Şimdi Ara

Harley Davidson Iron 883

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
43
Cevap
4
Favori
28.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Harley Davidson 883 Iron almak istiyorum.En ucuz nereden bulabilirim?Güzel bir motor mu?

Önerileriniz beni mutlu edecek, şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

http://www.youtube.com/watch?v=TyjFqqBHtNI

• Hiç kullanmadım ama mezun olursam aklımda olan ilk motorsiklettir.Sanmıyorum burada ayrıntılı bir şekilde tecrübesi olup kullanmış birinin çıkacağını.
    Ama senin için birkaç karşılaştırma videosu koyabilirim belki bi iki fikir daha edinebilirsin.

• Bütün motosikletler bir tarafa, Harley-Davidson bir tarafadır.

Güzel motosiklet midir, şimdi diğer HD modelleri ile kıyaslıyorsan tamam ama diğer markalar ile kıyaslanamaz bile.

Sportster serisi nispeten diğer HD modellerine göre biraz daha sarsıntılıdır, ancak uzun yıllar diğer modellere binmedi isen farkı zaten hissetmezsin. HD'nın giriş modelidir Sportster serisi.

Yakıt olayı hakkında sormak istediğin birşey yoktur sanırım :)

Yedek parça, işçilik ve orijinal aksesuarları hayli pahalı. Sportster serisi ABD'de ezik olarak görünür ancak Türkiye şartlarında gayet lükstür. Yakıt tüketimi ile depo kapasitesi alakasız, ufak olduğu için bir depo ile daha az menzil katedersin.

En ucuz nereden bulabileceğine gelince, zaten HD öyle heryerde bulunmaz. Belli başlı yerler var bakacağın. İstanbul'da isen HD Bosphorus'u ziyaret edebilirsin.

Bu motoru alması kadar elde tutması da var, ona göre karar vermelisin. Makineye bakarsan HD diğerlerine benzemez, evladiyelik aletlerdir.

Alternatif bir cruiser tavsiyen var mı dersen başka markalarda, RoyalStar serisine bakabilirsin, ancak o modelin üretimi durdu, Yamaha şimdi MidnightStar modelini piyasaya çıkardı.

• İyi güzel hoş motorda amerikalıların yakıt konusunda ekonominin e sini bilmediği ve Türkiye'deki benzin fiyatlarınında bi hayli yüksek olduğu için gelir iyi değilse insanın belini bayar büker gibime geliyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exlem16

İyi güzel hoş motorda amerikalıların yakıt konusunda ekonominin e sini bilmediği ve Türkiye'deki benzin fiyatlarınında bi hayli yüksek olduğu için gelir iyi değilse insanın belini bayar büker gibime geliyo.

ocağa incir ağacı diker hocam ne diyosun :D
  • Hortlatmış oldum ama,daha önce hiç motor kullanmadım okula gidip gelirken bunu kullanmak istiyorum.Yeni başlayanlar için zor bir model midir?Eğer zorsa hangi marka-modeli önerirsiniz?
  • 2013 V-Rod Muscle
    2013 Breakout
    2013 Softail Slim
    2013 Iron 883
    2013 Fat Boy Special

Bunlar bence 2013 un guzellikleri sizce en iyisi hangisi yardimlarınızı bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Lapacı-

2013 V-Rod Muscle
    2013 Breakout
    2013 Softail Slim
    2013 Iron 883
    2013 Fat Boy Special

Bunlar bence 2013 un guzellikleri sizce en iyisi hangisi yardimlarınızı bekliyorum

Hocam Iron 883 çok kötüymüş.Ben de Iron düşünüyordum ama Altın Elbiseli Adam'ın incelemesini izledim,fikrim değişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: just_a_student

quote:

2013 V-Rod Muscle
    2013 Breakout
    2013 Softail Slim
    2013 Iron 883
    2013 Fat Boy Special

Hocam Iron 883 çok kötüymüş.Ben de Iron düşünüyordum ama Altın Elbiseli Adam'ın incelemesini izledim,fikrim değişti.

V-Rod ve Slim çok hoşuma gitti benim siz ne düşünüyorsunuz

• quote:

quote:

quote:

2013 V-Rod Muscle
    2013 Breakout
    2013 Softail Slim
    2013 Iron 883
    2013 Fat Boy Special

V-Rod ve Slim çok hoşuma gitti benim siz ne düşünüyorsunuz

Hocam ikisi de mükemmel görüntü olarak,ama performansını bilemem.

• quote:

quote:

2013 V-Rod Muscle
    2013 Breakout
    2013 Softail Slim
    2013 Iron 883
    2013 Fat Boy Special

Hocam "Çok kötüymüş" tabiri çok iddialı ve acımasız bir tabir olmuş. Neye göre çok kötüymüş? Kim karar vermiş buna? Altın Elbiseli Adam kötü bi motor demiyor. Barkın her ne kadar tarafsız yorumlar yapan bir programcı da olsa sonuçta cruiser kullanıcısı değil kendisi. Iron 883 HD'ın giriş seviyesi motorudur. 883'ün bir kaç modeli bulunmaktadır ancak Iron modeli oldukça karizmatik bir motordur. Vibrasyon had safhadadır ancak HD zaten vibrasyonlu çalışan ve motor sesi kendi adına tescillenmiş bir motordur. Motordaki krank milinin yapısı HD'ın bu ritimsiz sesinin çıkmasına neden olur. Iron 883 bu sesi en iyi veren örnektir. Yakıt konusuna gelince; HD yakar arkadaş. Ciddi anlamda yakar ancak 250 cc Kawasaki Ninja bile bu motorla aynı belki daha fazla yakmaktadır. Benim HD 1600 cc. Ninja 250 17 lt.lik depo ile agresif kullanımda 220 km yol yapıyor. Ben benim 1600'lük ile 16,5 lt.lik depoyla aynı yolu yapıyorum ki ben de çok agresif kullanırım. Şimdi bazı dezavantajları yok mu var. Olmaz mı? Öncelikle yedek parçası, bakımı ve aksesuarları oldukça pahalıdır. Cruiser harici herhangi bir motora bindiğinde çanta dışında özel aksesuarlara çok fazla ihtiyaç duymazsın ancak cruisere biniyorsan hele ki HD'a biniyorsan maalesef kıyafet dahil bir çok şeye ihtiyaç duyacaksın. Burada bahsettiğim kıyafet her motorda olmazsa olmaz kask, mont vs değil. Iron 883 aldığında eksozu muhakkak değiştirme ihtiyacı duyacaksın. En yakısan eksoz vance&hines'ın big radius black modelidir ki ciddi pahalıdır. Eksozu değiştirince hava filtresini de değiştirmelisin bunu yapınca da yakıt düzenleyici kit takmalısın ki sana 5000 tl ye patlar. Bütün HD'lar (v-rod ile night rod hariç) hava soğutmalıdır. Sıkışık trafikte sağ bacağını unut. Yanarsın :). En kronik rahatsızlığı ise yağ içerisinde çalışan alternatördür ki yağın aşırı ısınmasından dolayı alternatörler yanar genelde.

Peki gelelim yeni başlayan için Iron 883 uygun mu. Motor kesinlikle acaip dengeli bir motor ancak aşırı derecede ağır. Motora önden, arkadan ve yandan baktığınızda bir gariplik sezersiniz. Şöyle ki motor dar, kısa ve yüksek görünür. Üzerine bindiğinizde sizi acaip tedirgin eder. Bu motor devrilir diye düşünürsünüz. Eğer çok tecrübeniz yoksa devrilir de. Söylediğim gibi ağır bir motor. Bir HD sahibi olmak istiyor ancak yeterli paranız yoksa kesinlikle düşünülebilecek bir motor. Ha ben 883'e biner miyim. Sanmıyorum. Çünkü bana kısa gelir ve kesinlikle benim tarzım bir motor değil. Ben daha uzun daha geniş modelleri tercih ederim ama 883'ün karizmasını inkar edemem. Özellikle o müthiş titreşimini...

Sonuç itibari ile bir motosiklet dünyası vardır bir de HD dünyası. Lütfen bunu ukalalık veya diğerlerini aşağılamak olarak algılamayın ama maalesef bu böyle. HD'a binene kadar çok kızdığım bir tabirdi bu ama maalesef öyleymiş.

• Bu arada softail slim ve v-rod konusuna gelince ikisi birbirinden acaip farklı tarzda motorlardır. v-rod su soğutmalı bir motordur ve tutkulu HD kullanıcıları v-rod u Harley'den saymazlar. HD su soğutmalı olmaz :) V-rod u çok yakışıklı bir motor olarak görenler vardır ancak bence de arada kalmış bir motordur ve bence de HD değildir. Racing desen değil cruiser desen hiç değil. Böyle saçma sapan bir seri olmuş maalesef. Çok güçlü ve çok agresif bir motordur. Dönüş çapı çok büyüktür. Çünkü gidonu fazla dönmez. Kullanımı diğerine göre biraz daha rahatsızdır. Çünkü gidon da pegler de çok ileridedir ve motorun üstüne oturduğunuzda tam anlamıyla V şeklnde oturuyorsunuz. Elleriniz ve ayaklarınız aynı mesafede duruyor. Ben bu kullanım şeklini çok severim ancak cidden yorucu bir şekildir. Heybetli görünüşüne rağmen softail slim'den daha hafiftir. Bir de bu motor bana çok fazla plastik aksam içeriyormuş gibi geliyor ki görüntü ağırlık oranına baktığınızda öyle olduğu açık. Softail slim ise klasik görünümlü ama modern bir bobberdır. Gerçekten çok yakışıklı ve karizmatik bir motordur. Herkese bir tane nasip olsun denecek bir motordur bence... Belki ben bu tarzları sevdiğimden öyle düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Contrbas

quote:

quote:

2013 V-Rod Muscle
    2013 Breakout
    2013 Softail Slim
    2013 Iron 883
    2013 Fat Boy Special

Hocam "Çok kötüymüş" tabiri çok iddialı ve acımasız bir tabir olmuş. Neye göre çok kötüymüş? Kim karar vermiş buna? Altın Elbiseli Adam kötü bi motor demiyor. Barkın her ne kadar tarafsız yorumlar yapan bir programcı da olsa sonuçta cruiser kullanıcısı değil kendisi. Iron 883 HD'ın giriş seviyesi motorudur. 883'ün bir kaç modeli bulunmaktadır ancak Iron modeli oldukça karizmatik bir motordur. Vibrasyon had safhadadır ancak HD zaten vibrasyonlu çalışan ve motor sesi kendi adına tescillenmiş bir motordur. Motordaki krank milinin yapısı HD'ın bu ritimsiz sesinin çıkmasına neden olur. Iron 883 bu sesi en iyi veren örnektir. Yakıt konusuna gelince; HD yakar arkadaş. Ciddi anlamda yakar ancak 250 cc Kawasaki Ninja bile bu motorla aynı belki daha fazla yakmaktadır. Benim HD 1600 cc. Ninja 250 17 lt.lik depo ile agresif kullanımda 220 km yol yapıyor. Ben benim 1600'lük ile 16,5 lt.lik depoyla aynı yolu yapıyorum ki ben de çok agresif kullanırım. Şimdi bazı dezavantajları yok mu var. Olmaz mı? Öncelikle yedek parçası, bakımı ve aksesuarları oldukça pahalıdır. Cruiser harici herhangi bir motora bindiğinde çanta dışında özel aksesuarlara çok fazla ihtiyaç duymazsın ancak cruisere biniyorsan hele ki HD'a biniyorsan maalesef kıyafet dahil bir çok şeye ihtiyaç duyacaksın. Burada bahsettiğim kıyafet her motorda olmazsa olmaz kask, mont vs değil. Iron 883 aldığında eksozu muhakkak değiştirme ihtiyacı duyacaksın. En yakısan eksoz vance&hines'ın big radius black modelidir ki ciddi pahalıdır. Eksozu değiştirince hava filtresini de değiştirmelisin bunu yapınca da yakıt düzenleyici kit takmalısın ki sana 5000 tl ye patlar. Bütün HD'lar (v-rod ile night rod hariç) hava soğutmalıdır. Sıkışık trafikte sağ bacağını unut. Yanarsın :). En kronik rahatsızlığı ise yağ içerisinde çalışan alternatördür ki yağın aşırı ısınmasından dolayı alternatörler yanar genelde.

Peki gelelim yeni başlayan için Iron 883 uygun mu. Motor kesinlikle acaip dengeli bir motor ancak aşırı derecede ağır. Motora önden, arkadan ve yandan baktığınızda bir gariplik sezersiniz. Şöyle ki motor dar, kısa ve yüksek görünür. Üzerine bindiğinizde sizi acaip tedirgin eder. Bu motor devrilir diye düşünürsünüz. Eğer çok tecrübeniz yoksa devrilir de. Söylediğim gibi ağır bir motor. Bir HD sahibi olmak istiyor ancak yeterli paranız yoksa kesinlikle düşünülebilecek bir motor. Ha ben 883'e biner miyim. Sanmıyorum. Çünkü bana kısa gelir ve kesinlikle benim tarzım bir motor değil. Ben daha uzun daha geniş modelleri tercih ederim ama 883'ün karizmasını inkar edemem. Özellikle o müthiş titreşimini...

Sonuç itibari ile bir motosiklet dünyası vardır bir de HD dünyası. Lütfen bunu ukalalık veya diğerlerini aşağılamak olarak algılamayın ama maalesef bu böyle. HD'a binene kadar çok kızdığım bir tabirdi bu ama maalesef öyleymiş.

Siz de haklısınız.Görüntü olarak,karizma olarak mükemmel bir motor,çok sportif bir yapısı var.Altın Elbiseli Adam'ın incelemesini izlediğimde bu motorun pek de fiyatını hakeden bir motor olmadığını düşündüm çünkü insan Harley Davidson diyince daha iyi bir motor bekliyor.Negatif yönlerini ortaya çıkardığında çok şaşırdım fakat söylediklerinin ne kadar tarafsız olduğunu bilemeyiz.Dediğniz gibi cruiser motor kullanıcısı değil.

Hocam incelemede kullandığı kaskın marka-modelini biliyor musunuz?Enduro kaskı galiba ama cruiser'a çok yakışmış.

• -Lapacı- kullanıcısına yanıt
    Bunlar fiyatları 15-30 bin EUR arasında değişen motorlar. Birbirleriyle kıyaslamak haksızlık olur. Benim favorim bu sene çıkan softail breakout. Ama elma ile armut gibi kıyas kabul etmeyecek farklı büyüklükte ve tarzda motorlar.

Harley'ler Türkiye'de kesinlikle f/p motorlar değil. F/p motoru isteyenlerin Japon'lara bakmalarında fayda var. Hatta fiyatı iyice öldüreyim diyenler Kore/Çin'e bakabilir.
  • quote:

quote:

2013 V-Rod Muscle
    2013 Breakout
    2013 Softail Slim
    2013 Iron 883
    2013 Fat Boy Special

Yorumunuzu o video ile şenlendireyim bende

http://www.youtube.com/watch?v=cBVjXQzZjv0

• quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

quote:

quote:

2013 V-Rod Muscle
    2013 Breakout
    2013 Softail Slim
    2013 Iron 883
    2013 Fat Boy Special

Yorumunuzu o video ile şenlendireyim bende

http://www.youtube.com/watch?v=cBVjXQzZjv0

Sağolun hocam

• çok pahalı be.. avrupada ve amerikada ne kadardır acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lanquaté

çok pahalı be.. avrupada ve amerikada ne kadardır acaba ?

Alıp gelcen mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arbforce1

quote:

Orijinalden alıntı: Lanquaté

çok pahalı be.. avrupada ve amerikada ne kadardır acaba ?

Alıp gelcen mi?

evet
  • Arkadaslar istanbulda harley 883 iron 2. El buldum bu persembe kismetse almaya gidecegim. Motordan cok anlamadigim icin yanimda motordan anlayan biri yada usta goturmeyi dusundum. Ben anlarim yada soyoe bir usta taniyorum diyen varsa cok makbule gecer

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.