Şimdi Ara

Futbolda Top Tekniği Nasıl Geliştirilir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
14.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biliyorum çoğu yetenekten gelir ama olduğu kadar geliştirmek istyorum ayağım düzgün zaten ama ayağa pası istediğim kadar iyi yapamıyorum eskiden Deco vardi onun seviyesine nasi getiririm tekniğimi

• Yardımcı olur mu bilmem ama duvarla paslaşabilirsin.
  • kafani kaldirarak oyna (yanlis anlama o anlamda diil top ayandayken oyunada bak) ayak ici pas %90 yerini bulur topun dibine girip uzun pas yapmayida deneye deneye alisirsin
  • Deco seviyesine getiremezsin tekniği hocam ne yaptın?

Youtube'dan STRSkillSchool kanalını takip et güzel videoları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celal de Souza -- 24 Mart 2013; 16:26:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vedder Man

Deco seviyesine getiremezsin tekniği hocam ne yaptın?

ne kadar gelistirilir peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezequiel1

Biliyorum çoğu yetenekten gelir ama olduğu kadar geliştirmek istyorum ayağım düzgün zaten ama ayağa pası istediğim kadar iyi yapamıyorum eskiden Deco vardi onun seviyesine nasi getiririm tekniğimi

dogustan futbol yetenegin varmi ve futbol takimina falan mi secilmek istion
  • quote:

Orijinalden alıntı: MüminKardeş

quote:

Biliyorum çoğu yetenekten gelir ama olduğu kadar geliştirmek istyorum ayağım düzgün zaten ama ayağa pası istediğim kadar iyi yapamıyorum eskiden Deco vardi onun seviyesine nasi getiririm tekniğimi

yok zevk için oynuyorum ama takıma seçilsem güzel olur
  • quote:

mükemmel :D

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MüminKardeş

quote:

yok zevk için oynuyorum ama takıma seçilsem güzel olur

Sizi anlamiyorum futbol oynamak istiyorsan git beden hocanla yada spor salonuna git

• Şutları çalışarak yaparsın, maç içinde heyecanlanıp yine kötü şut atarsın. Kontrol pas vsde aynı şekilde. Önemli olan soğukkanlılık ve biraz da yetenek (aslında baya yetenek lazım :D)
  • Futbolu geliştirmenin en iyi yolu oynamaktır. Al topu çık her türlü oyna dostum Bir de pozisyonun neydi?
  • İşe bir top alarak başla.Belediyenin sahası varsa git oraya pas , şut çalış.Yine de bir yere kadar gelişir.Artık tekniğin oturmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _alpoza_

İşe bir top alarak başla.Belediyenin sahası varsa git oraya pas , şut çalış.Yine de bir yere kadar gelişir.Artık tekniğin oturmuştur.

peki kondusyonumu gelistirip bi edgar davids olabilir miiyim
  • En kolay onu geliştirebilirsin zaten.Vücut gelişmeye açıktır tabiki ama onunda bir sınırı var.1,85 boy ve atletik bir vücudun varsa tekniğe o kadar ihtiyaç duymayabilirsin.Burak Yılmaz mesela.İyi bir tekniği olmamasına rağmen hızıyla, vücuduyla, şut tekniğiyle nerelere geldi.

• teş başına geliştiremezsin top tekniğini çok zor , bir kaç kişiyle istasyonlar halinde gerçekleştirirsin bunu amatör kümede oynuyorsan antremanlarda yapılıyor zaten. bunun dışında 5e2 ler , tek top çift kale maç ya da kontrol pas çift kale maçlarla geliştirebilirsin.
  • quote:

quote:

ne kadar gelistirilir peki?

• hocam teknik dedigin şey bence doğuştan gelen birşeydir. eger zaten kıvrak bir adamsan, hızlı koşuyorsan top sürmeyi biliyorsan gelişir kendi kendine.
  • yaşını bilmiyorum ama eğer 17-18 üstüysen yani artık futbolcu olamıyacaksan uğraştığına değmez. çünkü öyle kolay gelişecek bir şey değil. halısahada çık dene ara pası dene uzun pas dene sonuçta zevk için oynuyorsun deneye deneye gelişir :)
  • Arkadaşlar benimde futbol bazı sıkıntılarım var. 17 Yasındayım boyum 1.67 kilom 65 fiziğim bu. Çalım atmayı severim hızlı bir kanat oyuncusuyum önde baskı yapıyorum. Kale ile karşı karşıya kaçırıyorum çoğunlukla , hava topunda başarılı değilim fakat olabileceğime inanıyorum , bakarak oynayamıyorum , topu tam istediğim yere atamıyorum. Arkadaşlar arasında kerim frei ya benzediğimi söylerler. Yardımcı olurmusunuz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.