Şimdi Ara

Windows Blue ile ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Microsoft'un işletim sistemlerindeki büyük güncelleme döngüsünü bir yıla indirmeyi planladığı Windows Blue projesinin ilk test sürümleri bir süredir kapalı olarak geliştiriciler tarafından kullanılıyor ve zaman zaman bazı sızıntılar ortaya çıkıyor.

Bu kez 15 Mart tarihinde derlenmiş 9364 yapı numaralı yeni bir sürüm daha ortaya çıktı ve pek çok önemli detay da bu sayede gündeme geldi. Sürüm başlangıç ekranı ve kişiselleştirme konusunda önemli değişiklikler içeriyor.

Bunlardan ilki başlangıç ekranında karoların biraz daha küçüldüğü ancak masaüstü karosunun biraz daha büyümüş olması. Microsoft'un Windows 8 deneme sürümlerinden bu yana yapılan açılışta doğrudan masaüstüne geçilmemesi eleştirilerini, masaüstü karosunu biraz daha göz önüne getirerek azaltmaya çalıştığı sanılıyor. Karoların boyutları da biraz daha küçülebiliyor. Ayrıca başlangıç ekranını daha fazla kişiselleştirebilme imkanı da sunlmuş.

Diğer bir yenilik uygulamaların yanyana eklenebileceği Snap Views özelliği. Kullanıcılar masaüstünde ikonları yanyana ekleyebildiği gibi bu görünüm seçeneğinde de belirli bir sayıya kadar yanyana pencere ekleyebiliyor. Microsoft varsayılan olarak bunu 4 olarak ayarlamış. Ayrıca yeni alarm, ses kaydı, hesap makinesi uygulamaları da bu özelliğe uyumlu hale getirilmiş. Ancak geliştiricilerin API'leri kullanarak Snap Views için uygulamalarına destek sunmaları gerekiyor.

Bunun yanında ayarlar ekranında tüm gerekli ayarlar eklenmiş. Böylece tablet kullanıcıları değişiklik yapmak için Kontrol Paneli'nden çıkmak zorunda kalmayacak. 

Microsoft Charm menüsünde de eklemeler yapmış. Cihazlar kısmında Play seçeneği, Paylaşım kısmında yeni bir ekran görüntüsü alma seçeneği bunlardan bazıları. Ayrıca başlangıç ekranında ekranı aşağıdan yukarıya sürükleyerek uygulama listesini ortaya çıkarma, masaüstü modunda ekranı aşağı veya yukarı sürükleyerek masaüstü uygulama çubuğuna erişim gibi dokunmatik odaklı yenilikler de bulunuyor. 

Internet Explorer'ın da 11. sürüme ulaşması beklenirken, sekme senkronizasyonu dışında herhangi bir detay elde edilememiş.

Blue güncellemesinin en geç yaz aylarında tek bir önizleme sürümü yayınlaması ve yıl sonuna doğru da kullanıma sunulması bekleniyor.

• güzele benziyor windovs kalkınıyor daha önce inişteydi şuan iyi gidiyor phone işletim sistemi kende windovs 8 cok güzel iş yapıyor

• Kim ne derse desin Mac...

• Güzel olmuş
  • bu microsofu anlamak mümkün değil. genelde elindeki potansiyeli sona saklıyor.

buna benzer olayı milenyum - xp vista - windows7'de de yaşadık.

bu güncelleme ile belki cok güzel olucak ancak ilk başta alt yapıyı iyi kuramıyor.

sonra düzeltmek için yeni baştan birşey yapıyor bu seferde cok tutuyor yine başı belaya giriyor.

• aNdhr0idh qhuLLaNı0M qhaffaMM raat phaNNpha zaaaaa xD

• Microsoft, yeni arayüze alıştırmak için sade ve kolay tasarımı seçti. Bir sonraki sürümünde üzerine eklemeler yaparak daha kişiselleştirilebilen bir gaye içinde gördüğüm kadarıyla.. Yavaş yavaş masaüstüne elveda deme vakti geliyor bence :)
  • ya anlamiyorum bu haberden iki uc ekran goruntusunden nasil oluyorda anliyorsunuz iyi iş cikardigini ?
    windows kadar berbat işletim sistemi yok.
    o kadar guclu cpu larla gpu larla neler yapilir neler ama hala lag var işletim sisteminde hala geç aciliyor hala hala hala...

milletin eli kolu bagli ya istediklerini yapiyorlar. daha az guc ile daha cok isi nasil yaparimi bulmak yerine gucu surekli arttiriyorlar.

microsoft hic minimalist degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

ya anlamiyorum bu haberden iki uc ekran goruntusunden nasil oluyorda anliyorsunuz iyi iş cikardigini ?
    windows kadar berbat işletim sistemi yok.
    o kadar guclu cpu larla gpu larla neler yapilir neler ama hala lag var işletim sisteminde hala geç aciliyor hala hala hala...

milletin eli kolu bagli ya istediklerini yapiyorlar. daha az guc ile daha cok isi nasil yaparimi bulmak yerine gucu surekli arttiriyorlar.

microsoft hic minimalist degil.

Bilgisayarıma Windows 8 yükledim, 5-6 saniyede falan açılıp kapanıyor. Şimdiye kadarki o uzun süreler bir anda yok oldu. İnsanlar çok önyargılı yaklaşıyor artık ben çok memnunum Windows'tan, 8 yüklediğimden beri hiç sorun yaşamadım.
  • İnsan alışkanlıklarından zor geçiyor. Windows 8 hiç kullanışlı değil bence. Bu sebebden insanlar arasında tutunması ve sevilmesi zaman alacağa benziyor.www.teknolojitasarimyapimkusagi.com

• Beni Windows 8'den soğutan şey başlat düğmesinin, menüsünün olmayışı yada ilk açılışta masaüstünden başlatamıyor oluşumuz değil, işkence halini alan dokunmatik ekran kulanım özellikleri oldu. Yok efendim fareyle köşeye git olmadı yana git, tut aşşa çek felan fistan fişmekan. Bir to gereksiz Win8 uygulaması abi nedir o windows store yaa tam bir komedi. İlk duyduğuımda CATİA, AutoCAD, Photoshop, 3DS MAX gibi uygulamarı tek bir noktan alabilcez sanmıştım lakin gel görkü bok vede püsürden başka hiç bir şey yok. Google Play çok daha kaliteli........

• DH Misafir kaldırılmalı artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Talk2MyHand
    DH Misafir kaldırılmalı artık...

Aynı fikirdeyim, niye misafir, kime misafir? Çok gerekiyorsa bir deneme sistemi konur, elliyi geçmeyecek belli sayıda bir mesajdan sonra üye olur veya gazlar, hiç fark yoksa biz niye üyeyiz??..
  • quote:

Orijinalden alıntı: boox

Beni Windows 8den soğutan şey başlat düğmesinin, menüsünün olmayışı yada ilk açılışta masaüstünden başlatamıyor oluşumuz değil, işkence halini alan dokunmatik ekran kulanım özellikleri oldu. Yok efendim fareyle köşeye git olmadı yana git, tut aşşa çek felan fistan fişmekan. Bir to gereksiz Win8 uygulaması abi nedir o windows store yaa tam bir komedi. İlk duyduğuımda CATİA, AutoCAD, Photoshop, 3DS MAX gibi uygulamarı tek bir noktan alabilcez sanmıştım lakin gel görkü bok vede püsürden başka hiç bir şey yok. Google Play çok daha kaliteli........

dokunmatik ekran kullanmıyorsanız. 3 tane klavye kısayolu ile windows 8'i bugüne kadarki diğer bütün işletim sistemlrinden daha hızlı ve daha efektif kullanabilirsiniz. yukarıdaki yorumu yazana kadar bu 3 klavye kısayolunun ne olduğunu küçük bir araştırma ile öğrenebilirdiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: alaz1903

quote:

Beni Windows 8den soğutan şey başlat düğmesinin, menüsünün olmayışı yada ilk açılışta masaüstünden başlatamıyor oluşumuz değil, işkence halini alan dokunmatik ekran kulanım özellikleri oldu. Yok efendim fareyle köşeye git olmadı yana git, tut aşşa çek felan fistan fişmekan. Bir to gereksiz Win8 uygulaması abi nedir o windows store yaa tam bir komedi. İlk duyduğuımda CATİA, AutoCAD, Photoshop, 3DS MAX gibi uygulamarı tek bir noktan alabilcez sanmıştım lakin gel görkü bok vede püsürden başka hiç bir şey yok. Google Play çok daha kaliteli........

dokunmatik ekran kullanmıyorsanız. 3 tane klavye kısayolu ile windows 8'i bugüne kadarki diğer bütün işletim sistemlrinden daha hızlı ve daha efektif kullanabilirsiniz. yukarıdaki yorumu yazana kadar bu 3 klavye kısayolunun ne olduğunu küçük bir araştırma ile öğrenebilirdiniz.

• ya saçma sapan bir işletim sistemi geçenlerin hepsi pişman oldu ama para verdiler ya güzel diyolar ulan 2 hafta kullandım kafayı yiyecektim yaşasın windows 7 be 5 yıl sonra mac'a geçerim eğer windows bu saçma işletim sistemini kaldırmazsa[DHTUBE=]

• quote:

Beni Windows 8'den soğutan şey başlat düğmesinin, menüsünün olmayışı yada ilk açılışta masaüstünden başlatamıyor oluşumuz değil, işkence halini alan dokunmatik ekran kulanım özellikleri oldu. Yok efendim fareyle köşeye git olmadı yana git, tut aşşa çek felan fistan fişmekan. Bir to gereksiz Win8 uygulaması abi nedir o windows store yaa tam bir komedi. İlk duyduğuımda CATİA, AutoCAD, Photoshop, 3DS MAX gibi uygulamarı tek bir noktan alabilcez sanmıştım lakin gel görkü bok vede püsürden başka hiç bir şey yok. Google Play çok daha kaliteli........

Sanki almaya paran var da...

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

ya saçma sapan bir işletim sistemi geçenlerin hepsi pişman oldu ama para verdiler ya güzel diyolar ulan 2 hafta kullandım kafayı yiyecektim yaşasın windows 7 be 5 yıl sonra maca geçerim eğer windows bu saçma işletim sistemini kaldırmazsa[DHTUBE=]

senin kendinde sorun varsa Microsoft ne yapsın ilk çıktığı ügn piyasaya 2 tane sattım gözüm kapalı ne akla hizmetse bende anlayamadım ama hiç te sorun olmadı sıkıntıda yok ve halende hiç şikayet gelmeden çalışıyor. ve bu güne kadar bir çok değiş özelliğini ve menüsünüde görüp kullanmaya başladım. öncede bir arama yapacağız olur olmaz ne varsa döküyordu bilgisayar şimdi kategorize edilmiş durumda kategori dışında kalan hiç bir birşeyi listelemiyor. eskiden sistem yönetim konsoluna erişip oradan işlem yapmak için 4 kere en az tıklamak gerekirken şimdi bu sayı sadece 1 tık.

her ne kadar Çığırtkanlıkta yapsanız yakınsanızda bu dakkadan sonra dönüş olmadığına göre hevesiniz başka bahara yani ' Windows 9 ' a kalmış durumda.

• windows 8 çöp

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.