Şimdi Ara

Honda Civic Fd6 Manuel İnceleme Video Geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
4
Favori
10.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Honda Civic Fd6 Manuel İnceleme Video Geldi

Evet arkadaşlar can sıkıntısından sizler için çerkezköyden geliş olarak bir video ve albüm hazırladım.

Aracın kullandığım michelin primacy 3 ler dahil + sını - sini objektif olarak sizler için yorumladım.

Maalesef arada bir bazı şeyleri gösterme adına yol boş olduğu için hız limitlerini zorladım kuralları çiğnedim.

Yakıt tüketimim 160-200 km hız arasında 8,5 litre olarak gerçekleşirken 70-90 km arasinda 4,8 litre olarak gerçekleşti benzin.
    Üstteki videoda ise lpg tüketimim uzun yolda 70-90 km hız ile 6 litre civarı 100-200 km arasi 10,5 litre kurus civarı gerçekleşti.

Araca lpg takilali henüz yenidir yani bir günlüktür video çekildiğinde umarim arayan arkadaslar için rehber olur.

Video şu an youtuba yükleniyor yüklendiği zaman koyacagim. Hem anlattim hem gittim servis bakımları yol tutuşu içi dışı tüm sorularinizi cevapladim.

Zaman zaman 70 ile zaman zaman 200 km hızla gittim yolun güvenli boş olduğu anlarda.

Yakında 1.4 tsi jetta dsg bacanağın 5,20 d, Golf 2010 tdi ve opel astra 1,3 cosma j le karşınızda olucam. Sırayla inceleyip videolarını koymayı düşünüyorum.

NOT: İNCELEME AMATÖR ÇAPTA YAPILMIŞTIR

Genel olarak + lar

- Sorunsuzluk vida dahi değişmiyor kolay kolay

- Gordugunuz gibi lpgye gayet uyumlu stabil bir biçimde zorlamadan 200 u goruyor

- Aracın tipi ve ergonomosi çok iyi

- Alçak sürüş posizyonu otobanda yere yapışması hissini veriyor tedirginlik duyulmuyor

- Gaz pedalının otobus gıbı uzunlamasına olması rahat

- Koltukları çok rahat

-Direksiyon mukemmel tasarlanmiş

- Yakıt tuketımı tasarruflu ısenız motoruna gore uygun

- Xenonlar çok iyi görüş sağlıyor

- Benzinde iken düşük devirlerde sessiz

- Jantları ve 6 lı mp3 çalar gibi bazı ozellıklerden japonlar kısmamış

- Atmosferik motora ragmen bir çok 2.0 motor araç dahil alayını tokatlayabiliyor zorlanınca 200 e tek nefeste rahatça çıkıyor çok seri kalkıyor

- Modifeyeye cok uygun tek bir bagaj spoileri bile araca çok yakışıyor

-Arada bir motorun homurdanmasını duymak çok hoş

- 180-190 bandında ip gibi akıyor

- Bakana bir daha baktırıyor

- İkinci eli altın gibi bu sene hariç

- Yüklü iken otobanda çok stabil gidiyor

- Arka süspansiyon payları mühendisler tarafından paylı bırakılmış araca ilk bindiğinizde sorunmu var diyorsunuz ama virajlarda + sağlıyor

- Sürüşü mükemmel aldıgımda bunu surersen başka arabanın surusunden zevk almazsın demişlerdi doğruymuş

Eksileri

- Ses yalıtımı mudaillerine göre kötü aracın altına zift atılınca giderildiği söyleniyor

- Tampon boyaları zayıf taş izi ve boya döküntüsü olabiliyor

- Ses sistemi kötü

- Bagaj hacmi mudaillerine göre az Albea 530 lt Focus 530 lt Jetta 520 lt Honda 480 Litre

- Araç çok alçak kasislerde araç yuklu iken mutlaka sürtüyor

Sonuç:

Param olsa yine tek tercihim olurdu

Not:

- GÖRDÜĞÜNÜZ SÜRÜŞ TAMAMEN LPG İLE YAPILMIŞTIR VE ARAÇ ŞÖYLE HIZLANAYIM BÖYLE HIZLANAYIM DİYE ZORLANMAMIŞTIR. BENZİNLİ PEFORMANSINI AYRICA KOYARIM

- SES YALITIMI SİZİ KORKUTMASIN KAMERANIN ETKİSİ BÜYÜK BEN FAZLA HASSASIM BELKİ BİR ÇOK ARAÇTAN DAHA SESSİZDİR.ÖRNEĞİN FOCUSTAN DAHA SESSİZ BİLGİNİZ OLSUN.

Lastikler Michelin Primacy 3

+ ları

Çok sessiz ve yolu bir o kadar mükemmel tutuyor. Benım araçta sesi % 25 oranında kesti

Tanesi 230 tl civarı

Eski michelinlerdeki vıyır vıyır ses bunlarda yok

- leri

Islak zemın performansı aşırı sulu yolda zayıf contti premium contact 2 27 lt su tahlıye edebilirken bunlar 16 litre ediyor

Dar kanallı olması ses ıcın avantaj fakat arada bır taş zıplatıyor

Alınırken nelere dikkat edilmeli

Germany (almanya üretimi olmasına dikkat edilmeli ) ispanyol fabrıkasından cıkan michelınler balon yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalnalga30 -- 21 Mart 2013; 1:03:00 >

• tuketimler biraz iyimser olmuş veyahut tek yonlu olmuş, o aracın lpg tuketimi 7 litrenin altına pek düşmez...
  • Videoyu bekliyoruz.
  • benzin için konuşuyorum tüketimler nomal 70 90 arası 5 civarı yakıyor, lastik değerlendirmenizi (yol tutuş+ses) özellikle bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

tuketimler biraz iyimser olmuş veyahut tek yonlu olmuş, o aracın lpg tuketimi 7 litrenin altına pek düşmez...

+1231312314

Bana kalırsada 7 litre baya iyiymser...

6 litre olursa lpg 2.50 desek km 15. kuruş yapıyor... Kardeş bir sıkıntı var gibi.

Ama öyle de yakıyorsa çok iyi :)
  • Tüketim çok iyimser gibi
  • videoyu yüklüyor hocam lpg tüketimini tam ölçme şansım hiç bir zaman yok ama 200 km ortalama 4,8 litre var cruze control şu videoyu koyayim diğer fotolarida koyucam. Bu arada tekrarliyayim aracim manuel zaman zaman yokuş aşağı gazı bırakmalarım falan oldu oldukça. Belki ona binaen yada yol bilgisayarında sapma olabilir.

Tekrar ölçeyim pazartesi tekrar gidicem çünkü müşterime gidiyorum bazen yanilmissak çıkar ortaya nasilsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalnalga30 -- 20 Mart 2013; 17:23:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: greencher

quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

tuketimler biraz iyimser olmuş veyahut tek yonlu olmuş, o aracın lpg tuketimi 7 litrenin altına pek düşmez...

+1231312314

Bana kalırsada 7 litre baya iyiymser...

6 litre olursa lpg 2.50 desek km 15. kuruş yapıyor... Kardeş bir sıkıntı var gibi.

Ama öyle de yakıyorsa çok iyi :)

70-90 arası dediği için 7 litre lpg yazdım, 70-90 arası o aracın benzinde 5 litreye rahatlıkla düşebileceğini iyi biliyorum, ancak 7 litre lpg nin altını görmek için çok kasmak gerek oda ancak 6,8 falan olur. kitde prins gibi kaliteli bir sistem olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurozer -- 20 Mart 2013; 17:28:12 >
  • kit prins zaten üstadım. benzinde 4,8 si gösteriyor yol bilgisayarı tekrar lpg ölçümü yapayım millet yanılmasın uzun yol için.
  • Tüketim benzin için gayet normal.İyimser değerler değil,kendinizi tutabilirseniz uzun yolda yakalayabileceğiniz değerler.
    Kullanmadan,uzun yol yapmadan,atıp tutan çok olur.Siz aldırmayın.
  • 160-200 km/h de tüketim 8.5 lt

civic kullananlar uçak sürdüğünü sanıyor derlerdi gerçekmiş zira o tüketim için yerden kesılmesı gerek zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: E-HDI

160-200 km/h de tüketim 8.5 lt

civic kullananlar uçak sürdüğünü sanıyor derlerdi gerçekmiş zira o tüketim için yerden kesılmesı gerek zaten

Civic muadilleri arasında uçak zaten

o hızlarda giden bir adamın yakıt tüketimini düsüneceğini sanmıyorum. Arac performansına göre gayet makul yakıyor. Ülkemizde benzin pahalı diyelim biz ona.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalnalga30 -- 20 Mart 2013; 17:46:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cemalnalga30

quote:

o hızlarda giden bir adamın yakıt tüketimini düsüneceğini sanmıyorum. Arac performansına göre gayet makul yakıyor. Ülkemizde benzin pahalı diyelim biz ona.

bak sen kim düşündü de yukarı da yazdı o zaman ?

yakıt tüketimim 160-200 km hız arasında 8,5 litre olarak gerçekleşirken 70-90 km arasinda 4,8 litre olarak gerçekleşti benzin.
    Üstteki videoda ise lpg tüketimim uzun yolda 70-90 km hız ile 6 litre civarı 100-200 km arasi 10,5 litre kurus civarı gerçekleşti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-HDI -- 20 Mart 2013; 17:52:27 >

• tüketim bence çok gerçekçi.

Mesela benim astra 0 - 0 km arası yakmıyor
  • quote:

quote:

quote:

yakıt tüketimim 160-200 km hız arasında 8,5 litre olarak gerçekleşirken 70-90 km arasinda 4,8 litre olarak gerçekleşti benzin.
    Üstteki videoda ise lpg tüketimim uzun yolda 70-90 km hız ile 6 litre civarı 100-200 km arasi 10,5 litre civarı gerçekleşti

ben ne konuda ne söylediğinizi hala anlamış değilim alıntı yapmaktan ziyade ne söylemek istediğini anlatırsan cevaplarım sorunuzu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalnalga30 -- 20 Mart 2013; 18:01:09 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Üstteki videoda ise lpg tüketimim uzun yolda 70-90 km hız ile 6 litre civarı 100-200 km arasi 10,5 litre kurus civarı gerçekleşti

ben ne konuda ne söylediğinizi hala anlamış değilim alıntı yapmaktan ziyade ne söylemek istediğini anlatırsan cevaplarım sorunuzu

tamam çok kısa soracağım .

HONDA CİVİC 160-200 KM/H aralığın da giderken 8.5 lt yakıt mı tüketiyor ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şöyle söyliyeyim average speedi göremiyorsunuz ama tahmini söyliyeyim 9-9,5 litre arasi yakar vitesle oynamassaniz.

Devamli 200 le gidecek bir yol yok zaten tır mır atlıyor sol şeride siz onu ortalama 165-170 km diye hesaplayin. Kaldıki videoyu koymadiğim için daha dinleyemediniz. Videoda Lpg bugün takıldı yol bilgisayarında sapmalar olabilir diyorum.

Ama 160 km ile maksimum 9 litre yakar tecrübelerim beni yanıltmıyorsa

Bu arada tekrarlıyayım aracım MANUEL artı gaz fren ayarını iyi yapabilen birisiyim.

Bunda bu kadar takılacak ne var onu anlamadım isterseniz pazartesi gelin hem çayımı için hem tekrar ölcelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalnalga30 -- 20 Mart 2013; 18:07:04 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şöyle söyliyeyim average speedi göremiyorsunuz ama tahmini söyliyeyim 9-9,5 litre arasi yakar vitesle oynamassaniz.

Devamli 200 le gidecek bir yol yok zaten tır mır atlıyor sol şeride siz onu ortalama 165-170 km diye hesaplayin. Kaldıki videoyu koymadiğim için daha dinleyemediniz. Videoda Lpg bugün takıldı yol bilgisayarında sapmalar olabilir diyorum.

Ama 160 km ile maksimum 9 litre yakar tecrübelerim beni yanıltmıyorsa

Bu arada tekrarlıyayım aracım MANUEL artı gaz fren ayarını iyi yapabilen birisiyim.

Bunda bu kadar takılacak ne var onu anlamadım isterseniz pazartesi gelin hem çayımı için hem tekrar ölcelim

konuyu saptırmak istemem ama diğer üyelerin de dediği gibi iyimser tahmınler bence de video yu sabırsızlıkla beklıyorum yol şartları çok önemli tabi ki bunu unutmamak lazım büyük bölümü aşağı yönlü eğim ise tüketim normal kabul edilir neyse uzatmıyım video yu beklıyorum umarım yolu çekmişsinizdir lpg ile ekonomık sürüşler .

• video zaten çerkezköy temden istanbula geliş zaman zaman eğimli. gidiş videosunu çekmedim.geliş videosunu çektim.

Hatta lpg ilk takıldığında yol bilgisayarı 14 litreyi gösteriyordu sonra toparladı kendini.

Yalnız şu konuda eminim buradan kandıra girişine kadar 5 litre ortalama ile cruze controllü gittim. 80-90 arası tahminimce 5. viteste 70 e sabitlerseniz yani kastırırsanız aslında pekde hayal değil 6-7 lpg. Tabi aracin o anki benzin tüketimini esleyerek.

Yalnız rakamların honda için bi avantajı yok. Sanırsam muadil focus benzinlide cruze controlle aynı değerleri yakalayacaktır. Tsi de.

Ama yinede huylandim tekrar kastirarak gidip geleyim bakayim depo ölcümü yaparak yol bilgisayarina güvenmeden. Bakalim kesin sonuc ne cikacak.

Ayrıca kimse yanlış anlamasın inceleme hondayi övme amaçlı bir inceleme değil eksi ve + yanlarını kendi gözümle videoladım. Göreceksiniz hele bi yüklensin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalnalga30 -- 20 Mart 2013; 18:19:11 >

• Bende aynı kasa civic kullanıyorum. Yakıt tüketimi hakkında yol bilgisayarına güvenmeyin. Bilgisayarda gösterdiğinden daima fazla çıkıyor pompada. Bu durum hem benzin hem de lpg için geçerli. Hatta biraz agresif kullanımda ve klima işin içine girince bu farklar 100 km de 1.5 lt nin altında olmaz. Normal şartlarda 1 lt civarında diyelim. Yakıt konusuna gelince benzinde pek kullanmadım ancak lpg de 70-90 arası hızlarda 6.5 lt/100 km yakar. Benzinde de 5.5 yakar. 110 km/h cc ile 7-7.5 lt lpg yakıyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.