Şimdi Ara

Linea 1.4 Fire 77hp Benzinli 27.950'ye alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
70.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O devirde kullanmıyorum ama gerektigindede çıkıyorum o devir bandı boşuna koyulmamış oraya.Opel Astra J 1.6 benzinli kullanıyorum oda atmosferik ama 3bin devirden sonra asıl gücü gösteriyor araç.6500 e kadar soluksuz hızlanıyor.ben 8 valfini bilmem hocam bu araç maximum torkunu 3250d/d veriyorsa 3250den sonra daha tatminkar hızlanması lazım.benim aracımda öyle.

Ayrıca doğru diyorsunuz 77hp makinanin her tarafı güç olsa ne olur.5.viteste 3bin devirde 90kmh yapıyor şaka gibi.
  • Arkadaşlar araba alma arifesinde gerçekten tavsiyeye ihtiyacım var.

Öncelikle belirteyim yılda 10.000km'yi geçen bir kullanımım YOK, ayrıca araba Allah kısmet ederse uzun yıllar kullanılacak, al sat mevzusu yok yani. Ağırlıklı şehir içi kullanım olacak.

Bu şartlarda 1.4 77hp benzinli motorun şehir içi yakıt tüketimi 8.3 olarak geçiyor, kullananlar varsa kendi değerlerini söyleyebilirler mi?

Ayrıca arabadan aman aman bir performans beklentim olmasa da 77 hp 1160 kg kasayı kaldırmakta sorun çıkarır mı? Performans haricinde bu beygir gücüyle kasayı kaldırmakta zorlanırsa yakıt tüketiminede bu yansıyacaktır.

Yorumlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kimano

Arkadaşlar araba alma arifesinde gerçekten tavsiyeye ihtiyacım var.

Öncelikle belirteyim yılda 10.000km'yi geçen bir kullanımım YOK, ayrıca araba Allah kısmet ederse uzun yıllar kullanılacak, al sat mevzusu yok yani. Ağırlıklı şehir içi kullanım olacak.

Bu şartlarda 1.4 77hp benzinli motorun şehir içi yakıt tüketimi 8.3 olarak geçiyor, kullananlar varsa kendi değerlerini söyleyebilirler mi?

Ayrıca arabadan aman aman bir performans beklentim olmasa da 77 hp 1160 kg kasayı kaldırmakta sorun çıkarır mı? Performans haricinde bu beygir gücüyle kasayı kaldırmakta zorlanırsa yakıt tüketiminede bu yansıyacaktır.

Arkadasim bu araci bende ok inceledim omu bumu derken ...baska araclarabaka kaldim... Aracin fiyati cok.iyi genis aile arabasi ilerde lpg taktirsan ortalam 10 lt yakar lpg de
  • Motor 3500 devre kadar canlı bu devirden sonra geç devirleniyor ve çokyakmaya başlıyor.Sorunsuz fakat çok performansı olmayan bir motordur.Eğer performans merakınız yoksa, sollamalarıda kitaba uygun yapıyorsanız işinizi fazlasıyla görecektir.Bu motorun lpg uyumuda çok iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: comanchee

Motor 3500 devre kadar canlı bu devirden sonra geç devirleniyor ve çokyakmaya başlıyor.Sorunsuz fakat çok performansı olmayan bir motordur.Eğer performans merakınız yoksa, sollamalarıda kitaba uygun yapıyorsanız işinizi fazlasıyla görecektir.Bu motorun lpg uyumuda çok iyidir.

Hocam ayni motoru kullanan(1.4 fire 77 hp) 2011 punto aliyorum. 120 kg daha hafif. Sizce yakit ve performans olarak az da olsa avantajim olurmu linea ya gore?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: comanchee

Motor 3500 devre kadar canlı bu devirden sonra geç devirleniyor ve çokyakmaya başlıyor.Sorunsuz fakat çok performansı olmayan bir motordur.Eğer performans merakınız yoksa, sollamalarıda kitaba uygun yapıyorsanız işinizi fazlasıyla görecektir.Bu motorun lpg uyumuda çok iyidir.

Hocam ayni motoru kullanan(1.4 fire 77 hp) 2011 punto aliyorum. 120 kg daha hafif. Sizce yakit ve performans olarak az da olsa avantajim olurmu linea ya gore?

tabiki olacaktır .fiat.com.tr den baktığımda aralarında %10 punto lehine fark var linea bariz daha çok yakıyor.bende de 2011 model 1,4 77 hp dualogic olanı var.eyüp kağıthane güzergahında nisbeten akıcı bir trafikde 6,7-7,5 lt arası ortalamam vardı.Şimdi esenler -eyüp arası gidip geliyorum.atışalanı ve esenler dörtyol arası çok dur kalklı 8,5-9,5 lt arası gidip geliyor ortalamam. şu an 40-45 kr arası gidip geliyor anlayacapın km başı.lpg taktırdım.41 lt tan 38 lt lpg alıyor 1 depo (100 tl) ile 380 km yapıyorum 15 tlde(mevsim kış motor geç ısınıyor) benzin sarfiyatı oluyor toplam 115 tl toplam 30 kr ye geliyor şu şartlarda benzinde 40-45 kr arası yakar. %25 ile %30 arası karınız olur yazın bu rakam %40a kadar çıkar.birde ayar yaptırmam lazım bujileri değişip 40k oldu bujilerin değişim zamanı geldi bujileri değişeceğim biraz daha yakıtım azalacaktır.

(şimdi son bir hesap daha yaptım. lukoilde 95 oktan benzin 4,75 tl aracım bu fiyattan 43 kr yakıyor.lpgde ise 30 kr (çalıştırmadaki benzin dahil) yakıyor 13 kr fark var yüzdesel olarak %31 e tekabül ediyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comanchee -- 26 Mart 2013; 11:53:19 >
  • 2008 1.4 77 hp linea aldım 34 binde lpg taktım şu anda 8 lt lpg ile 100 km yol yapıyorum araç çok ekonomik çorlu babaeski arasını 32 tlye gidip geliyorum işe ayda 1600 km yol gayet ekonomi arabası araba çekiyor bayıra hızlı girmen lazım yavaş girersen 50 ile girersen bu araba bayırda hızlanmıyor öyle süper yalan yok ama benzinde hiçbir sıkıntı yok devirli kullanılmalı araba şimdi param olsa sıfırını alırmıyım alırım 1000 tlye eco tech marka lpg taktım tavsiye ederim süper performans bekleyen zaten 1.6 dizelini alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihkosova

2008 1.4 77 hp linea aldım 34 binde lpg taktım şu anda 8 lt lpg ile 100 km yol yapıyorum araç çok ekonomik çorlu babaeski arasını 32 tlye gidip geliyorum işe ayda 1600 km yol gayet ekonomi arabası araba çekiyor bayıra hızlı girmen lazım yavaş girersen 50 ile girersen bu araba bayırda hızlanmıyor öyle süper yalan yok ama benzinde hiçbir sıkıntı yok devirli kullanılmalı araba şimdi param olsa sıfırını alırmıyım alırım 1000 tlye eco tech marka lpg taktım tavsiye ederim süper performans bekleyen zaten 1.6 dizelini alır

değerler oldukç İYİ ama istanbulda sehır ıcı trFIKTE o rakam 10 lıtreyı gecer sanırsam
  • Beyler acil tavsiyeye ihtiyacım var. 2009 model 1.4 fire dynamic 68.000km de servis bakımlı Lpg li lastikler yeni kazasız hasarsız ve boyasız bir araç buldum.
    22000 tl ye anlaştık sizce fiyat iyimidir ? Ayrıca bu araç beni üzer mi performans olarak ? Daha önce Chavrolet Aveo sedan 2008 model 1.4 96 bg bir araç kullanıyordum ona göre konfor ve güç nasıl olur ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: master35

Beyler acil tavsiyeye ihtiyacım var. 2009 model 1.4 fire dynamic 68.000km de servis bakımlı Lpg li lastikler yeni kazasız hasarsız ve boyasız bir araç buldum.
    22000 tl ye anlaştık sizce fiyat iyimidir ? Ayrıca bu araç beni üzer mi performans olarak ? Daha önce Chavrolet Aveo sedan 2008 model 1.4 96 bg bir araç kullanıyordum ona göre konfor ve güç nasıl olur ??

96 hp araca nisbetle ara hızlanma ve son hız konusunda geri kalır.fakat kalkışdan 3000 devre kadar çok canlıdır 3500 dd den sonra geç devirlenmeye başlar.müthiş sorunsuz bir motordur.
  • quote:

Beyler acil tavsiyeye ihtiyacım var. 2009 model 1.4 fire dynamic 68.000km de servis bakımlı Lpg li lastikler yeni kazasız hasarsız ve boyasız bir araç buldum.

Fiyat pahali yalniz.
  • Hocam motor konusunda çokta beklentim yok. Fiyat konusuna gelince şöyle ki daha uygun fiyatlı bulamadım sizce kaç tl civarına bu ayarda araç alınır?
  • 18000-20000bandında olmalı 23-25 arasına 2010 üstü dizel alınır
  • 2 ay önce 2009 1.4 fire dynamic 75 binde linea aldım boya ve kaza yok 20.500 e yakıt durumunu sorarsan gaz taktırmaya değmez yani şöyle söyliyim 50 tl benzinle 150-160 km görüyorum tabi kullanmaya baglı trafige girmemeye çalışıyorum gaza basıp fırlamak istiyorsan alma ama yok hızı sevmem vs dersen al ama fiyatı pahalı gibi geldi
  • quote:

ilk bakışta fiyat pahalı gibi gözüküyor ama işin içine lastik ve lpg girince normal bir fiyat bence sonucta 4 lastigi en az 500 lpg kitinide en düşük ruhsatla birlikte 1500 desek iyi rakam kaçırma bence
  • Arkadaslar herkese merhaba. 2012 auris elegant aracim vardi ve ev aldigim icin sattim. 20-23 bin aralagina kadar isimi gorecek genc yasta araba bakiyorum. 3-4 sene binmek istiyorum. oncesinde opel ve toyota kullandim ama su andaki butceme ve kriterlerime en yakin fiat duruyor.

2009 model linea, 1.4 Fire Active tuplu ve 55 binde ve brc marka lpg takilmis : 22.500 nasil fiyat

linea 1.4 Fire Active kullanan var mi ya da kullanmis olanveya araci bilen taniyan.. vereceginiz bilgi ve ya[acaginiz yorumlar bana yol gosterici olacak. yardimci olursaniz cok sevinirim.
    Paylaş
  • Brava 1.6 sahibiyim ,bir sürtme sonucu araba servisteyken sigortadan yerine 1.4 Linea verdiler o kadar gitmiyordu ki araba inip itesim geldi .Tabii Brava gibi bir arabadan sonra belki de normal, insan alışabilir bilemiyorum ama araba değiştirmeyi düşünüyorum,1.4 Linea hiç düşünmüyorum...şimdilik..!
  • quote:

Arkadaşlar araba alma arifesinde gerçekten tavsiyeye ihtiyacım var.

2009 fiat linea 1.4 fire active 77 hp benzin&lpg kullanıyoruz 2 yıldır. Şöyle söyleyim araçtan özellik olarak ne bekliyorsunuz çünkü 1.4 fire activede sensör cruise control falan yok klima dijital değil. Aracın gidişine gelirsek 0-100 14.7 saniye fabrika verisi kötü denebilir,bana göre araç sollamalarda sıkıntı yaratmıyor yokuşta boğulma gibi bir durum yok kaç kuruş yaktığına gelirsek hesaplıyalı 6-7 ay oldu 90--100 kilometre hızla km'de 0.18 kuruş yakıyor 140 falan giderseniz 0.21 kuruş gibi şuan değişmiştir bu tabiki lpg zammıyla. Araçtan ne beklediğinize bağlı beğenip beğenmeme ama çok bir özelliğini hele 28 bin tl ye almanı hiç önermem(KAç model bilmiyorum)
    @sinan_sahin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esercan14 -- 26 Mayıs 2014; 23:04:16 >
  • comanchee kullanıcısına yanıt
    Arkadas 3bin devirden sonra nasıl geç hızlanacak bu araç.

Araba atmosferik zaten tüm gücünü 4000 küsür devirde veriyor.Asil 3bin devirden 6500e kadar daha canlı hızlanacaktır.Adam gibi bilgi verin ***
  • onurcngzhn34 O kullanıcısına yanıt
    Önce siz adam gibi yorum ve cevap yazmayı öğrenin. Sonra akıl ve bilgi verin. Linea 1200küsür kilo. Motor 8 valf, 77hp/6000dd ve 115nm/3250dd. aracın 0-100 hızlanması 14.5 saniye.8 valf motorlar genel tabiatı itibariyle üst devirlerde daha cansız olurlar.65hp lık ve 85hp lik dci motorların 8valf olanlarında da bu durum barizdir. Ben 5 yıl fire motor 77hp punto kullandım.5.viteste 3500 devirde sonra bas gaza da bak bakalım nasıl gelinlik kız gibi davranıyor. İlla 4e çekmen gerek.Üstelik puntolar, lineadan 100kilo daha hafif var sen düşün. Daha şanzuman, ağırlık ve hava direnci hesapta yok. Hem bu motorun gücü 77hp 0-100 ü; Puntoda 13, linea ise 14.5 saniye. 77hp lineanın 3500dd sonra her tarafı güç olsa ne olur.siz arabanızı hep 6000devirde mi kullanacaksınız tam gücü o devirde veriyor diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comanchee -- 25 Ocak 2017; 23:6:15 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.