Şimdi Ara

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
860
Cevap
11
Favori
62.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nohut tanesi kadar macun sıkmanız yeterli. Dilerseniz sıktıktan sonra bloğu direk üzerine oturtabilirsiniz. Ya da kredi kartı gibi birşeyle işlemci üzerine çok ince bir tabaka şeklinde yayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniz Ç.

quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

selamlar h100 i aldim.4670k montaj edicegim zaman.termal macun nasi surmeliy im thermaltake contak 30 aldigimda yaninda macun cikmusti onu surucem sizce tamaminimisureyim yarisinimi boyutlari serce parmagini gecmiyor macun kapsulunun

Zaten macun blogun üzerinde sürülü olarak geliyor.Onu direkt uygulayın.Silip başka macun sürmenize gerek yok

onu sildim hocam fx 61oo de kulanirken.

simdi o tupun yarisinimi kulanayim uoksa tamamini mi.

bende ondan 2 tup vardi tt nin 1 tane kaldi oncekinde elle yaydim saten h1ooi yi 3 gun kulanabildim anakart islemci satildi yeni islemciyu alicam ama msi gd 65 bekliyorum by haftada gelmezse asrock extrem 4 alicam lga115o

Boş vaktimde yaptıgım 4 5 farklı sürüş tekniginde en iyi sonucu aşşagıdaki gibi ince ve uzun biçimde çekilmiş şekilde aldım

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

• quote:

quote:

quote:

quote:

selamlar h100 i aldim.4670k montaj edicegim zaman.termal macun nasi surmeliy im thermaltake contak 30 aldigimda yaninda macun cikmusti onu surucem sizce tamaminimisureyim yarisinimi boyutlari serce parmagini gecmiyor macun kapsulunun

Zaten macun blogun üzerinde sürülü olarak geliyor.Onu direkt uygulayın.Silip başka macun sürmenize gerek yok

onu sildim hocam fx 61oo de kulanirken.

simdi o tupun yarisinimi kulanayim uoksa tamamini mi.

bende ondan 2 tup vardi tt nin 1 tane kaldi oncekinde elle yaydim saten h1ooi yi 3 gun kulanabildim anakart islemci satildi yeni islemciyu alicam ama msi gd 65 bekliyorum by haftada gelmezse asrock extrem 4 alicam lga115o

Boş vaktimde yaptıgım 4 5 farklı sürüş tekniginde en iyi sonucu aşşagıdaki gibi ince ve uzun biçimde çekilmiş şekilde aldım

sizce o minil tupu bosaltiyimmi fazla gelir mi .fazla gelirse sogutmasinda cikar mi peki.yoksa incemi yaymaliyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4G sa yarısı çok fazla gelir.Mümkün oldugunca ince bir çizgi olsun ve başta sonda boşluk bırakın ki taşmasın.Fazla macun kullanmak sıcaklıgı yükseltebilir.Zaten sürüş teknikleri arasında max fark 2-3 derece olur.
  • Arkadaşlar şu an sistemi kuruyorum

4770K ile kullanacağım.

Elimde birer çift

Akasa Viper High Performance S-Flow 12cm

coolink swif2 120p fan

Ve ürünle birlikte gelen standart fan var.

H100i 'yi hangi fanlarla kullanmamı tavsiye edersiniz.

Sessizlik - performans olarak.
  • merhaba ben sistemimi yeni topladim.
    anakartim msi z87 mpower max ve islemcim i7 4770k pc yi acarken biosa girdim ve biosda islemci sicakligi 39 40 derece gosteriyor anakartta ayni sekilde
    corsair h100 i sogutucu kullaniyorum.
    bu sicaklik degeri normalmi? birisi cok dedi

kasa corsair 650d
    arkada bir egzost fani ustte corsair in kendi 2 fani ve onde 20 lik tek fan
    eger normal degilde neden normal degildir arkadaslar.
    sistemdeki hersey yeni. daha dun kurdum. ve bu sicaklik degerlerinin normali nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.Sambora

merhaba ben sistemimi yeni topladim.
    anakartim msi z87 mpower max ve islemcim i7 4770k pc yi acarken biosa girdim ve biosda islemci sicakligi 39 40 derece gosteriyor anakartta ayni sekilde
    corsair h100 i sogutucu kullaniyorum.
    bu sicaklik degeri normalmi? birisi cok dedi

kasa corsair 650d
    arkada bir egzost fani ustte corsair in kendi 2 fani ve onde 20 lik tek fan
    eger normal degilde neden normal degildir arkadaslar.
    sistemdeki hersey yeni. daha dun kurdum. ve bu sicaklik degerlerinin normali nedir?

Boştaki değerler hakkında yorum yapmak pek doğru olmaz yüktekileri söylerseniz daha iyi olur ama boşta oda sıcaklığı +10 derece normaldir.Yani oda 30 derece işlemci 40 dereceyse normaldir.Bu tarz sistemlerin farkı overclock yapıldıkça sistem ısındıkça çıkar

Fanların dışarıdan taze hava alarak radyatöre taze hava üfleyecek şekilde yaparsanız 1-2 derece daha düzelir.

Bu şekilde olsun
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Selamlar,

BIOS'taki sıcaklık değerleri biraz yüksek görünebilir. Windows üzerinden kontrol ettiniz mi? Her sistemin, hatta işlemci modeli aynı olsa bile sıcaklığı farklı olur. Sizin için kesin şu değerde olacak demek pek doğru olmaz. Yükteki sıcaklıklar nasıl?
  • ya hocam bu üründe pompa hızını kaç rpm de kullanmalıyım?kimi diyor tam hızda çalışmalı kimi diyor orta ayarda çalışmalı.sizce ne yapmalı?
    (kafiye iyi oldu ama)
    yardımlarınız için şimdiden tşkler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoneyBadger82 -- 23 Eylül 2013; 16:21:05 >
  • Selamlar,

Hem daha performanslı hem de sağlıklı çalışabilmesi için pompa hızıyla oynanması pek önerilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: giyotin_1982

ya hocam bu üründe pompa hızını kaç rpm de kullanmalıyım?kimi diyor tam hızda çalışmalı kimi diyor orta ayarda çalışmalı.sizce ne yapmalı?
    (kafiye iyi oldu ama)
    yardımlarınız için şimdiden tşkler.

Ben çeşitli ayarlarda denedim ama farkını göremedim ne ses seviyesi olarak ne de sıcaklık performansı olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

Selamlar,

Hem daha performanslı hem de sağlıklı çalışabilmesi için pompa hızıyla oynanması pek önerilmiyor.

oynanması önerilmiyor ama otomatik hızda dönmüyorki bu ürün.link programını açtım 2171rpm de dönüyor.sağdaki ayarlarda one-two-four-six seçen ekleri var ve bendeki two da çalışıyor şuan. one a alınca 4342rpm de dönüyor.four ve six de daha düşük rpm de çalışıyor.
    @OneTreeHill ; ozaman 2171rpm de kullansam sıkıntı olmaz heralde.bide link programında 2 adet fan kısmı bende kırmızı yanıyor hep hiç sönmüyor.bu normalmi?ben fanları fan kontrolcüsüne bağladım da

• arkadaşlar acil yardım.link programından yanlışlıkla pompa ve fan göstergelerini "hide" yaptım eski haline döndüremiyorum.silip baştan kurdum retore default yaotım yine nafile.Firmware Update yaptım acaba ondanmı oldu?eski Firmware nerden bulabilirim?link atarsanız sevinirim.son yüklediğimin versiyonu H100i_v1.0.7
    tek umudum sensin OneTreeHill hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoneyBadger82 -- 23 Eylül 2013; 22:08:41 >
  • quote:

arkadaşlar acil yardım.link programından yanlışlıkla pompa ve fan göstergelerini "hide" yaptım eski haline döndüremiyorum.silip baştan kurdum retore default yaotım yine nafile.Firmware Update yaptım acaba ondanmı oldu?eski Firmware nerden bulabilirim?link atarsanız sevinirim.son yüklediğimin versiyonu H100i_v1.0.7
    tek umudum sensin OneTreeHill hocam

Options da Reset to Default yap eski haline döner hepsi

Yada yine options dan show all devices de sonra sakladıgın cihazlar gözükür onlara tekrar sag tıklayıp gizlilikten çıkartabilirsin.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Selamlar,

Sağdaki RPM divider seçeneği biraz işin kaymak kısmı denilebilir. Sisteme H100i pompasından başka bir pompa daha takarsanız onun RPM sinyalini sağlıklı vermek için yerleştirilmiş. Örneğin Corsair pompası 2 bölenli RPM sinyali kullanıyor ancak başka pompalar daha fazla ya da daha az bölenli kullanabilir. Siz onu 2 olarak bırakın. Link özelliği sadece Hydro serisinde yok, bazı Corsair PSU'larda da var. Genel olarak Link özellikli PSU kullanıp da sisteminde kişisel sıvı soğutma tercih edenler için düşünülmüş bir seçenek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

Selamlar,

Sağdaki RPM divider seçeneği biraz işin kaymak kısmı denilebilir. Sisteme H100i pompasından başka bir pompa daha takarsanız onun RPM sinyalini sağlıklı vermek için yerleştirilmiş. Örneğin Corsair pompası 2 bölenli RPM sinyali kullanıyor ancak başka pompalar daha fazla ya da daha az bölenli kullanabilir. Siz onu 2 olarak bırakın. Link özelliği sadece Hydro serisinde yok, bazı Corsair PSU'larda da var. Genel olarak Link özellikli PSU kullanıp da sisteminde kişisel sıvı soğutma tercih edenler için düşünülmüş bir seçenek.

anladım saol hocam.
    @OneTreeHill sorun usb kablosundaymış 1tel tam temas etmiyormuş ondan.
    buarada sıcaklıklar normal mi?

Şu konudaki arkadaşın aldıgı değerler çok şaşırtıcı.sensörde sorun olabilirmi?
    LİNK :http://forum.donanimhaber.com/m_77629954//tm.htm#81696697

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoneyBadger82 -- 24 Eylül 2013; 9:48:24 >

• Oda sıcaklıgını bilmiyorum ama oda sıcaklıgı +10 derece boştaki işlemci sıcaklıgı için idealdir. Resimdeki degerler gayet iyi.Zaten iyi sogutma farkını yükte belli ediyor.
  • quote:

Oda sıcaklıgını bilmiyorum ama oda sıcaklıgı +10 derece boştaki işlemci sıcaklıgı için idealdir. Resimdeki degerler gayet iyi.Zaten iyi sogutma farkını yükte belli ediyor.

linkini attığım konuya bi bakarmısın hocam orda değerler gerçek değil ozaman dimi?
  • quote:

quote:

Oda sıcaklıgını bilmiyorum ama oda sıcaklıgı +10 derece boştaki işlemci sıcaklıgı için idealdir. Resimdeki degerler gayet iyi.Zaten iyi sogutma farkını yükte belli ediyor.

linkini attığım konuya bi bakarmısın hocam orda değerler gerçek değil ozaman dimi?

hocam muhtemelen o arkadaşın değerleri delta değerler. yani işlemci sıcaklığı - oda sıcaklığı. ya da buzdolabında falan yaşıyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: cydonianknight

quote:

quote:

hocam muhtemelen o arkadaşın değerleri delta değerler. yani işlemci sıcaklığı - oda sıcaklığı. ya da buzdolabında falan yaşıyor :D

işin özünü bilmiyorum ama OneTreeHill hocam daha bilgili oldugu için ona sordum.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.