Şimdi Ara

EBK Et Balık Kurumunda fiyatlar. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
7
Favori
12.910
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda kasap yokmu ortak tosun alsak 5-6 kişi kesip paylaşsak.hem sağlıkli,temiz ve daha lezzetli olur.piyasadaki etler saman gibi oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Et balıkta bir ara ithal satıyor falan diyorlardı. Şu anda durum nedir yerli üretim hayvanlar mı var acaba.

Benim gittiğim şubede duvarda büyük bir levhada ürünlerimiz %100 yerli ve islami usullere uygundur yazıyordu.

http://www.ebk.gov.tr/ebk_tanitim_video-icerik-301-1.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Sığır Kavurma piyasada 40-45 TL civarı EBK da 22 TL.

Daha önde denemiş biri olarak kesinlikle tavsiye ederim. Çok güzel kavurmaları var.
  • Sığır kavurma, Yozgat kavurma ve Bingöl kavurma. Bunların hangisi iyidir, ve farkları nelerdir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: unalcelebi

Sığır kavurma, Yozgat kavurma ve Bingöl kavurma. Bunların hangisi iyidir, ve farkları nelerdir acaba?

Reyon görevlisi yağ oranı daha az demişti bingöl kavurma için ve yerliymiş. Sığır kavurmada yağ oranı yüksek ve ithal olduğunu söylemişti. Yozgat kavurma hakkında bilgim yok. Daha önce hiç görmedim satışta.

Benim bilgim bu kadar. İsterseniz gitmeden bir mağazayı arayıp bilgi alabilirsiniz.

Saygılar...
  • Eti kiymayi bizim toptan gida marketlerinden alin imkaniniz varsa urunleri iyidir . Yada. Tanidiginiz bildiginiz biryerden alin burda ucuz burda kampanya var diye et alinmaz

• Aslında EBK baya güvenilir geliyor insana ama artık kimseye güven kalmadı.
  • Bizim burada KİPA var, et ürünlerimiz yüzde yüz yerli ve devlet güvencesindedir yazıyordu, onu gören babam "o zaman almıyorum dedi" :)

Ben ithal-yerli konusunda çekinceleri anlıyorum ama bence yersiz. İtal hayvanlar muhtemelen bizimkilerden daha sağlıklıdır. Bizim üretim yerleri ve kasaplarda v.s. bir dizi baskınlar olsa neler çıkacak. Çevremizde konuşuluyor sürekli, etten tiksiniyor insan. Ben ithala daha çok güveniyorum. Almanya'dan sucuk getiriyor akraba. Firma Türk firması ve sucuklarda yağ değil et var. Bizimkilerden lezzetli ve çok daha ucuz. Soruşturdum akrabalara, orada devletin oranları varmış onun dışında üretim zaten yasakmış, denetim de sağlam olduğu için firma mecburen uyuyor. Çok komik ama Türk firması Almanya'da Türkiye'den daha iyi üretim yapıp daha ucuz satıyor ve daha sağlıklı. Memleketimde sağlıklı beslenmekte zorlanıyorum.

Ama gene de özel tanıdığınız bir yer yoksa EBK daha iyidir heralde.
  • Denediklerim arasından kavurmasını beğendim ama salam ve kıymasını beğenmedim. Salam yanlış olmuş 'saman' diye ifade edilebilirmiş. Lastik kıvamında ve kuru bi et parçası. Kıymasında ise beyaz beyaz yuvarlak şeyler var yağ mı kıkırdak mı artık neyse çok dişe geliyor. Ama kavurmasını beğendim ne yalan söyleyeyim.
  • Haberleri takip edenler bilir.chp ardahan mv mecliste(25 martta) bir aciklama yapti ebk ile ilgili.detayli arastirmak isteyenler google dan bakabilir.benim anladigim özetle şu:ebk yerli et satiyor.yabanci ulkeden gelen etlerin fiyatini dusurmemek icin elindeki yerli et stokunu piyasaya surmuyor.mv de buna elestiri getirmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intercorem -- 26 Mart 2013; 3:34:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasttornado

Bizim burada KİPA var, et ürünlerimiz yüzde yüz yerli ve devlet güvencesindedir yazıyordu, onu gören babam "o zaman almıyorum dedi" :)

Ben ithal-yerli konusunda çekinceleri anlıyorum ama bence yersiz. İtal hayvanlar muhtemelen bizimkilerden daha sağlıklıdır. Bizim üretim yerleri ve kasaplarda v.s. bir dizi baskınlar olsa neler çıkacak. Çevremizde konuşuluyor sürekli, etten tiksiniyor insan. Ben ithala daha çok güveniyorum. Almanya'dan sucuk getiriyor akraba. Firma Türk firması ve sucuklarda yağ değil et var. Bizimkilerden lezzetli ve çok daha ucuz. Soruşturdum akrabalara, orada devletin oranları varmış onun dışında üretim zaten yasakmış, denetim de sağlam olduğu için firma mecburen uyuyor. Çok komik ama Türk firması Almanya'da Türkiye'den daha iyi üretim yapıp daha ucuz satıyor ve daha sağlıklı. Memleketimde sağlıklı beslenmekte zorlanıyorum.

Ama gene de özel tanıdığınız bir yer yoksa EBK daha iyidir heralde.

Almanya ve genel olarak avrupa'da et ürünleri daha ucuz.daha doğrusu yaş sebze ve kira dışında(artık kira da da yarışıyoruz) Türkiye Avrupa ülkelerinden çok daha pahalı bir ülke
    son zamanlarda çıkan haberlere kadar bende sizinle aynı düşünüyordum
    ama almanya da bile bir çok dönerci,sucuk üreticisi(helal sertifikası almış olanlar dahil)nin ürünlerinde at ve domuz etine rastlanınca bu fikrimden vazgeçtim
    bahsettiğiniz AB normu sucuklarda ve et ürünlerinde nihayet Türkiye'de de uygulanmaya başlandı.
    Ama bizim asıl sorunumuz kanun değil denetleme
    Her ne kadar denetleme mekanizması avrupa da Türkiye'den iyi çalışsa bile son olaylar peşinen bir güvenin yanlış olduğunu gösteriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Denediklerim arasından kavurmasını beğendim ama salam ve kıymasını beğenmedim. Salam yanlış olmuş 'saman' diye ifade edilebilirmiş. Lastik kıvamında ve kuru bi et parçası. Kıymasında ise beyaz beyaz yuvarlak şeyler var yağ mı kıkırdak mı artık neyse çok dişe geliyor. Ama kavurmasını beğendim ne yalan söyleyeyim.

"kuru bi et parçası " tabiri benim için kâfi :)
    hazır et ürünlerinde et harici katılan baharat vs miktarının az olduğu söylenmişti, et tadı da geliyorsa ne mutlu bize :)

• Dün yarım kilo sığır kavurma aldım.Fırında mantarlı sote yapmış annem.Çok yağlı vıcık vıcık bişey çıktı ortaya.Annemde şaşırdı.Gerçekten yağı çok yoğundu.Ama tadı güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haymanali2006

quote:

Denediklerim arasından kavurmasını beğendim ama salam ve kıymasını beğenmedim. Salam yanlış olmuş 'saman' diye ifade edilebilirmiş. Lastik kıvamında ve kuru bi et parçası. Kıymasında ise beyaz beyaz yuvarlak şeyler var yağ mı kıkırdak mı artık neyse çok dişe geliyor. Ama kavurmasını beğendim ne yalan söyleyeyim.

"kuru bi et parçası " tabiri benim için kâfi :)
    hazır et ürünlerinde et harici katılan baharat vs miktarının az olduğu söylenmişti, et tadı da geliyorsa ne mutlu bize :)

Ürün şarküteri kategorisinde olduğu için söylemiştim. Salam zaten tamamen işlenmiş ürün olduğu için içindeki et harici malzemeleri kestirmek pek mümkün değil.
    Atıyorum polonez marka bi salam 3 ise EBK salamı 1'dir benim için. Pek sevdiğim söylenemez. Artık bilmiyorum hangisi olması gereken ürün.
  • Sucuğuna kötü diyen arkadaşlar hangi sucuğa iyi diyor merak ediyorum, vakumlanmış sucuklarda benim damak tadıma en uygun 2 sucuk pınar klasik ve coşkun sucuk, özlem sucukta fena değil. Bunlardan daha iyi mi tadı en azından?
  • söylemeden edemeyeceğim, geçen kız arkadaşım seviyor diye 350 gr polonez sucuğa(%100 dana sözde) 19 lira para verdim, eve geldim sucuğu keserken plastik keseceğe boyasını bıraktı pembe pembe, tadıda bildiğimiz büfe sucuğu, gittim iade ettim, evlat acısı gibi koydu o verdiğim para allahtan migrostan aldık diye geri aldık parayı. Sakın denemeyin polonez 350 gr kangalları derim.
  • EBK'dan 100gr kıyma bile almam , birde 30 küsur tane sertifika asmışlar duvalara sanki çok kaliteli et satıyorlarmış gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 26 Mart 2013; 14:00:08 >
  • quote:

merhaba hangi kavurmasını tattınız.
  • Dün akşam ist-ümraniye-bulgurlu bayisinden Türk sucuğu(fermente), bingöl kavurma,kıyma, antrikot(ne olduğu belli değil; bonfilede olabilir kontrifilede, daha sertti ama lezzetli) ve füme dil aldım. Fiyatlar sitedekine göre 1 ila 1,5 lira arasında daha pahalı. Çalışanlar özensiz mahalle esnafı gibi. Denemek için yarım kilo kıyma çek dedik. Gösterdiğimiz parça biraz fazla gelmiş olurmu dedi. Bizde olur dedik. Kasada bir gördüm 875gram. Bu mu dedim biraz fazla; pes yani. sucuğun tadına baktım baharatı az ancak güzeldi. Damak tadı önemli tabi, kişiye göre bu lezzet kavramı değişiyor. Kavurmanın tadına daha bakmadım. Yozgat kavurma ucuzdu ama çok yağlı gözüküyordu. Bende bingöl kavurma aldım. Atatürk orman çiftliği ürünleri vardı. Hatta keçi yoğurdu çok pahalı dedik. Bize keçi yoğurdu yapma paketi gösterdi. Kim uğraşacak dedik. A.o.ç ürünlerini gördüğümde hemen kefir maddesi getiriyormusunuz dedim. O da hemen salladı tabi. A.O.Ç. artık kefir maddesi vermiyormuş, kendi kefir ürünleri satmıyor diyee. Tabi, tabi dedim çıktım. Velhasıl ebk'deki et paket ürünleri gözü kapalı alınır. Ancak açık ürünlerde esnafına güveniyorsanız alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonkurt -- 27 Mart 2013; 1:18:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mc_FiRaR

quote:

merhaba hangi kavurmasını tattınız.

23 TL'lik olan. Biraz fazla yağlı, söylemeden geçmeyeyim.
    Diğerlerini de tattım ama çok fark yok sadece yağı daha az diyebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.