisiyor tuketim.

Simdiye kadar tum bakim ve yag/filtre degisimlerini yetkili servislerinde ucretsiz check-up donemindeki indirimlerden faydalanarak yaptiriyordum. Ancak bir senedir bir turlu ucretsiz doneme denk gelemedim, ya ben denk gelmedim, ya da bu kampanyalar kaldirildi.. Bilgisi olan var ise paylasirsa sevinirim.

Dun yag kontrolunu yaparken seviyenin oldukca iyi, ancak yagin renginin tehlikeli bir sekilde koyulasmis oldugunu fark ettim. Bu hafta icerisinde yakin ve guvenilir bir benzincide degisimi yaptirmayi planliyorum (vakumla cektirip, yeni yag koydurtacagim) Aklimda Castrol var. Ama onerilerinize acigim.

Ayrica X-Traillerinin yaglarini kendileri degistiren arkadaslar var ise, miktar, mebla, oneri, tavsiye ile katkida bulunurlarsa sevinirim. Dedigim gibi bu isi ilk defa kendim yapiyorum, ve yanlis bir is yapmak istemiyorum.

Herkese simdiden tesekkurler, selamlar.
  • surucu sileceginin degismesi gerekiyor, ancak nissan yetkili servis sadece silecek icin 48 YTL lik bir fiyat cikardi. Bu malzemeyi farkli bir yerden temin etme sansim var mi? Koctas ve Bauhaus arac silecekleri satiyor biliyorum ancak inceleme firsatim olmadi, o tarz yapi marketlerden daha makule alabilir miyim?

(son fren balata degisimimde ~ 500 YTLyi bayildigimdan beri nissan yetkili servislerine guvenemez oldum :( (
  • Selam Herkese,

öncelikle güzel paylaşımlarınız için herkese teşekkürler.
    xtrail99,

Arkadaşım 16 Haziran tarihine kadar tüm Nissan servilerinde yaza hazırlık kampanyası var.
    tüm servislerde bu kampanyadan yararlanabilirsin. Bilgine.

Bu arada Navaralar muhteşem olmuş. Allah banada birgün nasip eder inşallah.

Nissanlarıyla herkese mutlu günler
  • ARKADAŞLAR MERHABA . YENİ Bİ PİCKUP ALACAM . ACABA RALLY RAİD NASIL BİR ARAÇ?
  • beyler GT nissandan sonra istemeyerek aracımı satmak zorunda kaldım şimdi kısa bi aradan sonra tekrar nissanla yeniden aranızdayım ama bu sefer bi değişikle primera SE 97 modelle burdayım

(bu arada SE ile GT takas etmek isteyen olursa burdayım)
  • cok tesekkurler! yag ve filtreler, bir de genel bakim icin cuma sabahina randevu aldim..

ancak silecekler icin cok fahis fiyat verdiklerini dusunuyorum hala.. neticede ben kendim de degistirebilirim, ama supurgeyi nereden bulabilirim bilmiyorum (daha once de sordugum gibi, yapi marketlerinde satilanlar ise yariyor mu)

sanirim tum 4x4lerin silecekleri asagi yukari ayni ebatta. En azindan yakindaki bir Navara ile karsilastirdigimda bana oyle geldi. Ama bu konuda aranizda benden daha deneyimliler vardir diye bir de buradan sormak istedim.

simdiden tesekkurler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kgenc

selamlar 1 yıldır note 1.6 tekna kullanıyorum cok ta memnundum taki 30 bin bakıma kadar
    aracı bakıma verdim 4 saat sonbra almaya gittiğimde 250 (%30 Kampanya indirimli fiat)ytl hesap cıkmıstı izmirde ilk 30 bin bakımına giren bendim ki bunu ellerinde buji olmadıgından bujilerimi daha sonra degiştireceklerini soylediklerinde anladım 4 buji için ek olarak 105milyon daha ödeyecek ve arabayı bir kez daha (istanbuldan bujiler gelince) servise götürmem gerekecek.
    öğrenmek istediğim benden başka nissan note 30 bin bakımı yaptıran oldumu ve ucreti nekadar cevaplarsanız sevinirim herkeze selamlar
    yani %30 indirimli 30 bin bakımı 350 ytl tutuyor izmirde

sanırım burdada henüz note 30 bin km bakımı yaptıran yok
  • xtrail99;

Servise benim aracın silecek fiyatını sordum bende.Sadece plastik olan kısmı yani camla temas eden süpürgeyi değiştirdiklerini söylediler.Ben eski arabamda da komple değiştirdiğim için pek mantıklı gelmedi o fiyata.Sanayiide uygun olduğu için bu şekilde değiştirirlerdi.Bende bosch un (qashqai,renault megane larda kullanılan) Bosch Aerotwin sileceklerden almaya karar verdim.Kullananlar çok memnun.Bosch satıcısına gidip alıcam bende.Sanırım biraz daha pahalı ama hakettiğini soyluyorlar.Gidip gormek lazım....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fuji
    Servise benim aracın silecek fiyatını sordum bende.Sadece plastik olan kısmı yani camla temas eden süpürgeyi değiştirdiklerini söylediler.Ben eski arabamda da komple değiştirdiğim için pek mantıklı gelmedi o fiyata.Sanayiide uygun olduğu için bu şekilde değiştirirlerdi.Bende bosch un (qashqai,renault megane larda kullanılan) Bosch Aerotwin sileceklerden almaya karar verdim.Kullananlar çok memnun.Bosch satıcısına gidip alıcam bende.Sanırım biraz daha pahalı ama hakettiğini soyluyorlar.Gidip gormek lazım....

servis nasil bir fiyat verdi size? bir de boschtaki sileceklerin fiyatlari ne civarda? sadece supurgeyi degistiriyorlar (zaten kitapcikta da durum izah ediliyor) kol cok buyuk bir kaza/kirilma olmadigi surece sabit kaliyor.. Ama sadece supurge icin cok fazla geldi bana fiyat, sanirim bir sure bekleyecegim.. Eger siz de uygun bir cozum bulursaniz haberim olsun..

selamlar..
  • xtrail99

Ben yarın sizin aracınızla ilgili silecek fiyatlarını alayım servisten.Bakalım burada ne kadar diyecekler.!:)Belki yarın sanayiiye uğrayacağım bulabilirsem bosch bayiine uğrayacağım.Sizin içinde fiyatlarını öğrenirim.Bosch ları begenmemin sebebi çok esnek yapmışlar silikon silecek diyorlarmış onlara camdan kalkınca v şeklini alıyor camdaykende camdaki butun kıvrımları iyi siliyor bu sayede.Onunda süpürgeleri değişiyormuş.Birde aynı tip farklı marka uygun fiyatlı olanları varmış.Aksesuarcı bir arkadaşa söyledim bulursa onada bakıp karşılaştırıp alıcam bir tanesini.Haberdar ederim sizide bu konuyla ilgili...
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.