Şimdi Ara

5.3 Detayları belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni battleground: Gold Rush. MoP ilk açıklandığında duyurulan BG'lerden biri Gold Rush oyuna biraz geç katılıyor. Alliance ve Horde üyeleri kaynak savaşına girecekler, mesele burada tabii ki altın madenleri.
    Yeni arena: Shado-Pan: Kun-Lai dağlarında kaplan heykellerini ve tellerle çevrili platformları kullanmaları gereken bir arena. Shado-Pan organizasyonunun eğitim merkezi.
    Yeni senaryolar: Battle on the High Seas, Blood in the Snow, dark Heart of Pandaria. Mists'in hikayesi ilerlemeye devam ediyor. Küçük bir not, Blood in the Snow Dun Morogh'da geçecek!
    Heroic senaryolar: Evet artık scenario'larımızın da Heroic'leri var. Bu zorluk seviyesinde Valor puanı artacak ve Raid Finder kalitesinde itemlar düşürebileceğiz.

Bunların dışında sınıflara da pek çok değişiklik var tabii. Genel olarak tüm buffların mana costları düşürülecek, raid finder'da üst üste loot alamamışların şansı bir sonraki zarda yükselecek ve Resilience tüm karakterlerde %65 olacak ve gear'dan kaldırılacak. Aynı zamanda BG, RBG ve Arena'ların ilvl sınırı olacak.

Resilince kaldırılır mı ya? Kökten değiştiriyorlar sistemi resmen.PvP gear sadece PvP power sağlayacağı için çok yüksek damage'ler ortaya çıkabilir.

Merlin'in Kazanı'ndan alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vilgefortz of Roggeveen -- 24 Mart 2013; 13:38:40 >

• Resi kalktığına göre sadece pvp power'a yüklenicez ilginç ayrıca ''raid finder'da üst üste loot alamamışların şansı bir sonraki zarda yükselecek '' çok iyi haber
  • %90 1 nisan şakası
  • quote:

Orijinalden alıntı: HolyJoker

%90 1 nisan şakası

istersen araştırabilirsin.
  • loot alamadıkça şansın artması ve heroic senaryo olayı çok iyiymiş (eğer şaka değilse)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ichimâru Gin

quote:

%90 1 nisan şakası

sen yapıyorsun demiyor, blizzard yapıyordur diyor.

• quote:

quote:

%90 1 nisan şakası

araştırdım merak etme
  • Yok oğlum olmaz değiştirirler o resilience olayını. PTR açılsın bak millet tepki yağdırır.
  • quote:

Yeni battleground: Gold Rush. MoP ilk açıklandığında duyurulan BG'lerden biri Gold Rush oyuna biraz geç katılıyor. Alliance ve Horde üyeleri kaynak savaşına girecekler, mesele burada tabii ki altın madenleri.
    Yeni arena: Shado-Pan: Kun-Lai dağlarında kaplan heykellerini ve tellerle çevrili platformları kullanmaları gereken bir arena. Shado-Pan organizasyonunun eğitim merkezi.
    Yeni senaryolar: Battle on the High Seas, Blood in the Snow, dark Heart of Pandaria. Mists'in hikayesi ilerlemeye devam ediyor. Küçük bir not, Blood in the Snow Dun Morogh'da geçecek!
    Heroic senaryolar: Evet artık scenario'larımızın da Heroic'leri var. Bu zorluk seviyesinde Valor puanı artacak ve Raid Finder kalitesinde itemlar düşürebileceğiz.

Bunların dışında sınıflara da pek çok değişiklik var tabii. Genel olarak tüm buffların mana costları düşürülecek, raid finder'da üst üste loot alamamışların şansı bir sonraki zarda yükselecek ve Resilience tüm karakterlerde %65 olacak ve gear'dan kaldırılacak. Aynı zamanda BG, RBG ve Arena'ların ilvl sınırı olacak.

Resilince kaldırılır mı ya? Kökten değiştiriyorlar sistemi resmen.PvP gear sadece PvP power sağlayacağı için çok yüksek damage'ler ortaya çıkabilir.

Merlin'in Kazanı'ndan alıntıdır.

Nerden baksanız 5 ay var hiç boşuna endişe etmeyin güzel güzel oyununuza bakın, ressilencenin kalkması iyi olmuş bence PvP itemlerinden tamamen ressilence, haste, mastery, critical, expertise, hit vb... bütün ek özelliklerin kalkması lazım PvP power belli oranlarda bunu sınıflara göre vermeli. Böylece PvP itemle Pve yapılamayacağı gibi pve itemle pvp yapılmaması sağlanır.

Tabi o zaman pve itemler bu ek özelliklerle gelip kafa göz yarabilir dediğinizi duyar gibi oldum fakat nasıl raid finder veya heroiclere girerken istenen item level miktarı varsa buradada istenen pvp power oranı olabilir.

eee... peki daha yeni kasmış 90 level olmuşlar randoma giremeyecekse nasıl kasacak dediğinizi duyar gibi oldum. Bununda çözümü basit gitsin crafted pvp itemi alsın yeni mesleklerle yapılabilinen pvp itemleri gold kasarak alması sağlanabilir.

Kısacası öyle göze böyle parmak der her türlü senaryoya bir çözüm bulunabilinir.

Yeterki pve itemleriyle gelip önüne gelene honor verme amacı taşıyan 16 yaş altı kezban'ları wowa kazandırabilmek.

• Ressi olayında çözüm bulunmak istenen konu doğru ama çözüm yöntemi yanlış. Aslında bu sistemde hayvani damageler dışında çok düşük damageler göreceğiz pve itemla girenler için. Karakterlere verilen ressi pvp powera göre ayarlanmıştır diye düşünüyorum. Ressi'yi itemlardan kaldırmak yerine karakterlere yine bu sistemdeki gibi ressi verip itemlardan da alınabilmesini sağlamak daha iyi olacaktır. Sırf pvp power abanmak yerine pvp power resi dengesi oturtmak bence tek düzeliği önler.
  • Bunların dışında çok değişiklik var.

Item Upgrade olayı geri gelmiş. Epic Itemler 250 valor karşılığında 4 ilvl artırılabilecek ve toplamda 2 kez upgrade yapılabilecek. Justice için tek upgrade olacak ve 750 justice ile 8 ilvl artırılacak. PvP itemleri için bir detaylandırılma gelmemiş, yakında eklenir.

Dungeonda ve raidlerde pet battle yapılabilinecek.

Edit : Pandariadaki otları ve madenleri toplamak için skill leveli gerekmeyecek, 1 lvl dan itibaren toplanabilecek ama daha az malzeme verecek.

http://us.battle.net/wow/en/blog/9135374/53_PTR_Patch_Notes-3_22_2013

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ywizzle -- 24 Mart 2013; 21:12:34 >

• %65 res olucak adamlar hic olmayacak demiyor kaçınız bu rakamin üstünr cikiyor ki zaten ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ywizzle

Bunların dışında çok değişiklik var.

Item Upgrade olayı geri gelmiş. Epic Itemler 250 valor karşılığında 4 ilvl artırılabilecek ve toplamda 2 kez upgrade yapılabilecek. Justice için tek upgrade olacak ve 750 justice ile 8 ilvl artırılacak. PvP itemleri için bir detaylandırılma gelmemiş, yakında eklenir.

Edit : Pandariadaki otları ve madenleri toplamak için skill leveli gerekmeyecek, 1 lvl dan itibaren toplanabilecek ama daha az malzeme verecek.

Şaka canım bunlar gerçek olamazlar. TBC deki 1 nisan şakasını hatırlayın herkes Sargeras kesicez sanıyordu. İnanmayın abi skill level kaldırılacak ne demek?!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Gece Şarkısı

quote:

Orijinalden alıntı: Ywizzle

Bunların dışında çok değişiklik var.

Şaka canım bunlar gerçek olamazlar. TBC deki 1 nisan şakasını hatırlayın herkes Sargeras kesicez sanıyordu. İnanmayın abi skill level kaldırılacak ne demek?!!

BS için yaptılar, zamanla tüm professionlara uyduracaklarını söylediler. Neden olmasın ?

• Bu gold rush bgsi dota tipi bg mi? Dota tipi bg gelcek diyolardı 5.3de yoksa gene yalan mı ettiler..
  • stun,silence vb. skill kullanımını engelleyen skilllerde azaltılsa keşke cidden bıktırıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: StormBird

stun,silence vb. skill kullanımını engelleyen skilllerde azaltılsa keşke cidden bıktırıyor

Hah.... sonunda benim gibi düşünen birisi valla mutlu oldum kaç sefer dile getirdim bilmiyorum bence oyundaki bütün heal spelleri %30-35 oranında azaltılmalı ve CC'lerde dimishiling return'ler değiştirilmeli. Örnek olarak birisi stun yediğinde sonraki 4 saniye boyunca cc ve interrupt slience efektlere immune olmalı.

Çok iğrenç bir pvp sistemi var. Rated BG'lerde insanın üstüne yağan cc nin haddi hesabı yok.
  • bunlar şaka filan değil gayette mantıklı değişiklikler.. bir tek RBG ye tank spec flag carrier girenler için çok hoş olmamış.. onlarda herhalde artık stamina filan abanır.. gem piyasası da allak bullak olacak..

bu toplama olayında düşük skille gelince daha az malzeme toplayabileceksin diyor.. aynen balıkcılık gibi.. düşük skille yüksek yere olta atınca yok balık tutamazsın demiyor onun yerine çer çöp veriyor.. yeteri kadar yükselmeden pandaria cevherleri, kökleri atıyorum 5 maden/ot yerine 1-2 tane vericek..

bg iyi olmuş, altın bizim işimiz. yeni arena olayı beni tedirgin etti .. bol bol line of sight olunabilen saçma sapan su dökülen, inmeli cıkmalı (lockların, knock backçilerin oyuncagı olmayacagımız) bir yer olmaz umarım..

bunlardan başka item level sınırıda geliyormuş.. reside kalktı diye az pvp power veren bir item yerine ayı gibi 540 item level bir pve item ile girdiginizde 496 ya göre skalası değiştirilecek.. low level bglerde uygulanan herkesin bgye girebileceği maksimum sınıra göre ayarlanması olayı 90 level BGlerdede uygulanacakmış.. item kasıp düşük gearlılları ezme devri kapanıyor.. skiller konusacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosunpasa -- 25 Mart 2013; 10:30:43 >

• Adamlar vanilla zamanın benzer dönüş gerçekleştiriyoruz diyor.Raidlerden alınan pve gear ile pvp gear arasındaki tekfark pvppower olucak ve pvp power büyük olan alır giibisinden bi kelamlar etmiş.Open world pvp içinse daha bir açıklama yapmıyor.
    Ah ulan bide şu PK olayı gelse.Duel yapınca hırsımı alamıyorum elemandan.
  • Olabilecek değişiklikler var ama ilk okuduğum da kesin şaka diye düşündüm.

Enerji kullanan sınıfın (Windwalker Monkların) mana costları düşüyordu patch notları ilk yayınlandığında Şimdi düzeltilmiş ama Blizzarddan pek beklenmeyen bir hata olması, biraz baştan savma yapılmış gibi olmasından dolayı şaka olduğunu düşündüm.

Ayrıca
    Pet Battles

Dueling for Pet Battles are now available in all dungeons and raids. Enjoy!

Enjoy ? İlk defa Blizzard'ın böyle bir kelime kullandığını görüyorum.

Şu anda komplo teorisi üretiyorum ve diyorum ki Blizzard bunun şaka olduğunu duyuracak ama her şaka da bir gerçek payı vardır. Oyuncuların forumlardaki tepkilerini ölcecek ve ona göre değişiklikler yapacak

Düzenleme: Patch notları WoW'un Amerika sitesinde var ama Avrupa sitesinde yok. İtem upgrade haberi ikisinde de var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HolyJoker -- 25 Mart 2013; 11:21:22 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.