Şimdi Ara

Google Play'in yeni tasarımına ait görüntüler gün yüzüne çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Google'ın mobil işletim sistemi Android'in içerik ihtiyacını karşılayan Google Play'in 4.0.16 numaralı sürümüne ait yeni tasarım nihayet gün yüzüne çıktı.

Mevcut tasarıma yakın bir tasarım ile karşımıza çıkacak olan yeni market, sadeleştirilmiş görünümüyle dikkat çekiyor. Bu yeni tasarımın mayıs ayı içerisinde düzenlenecek Google I/O konferansında resmiyet kazanacağı tahmin edilirken, tanıtımın ardından marketin yeni yüzüyle Android kullanıcılarının beğenisine sunulması bekleniyor. 

Google'ın Play Store üzerinde yapmış olduğu tasarımsal değişikliklere yakından bakmak istiyorsanız aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz. 

• Tasarım pek de değişmiş görünmüyor, sadece azıcık sadeleştirmişler. Umarım güncel versiyondaki takılmalardan kurtulmuştur.
    Kategoriler güzel, ancak Türkiye için apps kategorisi dışında müzik, kitap gibi kategorilerin içerik kazanması biraz zor görünüyor.
    Her kategoriye farklı bir renk vermeleri bana birazcık Windows 8'in Metro'sunu hatırlattı.
  • Uygulama yüklerken sayfa değiştirmemesi güzel olmuş, görünümü de daha sade ve hoş bence. Anasayfadaki farklılığı merak ediyorum açıkçası.

Yalnız videoda gördüğüm kadarıyla kullandığımız sürümlerdeki "allow auto update" seçeneği, "do not auto update" olarak değiştirilmiş. Burdan varsayılan olarak auto update açık olarak gelecekmiş izlenimi bırakıyor. Açıkçası varsayılan olarak auto update'in kapalı olması taraftarıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 22 Mart 2013; 3:38:23 >
  • görünüşten ziyade arama fonksiyonlarının gelişmesi lazım. mesela bir arama yaptıktan sonra en çok indirileni en üste çıkar, en iyi oy alanı üste çıkar, en yeniyi üste çıkar gibi seçenekler olmalı.
  • Videoyu izleyemedim ama yorumlardan ve videonun goruntusunden anladigim kadariyla guzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fena değil
  • İyi gibi
  • Beğendim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.