Şimdi Ara

JVC, 8K çözünürlükteki projeksiyon cihazını 260 bin dolardan satışa sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• JVC, 8K çözünürlükteki projeksiyon cihazını 260 bin dolardan satışa sunuyor

Piksel bazında Full HD çözünürlüğü dörde katlayan daha gerçeğe yakın görüntüler ortaya çıkmasını sağlayan 4K çözünürlük kavramı henüz hayatımıza yeni girmeye başlamışken, 8K çözünürlük için çalışmalar başlamış durumda.

Genel standart olarak 7680 × 4320 piksel çözünürlüğe sahip olan 8K için aslında uzun bir süredir çalışmalar yapılıyor. Japon JVC, 8K çözünürlük desteği sunduğu Super Hi-Vision projeksiyon cihazını 2008 yılında CEATEC fuarında sergilemişti. O günden bu yana prototipi geliştiren JVC, nihayet son kullanıcıya ulaştırma aşamasına geldi.

DLA-VS4800 adını alan prototip kısmen 8K çözünürlük sunuyor. Ürünün çözünürlüğü 4096 x 2400 piksel. JVC'nin D-ILA görüntü paneli e-Shift piksel teknolojisi ile iki görüntüyü 120Hz hızında değiştiriyor ve birini diagonal olarak ayarlıyor. Böylece piksel sayısı artırılmadan daha yüksek çözünürlük elde ediliyor.

JVC 8K çözünürlük sunan projeksiyon cihazını 261 bin dolar yaklaşık fiyat etiketiyle ay sonunda sınırlı sayıda satışa sunacak. 4K çözünürlük için içerik sayısı yavaş da olsa artmasına rağmen, 8K çözünürlük için henüz içerik anlamında birşey görmek mümkün değil. Beklentiler 8K çözünürlükte ilk yayınların 2016 yılında başlayacağı yönünde.

• hadi para birikdirmeye baslasam desem o da olmas ben bu aleti ucuzlayinca
    torunlarima alirim :D

• yok artık diyorum, şimdi değil ama sonra yazarım...
  • bunu alıp 3d oyun oynayacaksın 120hz'miş zaten
    birisi hangi kafayla eksilemiş anlayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüsnü008 -- 21 Mart 2013; 23:53:48 >
  • 10 yıl sonra normal video kameralar 8k çekmeye başlar. Ancak o zaman alırız:)
    Tabi ki 8k televizyon da lazım:)

• Tv alcagina bunu al

Edit : Fiyati yeni gordum. Bunu alma ev al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkant1 -- 22 Mart 2013; 0:15:32 >
  • İyi iyi. 1 sene sonra 3d fhd led ucuzlar :D

• 8K çözünürlükte film tedarik edeceğini söylesin söz satın alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hüsnü008

bunu alıp 3d oyun oynayacaksın 120hzmiş zaten birisi hangi kafayla eksilemiş anlayamadım

bunun yerine süper bilgisayar alabilirsin deprem ve hava durumu gibi doğal olayların araştırmasını yapabilirsin o yüzden eksilemişler !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ObjektifEye -- 22 Mart 2013; 0:16:27 >
  • Şaka maka bayağı ikinci el Ferrari fiyatına falan.
  • 5-6 sene sonra 1500 dolara alırım.

• Bu cihaza uygun medya bulmak pek mümkün değil ki !

• İyi de bu çözünürlük 16K olmuyor mu?

• Simdi bu alet full hdyi 8e katliyosa 8tane full hd projector ve pc programiyla ayni goruntuyu alabiliriz sonucta tv degil ki cerceve sorunu falan olsun benim aklima bu olay takildi yani 260bin dolari cazip kilan sey nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Crumby -- 22 Mart 2013; 0:54:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkant1

Tv alcagina bunu al Edit : Fiyati yeni gordum. Bunu alma ev al.

fiyatı haberin başlığında yazıyo zaten.sonradan görmeyi nasıl başardın :D

• O paraya cabrio spor araba alıp, açık hava sinemasında film izlerim.

• tirilyoner olursam bir ara alırım =_=

• Bu paraya kendi prodüksyon şirketimi kurar , aktör tutar kendi filmimi yapar ve canlı canlı izlerim :D

• bunu alacaklar insanlar ünlü yönetmenler ve aktörler olur
    ilk sırada spielberg,tarantino,cameron,p.jackson vs vs o tarz insanlar alıp yapım aşamasında olan filmleri farklı bir ambiansta izlerler bunla biz olsa bile almayız ev araba varken :D

• Yahu herkes film bulamazsın, o paraya ev alırsın süper bilgisayar alırsın falan diyor. Bunun lambasının ömrü bitse arabayı satmam lazım...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.