Şimdi Ara

Sony, Lenovo, Huawei ve ZTE uygun fiyatlı Full HD telefonlar için çalışmalar yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sony, Lenovo, Huawei ve ZTE uygun fiyatlı Full HD telefonlar için çalışmalar yapıyor

Samsung, Sony, ZTE, Huawei gibi firmaların hamleleriyle, bu yıl Full HD ekranlı telefonların yaygın olarak kullanıma girmesi bekleniyor. Ancak genelde amiral gemi modeli olan bu telefonların yüksek fiyat seviyelerinden pazara giriş yapması tüketiciyi alternatif modellere yönlendiriyor. 

Endüstri kaynaklarından gelen bilgilere göre, Sony, Lenovo, Huawei ve ZTE firmaları hem 4 çekirdekli hem de Full HD ekranlı ancak fiyat olarak da uygun akıllı telefon modelleri pazara sunmayı istiyor. Bu açıdan hepsinin adresi Tayvanlı MediaTek firmasına çevrilmiş durumda.

MediaTek, Cortex-A7 mimarisini temel alan 28nm fabrikasyon sürecine sahip 4 çekirdekli MT6589 çözümüyle, ucuz Çinli modellerde sıkça yer almaya başladı. Çözümün PowerVR 5 SeriesXT grafik birimleri ile Full HD ekranlara da destek sunması popülerliğini bir hayli artırdı.

Düşük güç tüketimi ve ucuz maliyeti de yıldızını parlatan diğer etkenler oldu. Bu nedenle 4 çekirdekli ve Full HD ekranlı ucuz akıllı telefonlar Çin pazarında boy göstermeye başladı. Bu modeller Full HD ekranlı amiral gemi modellerin neredeyse üçte biri fiyatına denk geliyor.

MediaTek ayrıca 20 üretici ile ortaklık halinde ve Nisan sonuna doğru pek çok yeni model pazarda olacak. Sürümden kazanmak isteyen MediaTek de Nisan ayında çözümün birim fiyatını yüzde 10 aşağı çekecek.

Firmaların ucuz modellerini ne zaman pazara sunacağına dair bir bilgi yok yılın ilk yarısı itibariyle ilk örneklerin pazarda olması bekleniyor. Sektörün önemli isimleri ile ortaklık yapan MediaTek de bu açıdan Qualcomm ve Samsung gibi devlerin de rakibi olabilecek.

• Amiral gemilerindeki grafik birimi Full hd çözünürlüğü zar zor idare ediyorken, bunlar dökülecek.

• Kim.sizden uygun fiyatlı full HD bekliyo uygun fiyatlı 720p olsun bataryası 3.000 mah olsun e bu kadar şey var azıcıkda kalın olsun kapınızda beklerim be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berat249

Kim.sizden uygun fiyatlı full HD bekliyo uygun fiyatlı 720p olsun bataryası 3.000 mah olsun e bu kadar şey var azıcıkda kalın olsun kapınızda beklerim be

note 2 var

• quote:

Orijinalden alıntı: Allah Diyen Tirbüşon

quote:

Kim.sizden uygun fiyatlı full HD bekliyo uygun fiyatlı 720p olsun bataryası 3.000 mah olsun e bu kadar şey var azıcıkda kalın olsun kapınızda beklerim be

note 2 var

Duydum ki unutmuşsuuun
    Uygun fiyatlı kelimesiniii
    Duydum ki unutmuşsuuun
    Amiral gemi olmamasınıııı

• Bi zamanlar spreadtrum işlemcilerle birlikte mtk sürünüyordu şimdi qualcomm a samsunga rakip olacak deniyor bravo mtk.

• quote:

Amiral gemisi denmeyince incileriniz dökülüyor değil mi? Amiral gemisinde doğdunuz çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Amiral gemisi denmeyince incileriniz dökülüyor değil mi? Amiral gemisinde doğdunuz çünkü.

Sevgili mübarek.
    Amiral gemisinde degil Istanbul/Kadıköyde dogdum amiral gemi dememin sebebi haberde bu ifadenin geçmesi yoksa kullandıgım kelime umrumda degil haberde amiral gemi olmayan uygun fiyatlı orta segment deniliyor bende bunu dedim. Sinirlenmenin sebebini sınava gireceksen Ygs'ye Fener'liysen aykut kocamana baglıyorum iki durum içinde hayırlısı olsun diyorum iyi günler diliyorum.

• quote:

Galatasaray taraftarıyım. YGS esprisi için de teşekkürler, gülmüş kadar oldum. Note II diyen adama ne diyeceğini şaşıran birinden daha iyisi beklenemezdi, idare ettik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Galatasaray taraftarıyım. YGS esprisi için de teşekkürler, gülmüş kadar oldum. Note II diyen adama ne diyeceğini şaşıran birinden daha iyisi beklenemezdi, idare ettik.

"Ancak genelde amiral gemi modeli olan bu telefonların yüksek fiyat seviyelerinden pazara giriş yapması tüketiciyi alternatif modellere yönlendiriyor. 

Endüstri kaynaklarından gelen bilgilere göre, Sony, Lenovo, Huawei ve ZTE firmaları hem 4 çekirdekli hem de Full HD ekranlı ancak fiyat olarak da uygun akıllı telefon modelleri pazara sunmayı istiyor. " Sadece bu kısımdı dedigim yer. Haberden bir alıtnı farkındaysan. Neyse boşver selçugun golü güzeldi tabi

• quote:

"Ancak genelde amiral gemi modeli olan bu telefonların yüksek fiyat seviyelerinden pazara giriş yapması tüketiciyi alternatif modellere yönlendiriyor. 

Endüstri kaynaklarından gelen bilgilere göre, Sony, Lenovo, Huawei ve ZTE firmaları hem 4 çekirdekli hem de Full HD ekranlı ancak fiyat olarak da uygun akıllı telefon modelleri pazara sunmayı istiyor. " Sadece bu kısımdı dedigim yer. Haberden bir alıtnı farkındaysan. Neyse boşver selçugun golü güzeldi tabi

Yan yattı çamura battı.
  • Bu modeller Çine gelir. Diğer ülkelerde zaten istedikleri paraya satıyorlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.